Penis Büyütme Estetiği: Sık Sorulan Sorular
4.3
(3)

Penis büyütme ameliyatı son zamanlarda oldukça yaygınlaşan bir tedavidir. Ancak çoğu erkek söz konusu problemlerle alakalı bir uzmana danışmaktan rahatsızlık duyduğu için merak ettiği soruların cevaplarını da alamıyor.

Yazımızda penis büyütme estetiği ile alakalı en sık sorulan sorulara cevap vereceğiz.

Penis büyütme estetiğinde yağ enjeksiyonları ve dermal yağ greftleri kullanmak arasındaki fark nedir?

Penis büyütme estetiğinde enjeksiyon ile yağ transferleri olumlu sonuçlara sahiptir. Ancak bazen  zamanla yağ vücut tarafından geri emilebilir . bu durumda prosedürü her zaman tekrar ettirme sansına sahıpsınız

Şekil ve büyüklüğü seçebilir miyim?

Herkesin penis ebadı ve şekli farklıdır, bu nedenle penis büyütülmesi ve kalınlaştırılmasının derecesi hastanın bireysel anatomisine bağlı olacaktır.

Tedavi ne kadar sürer?

Hastaya bağlı olarak, penis büyütme tedavisinin tamamlanması yaklaşık 1ıla 3 saat sürmektedir.

Ameliyattan sonra ne bekleyebilirim?

Penis büyütme ameliyatından sonra ereksiyonları baskılamak için ilaç gerekebilir . Böylece greftler ve dikişler iyileşme sürecinde zarar görmez.

Hastalar ameliyattan sonra altı ay boyunca sigara içmekten kaçınmalıdırlar, çünkü iyileşme sürecini  engellemektedir ve sigara içenlerde yara iyileşmesi ve enfeksiyon oluşma riski büyük oranda artar.

Tedaviyi takiben, penis çok kırmızı ve şişmiş olacaktır. İyileşme altı haftaya kadar sürer. Penis büyütme işleminden sonra, batın bölgesindeki küçük bir iz ameliyatın tek kanıtıdır. Bu yara hızlı bir şekilde iyileşir ve kasık kılları tarafından gizlenir.

Her türlü iyileşme sırasında, hastalar en az altı hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemelidir.

Eğer ameliyat sonrası talimatlar takip edilirse, iki haftalık yatak istirahati de dahil olmak üzere, iyileşme çoğu durumda ağrılı olmayacaktır. Bir hafta sonra bandajlar çıkarılır ve dikişler kendi kendine çözülür.

Kaynakça:

https://www.nature.com/articles/ijir200814

4.3 / 5. 3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir