Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatının Riski Var Mı?
5
(1)

Yeni bir anne olsanız da mantıklı bir diyetin ve düzenli egzersizin istediklerinizi vermemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Doğumun ardından karın bölgesinde ciddi deformasyonlar oluşmaktadır.

Bunlar genellikle karın sarkması veya aşırı yağ oluşumlarını içerir. Bu nedenle çoğu kişi doğumun ardından bir estetik operasyon geçirmeyi düşünür. Ancak çoğu kişi bunun riskli olup olmadığını da merak eder.

Doğumun ardından vücut kendini toparlamalıdır. En azından emzirme süreci sonlanana kadar herhangi bir müdahale önerilmez. Ancak emzirme sürecinin ardından kişi ameliyat olabilir.

Bu günlerde, giderek artan sayıda anne genellikle karın germe ameliyatı olarak adlandırılan  abdominoplastiyi seçiyor. Plastik cerrahinin daha geniş kabul görmesi ve şeffaf olması, kadınların aradıkları vücut imajına olan isteklerinde rahat hissetmelerine yardımcı olur.

Birçok durumda, karın duvarı dokusu ayrılır ve istenmeyen bir görünüm oluşturur. Akıllı diyet ve egzersiz rejimleri sonrasında, fiziksel değişiklikler görülmediği zaman hayal kırıklığı anlaşılabilir olur.

Karın germe ameliyatı karındaki hasar görmüş kasları iyileştirir ve fazla dokuyu çıkararak daha gergin bir karna sahip olmayı sağlar. Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır.

Tam bir karın germe veya mini karın germe ameliyatları hastanın isteklerine göre şekillendirilebilir. Her iki durumda da hastanın iç çamaşırının altına rahatlıkla saklayabileceği bir kesi izi oluşur. Eğer gerekirse hastanın göbek deliğinin konumu da işlem sonrasında değiştirilebilir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/pregnancy/tummy-tuck-after-c-section

İlginizi çekebilir:

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatının Faydaları

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatının Ardından Yeniden Hamile Kalmak

5 / 5. 1