Erkek Kombine Estetik Ameliyatları

Jinekomasti

Jinekomasti erkeklerde görülen meme büyüklüğüdür. Hemen hemen her erkek ergenlik sürecinde yüzeysel olarak Jinekomasti’yi yaşamaktadır.

Nadiren bazı ergenlerde 4 yıldan daha uzun sürdüğü durumlar ise normal olmamakla beraber öncelikle Endokrinoloji departmanında uzmanlaşmış bir hekime danışılmalıdır.

Ardından hormonal sistemine yönelik tetkikler yapılır. Bu alanda yapılan tüm testler hormon sisteminde bir sorun olmadığını işaret eder ise Jinekomasti estetikleri yapılabilmektedir.

Medikal işlemler 4 – 6 cm çapındaki meme başı görüntüsünü yansıtmaktadır. Bu orandaki şikayetler genelde ilaç tedavisi ile yürütülebilmektedir.

Medikal tedavi aşamaları uygulanırken yoğunlukla kullanılan ilaçlardan biri Tamoksifen’lerdir. İlaç tedavisi genelde kısa sürmemektedir ve düzenli ilaç kullanımının yansımaları her ay tam teşekküllü muayanelerle gözlemlenmelidir.

Çapı 6 cm’yi aşan görüntülerde ise estetik – cerrahi girişimler yapılarak görüntünün giderilmesi sağlanmaktadır.

Six Pack Ameliyatı

Karın kası ameliyatı olarak adlandırılan bu işlem; yoğun fiziksel aktiviteler harcamasına karşın baklava görünümlü karın kası oluşturamayan ya da az oluşturan bireyler için tercih edilebilmektedir.

Lokal küçük düzeyde kiloları olan erkek ve kadınlarca da yapılan bu estetik operasyon yoğun kilolara sahip insanlarda etki göstermez.

Hastanın karın kası bölgeleri tespit edilir ve bölge işaretlenir. Ardından daha fazla yağ olan bölgelerden bir miktar yağ Liposuction yöntemi kullanılarak alınır ve karın kası estetiği öncesi işaretlenen alanlara mikro kesikler atılarak enjekte edilir. Büyük bir operasyon değildir.

Ortalama bir saat sürmektedir. Ancak cerrahi müdahale sonrası cilt dokusunun ödem atması, şişliğinin inmesi ve morluğunun bitmesi ortalama 10 gün sürmektedir.

Yağ Aldırma

Yağ aldırma işlemleri sadece göbek bölgesindeki aşırı yağların alınmasına yönelik gerçekleştirildiği bilinse de yanlış olmamakla beraber eksik bir bilgiye dayalıdır.

Yağ aldırma müdahale aşamalarının her biri hastanın ihtiyaç ve talepleri baz alınarak şekillendirilmektedir. Örneğim kombine Vaser Liposuction uygulaması ile popo bölgesindeki yağların giderilmesi ve poponun daha dik – yuvarlak olabilmesine de olanak tanınmaktadır.

Tüm yağ aldırma teknikleri Liposuction yöntemi ve türleri ile gerçekleştirilmekte olup bireyin istekleri, yağ aldırma bölgelerinin çeşitliliği ve bölgelerine göre 1 saat ile 2 saat arasında sürmektedir.

Hasta genel anestezi türündeki ilaçlarla uyutulur ve bölgeler işaretlendikten sonra yağ alma işlemleri başlatılır. Şekil sağlama, dikleştirme, kaldırma işlemlerine göre bir bölgeden başka bir bölgeye yap enjeksiyonu yapılarak tüm talepler karşılanabilmektedir.

Erkek Genital Estetik

Erkek genital bölgesinde ve erkek penisinde yer alan penis eğriliği gibi pek çok estetik müdahale yapılabildiği gibi küçük penisten şikayetçi olan bireylerin peniz uzatma ameliyatları da hijyenik ortamlarda ve ilgili teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Erkek genital estetik adımları yapılacak operasyonun niteliğine göre; Hyaluronik Asit dolgusu ile penis büyütme – uzatma, Penis başı estetiği ile penisin büyütülmesi işlemleri, asıcı bağ dokusunun kesilmesi ile penisin 2 – 5 cm aralığına dek ek uzunluk kazanabilmesi sağlanabilmektedir.

Estetik aşamalardan geçen hastalar aynı gün normal hayatına dönüş sağlayabilmektedir. Cerrahi müdahale esnasında hastanın acı çekmesinin engellenebilmesi için yapılan işleme göre lokal ya da genel uyuşturucular uygulanmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç Ekimi

Az, orta, şiddetli saç seyrelme problemlerinde hem erkek hem de kadınlara yönelik gerçekleştirilen teknikler vardır. Saç ekimi teknolojilerinde en sık kullanılan tekniklerden biri FUE diğer ise FUT seç ekim adımlarıdır.

Bir tür mikro cerrahi estetiği olan saç ekimi sırasında genelde hastanın kendi kıl kökleri kullanılır ve zarar görmeden seyreklik yaşanan bölgelere yerleştirme adımları gerçekleştirilir.

Eskiden yaygın olarak kullanılan FUT saç ekimi yöntemi artık kullanılmamaktadır. Bu teknik saçlı bölgeden şerit halinde saç ve saç derisi alınarak gerçekleştirilmekteydi.

Hal böyle olunca da işlem uzun sürmekte, hasta acı çekmekteydi. FUE tekniğinde ise dışarıdan yapay materyaller alınmaz, sadece hastanın saçlı derideki orijinal kıl kökleri kullanılır. Acısız bir süreçtir.