Penis Büyütme Estetiği Nedir, Ne İşe Yarar?

5
(1)

Estetik cerrahi , kadınların görünümünü ve güzelliğini değiştirmek için kullanılmış olsa bile,  erkekler için de yapılabilecek işlemlerin varlığı unutulmamalıdır. Dünya değişiyor ve insanlar da değişiyor.

Penis büyütme ameliyatı son yıllarda erkeklerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Fizyolojik olarak erektil bir penis 11 ile 17 cm arasındadır ve bunun nedeni bir kadının vajinasının aynı uzunluğa sahip olmasıdır.

Penis büyütme ameliyatı ilk olarak hastanın iyi bir aday olması gerektiği anlamına gelir, çünkü bu estetik bir ameliyattır, işlevsel değil. Herhangi bir cinsel performans artırılamaz veya azaltılamaz.

Ereksiyon haricinde küçük bir penise sahip olan kişilerde soyunma odası sendromu vardır ve bir spor salonuna veya yüzme havuzuna gittiklerinde soyunmak zorunda kaldıklarında utangaç olabilirler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, penis görünümünü değiştirmek isteyen bu hastalar için penis büyütme ameliyatı iyi bir seçenektir.

Penis büyütme ameliyatı son yıllarda en sık tercih edilen işlemlerden biridir ve ameliyatsız ya da cerrahi olarak gerçekleştirilmektedir.

İlginizi çekebilir:

Penis Büyütme Estetiği İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Penis Büyütme Cerrahisi ve Olası Riskler

Kaynakça:

  1. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-penis-buyutmesi-54551.html
  2. http://www.egejfas.org/uploads/issuefiles/20c6/edf3/34ab/587dd5e1d506f.pdf#page=42
  3. http://file.lookus.net/androlojibulteni/Mart-2006-24.Say%C4%B1.pdf#page=10

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı