20'li Yaşlar Botoks İçin Uygun Mu?
3
(2)

Botoks tedavisi herkes tarafıdnan bilinir hale geldi ve milyonlarca kişi botoks tedavisini yaptırmaktan oldukça mutlu.

Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümüzü azaltan botoks tedavisi çok sık kullanılmaktadır. Botoks tedavisi ile ilgilenen kadınların çoğu genellikle gebelik sonrasında ne kadar bir sürenin ardından bu tedaviye uygun olacaklarını merak etmekte.

Botoks tedavisi yüz ifadelerinin bir sonucu olarak yaratılan çizgiler olan dinamik kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir.

Botoks tedavisi sırasında ürün, alttaki yüz kaslarının stratejik bölümlerine enjekte edilir ve böylelikle botoks enjeksiyonu geçici olarak bu kasları felç eder, bu da belirli yüz ifadelerini yaparken kırışıklıkların oluşmasını önler.

Botoks enjeksiyonları için en yaygın tedavi alanları, kaşlar, yatay kaş çizgileri ve kaz ayakları olarak nitelendirilen gözlerin kenarındaki dikey çizgilerdir. Botoks tedavisi hafif, daha genç bir görünüm sunabilir ve sonuçlar birkaç ay sürmektedir.

Emziren kadınlarda botoks tedavisinin emniyetini veya etkilerini belirlemek için herhangi bir çalışma yapılmamıştır ve FDA, hamilelik veya emzirme sırasında da botoks kullanımının onaylanmasına air bir bilgi vermemiştir.

Bazıları, botoks tedavisinin hamile veya emzirme döneminde kullanılmasının güvenli olacağını savunabilir. Çünkü genellikle enjekte edildiğinde dozaj çok küçüktür. Bununla birlikte, riskler basitçe bilinmediğinden bebeğiniz emzirmeyi bitirinceye kadar botoks tedavisini tercih etmemek en iyisidir.

Güzel hissetmek ve en iyi yüzünüzü öne koymak önemlidir, ancak bebeğinizin sağlığı ve güvenliği öncelikli olmalıdır.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/320735

3 / 5. 2