Meme Büyütme Ameliyatıyla Alakalı Bilmeniz Gereken Her Şey
5
(1)

Hangi kadın güzel göğüsleri olsun istemez ki? Bu soruya hayır cevabını verecek bir kadın tanımıyorum, veren kadınlara da inanmıyorum. Kusura bakmayın. Göğüsler kadınlığın  simgesidir. Bu nedenle her kadın göğüslerine özen gösterir.

Ancak bazı durumlarda göğüslerle alakalı sorunlar yaşanabilmektedir. Yaşlılık, kola alıp verme, emzirme veya hamilelik gibi durumlarda göğüsler sarkıp psikolojinin bozulmasına neden olabilmektedir.

Sarkmış göğüsler kötü bir görünüme sahip olmasının yanı sıra kişiyi de mutsuz etmektedir. Bu durumda ise uygulanabilecek en doğru yöntem meme büyütme ameliyatı olacaktır.

Meme estetiği meme boyutunu ve şeklini silikon protezler ile istenen  boyutlara ulaştırmak anlamına gelmektedir. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Meme içine silikon protezlerin yerleştirilmesiyle gerçekleşen meme büyütme ameliyatında meme başı, meme alt kıvrımı veya koltuk altından işlem yapılabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatının yapılabilmesi için meme dokusunun estetik açıdan kişinin yaşam kalitesini ve psikolojisini etkileyebilecek bir durumda olması gerekmektedir. Kimi zaman bir memenin diğerinden daha küçük olması nedeniyle de bu işlem gerçekleştirilmektedir.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI SONRASI

Meme büyütme ameliyatı sonrası 3-4 gün sonra bandajlar çıkarılır ve kişi günlük hayatına geri dönebilir. Ancak dinlenme süreci boyunca kolları zorlamamak ve ağır kaldırmamak çok önemlidir.

Ameliyat sonrasında memenin hassas olması nedeniyle darbe almaması için ekstra özen gösterilmesi gerekmektedir.

Meme büyütme ameliyatından sonra 12. aya kadar operasyonun yapıldığı bölgede hissizlik olması normaldir. Hissizlik 12 ay sonra kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında ilk 2 hafta memeler olduğundan büyük görünebilir. Bu durum ödemle alakalıdır. Bir süre sonra ödem de atılacak ve memeler gerek boyutuna ulaşacaktır.

Meme büyütme ameliyatının ardından ilk 2 ay çok aktif spor yapmaması önerilmektedir.

MEME BÜYÜTME BENİM İÇİN DOĞRU AMELİYAT MI?

Meme büyütme ameliyatı 18 yaşından sonra her sağlıklı kadın için uygundur. Ancak bazı durumlarda meme büyütme ameliyatı gereklilik haline gelebilir.

Memelerinde orantısızlık olan, meme yapısında küçülme olan, doğumdan sonra memeleri küçülmüş olan veya memesi alınmış olan kişiler için meme büyütme ameliyatı yapılabilmektedir.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/263567

5 / 5. 1