Göğüsler Neden Sarkar? Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

5
(1)

Göğüslerinizin dolgunluğunu kaybettiğinden, görünümünün kötüleştiğinden ve sarkmaya başlamasından endişe duyuyor musunuz? Bir meme dikleştirme ameliyatı göğüslerin istenen forma ulaşmasını sağlayabilir. Sarkma çeşitli faktörlere bağlı olabilir, ancak meme estetiği istenilen şekli ve dolgunluğu geri kazandırabilir.

Göğüsler Neden Sarkar?

Göğüslerde sarkma genellikle gebelik ve emzirme gibi durumların bir sonucudur ancak yaşlanmanın doğal ilerleyişinden de kaynaklanabilir. Yaşlandıkça, kollajen seviyeleri düşer ve elastikiyet kaybedilir. Bu göğüslerin sarkmasına neden olur. Aşırı kilo kaybı da göğüslerin sarkmasına neden olabilir.

Sarkık göğüslü birçok kadının benlik saygısı düşüktür ve kendine güven duygusu beklenmedik düzeylerdedir. Bu yüzden sorunu düzeltmek için sıklıkla meme dikleştirme ameliyatını düşünürler. Sarkmış göğüsler kişinin kendine olan güveninin sarsılmasının yanı sıra kıyafet bulmada zorluk çekmesini de sağlamaktadır.

Meme Dikleştirme Cerrahisi

Meme dikleştirme cerrahisi, göğüsten gevşek cildi çıkarmak ve göğüs dokusunu yeniden şekillendirmek üzerine kurulmuştur. Cerrahi sırasında meme başı alanı da yeniden konumlandırılır.

Meme dikleştirme işlemi, genel anestezi altında yapılır. İşlemin tamamlanması genellikle 1-3 saat alır.

Meme dikleştirme ameliyatı için ideal bir yaş yok , ancak göğüsleriniz hala gelişiyorsa ameliyat yapılmamalıdır. Tüm değişikliklerin gerçekleşene kadar beklemek en iyisidir.

Bununla birlikte, herkesin farklı bir hızda geliştiğinin farkında olmak önemlidir. Bazı genç kızların göğüsleri 16 veya 17 yaşlarına kadar tamamen geliştirirken, 20’li yaşlarına kadar değişiklikler yaşamaya devam eden kadınlar da var. Bu nedenle, meme dikleştirme ameliyatı için iyi bir aday olup olamayacağınızı onaylamak için estetik cerrahınızla görüşmeniz en iyisidir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı