Alın Germe Ameliyatı Fiyatları

5
(2)

Alın germe ameliyatı; yüz bölgesinde kişinin ifadesinin farklı sebepler dolayısıyla değişmesi, alın bölgesinde sarkma, kırışıklık ve kaş düşüklüğü nedenleriyle tercih edilen bir cerrahi operasyondur. Bu problemlere neden olan pek çok farklı sebep vardır. Sosyal hayat aktivitesi, genler, stres, aşırı yorgunluk ve tabi ki yaş ilerlemesi alın bölgesi üzerindeki deride kırışıklıklara sebep olmaktadır.

Yüz ifadesinde olan değişim ve yorgun bir alın bölgesi nedeniyle günümüzde pek çok kişi tarafından alın germe ameliyatı tercih edilmektedir. Önceki yıllara göre daha fazla tercih edilmesinin en önemli sebebi kesin sonuç alınmasıdır. Fazla rağbet görmesi nedeniyle de gün geçtikçe Alın Germe Ameliyatı Fiyatları ulaşılabilir bir hal almıştır.

Alın Germe Ameliyatı Nedir?

Alın, yüz bölgesinde çok kolay kırışabilen ve sık kullanılan bir bölgedir. Bölgede bulunan yüz kasları konuşma esnasında ve mimik yapımında sıklıkla kullanılmaktadır ve zaman içerisinde derinin elastikiyetini kaybederek kırışıklık ve hafifçe sarkmalar yapabilir. Yapılan birtakım estetik işlemler sayesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar kısa sürede giderilerek düz bir alın bölgesi elde edilebilmektedir.

Alın germe ameliyatı işlemi yalnızca bir estetik cerrah tarafından ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir. Güzellik uzmanları gibi kişilerin güzellik merkezlerinde uygulayabilecekleri bir yöntem değildir.

Yapılan bu işlem konuşma esnasında sıklıkla kullanılan alın kaslarında; yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, çok fazla mimik kullanımı gibi herhangi bir nedenden dolayı kırışıklıkların baş göstermeye başladığı alınlarda uygulanmaktadır. Kişinin cilt yapısındaki özellik de kırışıklık olayının daha genç yaşlarda meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle işlemin yalnızca ileri yaşlarda uygulandığı zannedilmemelidir.

Bu bölgede meydana gelmiş olan kırışıklık, alın germe operasyonu sayesinde tamamen düz bir görünüme kavuşturulur. Bu sayede kişi daha genç ve diri bir yüz görünümü elde eder.

Ameliyata gerek duyulmadan önce hastada uygulanan birtakım kırışıklık giderici işlemler; çizgilerin bulunduğu yerlere dolgu eklemesi, botoks, mezoterapi gibi işlemleri kapsamaktadır.

Bölgede ilk olarak bu sayılan ameliyatsız işlemler denenmektedir. Daha ileri yaşlarda çok sayıda kırışıklıklar olduğunda veya kişide diğer işlemler uygulandıktan sonra zamanla artık bunların da işe yaramaz hale gelmesi ile bölgedeki düzlüğü sağlamak adına artık alın germe ameliyatı uygulaması yapılmaktadır.

 

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatı hakkında merak edilen sorulardan biri de alın germe ameliyatı nasıl yapılır, sorusudur. 

İşlem hasta üzerinde uygulanmaya hasta ile birlikte karar verildiğinde hekim hastaya işlemin açık ameliyat ve endoskopik yöntem ile yapılabildiğini açıklar. Hasta her ikisinin de avantajlarını ve dezavantajlarını hekiminden dinleyerek seçim yapabilme hakkına sahiptir.

Ameliyatın yöntemi belirlendikten sonra hastaya uygulanacak olan işlemlerin yazılı olduğu bir belge tıpkı diğer tüm ameliyatların öncesinde yapıldığı gibi imzasına gerek duyulur.

Her iki yöntemde de genel anestezi altında işlem yapılmaktadır. Operasyon ortalama olarak 1 saat kadar zaman almaktadır.

Bu sürenin sonunda hasta uyandırma odasına alınır ve daha sonra servise getirilir.

Ameliyat sonrası gerekli kontrolleri servis hemşireleri tarafından kontrol edilir ve hastanın anesteziyi atlatması için yavaş yavaş yürümesi sağlanır.

Hasta tamamen kendine gelip kendini iyi hissettiğinde taburcu edilir.

Taburcu olunduktan sonra yaklaşık 3 gün boyunca şişlik morluk hafif düzeyde görülebilmektedir. Eğer bunların ciddi anlamda yoğun olduğu fark edilirse ve hastayı rahatsız edici boyutlara ulaşırsa hekime tekrar danışılabilinir.

Hekim tarafından şişliklerin ve morlukların giderilmesi sürecinde ağrı kesici ilaç tedavisi başlanır ve kişi bu sayede günlük normal yaşamına dönebilir; işine, okuluna gönül rahatlığı ile gidebilir.

Alın Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Alın germe ameliyatı öncesinde ypılması gerekenlerden bahsetmek gerekirse, pek çok ameliyat gibi genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesi uzman hekim tarafından bazı tetkikler istenmektedir. Tetkikler doğrultusunda verilecek talimatlara uymanız gerekmektedir.

Anestezi altında uygulanan işlem nedeniyle alkol ve sigara kullanımını ameliyat öncesinde tamamen bırakmanız talimatlar arasında yer almaktadır. Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız şayet belirtilen ameliyat tarihinden önce ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

Sürekli olarak kullandığınız başka ilaçlar ve hastalıklarınız var ise hekiminizi bu konuda bilgilendirmelisiniz. Ameliyat öncesinde 6 saat boyunca yeme ve içme aktivitelerine son vermeniz de yapılacak olan adımlar arasındadır.

Uzman bir hekime danışmadan önce kesin bir Alın Germe Ameliyatı Fiyatları hakkında bilgi almak doğru bir işlem olmayacaktır.

Alın Germe Ameliyatı İzleri

Alın germe ameliyatı izleri birçok aday için önemli bir soru olmaktadır. Yetişkin bir birey olan herkes bir uzman hekim tarafından ameliyatı tercih edebilir. Bu ameliyatı tercih edenler için ortalama yaş aralığı 35 ve 40 yaşları arasındadır.

Alın germe ameliyatı, saçlı deri bölgesinden ya da alın ve saçın birleşim bölgesinden yapılmaktadır. Yara izleri bu şekilde daha az görünür bir hal almaktadır. Süreç ilerledikçe izler solmaya başlamaktadır. Yaklaşık 1 sene gibi bir süre sonrasında izlere dair pek bir şey kalmamaktadır. Kalabilecek soluk izler de saç derisinin üzerine yapıldığı için saçlar ile örtülmekte olacaktır.

Alın Germe Ameliyatı Fiyatları için tetkiklerden önce net bir fiyat belirtmek oldukça zordur. Bu nedenle öncelikle bir hekime danışmanız gerekmektedir.

Alın Germe Ameliyatı Fiyatları

Alın germe ameliyatı fiyatları hasta ve doktor durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bir sağlık problemi olmayan kadın ve erkek herkes bu ameliyatı tercih edebilir. Ameliyat sürecinde doğallığınızı korumak da önemlidir. Sonrasında kalan ufak kırışıklıklar nedeniyle kaşlarınızı rahat hareket ettirebilir ve mimiklerinizi kaybetmemiş olursunuz.

Alın germe ve benzeri operasyonlarda öncesinden net bir fiyat belirtilmesi doğru olmayacaktır. Kişiden kişiye, uygulanacak işlemlere ve ihtiyaç duyulan eklemelere göre fiyat üzerinde farklılıklar meydana gelebilmektedir. Alın Germe Ameliyatı Fiyatları için en doğru bilgiyi hekiminiz gözetiminde yapılacak olan tetkikler sonrasında öğrenebilirsiniz.

Kaynakça:

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Alın germe estetiği nedir?

Alın germe ameliyatı ile ilerleyen yaşlarda kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan alın bölgesindeki kırışıklık ve çizgilerden kurtulmak mümkün. Bu operasyon ayrıca diğer yüzle ilgili ameliyat yöntemleri ile bir arada kullanılarak daha estetik bir görüntü oluşmasını da sağlayabilir. Özellikle 40 yaş üstü hastalarda görülen kaşlarda ve şakak bölgesindeki düşme, alın kırışıklığı olan hastalar daha uygundur.

Alın germe ameliyatı fiyatı nedir?

Alın germe ameliyatının fiyatını doktorunuzla görüşüp muayene olduktan sonra daha detaylı öğrenebilirsiniz. Ancak ortalama bir hastane için genel bir fiyat verecek olursak yaklaşık olarak 12000 TL'dir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Alın germe ameliyatı her iki şakak arasındaki saçlı deride kalan bir kesi ile alınan alın derisi kaldırılır. Alında kırışıklıklara neden olan ve kaşları aşağı çeken kaslar tahrip edilerek bu yöntem uygulanır. Derinin fazlası ise atılır. Maalesef bu işlem sırasında bir iz kalacaktır.Eğer saçlı bir deriye sahipseniz endişelenmenize gerek yok.Ancak bu operasyon bir erkeğe yapılıyor ise ileride erkeğin saçları döküldüğü takdirde ameliyat izi de belirgin olacaktır.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 2

Henüz puanlayan olmadı