Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranların Yorumları 
3.3
(24)

Yüz germe ameliyatları plastik cerrahlar tarafından Türkiye üzerinde onlarca hastanede uygulanan aynı zamanda özel operatörler sayesinde sağlanan güzellik  adına yapılan  işlemlerden biridir. 

Yüz germe operasyonları genellikle gerekli görüldüğü durumlarda hem bayanların hem de erkeklerin yapabileceği narkoz altında sağlanan işlemlerdir.  

Bu işlemlerin asıl yapılma amacı yüz ve çevre bölgesinde bulunan kırışıklıkların giderilmesi aynı zamanda kaz ayaklarının yok edilmesidir. 

Yüz germe ameliyatı kolay görünen fakat sonrasında bazı sorunlara yol açabilen ameliyatları olduğundan dolayı yapmadan önce mutlaka doktorla detaylı olarak tüm çıkabilecek sorunları konuşmak gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Bazı yüz germe ameliyatları kısa süre içerisinde gerçekleştirilirken,  uygulanacak bölgeye bağlı olacak şekilde bazı yüz germe ameliyatları uzun saatler boyunca sürebilmektedir. 

Yüz germe ameliyatları sırasında gıdık, yanak, göz çevresi, alın, kaz ayakları ve dudak çevresi gibi bütün bölgelere farklı teknikler ile germe işlemi  yapılabilmektedir.  

Bu işlemlerden en fazla tercih edilenler genellikle kaz ayakları ve yanak üzerinde oluşabilecek kırışıklıkların giderilmesidir. 

Aynı zamanda askılama yöntemi sayesinde de kaş bölgesinin dikleştirilmesi ve keskinleştirilmesi sağlanır. Yüz germe ameliyatları sırasında doktorun profesyonelliği aynı zamanda tecrübesi bu durumda çok önemlidir.

Yapılacak tüm operasyonlar lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.  Bu operasyonun büyüklüğüne bağlı olacak şekilde doktorlar tarafından tercih edilir. 

Aynı zamanda hastanın yaşı  ve narkoza olan duyarlılığı göz önünde bulundurularak yine anestezi uzmanları tarafından ameliyatın ne şekilde yapılacağına karar verilmektedir. Bu konu hakkında birlikte karar alınabilinir. 

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Yüz germe ameliyatları duruma bağlı olacak şekilde kısa süren fakat daha sonrasında etkisinin büyük olduğu operasyonlardır. 

Bu nedenle yüz germe ameliyatı sonrasında kısa süreli olacak şekilde morluk, kızarıklık, istenmeyen iltihaplanma durumları, dikişlerin atması, dikişlerin tutmaması, dikiş izlerinin belirgin kalması ve istenen şekilde germe işleminin sağlanmaması gibi nedenler sorun oluşturabilmektedir.  

Bu tür problemleri yaşamamak için yüz germe ameliyatı yaptırmadan önce bu işlemin yaptırılacağı doktor çok iyi araştırılmalı aynı zamanda referans hastalar ile görüşme sağlanmalıdır. 

Yüz germe ameliyatı, estetik ameliyatları arasında en önemlisidir. Sürekli olarak kişinin kendisini görmesi ve oluşabilecek sorunların  tekrar düzeltilememesi gibi durumlar insanın psikolojisini bozacağı gibi daha farklı sorunlara da yol açabilmektedir. 

Yüz Germe Ameliyatları İyi Düşünülmelidir

Yüz germe ameliyatına  karar vermeden önce tüm olumsuz tarafları da düşünülmelidir ve araştırılmalıdır. Yapılacak işlemin tekrardan düzeltilememesi durumu göz önünde bulundurulmalıdır. 

Aynı zamanda yüz germe ameliyatları ortalama 10 ya da 15 sene sonra tekrardan yapılması gereken operasyonlar olduğundan dolayı oldukça maliyetlidir. 

Ortalama olarak ameliyat sonrasında 15 gün boyunca yüz üzerinde gerginlik durumu söz  konusu olabilmektedir.  Bu da gözleri açıp kapama sorunu ya da yemek yerken ağzın tam açılamaması gibi sorunlar oluşturabilmektedir. 

Bu nedenle yüz germe işlemlerini belirli ölçülerde yapılması gerekir. Bunun yerine alternatif olarak botoks düşünülebilir. Fakat kalıcı çözüm isteyen kişiler ameliyat olmak konusunda karar verebilirler.

Yüz Germe Ameliyatlarının Sonuçları 

Bu operasyonlar gerçekleştirilirken yapılacak tüm işlemler son teknolojik aletler ile ve makineler ile sağlanmaktadır.  Yüz germe ameliyatları sonrasında genellikle en fazla yaşanan ve müşterilerin memnuniyetsiz olmasını sağlayan durumlardan biri de dikiş izlerinin belirgin olmasıdır. 

Dikiş izleri, doktorun acemi olmasına bağlı olmakla birlikte yine kişinin kendi cilt yapısına da bağlı olan bir durumdur. Bu nedenle bu tür ameliyatları olmadan önce mutlaka kesin ve net olarak karar alınmalıdır. Tüm yaşanabilecek olumsuzluklar önceden bilinmelidir. 

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kalıcı Mı?

Yüz gerdirme ameliyatları 7-15 yıl olarak kalıcılık gösterebilir. Fakat bu durum kişinin cilt yapısına, kullanılan tekniğe, iskelet yapısına veya işlemi yapan cerraha göre değişiklik gösterebilir.

Ancak bu ameliyat yüzümüzdeki kırışıklıkları ve sarkmaları düzeltmekte büyük yarar sağlasa da yaşlanmayı durdurmaz. Ameliyattan sonraki yıllarda yaşlanma süreci devam eder. Her bireyin ameliyat sonrası sonuçları farklıdır.

Cilt elastikiyetini kaybetmemiş olan kişilerde gerçekçi, doğal ve dinç yüzler meydana gelmektedir. Ayrıca kalıcılığı arttırmak için yaraların özenli ve en az yara iziyle iyileşmesi çok önemlidir.

Bu süreçte doktorumuzun önerilerine dikkatle uyulması, düzenli beslenme ve güneşe maruz kalmamak gerekir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonra Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Yüz Germe Ameliyatı Sonra Yapılacak bazı işlemler vardır. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir.

  • Ameliyat sonrası düzenli olarak doktor kontrolüne gidilmelidir,
  • Şişme ve morarmaya önlemek adına ameliyat uygulanan yere buz kompleksi yapılmalıdır, 
  • Doktorların vereceği kremler kullanılarak ağrı azaltılmalıdır,
  • Çarpma, darbe ve buna benzer durumlardan kaçınılmalıdır,
  • En az 15 gün makyaj ve benzeri kozmetik ürünleri yüz bölgesine sürülmemelidir.

Yüz germe ameliyatı sonrasında yaşanacak ağrılar insanın dayanamayacağı şekilde değil daha çok huzursuz eden basit ağrılardır. Ortalama bir hafta içerisinde ağrılar yok olur. 15 gün içerisinde ise tüm şişlikler ve morluklar tamamen ortadan kalkar. 

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Yaşanacaklar Nelerdir?

Yüz germe ameliyatları kişiye farklı bir bakış açısı kazandıracağından dolayı yüz hatlarında genel olarak bir değişim durumu yaratabilmektedir. 

Sürekli olarak belirli aralıklarda yüz germe ameliyatı yaptıran kişiler mevcut bulunan yüzünden çok farklı bir kişiye bürünebilmektedir. Bunu önlemek isteyen ya da mevcut yüz hatlarını kaybetmek istemeyen bireyler yüz germe ameliyatlarından uzak durmalıdır.  

Tüm yüz germe ameliyatlarına internet üzerinden izleyeceğiniz videolar ile  ulaşabilir aynı zamanda bu ameliyatları gerçekleştiren doktorlar ile iletişim halinde olabilirsiniz.

Ameliyat ciddi bir durumdur. Her olumsuzluğu göz önünde bulundurmalı ve daha sonra yaşanabilecek problemlere karşı hazır olunmalıdır. 

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/244066

https://www.researchgate.net/publication/307574640_Facelift_Current_Concepts_Techniques_and_Principles

3.3 / 5. 24

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir