Göğüs Sarkması Nasıl Önlenir?
5
(1)

Kadınların olduğu kadar erkeklerinde ileri yaşlarda bu problem ile karşılaşabilecekleri bilinir. Söz konusu durum karşısında yapılabilecek birkaç yöntemden sizlere kısaca bahsetmek isterim. Duşta saatlerce vakit geçirmenin aslında göğüslerimiz için pek iyi olmadığını biliyor muydunuz?

Sürekli sıcak su ile duş yapmaya alışkın olan kişilerin göğüslerinde dikliğin ve dolgunluğun zaman içerisinde azalabileceği herkes tarafından açıkça kabul edilmelidir.

Kadınların duş esnasında sıcak su ile ettikleri aşırı teması biraz değiştirmeleri göğüs dikliğini önemli ölçüde etkileyecektir.

Duş alırken soğuk su ile başlayıp ardından ılık bir suyla duş alabilirsiniz. Bu sayede ileriye dönük bir etki görebilirsiniz.

Göğüsleriniz için kendinize yapabileceğiniz en güzel iyilik ise spor yapmak olacaktır. Spor yaparak göğüs sarkması önlenebilir. Göğüs sarkması nasıl önlenir konusunu biraz daha açabilmek adına bazı noktalara değinmek istiyorum.

Göğüs Sarkması ve Südyen Seçimi

Göğüslerinizi aşırı salaş bir südyen ile şekillendirmeye çalışmak daha hızlı şekil alıp bulundukları alana uyum sağlamalarına neden olabiliyor.

Kadınların kullandığı südyenlerde genellikle kalıp olarak sert tercih ediliyorsa göğüs sarkmasının yaşanması oldukça normal karşılanır.

Südyen seçimlerinde göğüslerinize en uygun gelen seçimleri yapmaya özen gösterin. Destekli veya desteksiz diye nitelendirmek istemiyorum. Kendinize en rahat gelen südyeni seçmenizi tavsiye ederim. Göğüslerinizin sarkmasında gerçekten südyen seçiminin büyük rolü var.

Göğüs Sarkmasını Engelleyen Egzersizler Nelerdir?

Göğüs bölgesinde yapılabilecek spor egzersizlerinin yanı sıra yorulmak istemiyorum diyen kişiler için şunları söyleyebilirim. Göğüslerinizi tamamıyla açarak üzerinizde hiçbir şey olmadan rahat bir ortam içerisinde 5 saniye sıkıp 5 saniye dinlendirip devam etmenizi tavsiye ederim.

Göğüslere dolan kan dolaşımı ile birlikte göğüsleriniz tam verimiyle olmasa da bir süre sonra sarkma eylemini engeller hale gelecektir. Ancak sarkık göğüsler için bu yöntem uygulandığında sonuç alınabileceği konusunda şüphelerim var.

Göğüs Sarkmasından Nasıl Kurtulabilirim?

Göğüs sarkması için kesin bir çözüm olarak ameliyat önerilir. Estetik bir operasyon olduğu için can riski bulunmayan bir operasyon ile göğüsleriniz daha hacimli bir hal kazanacaktır.

Göğüs sarkmasından şikayetçi hastalar için önerilen silikon protezleri ile hastalar istediği yöntemi tercih ederek seksi bir bedene kavuşabilirler.

Doktor muayenesinde belirleyeceğiniz bir protezin boyutuna karar vererek daha iyi bir bedene ulaşabilirsiniz. Ancak göğüs sarkıklığına bağlı olarak protez çeşitlerinden hepsini kullanabileceğinizi söylemem doğru olmayacaktır.

Doğal olarak hastalarımın kendi tercihleri esas önemli olan olsa da doktor tavsiyesini de dinlemelerini tavsiye ederim.

Göğüslerinizde yaşanan bu durumun kalıcı olarak giderilmesi için tavsiye edilen göğüs sarkmasına iyi gelen yöntemler arasında ameliyat tercih edilebilir.

Spor aktivitesi ile birleştirildiğinde ilerleyen süreçte yeni göğüslerinizi de koruyabileceğinizi unutmayın. Sağlık açısından sporun önemini bir kenara bırakıyorum. Ancak göğüs sağlığı ve göğüs estetiği için sporun önemini de hastalarımın daha iyi kavramasını isterim.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/saggy-breasts

https://www.health.com/beauty/how-to-lift-saggy-breasts

5 / 5. 1