Ameliyatla Penis Nasıl Büyütülür?

5
(1)

Erkekler aleminde gücün en önemli simgesi cinsel güç ve penis boyu. Adeta penis boyu eşittik cinsel güç olarak kabul eden zihniyetler dahi mevcut. Cinsellikte erkeklerin kendilerinden memnun olmaları, özgüveni yüksek yaklaşımlar sergilemeleri ve partnerlerini memnun edebilmeleri için penis boyu psikolojik anlamda büyük önem taşıyor.

Penis boyundan şikayetçi olan ve kısa penis sorunu yaşayan erkekler, birçok farklı penis büyütme yolunu tercih eder. Gerek penis büyütücü ilaçlar gerek bitkisel tedavi yöntemleri gerekse egzersizler kalıcı ve istenilen oranlarda büyüme sağlamaz. Bu nedenle kişilere en sağlıklı şekilde penis büyümesi için tek çözüm olarak penis büyütme ameliyatı önerilir.

Penis büyütme ameliyatı olmaya karar veren kişiler, ameliyat sürecini ve sonrasını, özellikle risklerini merak eder. Penis büyütme ameliyatı öncelikle sadece estetik kaygılardan dolayı gerçekleştirilen bir ameliyattır. Yani sadece penisinin daha fazla büyük olmasını arzulayan kişilere uygulanır. Erekte olma sorunu, cinsel gücü artırma, erken boşalma problemi gibi sorunlardan dolayı penis büyütme ameliyatı yapılamayacağı gibi penis büyütme ameliyatının böyle bir yan etkisi de bulunmaz.

Bir diğer yandan bazı kesimlerde penis büyütme ameliyatının kısırlığa neden olduğuna ilişkin yanlış kanılar vardır. İşlevsel bakımından gerçekleştirilmeyen bir ameliyat olan penis büyütme ameliyatı sonrası kısırlık görülmeyeceğinden kişiler güvenilir, profesyonel bir hastanede uygulandığında başarılı sonuç vermektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sadece Kısa Penis Sorunu Olanlara Mı Uygulanır?

Erkeklerin üreme organı olan penis boyu, genetik ve fizyolojik faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bazı sebeplerden dolayı kısa penis sorunu olan kişilere penis büyütme ameliyatı ile ideallerindeki penise kavuşmalarına estetik cerrahi alanında çalışanlar yardımcı olmaktadır.

Penis boyu ideal olan ancak penisinin daha büyük olmasını hayal eden kişiler de zaman zaman uzman doktorlara penis büyütme ameliyatı isteği ile başvurabilir. Bu durumda uzmanların yaklaşımları birbirinden farklılık gösterebilir. Bazı doktorlar ideal penis boyuna sahip olan kişilerde penis büyütme ameliyatının gereksiz olmasından dolayı operasyona yanaşmazken bazı uzmanlar kişi talebi doğrultusunda penis büyütme ameliyatına olumlu yanıt verir.

Kişiler, uzmana başvurduklarında penis boyundan genellikle yakınmazlar, sadece penis boyunun daha büyük olmasını ve bu yüzden de penis büyütme ameliyatı olmak istediklerini söylerler. Bu nedenle kişi talebi, gereklilik durumuna göre daha önemlidir. Bu doğrultuda kısa olmayan, normal penis boylarının da penis büyütme ameliyatı ile büyütülmesi mümkündür.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatı, tam donanımlı bir hastane ortamında gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyattır. İnsanların en özel ve en önemli bölgelerinden genital bölgede çalışılacağı için dikkatli ve hassas bir ekibin, profesyonel olarak işlemi gerçekleştirilmesi sağlık açısından ve hayati önem taşır.

Penis büyütme ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Fizyolojik olarak erkek bedeni incelendiğinde penis askısı, erkeklerin kaval kemiklerine asılıdır. Penis büyütme ameliyatında bu bölge içerisine ameliyat ile giriş sağlanır. Ardından penis askısının kaval kemiği ile bağlantısı %100 kesilerek penis boyunun uzaması sağlanır.

Son yıllarda yapılan araştırmalar gösterdi ki, penis askısının kaval kemiği ile bağlantısının %20lik bir kısmının kesilmesi, penis boyunun uzamasına hiçbir katkıda bulunmamaktadır. Bundan dolayı da artık uygulanan operasyonlarda %80’lik bir kesim gerçekleştirilir. Bu bilgi kişilerde eskiden daha fazla uzama sağlanıyordu algısına neden olabilir. Ancak hiçbir etkisi bulunmadığı için %80lik bir kesim işlemi ile de penis boyu aynı oranda uzar.

Penis boyu uzatma ameliyatı sonrasında en büyük risk, enfeksiyondur. Kişiler ellerinden geldiğinde Genital bölge temizliğine özen göstererek enfeksiyon riskini en aza indirebilir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı