alingerme.jpg

Alın germe ameliyatı; yüz bölgesinde kişinin ifadesinin farklı sebepler dolayısıyla değişmesi, alın bölgesinde sarkma, kırışıklık ve kaş düşüklüğü nedenleriyle tercih edilen bir cerrahi operasyondur. Bu problemlere neden olan pek çok farklı sebep vardır. Sosyal hayat aktivitesi, genler, stres, aşırı yorgunluk ve tabi ki yaş ilerlemesi alın bölgesi üzerindeki deride kırışıklıklara sebep olmaktadır.

Yüz ifadesinde olan değişim ve yorgun bir alın bölgesi nedeniyle günümüzde pek çok kişi tarafından alın germe ameliyatı tercih edilmektedir. Önceki yıllara göre daha fazla tercih edilmesinin en önemli sebebi kesin sonuç alınmasıdır. Fazla rağbet görmesi nedeniyle de gün geçtikçe Alın Germe Ameliyatı Fiyatları ulaşılabilir bir hal almıştır.

Alın Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Alın germe ameliyatı öncesinde ypılması gerekenlerden bahsetmek gerekirse, pek çok ameliyat gibi genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesi uzman hekim tarafından bazı tetkikler istenmektedir. Tetkikler doğrultusunda verilecek talimatlara uymanız gerekmektedir.

Anestezi altında uygulanan işlem nedeniyle alkol ve sigara kullanımını ameliyat öncesinde tamamen bırakmanız talimatlar arasında yer almaktadır. Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız şayet belirtilen ameliyat tarihinden önce ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

Sürekli olarak kullandığınız başka ilaçlar ve hastalıklarınız var ise hekiminizi bu konuda bilgilendirmelisiniz. Ameliyat öncesinde 6 saat boyunca yeme ve içme aktivitelerine son vermeniz de yapılacak olan adımlar arasındadır.

Uzman bir hekime danışmadan önce kesin bir Alın Germe Ameliyatı Fiyatları hakkında bilgi almak doğru bir işlem olmayacaktır.

Alın Germe Ameliyatı İzleri

Alın germe ameliyatı izleri birçok aday için önemli bir soru olmaktadır. Yetişkin bir birey olan herkes bir uzman hekim tarafından ameliyatı tercih edebilir. Bu ameliyatı tercih edenler için ortalama yaş aralığı 35 ve 40 yaşları arasındadır.

Alın germe ameliyatı, saçlı deri bölgesinden ya da alın ve saçın birleşim bölgesinden yapılmaktadır. Yara izleri bu şekilde daha az görünür bir hal almaktadır. Süreç ilerledikçe izler solmaya başlamaktadır. Yaklaşık 1 sene gibi bir süre sonrasında izlere dair pek bir şey kalmamaktadır. Kalabilecek soluk izler de saç derisinin üzerine yapıldığı için saçlar ile örtülmekte olacaktır.

Alın Germe Ameliyatı Fiyatları için tetkiklerden önce net bir fiyat belirtmek oldukça zordur. Bu nedenle öncelikle bir hekime danışmanız gerekmektedir.

Alın Germe Ameliyatı Fiyatları

Alın germe ameliyatı fiyatları hasta ve doktor durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bir sağlık problemi olmayan kadın ve erkek herkes bu ameliyatı tercih edebilir. Ameliyat sürecinde doğallığınızı korumak da önemlidir. Sonrasında kalan ufak kırışıklıklar nedeniyle kaşlarınızı rahat hareket ettirebilir ve mimiklerinizi kaybetmemiş olursunuz.

Alın germe ve benzeri operasyonlarda öncesinden net bir fiyat belirtilmesi doğru olmayacaktır. Kişiden kişiye, uygulanacak işlemlere ve ihtiyaç duyulan eklemelere göre fiyat üzerinde farklılıklar meydana gelebilmektedir. Alın Germe Ameliyatı Fiyatları için en doğru bilgiyi hekiminiz gözetiminde yapılacak olan tetkikler sonrasında öğrenebilirsiniz.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Alın germe estetiği nedir?

Alın germe ameliyatı ile ilerleyen yaşlarda kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan alın bölgesindeki kırışıklık ve çizgilerden kurtulmak mümkün. Bu operasyon ayrıca diğer yüzle ilgili ameliyat yöntemleri ile bir arada kullanılarak daha estetik bir görüntü oluşmasını da sağlayabilir. Özellikle 40 yaş üstü hastalarda görülen kaşlarda ve şakak bölgesindeki düşme, alın kırışıklığı olan hastalar daha uygundur.

Alın germe ameliyatı fiyatı nedir?

Alın germe ameliyatının fiyatını doktorunuzla görüşüp muayene olduktan sonra daha detaylı öğrenebilirsiniz. Ancak ortalama bir hastane için genel bir fiyat verecek olursak yaklaşık olarak 12000 TL'dir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Alın germe ameliyatı her iki şakak arasındaki saçlı deride kalan bir kesi ile alınan alın derisi kaldırılır. Alında kırışıklıklara neden olan ve kaşları aşağı çeken kaslar tahrip edilerek bu yöntem uygulanır. Derinin fazlası ise atılır. Maalesef bu işlem sırasında bir iz kalacaktır.Eğer saçlı bir deriye sahipseniz endişelenmenize gerek yok.Ancak bu operasyon bir erkeğe yapılıyor ise ileride erkeğin saçları döküldüğü takdirde ameliyat izi de belirgin olacaktır.

 

Kaynakça:

  1. http://turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/viewFile/282/971
  2. http://www.turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/view/312
  3. http://turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/view/385

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın