Meme Küçültme Estetiğinin Sizin İçin Doğru Olduğunu Gösteren 5 İşaret
5
(2)

Meme estetiği söz konusu olduğunda, meme büyütme ameliyatı çok dikkat çekmektedir. Büyük göğüslere sahip olan kadınlar, sırt ağrısı ve boyun ağrısının yanı sıra kozmetik sorunlar veya sınırlı kıyafet seçenekleriyle de uğraşmak zorunda kalmaktadır.

Bazı kadınlar için, meme küçültme ameliyatı yaşam kalitelerini önemli ölçüde artırabilir ve daha özgüvenli hissetmelerini sağlayabilir. Ancak meme küçültme ameliyatı öncesi bu işlemin sizin için uygun olup olmadığına emin olmak önemlidir. Bunun için şu işaretlerden yararlanabilirsiniz;

Hareket Kısıtlılığı

Büyük göğüsleriniz olduğu için egzersiz yapamıyor, çok fazla hareket edemiyor ve ağrı sorunu yaşıyorsanız meme küçültme estetiği doğru bir tercih olacaktır.

Büyük göğüslere sahip çoğu kadın hayatı boyunca hiç spor yapmamış oluyor ve bu da kilo kontrolü sağlamada zorluk yaşamalarına neden oluyor. Meme küçültme estetiği ile vücudunuz için doğru göğüs boyutuna sahip olmak mümkündür.

Fiziksel Sorunlar

Göğüsler özellikle çok büyük olduklarında ağır olabilirler. Bu ekstra ağırlık, çeşitli şekillerde çok fazla acıya neden olabilir. Her şeyden önce, sırt ve omuzlarınıza ekstra ağırlık ve baskı bu alanlarda kronik ağrıya neden olabilir. Büyük göğüsler ayrıca baş ağrılarına da katkıda bulunabilir.

Uygun Kıyafet Bulma Sorunu

Mağazalarda ve internette büyük beden kıyafet bulmak kolay olsa da, ortalamadan daha büyük olan göğüsler sutyen ve elbise alışverişinde sorun yaratabilmektedir.

Gömlek alışverişi söz konusu olduğunda, daha büyük göğüsleri olan kadınlar için düğmelerin açılmasını engellemek sorun haline gelmektedir.

Eğer kıyafet bulmakta zorlanıyorsanız ve üst bedeninizle alt bedeniniz birbiri ile uyumlu değilse meme küçültme estetiği için doğru aday olabilirsiniz.

Duruşun Olumsuz Etkilenmesi

Çok büyük göğüslerin vücuda eklediği ekstra ağırlık, duruşunuzu olumsuz etkileyebilir. Vücudunuzun ön tarafında bulunan ağırlık sizi aşağı çekecek, bu da oturmayı ve dik durmayı zorlaştıracaktır.

Göğüslerin Boyutundan Hoşnutsuzluk

Kadınların çoğu yukarıda bahsettiğimiz sorunları yaşamasa da sadece kozmetik nedenlerden ötürü meme küçültme ameliyatını tercih etmektedir.

Göğüslerinizin vücudunuz ile uyumlu olmadığını düşünüyorsanız ve aynaya bakarken mutsuz oluyorsanız meme küçültme ameliyatı için iyi bir adaysınız demektir.

Meme küçültme estetiği hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazırsanız veya sizin için doğru ameliyat olup olmadığını görmek istiyorsanız, cerrahınızdan bilgi alabilirsiniz.

Kaynakça:

bustle.com/p/7-physical-signs-you-may-need-a-breast-reduction-according-to-experts-9966754

5 / 5. 2