Burun estetiği; burun üstünde ortaya çıkan tüm sorunların bazı operasyonlarla çözüme kavuşturulması ve iyileştirilmesi için yapılan müdahalelerdir.  Günümüzde estetik alanında en çok tercih edilen operasyonlar arasında yer alır. Araştırmalar her yıl milyonlarca hastanın burun estetiği için cerrahi bir müdahale talebinde bulunduğunu ortaya koyuyor.

Cerrahi müdahale sırasında temel amaç burun bölgesinde estetik bir görünüm elde etmek olsa da hastanın durumu yapılacak müdahalede belirleyici olacaktır.  Kapalı burun ameliyatında burun bölgesinin diğer organlarla uyum içinde çalışmasını ve estetik olarak iyi hale gelmesini sağlamaktır. Burun ameliyatında yapılan kesilerin önemli bir bölümü burnun iç bölümünde olacaktır. Yani hasta bu operasyondan sonra genelde tamponu bir gün sonra çıkartacaktır.

Cerrahınız burun ameliyatından sonra tedavi sürecinde sizleri yönlendirecektir. Hastaların en büyük korkusu burun bölgesinde ameliyat sonrasında morluk ve ağrı yaşamadır.  Burun ameliyatından sonra ağrı ve morluk olduğu yanlış bilinen bir durumdur.  Burun estetiği hiçbir ağrı yaşamadan gerçekleştirebileceğiniz bir ameliyattır. Burun estetiği sonrasında morluklar kısa süre içinde geçer. 

Burun Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ameliyat Yöntemi

Burun estetiği için kullanılan çok sayıda yöntem vardır. Bu yüzden doktorunuz öncelikle fiziki muayene yapar. Fiziki muayene sonrasında sizin de isteklerinize göre doktorunuz operasyon yöntemini belirler. Operasyon yöntemi belirlendikten sonra da fiyatlar ortaya çıkacaktır. Operasyon fiyatları yönteme göre değişecektir.

Operasyon Sayısı

Burun bölgesinde istediğiniz estetik bölgeyi oluşturabilmek için bir işlem yeterli olmayabilir. Bu yüzden doktorunuz arzuladığınız estetik görünüme kavuşmak için birden fazla operasyon gerçekleştirebilir. Bu yüzden operasyon sayısı arttıkça burun estetiği fiyatları yükselecektir.

Doktor Tecrübesi

Burun estetiğinde aradığınız sonuçları almanız için cerrahınızı çok iyi seçmelisiniz. Her cerrah başarılı operasyon yapamaz. Burun estetiği büyük bir uzmanlık gerektirir. Burun estetiğiniz için çok tercih edilen doktorların operasyon ücretleri daha fazladır. Tecrübeli doktorlarda başarı durumu çok daha yüksek olacaktır.

Burun Estetiği Tedavi Süreci

Burun estetiği  genel anestezi ile yapılan bir operasyondur. Genel anestezi olan operasyonlarda bir süre hastanede kalmanız gerekiyor. Bu durum da tedavi ücretinin artmasına yol açar. Ayrıca doktorunuz pansumanı bir süre profesyonel şekilde gerçekleştirir. Sizi tedavi sürecinde kontrol atında tutmak ister. Burun estetiği sonrasında tedavi süreci fiyatı etkiler.

Burun Estetiği İlave Uygulamalar

Burun estetiğine ilave uygulamalar çok yapılır. Burun estetiğiyle birlikte yüz bölgesinde gerdirme,  ağız bölgesinde bazı işlemler yapılabilir. Burun estetiğinin yanında yapılan ilave uygulamalar fiyatların değişmesine yol açacaktır.

Anestezi Şekli

Estetik operasyonlarda anestezi şekli önemlidir. Burun ameliyatı genel anesteziyle yapılır. Genel anestezi sonrası iyileşme süreci için bir gün hastanede kalırsınız. Bu durumda da burun estetiği fiyatları da artacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Burun estetiği yaparken belli malzemeler kullanılır.  Kullanılan malzemelerin markası, kalitesi fiyatı etkiler. Ayrıca yapılan kombine estetik işlemlerdeki ilave malzemeler fiyatınızı değiştirebilir. 

Ödeme Türü

Burun estetiği yapan doktorların önemli bölümü Dolar ya da Euro para biriminde ücret isterler. Bu yüzden Türk Lirası değişken olacağı için kur durumu da fiyatları etkiler. Ayrıca kredi kartıyla ödemek istediğinizde bazı merkezlerde ek ücret alınabilmektedir.

Sağlık Merkezi

Operasyonun yapıldığı merkez çok önemlidir. Çünkü her sağlık kuruluşunda profesyonel ekip ya da donanımlı ameliyathane olmayabilir. Bu durumda da operasyonun yapıldığı sağlık kuruluşu ya da klinikte fiyatlar farklı olacaktır. Her kurumun fiyat politikası değişik olacaktır.

Burun Estetiği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Burun kişiden kişiye değişen bir durumdur. Bu yüzden burun yapısında ortaya çıkan sorun için her kişinin farklı bir operasyon ihtiyacı ortaya çıkar.  Herkes için farklı operasyonlar olduğu için burun estetiği fiyatları da çok değişken olacaktır.  İlk kez burun estetiği yaptıracaklar için rinoplasti ya da revizyon rinoplasti daha uygun fiyatlı işlemler olabilir.

Revizyon rinoplastisi olarak yapılan ikinci ya da üçüncü estetik müdahale düzelme adına gerçekleştirilir. Bu süreç daha zaman alıcı olduğu için fiyatı da daha yüksek olabilir. Estetik sürecinde işlem uygulanacak bölge sayısı fiyatı etkiler.  Burun estetiği için fiyatlarda cerrahın tecrübesi de  önemlidir. Yoğun olan cerrahlar her zaman daha yüksek ücretlerle çalımaktadır.

İstanbul Burun Estetiği Fiyatları 2020 Ne Kadar?

İstanbul burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

0 Yorumlar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir