Penis Uzatma İçin Neden En Sağlıklı Yöntem Ameliyat?
4.7
(6)

Sağlıklı bir cinsel hayat için ideal penis boyuna sahip olunması gerektiği algısı, erkeklerin düştüğü en büyük yanılgılardan biridir. Çünkü bir erkeğin sağlıklı ve kaliteli bir cinse yaşama sahip olması penis boyu ile kıyaslanamaz.

Penis boyu, sadece erkekliğin ve gücün simgesi olarak kabul edilmesinden dolayı erkekler tarafından önemsenir ve psikolojik açıdan kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olur.

Bilimin ilerlemesi, estetik ameliyat dünyasının her geçen gün gelişmesi ve daha çok tercih edilmeye başlanması ile birlikte erkeklerin tercih ettiği estetik operasyonlardan bir tanesi de penis büyütme ameliyatlarıdır.

Penis uzatma ameliyatı, erkeklerin hayalini kurdukları penis boyuna ulaşmaları açısından tek etkili yöntemdir.

İnternette penis büyütme üzerine araştırma yaptığınızda ilaçtan kreme, egzersizden masaja birçok yöntem tavsiyesi göreceksiniz. Fakat bunların hiçbiri penis boyunun büyümesine doğrudan etki etmeyeceğinden sadece kişilerde psikolojik bir rahatlama sağlar.

İlaçlar Neden Penis Uzatmada Başarısız?

Penis boyunun büyümesi, ergenlik döneminde tüm vücut kaslarının gelişmesi ile birlikte başlayıp sonlanır. Bu nedenle yetişkin bir erkeğin penis boyunun ameliyatsız bir şekilde değişmesi fizyolojik olarak mümkün değildir.

Peki, piyasada bulunan ve birçok kişinin satın aldığı penis büyütücü ilaçlar ne işe yarar?

Penis büyütücü ilaçların çalışma prensibi kan akışını hızlandırarak penisin sertleşmesinde etkili olmasını sağlama prensibi üzerine kurulu. Bu nedenle anlık olarak 1-2 santimlik bir büyüme varmış gibi hissedebilir. Bunun dışında tamamen geçici oluşan bu his, kişilerin bu ilaçlara bel bağlamasını sağlar.

Genel etkilerine ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında da penis büyütücü ilaçların umut ticareti yapmaktan öteye geçemediği açık bir şekilde görülür.

Egzersiz ve Masaj Yöntemleri Penis Boyunu Etkiler Mi?

Ucunda hayalindeki penis boyuna ulaşmak söz konusu olsa bile birçok kişi ameliyat düşüncesinden ürker. Bu nedenle ilaç gibi yöntemler ile penis boyunu değiştirme yollarını arar. İlaçla sonuç alamayan birçok kişinin denediği yöntemlerden bir tanesi de egzersiz ve masaj yöntemidir.

Masaj yönteminin anlık bir uyarılma yaratmanın ötesinde penis boyunu büyütmede etkili olmadığı deneyen kişiler dahil uzmanlar tarafından da bilinir. Egzersiz seçenekleri ise uzun vadede etkili sonuç verebilir ancak bu çok ufak cm uzamanın ötesine geçmez.

Egzersiz ile yapılan penis büyütmede pelvik kaslarının düzenli çalıştırılması sonucunda daha esnek ve kasların daha düz durmasına bağlı olarak gelişen küçük bir uzama söz konusudur. Fakat bu büyük çoğunlukla gözle görülür bir fark oluşturmamaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatının Penis Boyuna Etkisi

Uzmanlar tarafından da penis boyundan memnun olmayan kişilere sadece penis büyütme ameliyatı tavsiye edilir. Ameliyatta penis askısının kaval kemiği ile bağının kesilmesi sonucunda penisin daha büyük bir boya ulaşması sağlanır.

Penis boyunun değişmeme nedenlerinden biri olan bu bağ, ameliyat müdahalesi sayesinde ortadan kalkar ve kişi hayalindeki penis boyuna ulaşabilir. Bunun dışında penis çevresine yerleşen yağlar nedeniyle de penis boyunda ameliyatsız değişme söz konusu değildir.

Ameliyat sırasında yağlanma sorunu olan kişilerin penis çevresinden yağ dokusunun alınması sonucunda penis büyümesi sağlanır.

Penis boyunu etkileyen bu etkenler, sadece cerrahi müdahale yolu ile uzaklaştırılıp değiştirilebildiği için kişilerin penis büyütme ameliyatı dışında herhangi bir yöntem penis boyunu değiştiremez.

Kişilerin bilinçsiz bir şekilde penis boyunu değiştirmek için farklı yöntemler denemekten kaçınmaları gerektiği uzmanlar tarafından vurgulanır.

Penis boyu uzatma ameliyatları, cinsel güçte ve penisin işlevinde hiçbir değişikliğe sebep olmamasından dolayı işlevi riske atmayan bir estetik operasyondur.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/penile-enlargement-3300133

https://www.medicalnewstoday.com/articles/326503

4.7 / 5. 6

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir