Meme Büyütme Estetiği Ameliyatına Hazırlık
5
(1)

Günümüzde meme estetiği, bir numaralı kozmetik cerrahi işlemleri arasında yer almaktadır.

Meme büyütme estetiği her cerrahi işlem gibi önemlidir ve önceden hazırlık yapmak ameliyatın hayati bir parçasıdır ve sonuçları etkilemektedir. Bu nedenle meme büyütme estetiği yaptırmak isteyen bir aday şu adımları izlediğinden emin olmalıdır;

Kozmetik Hedef Değerlendirme

İlk adım olarak, meme büyütme ameliyatını düşünen bir kadın kişisel kozmetik hedeflerini dikkatlice değerlendirmelidir. Meme görünümünün hangi yönlerinin kendisini mutsuz ettiğini ve hangi gelişmeleri istediğini konusunda cerrahı bilgilendirebilmelidir.

Online Forumlar ve Web Siteleri

Meme büyütme ameliyatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için aday, ameliyat hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı konusunda diğer kadınların görüş ve deneyimlerini öğrenmek için internetteki kozmetik cerrahi forumlarını ziyaret etmek de mümkündür. Bu basit çabalar, ameliyat öncesinde cerrah ile daha verimli bir görüşme gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Adaylık Gereksinimlerini Karşılama

Aday, meme büyütme gibi büyük bir ameliyat geçirmek için uygun olmalıdır. Bu nedenle, bu ameliyatı yaptırmayı planladıktan sonra, kilosunu olabildiğince dengeli tutmak için sağlıklı bir beslenme düzenine odaklanmaya başlamalıdır.

Ayrıca, önemli bir kilo kaybı veya hamilelik için yakın gelecekteki planlar da olmamalıdır.

Hasta, gerçekçi beklentiler geliştirmeli ve şüphelerini ortadan kaldırmak amacıyla önceden bir soru listesi hazırlamalıdır.

Cerrahiden önce hazırlık adımları atılmalıdır;

  • Kan sulandırıcı ilaçları, vitaminler ve bitkisel takviyeleri kullanmayı bırakın.
  • Cerrahın talimatına göre cerrahiden önce belirli bir süre sigarayı bırakın.
  • Emniyetli ve konforlu bir iyileşme süreci için ilk adım olarak ameliyat sonrasında sizin yanınızda olacak kişilerin seçimini ve evinizdeki gerekli hazırlıkları tamamlayın.

5 / 5. 1