Yağ almada, vücut şekillendirmede belli başlı teknikler nelerdir?

Tabi teknolojinin gelişmesi bize birtakım tedavi seçenekleri getiriyor, bunları kabaca söyleyecek olursak; birincisi; klasik liposuction.

Bu konüller yardımıyla deri altındaki yağ dokusunun alınması işlemidir ama bu işlerin ana babası yani düzgün yapıldığı zaman çok iyi bir yöntem.

Bunu demek istemiyorum –hiçbir zaman-  ‘’klasik liposuction kötüdür de gel buna karşı sistem olarak lazer kullan’’ böyle bir şey demek istemiyorum.

Demek ki birinci klasik liposuction ikinci yöntem lazer yöntemi; lazer lipsuction. Lazer, deri altına lazer enerjisinin transfer edilerek yapılan bir işlem. Bu işlemin avantajı, derinin sıkılaştırılması.

Diğer yöntem; vaser dediğimiz –vaser ‘’V’’ harfi ile- lazerden farklı, ses enerjisinin kullanan bir sistem. Deri altındaki yağ dokusunun uygun hastalarda neredeyse şurup gibi dışarıya alma imkanı sağlayan bir yöntem.

Çok kuvvetli bir yöntem vaser yöntemi fakat deriyi sıkılaştırma etkisi lazer yönteminden daha az. Bazen kombine etmek gerekebiliyor, klasik liposuction’la lazer lipsuction’u ya da vaser’la lazer tekniği kombine ederek başarılı sonuçlar almamız mümkün.

0 Yorumlar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir