İstanbul Meme Dikleştirme Ameliyatı
5
(2)

Meme dikleştirme ameliyatı yaşa bağlı olarak, kilo alıp vermeden ve doğum sonrası emzirme ile birlikte sarkan göğüslerin, toparlanması için uygulanır. Göğüs bölgesi bilindiği üzere yağ tabakalarından ve kaslardan oluşur. Burada ayrıca bağ dokuları bulunur.

Bağ dokuları zamanla ve bahsettiğimiz durumlar neticesinde gevşer. Gevşeme ile birlikte göğüslerde sarkma meydana gelir. Göğüslerdeki sarkmaların farklı tipleri vardır ve genel olarak operasyonlarda sarkma tipine göre işlem yapılır.

Göğüs Neden Sarkar?

Göğüslerde meydana gelen sarkmanın pek çok nedeni vardır. Derinin altında bulunan bağ dokuları, zamanla elastikiyetini kaybeder. Sık kilo alıp verme, gebelik ve sonrasında emzirme, tüp mide ameliyatı sonrası hızlı kilo verme ve yanlış sutyen kullanımı göğüslerde deformasyona ve sarkmalara neden olur.

Sarkık göğüs dikleştirme operasyonları sayesinde de toparlanabilir ve eskisi gibi diri bir görüntü sağlanır.

Göğüslerde meydana gelen sarkmalar hem görsel olarak kadınları rahatsız eder hem de özellikle büyük göğüslü kadınlarda bir süre sonra sırt ve omuz ağrılarına, problemlerine neden olur. Bu yüzden de göğüs sarkmalarının giderilmesi için estetik operasyonlara başvurulur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı sarkan memelerin dikleştirilmesi ve yeniden şekillendirilmesi için uygulanan cerrahi yöntemdir. Bunun için memenin üzerindeki fazla deri alınır ve kişilerin meme başı ve çevresi de olması gereken pozisyona getirilir.

Ayrıca meme başının çevresindeki genişlikte azaltılır. Böylece göğüs, en uygun ve ideal görünüme getirilir. Göğüslerinde az sarkıklık olan kişilerde silikon protez kullanılarak da yeterli dikleşme sağlanabilir.

Genel anestezi altında uygulanan bu cerrahi yöntemler sayesinde, göğüslerinizdeki sarkıklık ve şekil bozuklukları kolayca düzeltilebilir.

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Olabilir?

Göğüs kaldırma ameliyatı göğüslerindeki sarkıklardan ve şekil bozukluklarından şikâyet eden herkes için uygundur. Genel olarak bu operasyonu geçirebilecek olan kişiler:

 • Fiziksel olarak sağlıklı ve operasyonu geçirmesine herhangi bir engeli olmayan kişiler
 • Tüp mide ameliyatı geçiren ancak kilo vermesi duran kişiler
 • Göğüslerindeki hacmi kaybettiğini düşünen ve sarkıklık olan kişiler
 • Göğüsleri olması gerekenden daha uzun ve düz olanlar
 • Sutyensizken, meme dokusu meme katlantı bölgesinin altına düşen kişiler
 • Meme başı ve uçları aşağı dönük duran kişiler
 • Meme başında ve cildinizde gevşeme varsa
 • İki göğüsten biri daha düşük veya sarkık olan kişiler

Göğüslerinizde, yukarıda belirttiğimiz durumlardan en az biri varsa sizler de rahatlıkla göğüs dikleştirme operasyonu olabilirsiniz. Bu operasyon yalnızca hamile kişiler, 18 yaşından küçükler ve sağlığı operasyon için uygun olmayan kişilere uygulanmaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Teknikleri

Meme toparlama ameliyatı kişinin göğsünde meydana gelen deformasyona göre farklı tekniklerle uygulanabilir. Temel prensip, göğüslerdeki fazla derinin alınması ve meme dokusunun toparlanmasıdır. Ancak kişinin göğsünde şikâyet ettiği durumlara göre farklı teknikler uygulanabilir. Buna göre:

 • Sarkma hafif ise yalnızca meme başından toparlama yapılır. Bunun için de meme başı etrafında daire şeklinde bir kesi oluşturulur. Bu şekilde meme ucu dikleştirme sağlanır.
 • Sarkma derecesi orta ise lolipop şekline benzer bir toparlama işlemi yapılır.
 • İleri derecede olan sarkmalarda T şekline benzer bir kesi oluşturulur ve bu şekilde toparlama işlemi yapılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon: Meme Dikleştirme Ameliyatı
Operasyon Süresi: 1-2 Saat
Hastanede Kalma: 1 Gece
Anestezi: Genel Aneztezi
İyileşme Zamanı: 7 Gün
İşe Dönüş: 10 Gün

Göğüs diklestirme yöntemleri arasında yer alan cerrahi operasyon sırasında pek çok etmen dikkate alınır. Göğsünüzün boyutu, sertliği ve şekli, derinizin elastikiyeti, meme ucunun konumu ve çevresinin konumu gibi faktörler dikkate alınarak, en iyi sonucun elde edilmesi amaçlanır.

Genel olarak yapılacak işleme karar verildikten sonra operasyon sürecine geçilir. Operasyon sırasında göğüsteki sarkmaya bağlı olarak mecburen kesi oluşturulması gerekir. Kesi açıldıktan sonra:

 • Göğüs dokusu yeniden şekillendirilir.
 • Göğüs ucu ve çevresi, simetrik ve doğal bir pozisyona yerleştirilir ve sarkan derinin bir kısmı alınır.
 • Daha sonra dışarıdan görünmeyecek şekilde estetik dikişler atılır.

Göğüs Dikleştirme Operasyonuna Hazırlık

Meme dikleştirme ameliyatı için gelen hastalar, işleme alınmadan önce bazı ön hazırlıklar yapılır. Öncelikle hastaların mamografisi ve meme ultrasonu çekilmelidir. Yapılan tetkiklerde işlem için sakıncalı bir durum yoksa işlem gerçekleştirilir.

Diyabet gibi rahatsızlığı olan hastalarda öncesinde şekerin kontrol altına alınması sağlanır. Aksi durumda hem cerrahi müdahalede sorun olabilir hem de iyileşme süreci uzar.

Ameliyattan bir gün önceki gece hastaların içerisinde dezenfektan bulunan sabunla duş alması gerekir. Operasyon günü de hiçbir takı takmamış olmaları, oje ve makyaj yapmamış olmaları gerekir.

Ayrıca operasyondan önceki 6 saatte yeme içme kesilmiş olmalıdır. Ameliyat öncesi yapılacak kan tahlilleri için de en az 3 saat önceden hastanede bulunmaları gerekir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme dikleştirme ameliyatı öncesi hastanede yapılan ön hazırlıkların yanı sıra hastaların kendilerinin de bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu önemli noktalar:

 • Cerrahınız ile operasyona dair mutlaka detaylı bir görüşme yapın. Nasıl bir görünüm istediğinizi, beklentilerinizi mutlaka doktorunuzla görüşün. Aksi durumda operasyondan istediğinizi alamayabilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
 • Herhangi bir kalıtsal rahatsızlığınız varsa bunu da mutlaka doktorunuza bildirin.
 • Operasyondan 10 gün öncesinde sigara ve alkol gibi alışkanlıklarınızı bırakmanız gerekir. Alkol ve sigara kan dolaşımını etkilediği için cerrahi operasyonlarda sakıncalıdır.
 • Kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar kullanıyorsanız, en az 10 gün öncesinde de bu ilaçları kullanmayı bırakmanız gerekir. Aynı şekilde bu etkiye sahip meyve ve sebzeleri de almamalısınız.
 • Doğum kontrol ilacı kullanıyorsanız da operasyondan önce bu ilaçların kullanımını bırakmanız önerilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası da aynı şekilde bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Hastaların kısa sürede iyileşmesi ve göğüs formunun daha hızlı oturması, tamamen bu süreçte dikkat ettiği durumlara göre belirlenecektir. Operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken unsurlar şöyledir:

 • Operasyonun hemen ardından morluklar ve şişlikler olabilecektir. Bu süreçte ödem azaltıcı ve ağrı kesici ilaçlar kullanılması önerilir. Alınan takviye ilaçlar, bir hafta gibi bir süre sonra bu etkilerin büyük oranda azalmasını sağlar.
 • Operasyondan sonra 4. günde hastalar artık duş alabilir. Tamamen normal hayata dönmek için 5 ila 7 gün arasında bir süreye ihtiyaç vardır.
 • 7 gün gibi sonra işe gidebilir, uçağa binebilir ve seyahat edebilirsiniz.
 • Ameliyattan sonra üç hafta kişinin kollarının omuzlarından daha yukarı kaldırmaması önerilir. Ayrıca bu süre içerisinde en fazla iki kilo olan nesneleri sadece kaldırın.
 • Ameliyattan sonraki 1 ay boyunca yüz üstü ve göğüs üzerine yatmamanız gerekir.
 • 1 ay sonra hafif sporları yapmaya başlayabilirsiniz. 6 hafta sonra ise artık denize girebilirsiniz. 3 ay sonra da artık ağır sporları da yapabilir hale gelebilirsiniz.
 • Balenli sutyen giymek için en az 8 hafta kadar beklemeniz gerekir.
 • Ameliyatta kendinden eriyen ipler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur.
 • Operasyonun ardından sadece 2-3 gün kadar pansuman yapmanız yeterli olacaktır.
 • İyileşme sürecinde şişliklerin azalması ve göğüslere destek verilebilmesi için destek sutyeni kullanılır.
 • Oluşabilecek akıntılar için de göğüs bölgesine dren yerleştirilir. 2 gün sonra tüpler çekilir ve hasta ondan sonrasında çok daha rahat eder.
 • Hastaların operasyonun ardından 1 gün hastanede kalması gerekebilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında bir süre daha şişlik ve ödem olacağı için, operasyonun sonuçlarını hemen göremeyebilirsiniz. Bu yüzden de kesin sonuçlar için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.

Bu süreçte en iyi sonucu alabilmek ve iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlamak için mutlaka doktorunuzun tavsiyelerini dinlemeli ve dikkat edilmesi gereken unsurlara harfiyen uymalısınız.

Meme Dikleştirme Operasyonu Sonrasında Emzirme İmkanı

Meme dikleştirme operasyonu geçiren hastalar genellikle süt üretim bezlerinin korunup korunmadığı konusunda endişe duyarlar. Operasyon sırasında, cerrahlar mümkün olduğunca süt üreten bezleri korumaya çalışır. Bu sayede, ameliyat sonrası dönemde emzirme fonksiyonunun büyük oranda saklanabilmesi hedeflenir. Ancak, her operasyonun kendine özgü riskleri ve sonuçları olduğu gibi, meme dikleştirme ameliyatı sonrası da emzirme garantisi verilemez. Dolayısıyla, operasyon öncesinde hastaların bu konuda bilgilendirilmesi esastır. Ameliyat sonrası emzirme kabiliyetinin korunması;

 • Hastanın mevcut fizyolojik yapısı,
 • Operasyonun karmaşıklığı,
 • Cerrahın deneyimi ve uyguladığı teknik gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Sonuç olarak, meme dikleştirme ameliyatı sonrası emzirme olasılığı yüksektir. Ancak bu durum her hastada farklılık gösterebilir ve kesin bir garanti olarak sunulamaz. Hastalar, ameliyat kararını verirken bu bilgiler ışığında değerlendirme yapmalıdırlar.

Meme Büyütme ve Dikleştirme Ameliyatı Aynı Anda Yapılabilir Mi?

Göğüs küçültme ve dikleştirme veya büyütme operasyonları aynı anda yapılabilir. Hastalar, göğüslerinde hem dikleştirme hem de büyüme istiyorsa, operasyon sırasında yerleştirilen silikon sayesinde bu kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca aynı anda protez de yerleştirilebilir.

Böyle bir talebiniz varsa, ameliyat öncesinde doktorunuza bunu bildirmeli ve ona göre operasyonu planlamalısınız. Eğer göğüs yapınız bunun için uygunsa göğüs dikleştirme ile birlikte hem göğüs büyütme hem de küçültme operasyonu uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Ağrı Olur Mu?

Meme dikleştirme ameliyatı ağrılı mı veya operasyon sırasında, sonrasında ağrı hissi oluşur mu sorusu sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Operasyon sırasında ağrı hissi imkansızdır çünkü genel anestezi altında yapılan bir işlemdir.

Yani siz operasyon süresince nasıl bir işlem yapıldığını anlamazsınız. Birçok kişi oluşturulan kesilerden ötürü operasyondan çok çekinir. Ancak buna gerek yoktur çünkü çok ince ve basit kesiler yardımı ile işlem yapılır. Genel anestezi uygulandığı için de hasta acı hissetmez.

Operasyondan sonra cerrahi bir işlem olduğu için illaki acı hissi olacaktır. Bunun için doktorunuz sizlere ağrı kesici ilaç reçete edecektir. Kendinizi zorlamadığınız sürece de ağrı hissi sizleri çok etkilemeyecektir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Riskli Mi?

Eğer memeniz dik durmuyorsa yani sarkma durumu meydana geldiyse meme dikleştirme ameliyatını düşünmüş olabilirsiniz. Her ameliyatta olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatında da belli başlı riskler vardır. Ameliyata girmeden önce bu riskleri bilmeli ve bu risklere göre önlem almalısınız. Alacağınız bu önlem sayesinde sağlığınızı tehlikeye atmadan koruyabilirsiniz. Meme dikleştirme ameliyatı riskleri şu şekildedir;

 • Meme dikleştirme ameliyatında kanama olmaması için dren takılmalıdır. Bu sayede kan sağlıklı bir şekilde akarak hiçbir sorun çıkarmayacaktır. Fakat dren takılıyken bile kanama söz konusu olabilir. Bu durum ciddi bir risktir.
 • Enfeksiyon meme dikleştirme ameliyatlarında oldukça sık görülen risk faktörlerinden biridir. Enfeksiyonu önlemek için belli başlı adımlar uygulayarak korunabilirsiniz. İlk olarak evinizi kıyafetleriniz temiz tutmalısınız. Bu sayede enfeksiyondan kaçınabilirsiniz. 
 • Meme ucunda ve memede ameliyat sonrasında çok fazla duyu kaybı yaşanabilir. Bu durum sizi başta korkutsa bile oldukça normaldir. Fakat uzun süreli bir duyu kaybı yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. 
 • Meme dikleştirme ameliyatlarında göğüs bölgenizde belli başlı bir iz kalır. Bu izler kalıcıdır. 
 • Her estetik operasyonlarından sonra ne yazık ki güzel görünmediğini ya da istediğiniz gibi olmadığını düşünebilirsiniz. Bu risk her estetik operasyonlarından sonra meydana gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatı içerisinde de ne yazık ki bu durum söz konusudur. Eşit olmaması ve beklediğiniz gibi olmaması bu ameliyat için belli başlı bir risktir.
 • Ameliyatta kullanılan herhangi bir maddeye alerjiniz olabilir. Dezenfektan, bezler hatta bantlara bile alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Bu her ameliyat için risklidir.
 • Meme dikleştirme ameliyatından sonra memelerinizi ekstra bir şekilde korumalısınız. Herhangi bir darbe alma durumunda göğüsleriniz ciddi hasar alabilir. Bunun için ekstra dikkat etmelisiniz. 
 • Memelerinizi darbeye karşı koruyacağınız gibi aynı şekilde baskıya karşıda korumalısınız. Ameliyattan sonra memelerinize baskı yapmamalısınız. Uyurken yan pozisyona bile belli bir süre sonrasında geçilmesi gerekmektedir.
 • Meme dikleştirme sonrasında ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrılar kişiden kişiye uzunda sürebilir kısada sürebilir. Fakat gün geçtikçe ağrılar artmamalı azalmalıdır. Artması durumunda memenizde herhangi bir komplikasyon gelişmiş olabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Gögüs dikleştirme operasyonunun ardından iz kalma durumu belirli başlı noktalara göre belirlenir. Bu noktalar; uygulanan teknik, çevresel faktörler ve kişinin genetik yapısıdır. İz miktarının minimum seviyede olması için günümüzde çok gelişmiş teknikler ve uygulamalar yapılmaktadır.

Operasyon öncesinde ve sonrasında sigara kullanımını bırakmak, proteinden ve C vitamininden zengin beslenmek kalacak olan izi minimuma indirecektir. Bunların ötesinde ne yazık ki hiç iz kalmaması durumu, günümüz teknolojileri ile halen mümkün değildir.

Göğüs dikleştirme operasyonlarında göğüs altından açılan kesiler, göğsün altında kaldığı için zaten görünmez. Diğer bölgelerde oluşan izlerinde zamanla daha da silik hale geldiğini ifade edebiliriz. Ayrıca doktorunuz az iz kalmaması için sizlere bu süreçte ilaç ve krem desteği sunmaktadır.

Ameliyatsız Meme Dikleştirme

Ameliyata gerek olmadan göğüslerin dikleşmesi için pek çok öneri ve tavsiye olsa da bunun mümkün olmadığını söylememiz gerekir. Çünkü göğüslerde meydana gelen sarkmaların nedeni, o bölgedeki bağ dokuların elastikiyetini kaybetmesidir.

Dışarıdan cerrahi müdahale dışında, yapılan hiçbir müdahale bu bağ dokuların tekrar elastikiyet kazanmasını sağlamaz. Buna yönelik yapılan sporlarda bağ dokuları değil, kaslar güçlenir. Ayrıca meme dikleştirici olarak piyasada satılan kremler, ürünler de kesinlikle etkisiz ürünlerdir.

Gögüs dikleştirme ameliyatı sarkan göğüslerinizin toparlanması ve eskisi gibi dik olması için tercih edebileceğiniz en iyi ve tek yöntemdir. Ayrıca son derece güvenilir ve rahat bir yöntem olduğunu da belirtmemiz gerekir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Emzirme

Göğüs dikleştirme operasyonlarında, kişilerin süt kanallarına ve dokularına zarar gelmeyecek biçimde işlem yapılır. Bu yüzden operasyon sonrası hastalar emzirme yeteneklerini kaybetmezler.

Ancak halen emzirmeye devam ediyorsanız, göğüslerinizde sarkma süreci devam ettiğinden bu süreçte operasyonu yaptırmamanız daha iyi olacaktır.

Hatta göğüslerinizde kalıcı bir dirilik istiyorsanız çocuk sahibi olduktan ve bir daha çocuk sahibi olmayı düşünmediğinizde ameliyat olmanız çok daha iyi olacaktır. Gögüs toparlatma işlemi böylece kalıcı hale gelecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ile Birlikte Göğüs Büyür Mü?

Göğüs dikleştirme ameliyatı aynı zamanda göğsü büyüten bir işlem değildir. Eğer göğüslerinizde ekstra olarak dolgunluk istiyorsanız, dikleştirme işlemi ile birlikte büyütme operasyonu da geçirmeniz gerekir. Zaten iki operasyon aynı anda gerçekleştirilebilmektedir.

Gögüs diklestirme operasyonu göğüslerimi büyütür mü gibi bir kaygınız varsa da rahat olabilirsiniz. Operasyon sonrasında göğüs hacminiz aynı şekilde kalacak sadece daha diri ve sarkık olmayan bir göğse sahip olacaksınız.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları kişinin göğsündeki deformasyona göre değişiklik gösterir. Bazı kişilerde sarkma ve deformasyon az olduğu için cerrahi operasyonun kapsamı da az olur. Yani basit bir meme ucu çevresi kesiği ile operasyon tamamlanır.

Bu gibi işlemlerde de ameliyat için ödenmesi gereken ücret daha düşük olacaktır. Operasyonun fiyatını etkileyen daha pek çok unsur vardır. Dikleştirme ile birlikte göğüs büyütme ve küçültme gibi işlemler yapılırsa da fiyat değişecektir.

Meme dikleştirme ameliyatı fiyat bilgisi ve işleme dair daha fazla bilgi almak için doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Doktorunuz sizlere bu konuda en iyi ve detaylı bilgiyi verecektir. Sizleri muayene edeceği için ayrıca nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine de karar verebilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Göğüs dikleştirme ameliyatı benim için uygun mu?

Göğüslerinde sarkma ve deri fazlalığı olan herkes, çok rahat bir şekilde meme dikleştirme ameliyatı geçirebilir. Yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlamıyorsanız, operasyonu geçirmeniz engel olabilecek bir sağlık probleminiz yoksa ve yaş sınırını aşmıyorsanız göğüs dikleştirme ameliyatı olabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

Göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme gibi operasyonların ardından, daha hızlı iyileşme sağlanması ve göğüs formunun daha iyi oturması için koruyucu sutyen kullanılması önerilir. 3 hafta gibi bir süre koruyucu sutyenin kullanılması gerekir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK karşılar mı?

Meme dikleştirme operasyonları, kozmetik amaçlı olarak yapılan bir işlem olduğu için hem SGK hem de özel sigorta kapsamına girmez. Yani bu operasyonun ücretini SGK karşılamaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

Meme dikleşmesine yönelik yapılan operasyonlarda kişilerin süt kanalları ve süt bezleri korunur. Bu sayede de dikleştirme operasyonu sonrasında rahatlıkla bebeğinizi emzirebilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Hissizlik Olur Mu

Operasyonun ardından ilk 6 hafta süresince göğsün alt bölgesinde ve meme başında his kaybı yaşanabilir. Bu durum sizleri endişelendirmesin çünkü tamamen geçici bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama 6 hafta gibi bir süre sonra his kaybı geçecek ve normale dönecektir.

Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra Meme Ameliyatı Olunabilir?

Doğumdan sonra hemen göğüs dikleştirme operasyonu olmanızda bir sakınca yoktur. Sadece emzirme durumuna dikkat edilmesi gerekir.

Emzirme devam ederken operasyonu geçirdiğinizde sonrasında tekrar sarkma meydana gelebilir. Bu yüzden emzirmeyi bıraktıktan 6 ay gibi bir süre sonra operasyonu geçirmeniz çok daha iyi olacaktır.

5 / 5. 2

12 cevaplar
 1. Hacer
  Hacer says:

  42 yaşındayım. 6 yıl arayla 22 ay olmak üzere 2 çocuk emzirdim. Belki kalıtımsal olabilir ama göğüslerim çok sarktı. Nedenini de anlayamıyorum. Meme dikleştirme ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi alabilir miyim? Kaç günde toparlarım?

  Cevapla
 2. Selin
  Selin says:

  Merhaba bende göğüs sarkması mevcut ama anesteziden korkuyorum internetten göğüs dikleştirme kremi gördüm ama tabikii etkisine hiç ihtimal vermiyorum,göğüs dikleştirme ameliyatsız yapılaibliyor mu?

  Cevapla
 3. Şule
  Şule says:

  Ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemleri neler yada mümkün mü?göğüs estetiği hakkında genel bilgi almak istiyorum,özellike mümkünse ameliyatsız meme dikleştirme hakkında dönüş sağlarmısınız lüften

  Cevapla
 4. Füsun
  Füsun says:

  iple göğüs kaldırma nedir,etkili bir işlem mi askı mı yapılıyor hocam?göğüs toparlama ameliyatı olmak istiyorum ama bikaç yerde iple göğüs kaldırma gördüm bilgi almak istedim ama yine cerrahi teknik gibi anlatıldı iyice kafam karıştı,böyle bir işlem mümkün mü

  Cevapla
 5. Sıla
  Sıla says:

  Tayfun hocam Almanyadan selamlar , benim göğüslerim emzirme sonrası biraz deforme oldu, meme dikleştirme yaptırmak istiyorum normalde yaza doğru düşünüyordum ama meme dikleştirme ameliyatı yaptıranların yorumları içinde kimisi yazın önermiş kimisi kışın, bana bu konuda bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 6. Sevilay
  Sevilay says:

  Hocam merhaba,sizi uzun zamandır takip ediyorum ve olumlu yorumlar sonucu ulaşmak istedim,göğü dikleştirme ameliyatına ihtiyacım var ama göğüslerim küçük ve sarkık,cevaplarınızdan küçük sarkık göğüslerde büyük kesi izine gerek olmadan protez ile de dikleşebildiğini okudum,nasıl oluyor bilgi alabilirmiyim,göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları nedir

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir