Meme Dikleştirme Ameliyatı

5
(1)

Meme dikleştirme ameliyatı zamanla sarkan memelerin veya kilo verme doğum yapma gibi nedenlerden dolayı sarkan memelerin eski formuna dönmesine yarayan bir ameliyat yöntemidir. Bu yöntemin diğer adları mastopexy ve meme kaldırma ameliyatı olarak bilinmektedir. Estetik açıdan da hoş durmayan bu sarkan memeler küçük bir operasyon ile dikleştirilir. Bu ameliyattan sonra memeleri dikleşen kadınlara özgüven gelir. İstediği kıyafetleri giyerken sorun yaşamazlar. Ağrısı çok olmayan bu ameliyat türünün iyileşme bakımından da zaman süresi gayet kısadır. Bu ameliyatı olan kişiler hastanede 1 gün kalırlar. Daha sonra yaklaşık olarak 5 ila 7 gün içerisinde normal hayatlarına geri dönerler. Ameliyattan sonra hafif şişlikler ve morarmalar oluşabilmektedir.

Meme Dikleştirme Neden Yapılır ?

  • İlk olarak ani kilo veren kadınlar da sarkmalar gözükmektedir. Bu sarkmalar sonucunda kişinin fiziği hoş bir görüntüde gözükmez. Bu ameliyatı olarak estetik bakımından hoş bir görüntüye kavuşurlar.
  • Aynı zaman da doğum yapan emziren kadınların da bir süre sonra memeleri sarkmaya başlar. Sarkan memeler kişinin özgüvenini zedelemektedir. Bu nedenden dolayı hastalar bu ameliyatı olurlar.
  • Aynı zaman da meme küçülttürme ameliyatı olan kadınlar da bu ameliyat türünü olmak zorunda kalabilirler. Yanlış doktor seçimi ile bir süre sonra küçülen memeleri düşme yapabilir. Bu da kişinin formunda hoş bir görüntüye sebep olmamaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı olarak istedikleri görüntüye ulaşabilmektedirler.

Meme Dikleştirme Yöntemleri

  • İlk olarak neredeyse herkesin denediği yöntem egzersiz yöntemidir. Memelere masaj teknikleri ile egzersiz yapılır. Bu yöntemde sonuç almak biraz zor ve zahmetlidir. Çok uzun uğraşlar sonucunda memeleriniz bir tık dikleşir. Ama bunun sonucu kalıcı değildir. Yanlış beslenme veya yapılan egzersizlere devam edilmediği sürece memeler eski haline geri dönecektir.
  • Diğer bir yöntem ise meme dikleştirme ameliyatıdır. Bu yöntem de oluşacak olan memeler kalıcı olacaktır. Eskisinden daha formda gözükeceği için kişiye özgüvende gelmektedir. Ameliyat yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Hastanın 1 gece boyunca hastanede kalması önerilir. Hastaneden çıktıktan sonra hasta 5 ila 7 gün sonra günlük hayatına devam edebilmektedir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı