Küçük Penis Nasıl Büyütülür ?
4.5
(24)

Erkekler aleminde gücün en önemli simgesi cinsel güç ve penis boyu. Adeta penis boyu eşittik cinsel güç olarak kabul eden zihniyetler dahi mevcut.

Cinsellikte erkeklerin kendilerinden memnun olmaları, özgüveni yüksek yaklaşımlar sergilemeleri ve partnerlerini memnun edebilmeleri için penis boyu psikolojik anlamda büyük önem taşıyor.

Penis boyundan şikayetçi olan ve kısa penis sorunu yaşayan erkekler, birçok farklı penis büyütme yolunu tercih eder.

Gerek penis büyütücü ilaçlar gerek bitkisel tedavi yöntemleri gerekse egzersizler kalıcı ve istenilen oranlarda büyüme sağlamaz. Bu nedenle kişilere en sağlıklı şekilde penis büyümesi için tek çözüm olarak penis büyütme ameliyatı önerilir.

Penis büyütme ameliyatı olmaya karar veren kişiler, ameliyat sürecini ve sonrasını, özellikle risklerini merak eder. Penis büyütme ameliyatı öncelikle sadece estetik kaygılardan dolayı gerçekleştirilen bir ameliyattır. Yani sadece penisinin daha fazla büyük olmasını arzulayan kişilere uygulanır.

Erekte olma sorunu, cinsel gücü artırma, erken boşalma problemi gibi sorunlardan dolayı penis büyütme ameliyatı yapılamayacağı gibi erkek cinsel organı büyütme ameliyatının böyle bir yan etkisi de bulunmaz.

Bir diğer yandan bazı kesimlerde penis büyütme ameliyatının kısırlığa neden olduğuna ilişkin yanlış kanılar vardır.

İşlevsel bakımından gerçekleştirilmeyen bir ameliyat olan penis büyütme ameliyatı sonrası kısırlık görülmeyeceğinden kişiler güvenilir, profesyonel bir hastanede uygulandığında başarılı sonuç vermektedir.

Penis Zamanla Nasıl Büyür?

Penis büyümesi anne karnından itibaren başlar ve ergenlik süreci bitene kadar büyüme devam eder. Erkeklerde ergenlik süreci 20 – 21 yaşına kadar devam etse de genel ortalama 18 olarak baz alınmaktadır. Bu nedenle penis büyümesi de çoğunlukla bu yaşa kadar devam eder.

Nadiren 20 – 21 yaşına kadar büyümesi de olağandır. Penis büyüme oranları ırklara göre farklılık gösterir. Bu konuda pek çok araştırma var olsa da sadece genel ortalamalardan bahsedilebilir. Erkeklerde yaşa göre penis büyüme oranlarının ortalamalarını şu şekilde ifade edebiliriz;

 • Bebeklik döneminde ortalama 2 – 2,5 cm
 • 10 yaş erkek penis ortalaması 4,5 – 5,5 cm
 • 12 yaş erkek penis ortalaması 5,8 – 6 cm
 • 13 yaş erkek penis ortalaması 8,6 – 8,8 cm
 • 14 yaş erkek penis ortalaması 9 – 9,9 cm
 • 15 yaş erkek penis ortalaması 12,8 – 13 cm
 • 16 yaş erkek penis ortalaması 13 – 13,6 cm
 • 17 yaş erkek penis ortalaması 14 – 14,6 cm
 • 18 yaş erkek penis ortalaması 14,9 – 15 cm
 • 19 yaş erkek penis ortalaması 15 – 15,2 cm
 • 20 yaş+ erkek penis ortalaması 15,2 – 15,5 cm

Boyutlar tamamen ortalamayı yansıtmaktadır. Bazı erkeklerde yaşa göre penis boyu daha fazla ya da daha az olabilir.

Net sonuç ancak ergenlik sürecinin bitiminde gözlemlenebilir. Ergenlik dönemi bittikten sonra genel ortalamanın çok altında kalan penislerde; penis uzatma, penis büyütme, penis kalınlaştırma operasyonları yapılabilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sadece Kısa Penis Sorunu Olanlara Mı Uygulanır?

Erkeklerin üreme organı olan penis boyu, genetik ve fizyolojik faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bazı sebeplerden dolayı kısa penis sorunu olan kişilere penis büyütme ameliyatı ile ideallerindeki penise kavuşmalarına estetik cerrahi alanında çalışanlar yardımcı olmaktadır.

Penis boyu ideal olan ancak penisinin daha büyük olmasını hayal eden kişiler de zaman zaman uzman doktorlara penis büyütme ameliyatı isteği ile başvurabilir. Bu durumda uzmanların yaklaşımları birbirinden farklılık gösterebilir.

Bazı doktorlar ideal penis boyuna sahip olan kişilerde penis büyütme ameliyatının gereksiz olmasından dolayı operasyona yanaşmazken bazı uzmanlar kişi talebi doğrultusunda penis büyütme ameliyatına olumlu yanıt verir.

Kişiler, uzmana başvurduklarında penis boyundan genellikle yakınmazlar, sadece penis boyunun daha büyük olmasını ve bu yüzden de penis büyütme ameliyatı olmak istediklerini söylerler.

Bu nedenle kişi talebi, gereklilik durumuna göre daha önemlidir. Bu doğrultuda kısa olmayan, normal penis boylarının da penis büyütme ameliyatı ile büyütülmesi mümkündür.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatı, tam donanımlı bir hastane ortamında gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyattır. İnsanların en özel ve en önemli bölgelerinden genital bölgede çalışılacağı için dikkatli ve hassas bir ekibin, profesyonel olarak işlemi gerçekleştirilmesi sağlık açısından ve hayati önem taşır.

Penis büyütme ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Fizyolojik olarak erkek bedeni incelendiğinde penis askısı, erkeklerin kaval kemiklerine asılıdır.

Penis büyütme ameliyatında bu bölge içerisine ameliyat ile giriş sağlanır. Ardından penis askısının kaval kemiği ile bağlantısı %100 kesilerek penis boyunun uzaması sağlanır.

Son yıllarda yapılan araştırmalar gösterdi ki, penis askısının kaval kemiği ile bağlantısının %20lik bir kısmının kesilmesi, penis boyunun uzamasına hiçbir katkıda bulunmamaktadır. Bundan dolayı da artık uygulanan operasyonlarda %80’lik bir kesim gerçekleştirilir.

Bu bilgi kişilerde eskiden daha fazla uzama sağlanıyordu algısına neden olabilir. Ancak hiçbir etkisi bulunmadığı için %80lik bir kesim işlemi ile de penis boyu aynı oranda uzar.

Penis boyu uzatma ameliyatı sonrasında en büyük risk, enfeksiyondur. Kişiler ellerinden geldiğinde Genital bölge temizliğine özen göstererek enfeksiyon riskini en aza indirebilir.

Ameliyatla Penis Boyu Nasıl Büyütülür ?

Kısa, küçük penis erkekler için çok büyük bir sorun olabilir. Penis boyunun yeterli olmaması hem cinsel ilişki sırasında partneri olumsuz etkiler hem de erkek psikolojik olarak bir yetersizlik hissine kapılacaktır.

Ameliyatla penis büyütme işlemleri sayesinde kolayca bu sorundan kurtulabilirsiniz.   Anestezi destekli bir ameliyata penis 3-5 cm kadar büyütülür.  

Kısa penis sorunu olanlar bazı cerrahi yöntemlerle penisini büyütebilir. Cerrahi müdahale sayesinde penisin büyüklüğünü istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. 

Hiçbir ağrı, yara ya da sıkıntı yaşamadan ameliyatla penis büyütülebilir.   Penis asıcı bağları gevşetilir ve sonrasında peniste belli oranda büyük ortaya çıkması sağlanır.

Penisin asıcı  ve yüzeysel bağları üzerinde çalışma yapılarak işlem başlar.  Bu işlem sayesinde görünmeyen kısma müdahale edilir ve penisin uzaması sağlanır.  İşlem sırasında lokal ve sedasyon anestezi destekli müdahaleler gerçekleştirilir.

Anestezi sayesinde hasta operasyon sırasında hiçbir acı ya da ağrı hissetmez.  Penis hiçbir his kaybı ortaya çıkmayacak şekilde büyütülmektedir.  Büyütme yanında penise yağ doku enjekte edilerek kalınlık sorununa karşı da önlem alınabilir.

Penis büyütme ameliyatları estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır.  Ancak bu operasyonu yapacak uzmanın daha önce başarılı işlemler yapmış tecrübeli biri olması gerektiğini unutmayın. 

Ülkemizde penis büyütme ameliyatı konusunda hizmet veren çok sayıda klinik vardır. Sizler başarılı bir doktor ve klinik bularak istediğiniz oranda penisini büyütebilirsiniz.

 • Penis nasıl uzar ?

Ameliyat ile penis 3-5 cm uzar.

 • Penis nasıl kalınlaşır ?

Ameliyat ile penis yağ dolgusu ile kalınlaşır.

Kimler Cinsel Organ Büyütme Ameliyatı Olabilir?

18 yaşından büyük her erkekte ameliyatla penis büyütülür. Bu ameliyat için erkeklerde ekstra bir şart koyulmaz.  Ameliyata girecek hastaları penisinin kısa olması ya da ince olması gibi özel şartlar aranmıyor. Operasyonu isteyen herkes olabilir.  Biz yine de en çok tercih eden gruplardan bahsedelim;

 • Normal Penis Boyutlar ve  Olağan Penis Problemleri

Erkeklerde cinsel organ boyu erekte olmadığında 5-8 cm arasıdır. Erekte olan penis ise 13-17 cm aralığında olmalıdır.  Normal penis boyu olsa da bazı penis sorunları bulunan erkekler penis büyütme ameliyatına girebilir.

 • Kısa Olan Penis

Penis boyu belirttiğimiz aralıklardan düşük olan erkekler ameliyata girebilirler.  Kısa penis motivasyonu etkiler ve cinsel ilişki sırasında ereksiyon sorunu yaşatabilir. Penis boyunu uzatarak daha dolgun görünmesini sağlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 • İnce Olan Penisler

Penis büyütme ameliyatı aynı zamanda kalınlaştırma da yapılabilecek bir müdahaledir.  Normal boyutlardan daha ince olan penislere hastalar cerrahi operasyona girebilirler.  Vücudunuzun bir bölgesinden alınan yağ ile penis boyunuzla birlikte kalınlığı da artabilir.

 • Şekil Bozukluğu Olan Penisler

Erkeklerin önemli bir bölümünde peniste şekil bozukluğu da görülebilir. Bu durum erkekler i rahatsız etmektedir.

Genetik sorunlar ya da sünnet sırasındaki hatalarla görülen peniste şekil bozukluklar kolayca ortadan kaldırılabilir. Yani  penis ameliyatları sadece kısa olanlar için değil, birçok penis sorununda başvurabileceğiniz bir yöntemdir.

Öncesi Hazırlık Süreci

Penis büyütme ameliyatı öncesinde doktorunuz belli tetkikler yapmalıdır. Ayrıca ameliyattan önce hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. 

Operasyonun sorunsuz geçmesi ve istediğiniz sonuçları alabilmeniz adına bu durumlara dikkat etmelisiniz. Penis büyütme ameliyatı öncesi;

 • Muayene ve Tetkikler

Penis büyütme ameliyatı öncesinde genel sağlık durumunuzu öğrenebilmek adına doktorunuz muayene yapar.  Operasyonu olumsuz etkileyecek tüm durumlar ortadan kaldırılır.  Tetkiklerde olumsuz bir durum varsa operasyon ertelenebilir veya iptal olabilir. 

Hastanın genel sağlık durumunda operasyonu etkileyecek bir detay olması durumunda hekiminizin çok hassas olacağını belirtelim.

Genel sağlık sorununuz olup olmadığı anlaşılması açısından doktorunuz kan tahlili de yapacaktır.  Kısa sürede çıkan sonuçlara göre operasyona engel bir durum olup olmadığına bakılır.

Kan tahlili sonuçlarınız için tüm bilgileri doktorunuz size verecektir. Bu işlem sırasında idrar tahlili de istenecektir. Kan tahlili büyük oranda yeterli olsa da bazı durumlardan emin olmak adına doktorunuz kan tahlili yapabilir. 

Penis büyütme ameliyatından operasyonu daha kolay hale getirmek ve hasta konforunu yükseltmek için anestezi uygulanır. Bununla birlikte sedasyon desteği de olacaktır. Sedasyon ilaçlarına vücudun nasıl tepki vereceğine de bakılır.

Kullandığınız düzenli ilaçlar varsa ameliyattan önce hekiminizle paylaşmalısınız.  Kullandığınız ilaçlar arasında operasyonu olumsuz yönde etkileyecek ilaçlar varsa doktorunuz bunları en az 10 gün önceden bırakmanızı isteyecektir.

Tedavi geçmişiniz de önemlidir. Daha önce geçirdiğiniz ameliyatlar ve genel cerrahi operasyonlar hakkında doktorunuz sizlerden bilgi ister. Risk doğuracak bir tedavi geçmişiniz olursa doktorunuz gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacaktır.

 • Sigara ve Alkol Tüketimi

Penis büyütme ameliyatından önce 15 gün sigara ve alkole ara vermeniz istenecektir.  Sigara ve alkol tüketimi ameliyat günü en büyük riskler arasında yerini alacaktır.  Ameliyattan istediğiniz sonuçları alabilmek adına doktorunuzun sigara ve alkol konusundaki tavsiyelerine uymalısınız.

 • Cinsel İlişki

Penis kalınlaştırma operasyonu öncesinde cinsel ilişkinizi 10 gün kadar bırakmalısınız. Bu süreçte penis bakımınıza dikkat etmelisiniz. Bu bölgeyi sürekli temizlemelisiniz. 

Sağlıklı bir penis ameliyatta istenen sonuçların alınmasını sağlayacaktır.  Cerrahınız penis kalınlaştırma öncesinde cinsel ilişki konusunda sizi doğru şekilde yönlendirecektir.

 • Beslenme

Penis büyütme ameliyatından önce zihinsel olarak hazırlanmanın yanında fiziksel olarak da hazır olmanız gerekiyor. Bunun için de  beslenme konusuna özel göstermelisiniz. Cerrahınız size bu konuda tavsiyelerde bulunacaktır. 

Ameliyata geleceğiniz gün bünyenizi rahatsız edecek gıdalardan kaçınmalısınız. Bu süreçte katı gıdalardan uzak durun. Ayrıca yüksek oranda sıvı tüketimi de önerilmemektedir.

Ameliyat öncesinde yumuşak ve kolay sindirebileceğiniz gıdaları tercih edin. Böylece ameliyata hazır olabilirsiniz. Beslenme konusunda cerrahınız size yardımcı olacaktır.

Sonrası Süreç

Penis büyütme ameliyatından sonra da dikkat etmeniz gereken bir süreç vardır. Bu süreçte penis bölgesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Penis büyütme ameliyatı sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uyum sağlamalısınız. Penis büyütme ameliyatından sonra;

 • Bakım

Ameliyat sonrasında hafif ağrılar yaşanacaktır. Bu dönemde ağrıların önüne geçebilmek adına doktorunuzun vereceği ağrı kesicileri kullanmalısınız. Operasyonun ardından belli bir süre penis çevresinin hijyenine ve temizliğine dikkat etmelisiniz.

Bu sayede iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu süreçte işe başlama ve cinsellik konusunda doktorunuzun tavsiye ettiği belli bir süre beklemelisiniz.  

İşlem sonrasında bir süre ağır kaldırmamalısınız. Bu yüzden ağır işte çalışıyorsanız kesinlikle bir süre rapor almalısınız. Hareket kabiliyetinizi geri kazanabilmek için en az 5 gün geçmesi gerekiyor.

 • Beslenme

Ameliyattan sonra doktorunuzun operasyon öncesinde sizlerden istediği beslenme düzenine dikkat etmeniz gerekiyor.  İyileşme sürecini hızlandırabilmek için dengeli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmalısınız. Diyet programı için doktorunuzun tavsiyelerine uyun.

Hemen diyete başlamayın. Çünkü bir süre bedeniniz güçsüz düşeceğinden gücünü geri kazanmasını beklemelisiniz.

Bu dönemde kolay sindirebileceğiniz ve sizi rahatsız etmeyecek gıdalar tavsiye etmeye özen gösterin. Ayrıca abartmamak koşuluyla bol sıvı tüketin. Katı gıdalardan bu dönemde olabildiğince özen göstermelisiniz.

 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis büyütme ameliyatından sonra ilk 10 gün duş almanız önerilmez.  Ameliyat sonrasında 5-7 gün kadar penis sargılı olacağı için bölgeyi suyla temasa sokmamalısınız.  Enfeksiyon riski olduğu için ilk durumlarda soğuk ya da sıcak suyla temastan uzak durmalısınız.

Penis büyütme ameliyatından sonra hastalar genelde cinsel ilişki konusunda sabırsızdır. Ancak bu süreçte doktorunuzun tavsiyesine uymalı ve hemen cinsel ilişkiye girmemelisiniz.

Özellikle ilk 1 ay dinlenmeli ve bu süreçte cinsel ilişkiye girmemelisiniz.  Bu süreçte dinlenme zamanından sonra doktor kontrolünde cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında 1 hafta beklemeniz gerekir. Özellikle uçakla seyahat edecek kişiler beklemelidir. Bu süre içinde sargılarınız alınacağı için bu süreçten sonra seyahat etmelisiniz. Doktorunuz onay verdikten sonra seyahat etmeye başlayabilirsiniz. 

1 haftalık dinlenme sürecinde hareket kabiliyetinizi kazanacaksınız. Bu yüzden bu süreçte araba kullanmaktan da kaçınmalısınız. Araba kullanımı ve bir yere seyahat etme konusunda doktorunuzun tavsiyelerine uymanız bu süreçte çok önemlidir.

 • Fiziki Aktiviteler

Penis büyütme ameliyatı sonrasında gündelik hayata kısa süre içinde döneceksiniz. Ancak spor için de en az 1 ay süreyle beklemelisiniz. Doktorunuz bu süreyi 2 ay kadar da tutabilir. Doktorunuz onay verdikten sonra sportif faaliyetlere başlayabilirsiniz.  Bu süreçte ağır sporlardan kesinlikle kaçınmalısınız.

Doktorunuz fitness yapanlar için de 2 hafta kadar beklemeyi istemektedir. İlk etapta hafif yürüyüş ve koşu önerebilir.  Bu sayede iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Yüzme sporunu yerine getirmek isteyenler için de kötü haber var. Yüzme tüm vücudu yorduğu için en az 6 ay kadar beklemeniz gerekiyor.

Yüzme konusunda çok sabırlı olmalısınız. Bedeniniz çok fazla yorulacağı için süreç çok uzayabilir. Hafif sporlar için 15 gün beklemeniz yeterlidir. Ancak yine de hafif sporlar ve egzersizler için de doktor onayınızı almayı unutmamalısınız.

Elle Penis Nasıl Büyütülür?

Elle penis büyütme; bir efsane olmakla birlikte, elbette ereksiyonu sağlamak için bir yöntem olarak kabul edilebilir. Ancak penisin fiziksel olarak tüm formunun bu şekilde, kalıcı olarak büyütülmesi mümkün değildir. Penis büyüklüğü, insanların gelişim evresine genetik ve fiziksel faktörlere bağlı olarak gerçekleşir. Erişkinlikten itibaren penisin büyümesini elle sağlayabilmek mümkün değildir.

İlaçlarla Erkek Penisi Nasıl Büyütülür ?

İlaçla penis büyütme, oldukça sakıncalı sonuçları olan riskli bir yaklaşımdır. Bilinen herhangi bir tıbbi penis büyütücü ilaç yoktur. Penis kalınlığı ve penis uzunluğunun artırılması için yegane yöntem; cerrahi operasyonlardır ve bu operasyonların herhangi bir yan etkisi normal koşullarda söz konusu değildir. Merdiven altı ilaçlar ise vücuda ciddi zararlar verebilir ve ölümcül etkilerinden dahi söz edebilmek mümkündür.

Beslenmeyle Penis Nasıl Büyütülür?

Beslenmeyle penis büyütme; oldukça yaygın karşılaşılan, hatalı bilgilerden kaynaklanan söylemdir. Gelişim çağından sonra vücudun herhangi bir bileşeninin beslenme ile büyütülebilmesi mümkün değildir. Nasıl ki, yetişkinler beslenme düzenleri ile boylarını uzatamıyor ise, penislerini büyütebilmeleri de aynı şekilde mümkün değildir. Kaldı ki, sadece penis boyutunu etkileyen besinler başlığı altında da herhangi bir besin ve ya besin grubu yoktur. Penis büyütme, cerrahi operasyonlarla mümkündür. Bunun için uzman hekimlerle görüşmek ve kulaktan dolma bilgileri dikkate almamak gereklidir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/mens-health/when-does-your-penis-stop-growin

https://www.news-medical.net/health/Does-Cosmetic-Penis-Enlargement-Surgery-Work-Is-It-Dangerous.aspx

4.5 / 5. 24

6 cevaplar
 1. Yurtdaş
  Yurtdaş says:

  Hacım merhaba benim penisim ereksiyon halindeyken 14 cm ama normal hali çok ve şu sıralar sertleşme sorunum var ne yapmalıyım penisimi büyütmek istiyorum

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir