Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; Ege Üniversitesi Tıp fakültesinin tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığa başlamış ve bu dönem içerisinde İngiltere’de St James Seacroft University Hospita’da Plastik Cerrah olarak 7 yıla yakın süre görev yaptı. Tıpta yükselme koşullarından olan uzmanlık sürecinde belli sürelerde görev yapma ve bu süreçte başarılı olma sürecini eksiksiz bir şekilde tamamlayan hekim; 2010 yılı itibariyle Bezm-i Alem Üniversitesinde Doçent sıfatı ile çalışmalarına başladı ve hali hazırda bu görevini sürdürmektedir.

Uzmanlık Alanı Faaliyetleri

Tayfun Türkaslan; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak, Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction ve Saç Ekimi gibi uygulamalar başta gelmek üzere hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı tedaviler de sunabilmektedir. Hekim muayenehanesinde uygulama desteği verebilirken, büyük hastanelerde operasyonlar gerçekleştirmekte ve tıbbi protokollere uygun hizmetler arz etmektedir. Mevcut kanuni sınırlamalar dahilinde mümkün olan en yüksek standartlarda hizmeti sunmak üzere gerek muayenehane ortamında gerekse hastanelerde uygun koşulların temin edilmesi yönünde iradesi bulunan hekim, uzun yıllara yayılan uzmanlığında edindiği deneyimini, fayda sağlamak maksadıyla sunmaktadır.

Dijital Yayınlar

http://www.uzmantv.com/uzman/plastik-rekonstruktif-ve-estetik-cerrahi-uzmani-doc.-dr.-tayfun-turkaslan

http://www.milliyet.com.tr/pembenar/doc-dr-tayfun-turkaslan/

http://www.hurriyetaile.com/yazarlar/tayfun-turkaslan

Kronoloji

1994- TIP DOKTORU; İzmir Ege Tıp Fakültesi

1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine giren Tayfun Türkaslan; 2000 yılında buradan başarı ile mezun olarak, Tıpta Uzmanlık Sınavına katılmış ve neticesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine uzmanlık yapmak üzere giriş yapmıştır.

2001- UZMAN DOKTOR; İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı

2001 yılı itibariyle uzmanlık çalışmalarına Cerrahpaşa’da başlayan hekim buradaki eğitimlerini tamamladıktan sonra, İngiltere’ye gitmiş ve burada 7 yıla yakın süre ile uzman cerrah olarak görev yapmıştır.

2010- DOÇENT DOKTOR; Bezm-i Alem Üniversitesi Vakıf Gureba Hastanesi

2010 Yılında yeniden Türkiye’deki çalışmalarına devam etmek üzere Bezm-i Alem Üniversitesi’nde görevine başlayan hekim, Doçent Doktor ünvanı ile hala burada çalışmalarını sürdürmektedir. Hekim, akademik süreçte bir çok konferans ve seminere katılmış, ciddi eğitim süreçlerine tabi olmuştur ve bu alanda bir çok belge sahibidir.