Six Pack Ameliyatı ( Karın Kası Ameliyatı )

5
(1)

Six pack ameliyatı, her iki cinsiyet için de aynı sıklıkta uygulanan bir operasyon türüdür. Operasyonda kişilerin hem öncesi hem sonrası dönemde, herhangi bir problemi olmamaktadır. 

Uygulaması, son derece pratik bir operasyon türüdür. Bu nedenle uzun saatler sürmemektedir. Kesi yapılmamaktadır. Bu nedenle kişilerde, herhangi bir ameliyat izi de olmamaktadır. Görünüm açısından zaman içerisinde oluşan minik çizgiler, aşırı yakından bakılmadıkça gözle görülmemektedir. Bu nedenle, estetik açıdan dış görünüş olarak herhangi bir sorun teşkil etmezler.

Ağrısız bir işlem türüdür. Kişilerde, herhangi bir ağrı oluşumuna neden olmaz. Ancak yağ transferi yapılarak uygulandığı için ameliyat sonrasında, yağ alınan bölgede hafif ağrı ve şişlik olmaktadır. Bu da basit ağrı kesici tedavisi ile kontrol altına alınabilecek hafif bir ağrı türüdür. O nedenle; kişileri endişeye sokacak ameliyat sonrası sancı tarzı bir durum, söz konusu değildir.

Six Pack ameliyatı Nedir?

Six Pack ameliyatı nedir sorusuna yanıt arayan hastaların, uygulamaları ve ameliyat süreleri vücut yapılarına göre farklı sonuçlar alacakları bir sorudur. Burada net konuşabilmek adına; mutlaka bir hekim görüşüne ihtiyaç vardır.

Ancak en genel anlamda herkese uygulanan operasyonu ele aldığımızda ve diğer ek uygulamaları kaldırarak konuştuğumuzda; kişilerin akıllarında bir resim çizmemiz de mümkündür.

Bu operasyonda, kişilere tek seferde ihtiyaca yönelik birkaç aşamalı işlem uygulanmaktadır. İşlem, genellikle ağır egzersiz yapmasına rağmen belirgin kaslara sahip olamayan ve daha çizgili bir görüntü elde etmek isteyen yetişkinlere uygulanmaktadır.

Bu uygulama sırasında, mikro girişler ile işlem yapılmaktadır. Bu nedenle; kişilerde operasyon sonrası dönemde gözle görülür bir skar dokusu meydana gelmemektedir.

İyileşme süreci, uzun vakitler alan ve kişiyi günlük hayatından uzak tutacak herhangi bir zorluğu yoktur. Operasyon sonrası dönem, kolay atlatılmaktadır.

Egzersize göre çok daha kısa zamanda six pack görünümüne kavuşmanıza olanak sağlar.

Bu tür ameliyatlar sağlıklı olan bütün bireylere uygulanmasında herhangi bir sakınca olmayan basit operasyonlardır. Kişileri hem ameliyat öncesi dönemde hem de sonrası dönemde çok fazla zorlayıcı uygulamaları yoktur. Sizi işinizden ve günlük hayatınızdan uzak tutmaya sebep olacak türde de zorlamaz.

Six Pack ameliyatı ameliyatı nasıl yapılır  ?

Six pack ameliyatı nasıl yapılır sorusuna birkaç aşama ile yanıt vermek gerekmektedir. Ameliyatın aşamaları da kişinin vücut yapısı ve karın bölgesindeki ihtiyaçlara göre daha uzun veya daha kısa olabilmektedir. 

Örneğin, bir kişide hızlı kilo verme sonrası deri sarkması karın bölgesinde yoğun bir şekilde gözlemleniyorsa; normal prosedürden daha fazla işlem gerektirmektedir. Bu kişilerde sarkmanın yoğunluğuna göre karnı toparlayıcı ve fazla deriyi alma işlemleri uygulanmaktadır. Daha sonra gerekli görülürse; göbek deliğinin de yeri değiştirilir. 

Ancak genel işleme bakıldığında; en temel anlamda belli başlı uygulamalar yapılmaktadır:

 • Six pack ameliyatı, tercihen sedasyon anestezisi veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Burada seçim işlemin süresi ve hastanın ihtiyaçlarına yönelik olarak hekime aittir.
 • Genel anlamda baktığımızda; operasyon sonrası dönem bakımından sedasyon anestezisi, estetik ameliyatlarında daha sık tercih edilmektedir.
 • Anestezi aşamasından sonra hastada eğer karın bölgesinde yağlanma gereğinden fazla ise; liosuction ile bu yağlar alınmaktadır. Daha sonra yeterli yağ miktarı toplanabilirse; bu yağ işlemden geçirilerek kişinin bombeli gözükmesi gereken six packin uygun kısımlarına yağ eklemesi yapılır. Diğer çizgi kısımlardan ise; yağ alınarak dokunun daha belirgin hatlara sahip olması sağlanır.
 • Eğer kişinin yağ oranı çok düşükse; uygun implantlar kullanılarak yine aynı işlem uygulanır.
 • Protezler çok küçük kesiler oluşturulduktan sonra, vücudun ilgili kısmına yerleştirilmektedir. Bu küçük kesiler sayesinde ameliyat izi gibi ciddi ve büyük skar dokusu meydana gelmemektedir.
 • Daha sonra alınan anestezi çeşidine göre hasta uyandırılır.

Six Pack ameliyatı sonrası neler yapılır ?

Six Pack ameliyatı sonrası neler yapılır sorusuna yanıt vermek gerekirse bunun yapılan anesteziye göre de farklı durumları söz konusudur:

 • Kişiyi uyandırma aşaması, sedasyon anestezi türünde daha kolay olmaktadır. Hasta 1 saat içerisinde yemek yiyebilir. 1 veya 2 gün dinlenmeleri gerekmektedir.
 • Genel anestezide hastanın durumu gözlemlenerek taburcu işlemi, biraz daha zaman alabilmektedir. Genellikle her iki hasta da durumlarına bağlı olarak 1 veya 2 gün içerisinde taburcu olurlar. Mutlaka vücutlarını toparlamak için 1 – 2 gün evde dinlenmeleri gerekmektedir.
 • Ameliyat sonrası dönemde karın kısmına yaklaşık 4 haftalık bir süre içerisinde bandaj uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde; vücudun yeni şekle adapte olması beklenir. Derinin daha oturması ve herhangi bir yırtık oluşmaması için kişiden kişiye göre değişmekle birlikte; 15 gün ağır aktivitelerden uzak durmak gerekmektedir. 
 • Kişinin hekimi önermedikçe; ameliyat sonrası ilk ay içerisinde, kendi kendine spor gibi ağır efor sarf edeceği eylemlerden uzak durması gerekmektedir. 
 • Spora geri dönmek için mutlaka hekiminizin önerileri doğrultusunda hareket etmelisiniz.
 • Ancak hastanın günlük, normal yaşantısına 15 gün içerisinde dönmesinde bir sakınca yoktur.

Eğer kişiler tamamen iyileştikten sonra görünümlerini beğenmezlerse; hemen doktorlarına danışarak karın bölgesini eski haline döndürebilirler. Ameliyat sonrası dönemde tekrar operasyon geçirmek için; herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Vücutları toparlanıp kısa sürede eski haline dönecektir. Yine bu dönemde de spor hayatına geri dönüş için; hekimlerine danışarak hareket etmelidirler.

Six Pack ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir ?

Six Pack ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir konusunda, merakı olan bireylerin herhangi bir hekime danışmadan; fiyat konusunda bilgi edinmeleri olanaksızdır. Bunun nedeni, bu tür işlemlerin istenilen görüntü ele alındığında farklı ek işlemlere de tabi tutularak uygulanmasıdır. 

Burada kendinizi muayene ettirmeden ve istediğiniz görüntüyü hekiminize belirtmeden bir fiyat söylenememektedir. 

Örneğin; bir kişinin karın bölgesine yoğun bir yağlanma olması, ek olarak liposuction gerektirmektedir. Bu da ana işleme ek olarak hastanın yağ oranına göre değişim gösteren bir uygulamadır.

Bir başka kişi de düz bir karna sahip olmasına rağmen derisinde yoğun sarkma olduğundan; ek olarak deri toparlaması işlemine ihtiyaç duyabilir.

Bu ve bunun gibi çok farklı durumlar görülebilmektedir. Burada en önemli şey, hastanın vücut yapısının istenilen görüntüye göre yapılacak işlem ihtiyacıdır. Bu nedenle, herkes için standart bir fiyat söz konusu değildir. Kişilerin işlemden önce, mutlaka bir hekim muayenesine ihtiyaçları vardır.

Karın kası ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı