Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları
2.8
(16)

Estetik ameliyatlar denildiği zamanlarda aklımıza her zaman kadınların yaptırdığı rutin estetik operasyonlar gelebiliyor. Güzellik algısı varoluştan beri kadın ve erkeğin en eşit olduğu özelliklerden biri. Bireyler kadın ve erkek fark etmeksizin beğenilmekten ve estetik görünmekten keyif alırlar. Günümüzde artan cerrahi imkanlar, doktor sayıları ve estetik operasyon çeşitliliği insanlara en çok sevmesi gereken kişide, yani kendilerinde rahatsız oldukları alanları düzeltmede büyük ölçüde yardımcı oluyor.

Estetik ameliyat sadece lüksün getirisi olmaktan çıkarak çoğu sağlık problemine uygun fiyatlarla ve kısa süre de müdahale etmeye de yardımcı oluyor. Belli başlı kemik problemlerin en yaygın tedavi yöntemleri arasında estetik operasyonlar yer almakta.

Örneğin;

Erkeklerde meme büyümesi problemi en çok estetik destek almak istedikleri operasyonlar arasında yer alıyor. Kadınlara oranla havuz ve denizlerde üst vücudunu saklayamayan ve meme büyümesi sorunu olan tüm erkekler için yaz tatili kabusa dönüşebiliyor. Jjinekomasti yani erkeklerde meme büyümesi; estetik ameliyatlarının fiyatları düşünce erkekler bu ameliyatı yaptırarak daha iyi bir vücut hattına sahip olabiliyor, hem psikolojik hem fiziksel iyileşmeyi kısa süre de elde ediyorlar.

Jinekomasti bir sağlık problemi değil. Kozmetik bir problem. Ama beraberinde bir aşırı kilolu olma durumu varsa ya da jinekomastiye sebep olan bir rahatsızlık varsa yani vücutta kilo almayı tetikleyen ve jinekomostiye destek veren bir sağlık sorunu varsa önce bu sorunun giderilmesi ve daha sonradan meme büyümesinin engellenmesi için gereklidir.

Jinekomasti tedavisinin fiyatını belirleyen en önemli etmen, memenin büyüklüğü, doktoru ve hastanın durumu. Bütün erkek memeleri yağ ve meme bezinden meydana gelir. Bu dokuların büyüklüğüne göre jinekomasti derecesi tanısı koyulur. 1. derece jinekomasti en hafifidir küçük bir operasyonla ortadan kaldırılır. Çoğunlukla da 1. derece  de sadece liposuction yeterlidir. 2. Derece, 3. Derece ve son derece olarak 4 mevcuttur. 2-3-4 derece de meme bezini de almak şarttır.

Jinekomasti Nedir ?

Erkeklerde meme dokusunun meme ucundan başlayarak arka tarafa doğru büyük bir görünüm kazanması sonucu meydana gelen duruma jinekomasti adı verilir. Jinekomasti daha çok ergenlikte dönemindeki erkekler görülür. Bu dönemde görülmesinin en büyük sebeplerinden biri hormonal yapının bozulmasıdır.

Meme Büyümesi (Jinekomasti) Neden Olur ?

Bu hastalığın meydan gelmesindeki en bilinen neden hormon dengesizliğinden kaynaklamasıdır. İnsan vücudunda bulunan östrojen ve testosteron hormonlarının dengesiz olması sonucu erkeğin bir ya da iki memesinde birden büyüme meydana gelir. Tabi ki tek neden bu değildir. Hormon dengesizliğini yanı sıra hazır gıdalar ile beslenmek ve aşırı şişmanlık da jinekomastiye sebebiyet verebilmektedir. Kişiler düzensiz ve fast-food ağırlıklı bir beslenme yonulan giderse aşırı şişmanlama meydan gelir ve buna bağlı olarak da meme bölgesinde göğüs yağı birikimi oluşur. Bu da jinekomastiye neden olur. 

Bazı spor yapan erkekler aşırı steroid kullanımı sonucunda meme büyümesi gibi bir sorunla karşılaşabilir. Ayrıca aşırı alkol tüketimi de yağlanmaya sebebiyet vereceğinden buna bağlı olarak jinekomasti hastalığı oluşabilir.

Yeni doğan bebeklerde de jinekomasti görülebilir. Fakat bebeklerde meydan gelen jinekomasti geçicidir. Bebeklerin doğumu esnasında östrojen plasentadan bebeğe geçebilir. Bu durum sonucunda geçici bir jinekomasti meydana gelebilir.

Klinefelter sendromu adı verilen genetik bozukluk, böbrek yetmezliği, testislerin enfeksiyon kapması, karaciğer hastalığı gibi hastalıklar da jinekomasti oluşumuna neden olabilir.  

 • Östrojen Hormonunun Artması

Kadınlık hormonu olarak bilinen östrojen homonu kadınlarda göğüslerin büyümesine neden olmaktadır. Erkeklerde de östrojen hormonunun artması sonucu memelerde büyüme gerçekleşir. Ülser ve kalp hastalığı için kullanılan ilaçların  östrojen hormonunu arttırabildiği düşünülse de erkeklerde östrojen hormonunun niçin arttığına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Bunun dışında erkeğe plasentadan da geçebilmektedir.

 • Testosteron Hormonunun Azalması

Testosteron hormonu da erkeklik  hormonu olarak bilinmektedir. Testosteron hormonu ergenlik ve yaşlılık dönemlerinde azalabilir. Bu dönemler de testosteron hormonunun azalmasına bağlı olarak östrojen hormonu artacaktır. Oluşan hormon dengesizliği sonucunda da erkeklerde meme büyümesi meydan gelecektir. Ergenlik döneminde görülen  jinekomasti de genellikle geçici olmaktadır. Zamanla hormonlar arasındaki dengesizlik sona erdiğinde hastalıktan kendiliğinden ortadan kaybolabilir.

Erkeklerde Göğüs Yağları Aldırma ( Küçültme ) Süreci

 • Göğüs yağlarının oluşma nedeni araştırılır. Hormonal sistem tetkikleri yapılır. Yağ oluşumunun en büyük nedenleri araştırılarak ameliyat esnasında kullanılacak yöntemler ve anestezi türü belirlenir.
 • Yağlanma dereceleri 1 – 4 puan arasında değerlendirilir. Yağlanma derecesine göre lokal – genel anestezi düşünülür.
 • Uygulama bölgesinin hijyeni sağlanarak anestezi uygulanır.
 • Jinekomasti ameliyatına ek olarak six pack gibi operasyonlar da talep edildiyse mutlaka genel anestezi yöntemi seçilir.
 • Meme başı etrafından uygun bölgeden kesi atılarak yağ dokusu alınır.
 • Yağ dokunun alınması sırasında Liposuction yani yağ aldırma teknikleri kullanılır.
 • Yeterli yağ alındıktan sonra kesi bölgesi estetik dikişlerle kapatılır.
 • Operasyon genelde 1 saati aşmaz. Ancak yağlanma seviyesi çoksa ya da aynı anda birden fazla estetik girişim talep edildiyse bu süre artacaktır.
 • Yağ alma işleminden sonra atılan dikişler estetik dikişler olması sebebi ile yeterli iyileşme süresinin ardından herhangi bir iz bırakmamaktadır.
 • Sadece göğüs liposuction uygulanan ve memeden yağ aldırma uygulanan hastalar ameliyat sonrası aynı günün akşamına taburcu edilir.
 • Yağ seviyesi çok olan hastaların taburcu olabilmesi için ameliyat günü hastanede kalması gerekir. Ameliyattan bir gün sonra taburcu edilir ve bu şekilde jinekomasti geçer.
 • Operasyon sonra ilk günler ağrı hissetmek tamamen doğal olup çok şiddetli değildirler. İlk günlerin rahat atlatılabilmesi için doktor tarafından ağrı kesiciler reçete edilerek taburcu edilir.
 • Ameliyat sonra ortalama 3 – 4 gün sonra iş başı yapmanın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak spor – egzersiz gibi eylemler için en az 15 gün gereklidir. Eğer ağır düzeyde spor – egzersiz yapılacaksa 30 gün beklenilmesi daha uygun olacaktır.
 • Jinekomasti operasyonuna ek six pack vb gibi estetik girişimler düşünülüyorsa bu ameliyatla aynı anda yapılması önerilir. Böylece tekrar tekrar bıçak altına yatmaktan uzak durulmuş olur.

 

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası 

Jinekomasti ameliyatı, erkeklerde meme büyümesine yönelik yapılan operasyondur. Bu ameliyat en yeni yöntemler  sayesinde en konforlu estetik operasyonlardan biri haline gelmiştir.

Jinekomasti ameliyatı sonrası hastalar sürece dikkat ederse iyileşme de kısa süre içinde tamamlanabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Vücutta Değişimler

Jinekomasti sonrası vücutta şişlik, morarma, ödem gibi konularda sizlere detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Ameliyatı sonrası deri sarkması ortaya çıkabilecek sorunlardan biridir. Ancak bu durum yapılacak çok basit bir operasyonla düzeltilebilir.  Sarkma olan bölgeye toparlaması için kısa süreli bir müdahale yapılabiliyor.Ameliyat sonrası ödem çok düşük de olsa riskler arasında bulunmaktadır. Ortaya çıkan şişlikler ve kan toplaması sonucunda ödem ortaya çıkabilir. Normal şartlarda ödem birkaç gün içinde geçecektir. Ancak geçmeyen bir ödem sorunu yaşıyorsanız doktorunuza başvurabilirsiniz.

Jinekomasti ameliyatı sonrası şişlikler son derece normaldir. Bölgede ortaya çıkan şişlikler 3-5 gün içinde kendiliğinden geçecektir. Şişlikler her operasyonda görülmektedir. Ancak bazı durumlarda kan toplanmasıyla birlikte ödeme çevirebilir. Bu durumda doktorunuza danışmayı unutmayın.

Jinekomasti ameliyatı sonrası çöküntü görülebilir. Ancak başarılı byapılan operasyonlarda  ameliyat sonrası çöküntü sorunu yaşamazsınız.  Çöküntü olması durumunda ek işlemlerle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.Ameliyatı sonrası sertlik görülebilir. Bölgede yapılan operasyon sonrasında birkaç gün ağrı ve sertlik görülebilir. Ancak kas ağrısı ve sertlik 4-5 gün sonra tamamen ortadan kalkacaktır.  Sertlik sizi çok rahatsız ediyorsa doktorunuza başvurarak size verdiği reçeteyi uygulayabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Beslenme ve Spor

Jinekomasti ameliyatı sonrası beslenme ve spor konusunda doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekiyor.  Doktorunuzun tavsiyelerine uyarak iyileşme sürecinin yavaşlamasına engel olabilirsiniz.

Jinekomasti ameliyatı sonrası beslenme doktorunuzun size oluşturduğu beslenme listesi ya da tavsiyeler göre gerçekleştirilmelidir. Özellikle ilk birkaç gün doktorunuz hafif gıdalar tüketmenizi isteyecektir.   Midenizi rahatsız etmeyecek gıdalar tüketmenizde yarar vardır. Ancak bu operasyondan sonra özel bir beslenme programına uymanıza gerek yoktur. Alkol  birkaç gün kullanmamanız doğru olur. Doktorunuz size bu konuda gerekli bilgiyi verecektir. Ameliyattan sonra alkol kullanılmamasına yönelik genel bir uygulama olmasa da doktorlar hastaları bu konuda özel olarak bilgilendirmektedir.

Jinekomasti ameliyatı sonrası spor ve fitness konusunda çok dikkatli olmalısınız. Hafif sporlara başlayabilmek için en az 1 hafta kadar beklemelisiniz. Hareket kabiliyetinizi tam kazandığınız anda hafif sporlara başlayabilirsiniz. Doktorunuz hareket edeceğiniz yöntemler konusunda size bilgi verecektir. Ameliyat sonrası  profesyonel sporlar ve ağır sporlar için en az 1 ay beklemelisiniz.  1-1.5 aylık bir dinlenme süresinin ardından hemen profesyonel sporlara geri dönüş yapabilirsiniz.

Ameliyat sonrası vücut geliştirme için de doktorunuzun onayını beklemelisiniz. 1 haftalık bir dinlenme sonucunda doktorunuzun paylaştığı egzersiz programına göre fitness başlangıcı yapabilirsiniz. Spor iyileşme sürecini hızlandırmak adına çok yararlı uygulamalar arasında yer alıyor.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İyileşme

Jinekomasti ameliyatı sonrası iyileşme aşamasında ayağa kalkma süresi kısadır. Ancak tam iyileşme için 6 ay kadar bir süreye ihtiyacınız vardır. Ameliyat sonrası ödemler, şişlikler ve ağrı birkaç gün içinde geçecektir. Doktorunuzu verdiği ağrı kesici ve antibiyotikleri kullanarak bu süreci hızlandırabilirsiniz.  Ameliyat sonrasında sonucun belirgin olarak ortaya çıkabilmesi için en az 6 ay bir iyileşme sürecine ihtiyacınız vardır. 

Ameliyat sonrası dikişler birkaç gün içinde doktorunuz tarafından alınacaktır. Ameliyat sonrası iyileşme sürecini konforlu ve daha hızlı geçirebilmek için kontrollerinize düzenli gitmeli ve doktorunuzun verdiği tavsiyelere uymalısınız. Bu ameliyat sonrası günlük hayatınıza kısa süre içinde dönebilir ve 6 ay gibi bir süre sonunda istediğiniz tam sonucu görebilirsiniz.

Jinekomasti ameliyatı sonrası korse iyileşme sürecini önemli etkileyecektir. Doktorunuz sizlere ameliyattan sonra iyileşme sürecini hızlandırabilmek için korse ya da farklı materyaller önerebilir. Bu korseleri yatarken kullanmanıza gerek yoktur. Ancak güncelik hayatta korse kullanmak sizlere uzun vadede birçok kazanç sağlayacaktır. Doktorunuzun verdiği korse tavsiyelerine uyarsanız iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Jinekomasti ameliyatı sonrası süreç son derece konforlu ilerlemektedir.

Jinekomasti Ameliyatı olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Ameliyat sonrasında hastalarda ödem veya şişkinlik meydana gelebilir. Bu durumda panik yapmamak gerekir. Zira ameliyat sonrasında ödem ve şişkinlik normal bir gelişmedir. Ancak uzun süreli şişkinliklerde (1 haftadan fazla) doktora görünmekte fayda vardır.

Hastalar mümkünse 3 hafta boyunca koşmamalı, ani hareketlerden kaçınmalı ve sportif faaliyetlerden (yüzme, futbol oynama, ağırlık kaldırma vs) uzak durmalıdır. Basit egzersiz hareketleri ancak 1 haftadan sonra tavsiye edilmektedir. Böylece iyileşme süresi daha kısa bir zaman alacaktır.

Jinekomasti Yeninden Meydana Gelebilir mi?

Bu, jinekomastinin türüne ve cerrahi müdahaleye bağlı olarak değişmektedir. Yağlanma dışında meydana gelen jinekomasti, ameliyat sonrasında tekrar görülmez. Ancak hasta aşırı kilo alımında yeninden jinekomastiye yakalanabilir. Ek olarak yağ alma yönteminde de yeniden jinekomasti meydana gelebilir. Bu olasılık oldukça düşüktür ancak hormonal sorunlardan dolayı meydana gelen jinekomasti, açık ameliyat sonrasında yeniden meydana gelmeyecektir. Zira alınan süt kesesi, yeniden oluşmaz. Tıpkı bademcik alınmasında yaşandığı gibi bu durumda da hastada bir daha jinekomasti meydana gelmeyecektir. Ancak yağlanma durumunda dikkat edilmesi şarttır. Mümkün bir diyetisyen yardımıyla diyet listesi oluşturulabilir ve buna sadık kalınabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar ?

Jinekomasti ameliyatı fiyatları aşağıdaki değişkenlere göre belirlenir:

 • Meme Büyüklüğü

Memede ki yağlanmanın kapladığı alan, jinekomasti estetik operasyonlarının fiyatlarını etkileyen en önemli ölçektir. Örneğin; 190 boyunda beden kitle endeksine göre şişman ya da obezite kategorisinde yer alan kişilerin ameliyatları, daha minyon yapıya sahip olan ve göğüs bölgesinde ki yağların yayılmadığı kişilerden ameliyatı daha uzun sürecektir. Bu filtreler de kişiden kişiye jinekomasti fiyatı değişiklik göstermesine sebep oluyor.

 • Jinekomasti Derecesi

Doktor kontrolü sonrasında 1-4 arasında ki dereceden kaçıncısına sahip olduğuna göre estetik operasyon sağlanır. 1 derece de küçük müdahaleler yeterli olacağından diğerlerine göre fiyatı daha uygun olacaktır. Hastanın jinekomasti durumu derecesine göre belirleniyor.

 • Doktor Tecrübesi

Estetik operasyonlarda, uzman cerrahın tecrübesi, estetik operasyonlarda ki başarısı, tanınmışlığı ve randevü listesi her zaman ameliyat fiyatı değiştirecektir. Çok talep gören bir estetik cerrahın fiyatları diğerlerinin yanında kendini belli etmeye yeterlidir. Çünkü estetik ameliyatlarda başarı y-üzde doksan doktor yeteneğine bağlıdır.

 • Jinekomasti Tedavi Süreci

Ameliyat sonrasında jinekomasti operasyonu geçiren hasta bakım ve pansumanları süresince yatarak tedavi olmak ve kontrol altında geçirmek isterse bu durum fiyat değişikliği oluşturabilir. Yatış süresine göre uzman doktorunuz size yönlendirme yapacaktır. Estetik operasyonlar sonrasında yatış süresi çok makul olduğundan bu fiyatlandırma fahiş rakamlardan oluşmasa da değişiklik gösterir.

 • Jinekomastiye İlave Uygulamalar

Kombine estetik ameliyatlar her zaman doktor ve hasta başarısını arttıran bir cerrahi yöntem olacaktır. Estetik görünüm de bütünlük çok önemli olduğu için jinekomasti sırasında yapılacak ilave bir estetik size sonrasında beklenenden daha iyi bir sonuç imkanı sağlayabilir. Örneğin jinekomasti sırasında sixpack ameliyatı da tercih eden kişilerin çoğu, sadece jinekomasti operasyonu yapan hastalardan daha memnun. Ayrı ayrı yapılan estetik operasyonlar, aynı anda yapılanlara göre her zaman daha pahalı ve sancılı olabiliyor. İyileşme süreci de başa saracağı için estetiğe ilave uygulamalar tercih etmek fiyatı değiştirecektir.

Six pack, kalça küçültme, karın germe ve liposuction ( yağ aldırma )  estetik ameliyatları, jinekomasti operasyonu ile beraber en çok tercih edilen kombine estetik operasyonları arasında. Uzman doktor kontrolü ve tavsiyesine bağlı olarak, tercih edilecek kombine estetik operasyonu, sadece jinekomasti estetik ameliyatına nazaran daha başarılı bir sonuç elde etmenize yardımcı olur. Çünkü göğüs bölgesinde yapılan düzenlemeye karın, bel, basen, oblikler ve kalça bölgesi de dahil edilirse, operasyon sonrası iyileşme süreci uzamadan kısa süre de harika bir görünüme kavuşmak mümkün.

 • Jinekomasti Operasyonunda Çıkarılan Yağ Miktarı

Meme bölgesinden çıkarılacak yağ miktarı, derinin düzeltilmesini ve haliyle operasyonun süresini de etkileyeceği için fiyat üzerinde değişiklik gösterebilir. Yağ miktarı bazı zamanlarda büyüklük ile doğru orantıda olmayabiliyor. Büyük göğüslerin her zaman tamamı yağ olmayacağı gibi kas dokusundan da oluşabiliyor. Böylece derecesine göre yağdan kurtulması kolayca ve kısa süre de sağlanabiliyor. Fakat daha küçük görünüme sahip olan göğüsler tamamen yağ dokusundan oluşuyorsa, derinin deforma olmadan ve estetik operasyonun başarılı sonuçlanarak gerçekleşmesi önem arz ediyor. Yağ miktarı jinekomasti estetik operasyonunda fiyatı etkileyebilir.

 • Anestezi Şekli

Tüm estetik operasyonlarda tercih edilen genel ve ya lokal anestezi, operasyonun fiyatı üzerinde oynamalara sebep olabiliyor. Çünkü genel anestezi gereken durumlarda sağlık kurumunda kalma süresi de uzayacağı için lokal anesteziye göre değişiklik söz konusu oluyor. Kombine bir estetik talebi durumunda genel anestezi tercih edileceği için jinekomasti operasyonu fiyatı değişecektir.

 • Jinekomasti Ameliyatı Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Estetik ameliyatlarda kullanılan malzemeler jinekomasti ameliyatı ücretinde değişikliğine sebep olabiliyor. Örneğin kullanılan malzemenin kalitesine göre, operasyonun sürecine göre ve eğer kombine bir estetik işlemi gereği varsa kullanılacak ilave malzemelere göre değişiklik söz konusu olabilir.

 • Ödeme Türü

Estetik operasyonu gerçekleştirecek doktor eğer fiyatlandırmayı Euro veya Dolar üzerinden yapıyorsa borsada ki oynamaya göre Türk Lirası değeri değişiklik gösterebilir. Dolar üzerinden hesabı yapılan estetik işleme karar verme sürecinize bağlı olarak kur düşer ya da yükselirse fiyatta seyir değişir.

 • Sağlık Merkezi

Estetik operasyonlar da doktor değişikliği gibi sağlık kurumu veya klinik vb. tercihler jinekomasti estetik operasyonunda fiyat değişikliğine sebep olacaktır. Araştırmalarınızı doktor, sağlık kurumu ve jinekomastik dereceniz üzerinden yapıp uzman bir destek almanız net bilgiler elde etmenize yardımcı olacaktır.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyat Ne Kadar ?

2020 jinekomasti fiyatları hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

S.S.S

Jinekomasti ameliyatı ssk tarafından karşılıyor mu?

Estetik çoğu operasyon, sağlık açısından kişiler üzerinde olumsuz etki yaratmıyorsa ssk ve benzeri devlet kurumları tarafından karşılanmıyor. Hastanın meme büyüklüğü vücudunda her hangi bir bölgeye örneğin sırtına, boynuna veya iskelet sistemine zarar veriyor ve olumsuz etkiliyorsa doktor onayıyla beraber hastanelerde yapılan işlemler ssk tarafından karşılanabilir. Fakat tamamen estetik kaygıya dayalı yapılan operasyonlarda ssk masraf karşılamıyor.

Jinekomasti ameliyatı özel sigorta kapsamında ücretsiz midir?

Sağlık sigortası kapsamında eğer kişilerin sağlığına engel teşkil eden bir sorunsa ve doktor muayenesi sonrasında karar bu yönde raporlanırsa özel sağlık sigortası tarafından bir kısmı karşılanabilir. Özel sigorta kapsamında kişilerin hangi haklardan yararlandığı durum seyrini değiştirebilir.

Jinekomasti ameliyatının neden kaç tl olduğu (fiyatı) yazmıyor?

Sağlık bakanlığı tarafınca yayınlanan yasaya göre internet ortamından, hasta kontrolü yapılmadan fiyat yazmak yasaktır. Hastaların estetik ve diğer ameliyatlar için mutlaka randevu alıp kontrolden geçmeleri daha sağlıklı rakam bilgisi edinmelerini sağlayacaktır. Merdiven altı klinik denilen sağlık terörünü engellemek adına her hangi bir başlık için bir fiyat yazılmaz. Doktorunuzla şikayetiniz doğrultusunda iletişime geçmeniz fiyat bilgisi açısından daha sağlıklı olacaktır.

Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürer?

Ameliyatın uygulanacağı bölgenin büyüklüğü, yağ bezlerinin durumu, hasta vücut ölçüleri, memede ki jinekomasti derecesi, ilave uygulamalar ve çıkarılacak yağ miktarı süreyi değiştirmekte. Genel anlamda değerlendirecek olursak jinekomasti ameliyatında süre 1-2 saat bandında değişir.

Jinekomasti ameliyatı nerede yapılır?

Estetik ameliyatlarda kendini kanıtlamış, bu alanda uzmanlaşmış doktorlar ameliyat başarısını her zaman etkileyecektir. Özel klinik ve hastanelerde yapılan bu işler, iyi doktorlar tarafından yapıldığında uzun vadeli ve başarılı bir operasyondur.

Jinekomasti ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Estetik tüm operasyonlarda kişinin genetiği ve deri elastikliği önemlidir. Kişiden kişiye değişen bir iyileşme ve iz kalıcılığı mevcuttur. Bakımı ve pansumanı doğru yapılan, iyileşme süreci sağlıklı yönetilen ameliyatta izler belli belirsiz kalacaktır. Zamanla uygulanan krem ve ek yöntemlere göre de ortadan kaldırılabilir.

Jinekomasti ameliyatı sonrası ne zaman işe dönebilirim?

Göğüs bölgesinin kısa sürede toparlanması adına ilk 5 günlük dilimde duş almamak, göğüs korsesi kullanmak ve hijyenik pansuman yapmak hastalar açısından olumlu olacaktır. İlk bir hafta bölgeyi zorlayacak her hareketten kaçınması gereken hastalar 10-15 günlük bir istirahat süresini geri de bıraktıklarında, doktor kontrolü ile beraber iyileşme tamamlanma yolunda olumlu ilerliyorsa iş hayatına dönüş sağlanabilir. Yapılan iş kol gücü ve göğüs bölgesi desteği gereken ağır işler statüsünde ise kişilerin iyileşme süresini tamamen tamamlaması bölgenin enfeksiyon kapmaması, açılmaması ve herhangi bir komplike yaratmaması açısından daha doğrudur.

Kaynakça:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3987263/

https://www.webmd.com/men/what-is-gynecomastia

2.8 / 5. 16

34 cevaplar
 1. Erdem
  Erdem says:

  tayfun bey merhaba, jinekomasti ve kalçadan yağ aldırma yaptırmak istiyorum. Göğüs bölgesi ve kalça için liposakşın fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim ?

  Cevapla
 2. Hasan yavuz
  Hasan yavuz says:

  Merhaba, rica etsem ben de güncel jinekomasti ameliyat ücretini öğrenebilir miyim?
  Teşekkür ederim
  Bursada varmı

  Cevapla
 3. Çağatay
  Çağatay says:

  Hocam merhaba, izmirde yaşıyorum burada ameliyat yapıyor musunuz ? bir de göğüs liposuction fiyatları öğrenebilir miyin ?

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir