Meme Küçültme Ameliyatı Ne Zaman Yapılır ?
5
(1)

Meme estetiği en popüler ve tatminkar işlemlerden biridir ve büyük göğüslü kadınların yaşam biçimini geliştirir.

Bu estetik işlemle ilgileniyorsanız, ancak bunun sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, meme küçültme estetiğini neden düşünmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Normal günlük aktiviteler büyük göğüslerden olumsuz bir şekilde etkileniyorsa meme küçültme ameliyatını düşünebilirsiniz. Göğüsleriniz çok büyük olduğunda, daha ağır nesneler veya kendi çocuğunuz gibi nesneleri taşımak gibi görevler sınırlı olabilir.

Özellikle halka arz edilmesi durumunda bu, stres ve utanç getirir. Oturmak gibi daha basit hareketler bile göğsünüzde aşırı kilo taşırsanız daha zor olabilir.

Çoğu durumda, büyük boy göğüsler fiziksel rahatsızlıklara neden olabilir. Sırt ağrısı, migren ve boyun ağrısı, kadınların karşılaşabileceği pek çok belirtiden sadece birkaçıdır. Aslında, kadınlar yaşlandıkça, omuzları doğal olarak düşmeye başlar.

Dolayısıyla bir kadının göğüsleri büyükse, ağırlık eklenmesi omuzların daha da ileriye düşmesini sağlayarak sürekli ağrımasına neden olabilir. Meme küçültme cerrahisini seçmek , bu semptomların kötüleşmesini ortadan kaldırmaya veya önlemeye yardımcı olabilir.

Büyük göğüslerin sizin güveninizi olumsuz etkilediğini düşünüyorsanız meme küçültme ameliyatı yardımcı olabilir.

Meme küçültme ameliyatı olmaya karar veren hastaların çoğu bu kararı daha önce vermeleri gerektiğini söylüyorlar. Çünkü bu ameliyat onların görünüşünün yanı sıra yaşam standartlarını da geliştiriyor.

Meme küçültme ameliyatında fazla doku çıkarılarak memeler uygun pozisyona getirilmektedir. Fazla doku kişinin gerekenden fazla ağırlık taşımasının önüne geçer ve aynı zamanda kendine olan güvenini kazanmasını sağlar.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/327355

https://www.healthline.com/health/breast-reduction

5 / 5. 1