Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

5
(1)

Estetik ameliyat, bundan birkaç sene öncesine kadar sadece çok zenginlerin parasını vererek hayal ettikleri vücuda sahip olma işlemi olarak kabul edilirdi. Çok uçuk rakamların konuşulduğu, parmakla gösterilecek kadar az kişinin tercih ettiği estetik ameliyatlar, son yıllarda giderek yaygınlaşmaya başladı. Daha ulaşılabilir fiyatların konuşulmaya başlandığı estetik dünyasında birçok algıda bundan sonra yıkıldı. Kadınlarla özdeşleşen estetik artık erkekler tarafından da tercih edilmeye başlandı. Üstelik eski dönemlerde estetik ameliyat olduğu saklanmaya çalışılırken günümüzde oldukça normal karşılanmaktadır. 

Erkeklerin en sık başvurduğu estetik operasyonların başında meme küçültme ameliyatı gelmektedir. Genetik, fazla kilo, vücut geliştirme sporları gibi çeşitli nedenlerden dolayı erkek memesinde anormal kabul edilen bir büyüme gerçekleşebilir. Bu durum birçok erkekte farklı boyutlarda görülebilir.

Tıp alanında jinekomasti olarak tanımlanan bu sorun, 1. Evre, 2. Evre, 3. Evre, 4. Evre olarak sınıflandırılır. Her evrede memede büyüme oranı daha fazla dikkat çekici boyuta oluşmaktadır. Erkeklerde görülen meme ameliyatı sadece estetik görünümde olumsuzluğa yol açtığından kişinin bir şikayeti yoksa müdahale edilmesi gerekmez. 

Meme büyüme sorunu yaşayan birçok erkek, vücudunu gizleme yoluna gider. Dar tşört ve kazaklardan kaçınma, bol kıyafetler tercih etme, mayo giyememe gibi vücudunu saklama yoluna giderler. Bu da kişilerde psikolojik olarak vücudundan rahatsız olmaya ve sosyal ilişkilerde bozulmadan depresyona kadar çeşitli sorunlara yol açabilir. 

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı günümüzde bulunan tıbbi imkanlar ve teknoloji ile birlikte oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Basit olmasının yanı sıra ciddi bir şekilde, alanında uzman bir ekip tarafından, tam donanımlı bir hastanede gerçekleştirilmelidir. 

Ameliyat olmaya karar veren kişiler, ameliyat sonrası süreçle ilgili soruları kadar fiyatlara ilişkin de birçok şeyi merak etmektedir. Sektöre bakıldığında meme küçültme ameliyatı fiyatları arasında değişkenlikler olduğu göze çarpar. Hastane donanımı gibi farklı faktörlere bağlı olarak hastaneden hastaneye göre fiyat değişkenliği ortaya çıkabilir.

Kişiler, bütçelerine en çok hitap eden fiyatı veren hastaneyi tercih ederken aynı zamanda doktorun uzmanlık alanından ve hastanenin profesyonel, tam donanımlı olduğundan emin olunması başarılı bir jinekomasti operasyonu geçirmek için gereklidir. 

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı fiyatlarında değişkenlik olmasının bir diğer sebebi ise kişinin jinekomasti boyutunun ne oranda olduğudur. Yani hastaneler, birinci evrede bulunan jineomasti hastası ile dördüncü evredeki jinekomasti hastasına aynı fiyat verilmemektedir. Meme büyüme sorunun evresi ilerledikçe ameliyat süresinin uzaması ve farklı donanımlara, ek işlemlere ihtiyaç duyulması nedeniyle meme küçültme ameliyatı fiyatları da yükselmektedir. 

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı başlangıç evresinde olduğu dönemlerde daha basit yöntemlerle ve daha kısa süreli ameliyatlar ile halledilebilen estetik bir sorundur.

Estetik görünümünden memnun olmayan erkeklerin başvurduğu meme küçültme ameliyatı küçük boyutlarda rahatsızlık sorunu olan kişilerde tek başına çözüm olmaktadır. Sadece yağ aldırma işleminin gerçekleşmesinin sonucunda meme küçültme ameliyatı sonuçlanmış olmaktadır. Basit ve kısa süreli bir operasyon olduğundan dolayı bu tür başlangıç evresindeki meme küçültme operasyonları daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Ancak özellikle son evrede olan meme büyüklüğü şikayeti olan kişilere sadece yağ aldırma işlemi uygulanan jinekomasti ameliyatı yeterli olmaz.

Meme dokusundan fazla yağ vakumlanarak alındıktan sonra deri dokusunda sarkma problemi yaşanacaktır. Bu da bir diğer estetik bozukluğu doğurduğu için bu durumda mutlaka jinekomasti ameliyatının deri gerdirme ameliyatı ile birlikte yapılmalıdır. Bu da ameliyat fiyatını artıracaktır.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı