Doğum sonrası Estetiği: Meme Büyütme Ameliyatı
5
(1)

Çocuk sahibi olmak hayatın en büyük zevklerinden biri. Ancak, birçok kadın değil hamilelik ve emzirme ile beraber oluşan memelerin sarkması ve dolgunluğunu kaybetmesi konusundan hiç de memnun değil.

Bazı kadınlar, emzirme yüzünden göğüslerinin yassı bir şekle dönüştüğünü ve göğüslerinin çocuk sahibi olmadan öncesine göre çok daha küçük boyutta olduğunu fark etmiştir.

Neyse ki, meme estetiği ameliyatları birçok konuda olduğu gibi doğum sonrası yaşanan sorunlara da yardımcı olabilir.

Hamileliği ve emzirmeyi takip eden süreçte memelerde oluşan sorunlar estetik yöntemlerle giderilebilmektedir.  Meme cerrahisinin hangi türün sizin için uygun olabileceğini öğrenin.

Meme Büyütme Ameliyatı Doğum Sonrası Neyi Düzeltiyor?

Saklamış görünümlü göğüslerden veya küçük göğüslerden çocuk sahibi olduktan sonra rahatsız olursanız, salin veya silikon implantlarla meme büyütme ameliyatından faydalanabilirsiniz . Meme büyütme ameliyatında kullanılan implantlar ile şekillendirilmiş daha hacimli göğüsler elde edebilirsiniz.

Tabii ki, en iyi sonuçları elde etmek için meme büyütme ameliyatı meme dikleştirme ameliyatı ile de birleştirilebilir.

Doğum sonrasında emzirme meme büyütme ameliyatının sürecinin etkilemektedir. Emzirmenin ardından meme büyütme ameliyatı rahatlıkla yapılabilir. Diğer yandan endişe duyulan bir diğer konu olan emzirmeyi etkileme meme büyütme ameliyatında geçerli değildir.

Hasta yeniden hamile kalabilir ve emzirme işlemini devam ettirebilir. Ayrıca, emzirmeyi tamamladıktan sonra annelerin en az altı ay beklemeleri önerilir, çünkü bu işlem, doğal göğüs boyutu ve şeklin belirginleşmesi için önemlidir.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/plastic-surgery-after-baby-2709870

https://journals.lww.com/plasreconsurg/Citation/2011/10001/The_Perceived_Effect_of_Breastfeeding_on_Breast.137.aspx

5 / 5. 1