Kol Germe Estetiği

5
(1)

Kol germe ameliyatı, son dönemlerde oldukça rağbet görmektedir. Bu işlemler vücut konturlarının düzeltilmesi için uygulanır. Yapılmasının altında yatan en önemli neden sonuçlarının başarılı olmasıdır.

Yerçekimiyle birlikte yaşlanma, deri kalınlığı ve esnekliğinin zaman içinde deforme olmasıdır. Deforme olmuş derinin sarkmasıyla alttaki yağ, kas ve kemik dokularının erimesi artmaktadır. Deri iç tabakasının %2-4 ünü deri lifleri oluşturuken yaşlanma ile oranda azalma olur ve deri elastikiyetini kaybeder. Genel olarak yaşlanma ile genetik faktörler kontrolünde olan atrofi ile çevresel faktörlerin kombinesi sonucu gelişmektedir. Atrofiye uğrayan deri ve derialtı dokular yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkar.

Son dönemlerde vücut konturlarının düzeltilmesi için kullanılan yöntemler oldukça iilgi görüyor. Altında yatan en önemli neden ise işlemlerin başırılı sonuçlar göstermesidir. Düzeltmede vücut bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bölgeler arası orantılar göz önünde tutularak işlem yapılır. Aksi durumda kol germe estetiği başarısız olabilmektedir.

 

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı