Doğum Sonrasında Meme Estetiği Ne Zaman Yapılmalı?
5
(1)

Doğumdan sonra vücutta birçok fizyolojik değişiklik meydana gelir. Bu değişiklikler göğüslerin sarkması, göğüs dokusundaki hacim kaybı ya da göğüslerin aşırı büyümesi olarak açıklanabilir.

Vücutta başka değişiklikler olsa da doğum sonrası genellikle göğüslerin durumu yeni anneleri çok daha mutsuz etmektedir.

Tüm bunlara ek olarak, emzirme ve göğüs pompası kullanımı sarkmış bir göğüs görünümüne neden olabilir.

Göğüslerde meydana gelen değişiklikler için ameliyat ne zaman uygulanmalıdır?

Meme küçültme, meme büyütme ve meme dikleştirme estetiği  gebeliğin ardından uygulanabilen meme estetiği işlemleri arasındadır.

Ancak bu ameliyatların yapılabilmesi için en az 6 ay beklenmesi gerekmektedir. Eğer emzirme süreci devam ediyorsa ya da hala süt üretimi varsa bu süre daha da uzayabilmektedir.

Bu ameliyatlardan sonra iyileşmek ne kadar zaman alır?

24-48 saat hastanede kalmak için yeterli bir süredir. Destekli sutyen 3 hafta boyunca kullanılır. Hastalar bir hafta sonra duş alabilirler.

Meme silikon protezlerinin dikleştirme ve büyütme ameliyatlarından sonra, doğal formlarına ulaşması yaklaşık 2 ay sürmektedir.

Meme estetiği ameliyatları cerrahi yara izi bırakıyor mu?

Yara doğru bir şekilde yapılmışsa ve hasta iyileşme sürecinde talimatlara kesin bir şekilde uyarsa yara izi görünümü 2 yıl içinde çok belirsiz hale gelebilir.

Doğum sonrasında meme estetiği uygulamaları yeni annelerin özgüveninin artmasına neden olmaktadır. Ancak bu işlemler için karar verirken sonraki süreçte yeniden bir gebelik düşünüp düşünmediğinize karar vermeniz önemlidir.

Eğer tekrar çocuk sahibi olmak istiyorsanız göğüsleriniz değişecektir ve ameliyatın sonuçları da buna bağlı oalrak değişime uğrayacaktır.

5 / 5. 1