Badem(Çekik) Göz Estetiği Ameliyatı

4.8
(193)

Badem göz; parlak göz altları, daha iyi ve canlı gözlere sahip gözdür.

Badem göz estetiği, yorgun üzgün bakışların yerini yeniden canlanmış gözler alıyor. Kalıcı badem göz ameliyatı sayesinde gözü çekik gösteren makyajlara gerek olmayacak.

Badem göz estetiği hangi göz yapıları için uygundur sorusu temelde net cevap verilemeyecek sorulardandır. Gözün dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olması kadınların arzusudur. Yüzün merkezi sayılan gözler iletişim ve algı için belirleyici ifadelerdir. Çekik göz, kuzeyde yaşayan insanların en belirgin özelliklerindendir. Aşağı doğru göz yapısına sahip olan kadınların bulunduğu yerler daha çok Anadolu ve Ortadoğudur.

Bu durum genç yaşta olan kişilerde bile yorgun, mutsuz, üzgün ve yaşlı bakışlı ifadeleri ortaya çıkarır. 30 dakika süren badem göz estetiği ile bu soruna kesin çözüm getirilir ve istenilen göz yapısına sahip olunur. Operasyonu tercih eden kişilerin çoğu kadın hastalardır.

Badem Göz Ameliyatı Özeti

Anestezi Türü :Lokal Anestezi / Genel Anestezi
Ameliyat Süresi:30 dk. - 1 Saat
Hastanede Kalma Süresi:1 Gün
İşe Dönme Süresi:4 Gün
Ameliyat, hastahanede kalma ve işe dönmesi kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Badem Göz Estetiği Nedir ?

Badem göz estetiği öncesi hazırlıklar nelerdir?

Badem göz estetiği öncesi ;

 • Bölgenin fotoğrafları çekildikten sonra dijital ortamda incelenir.
 • Göz için en uygun olan estetik operasyon belirlenir.
 • Sağlıklı karar vermek için hastaya oluşturulacak yeni göz şekli gösterilir. Bu sayede güvenilir sonuçlara ulaşılır.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Badem göz estetiği, 30 dakika sürer. Cerrahi bir uygulamadır. Anestezi olarak lokal tercih edilir. Uyuşturulan bölge gözün dış köşesidir. Köşeler operasyon öncesi işaretlenerek hastanın istediği şekilde yukarı doğru kaldırılır. 14-15 mm’lik açığın muhafaza edilmesi badem göz estetiğinin en dikkat edilmesi gereken kısmıdır. Basit bir askıyla doku, kemik zarına tutturulur.

Badem göz şekli bu şekilde oluşturulmuş olur. Bu küçük bir operasyon olduğu için hastayla konuşulabilir ve hasta aktif olduğu için verilen komutları yerine getirebilir. Dikiş malzemesi saçtan daha incedir ve 3-4 dikişle operasyon tamamlanır. 3-4 gün içerisinde dikişler alınır. Herhangi bir iz kalmaz.

 • Badem Göz estetiği kalıcı mıdır ?

Badem göz estetiğinin sonuçları kalıcıdır.

 

 • Operasyondan sonra hastane yatışı gerekiyor mu ?

Badem göz estetiği sonrasında hastane yatışına gerek yoktur. Hasta birkaç saat sonra evine dönebilir. Eğer işlem hafta sonu yapıldıysa hasta pazartesiden itibaren işine başlayabilir. Durumuna göre hafif bir fondöten kullanabilir.

 • Operasyon sürecinde hastanın dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Badem göz estetiğinden sonra bandaj kullanılmıyor. Bölgeye ince strip yapıştırılıyor. Badem göz estetiğinin yapıldığı gün kişinin araba kullanması yasak. Sigara kullananların gözünde 3 den fazla olabilecek kızarmalar görülüyor. Banyo ve yüz yıkama 2. günden sonra yapılabilir.

 • Üst göz kapağı sorunları badem göz estetiğini etkiler mi?

Kişide üst göz kapağı sorunları varsa (sarkma, fazlalık gibi) ilk önce bu sorunlar giderilir. Sonrasında badem göz estetiği yapılır. Operasyonlar aynı anda da gerçekleştirilebilir. Bu işlemlerin basit ve pratik olması nedeniyle diğer operasyonlarla kombine edilebilir.

 • Göz sağlığını olumsuz etkileyen bir operasyon mudur?

Gözde herhangi bir görme problemine neden olmaz. Göz çevresini canlandıran ve ağırlaşmasından kurtaran bir estetik operasyondur. Kişiler kırma kusurlarını önce lazerle düzelttirip sonra estetik ameliyatını yaptırırlar.

 • Badem göz estetiği yüz ifadesini nasıl etkiler ?

Bu işlem hastalara yılın her döneminde uygulanabilir. Yüz ifadelerinde bozukluğa neden olmaz. Yukarı doğru çekik göz şekline sahip olma fırsatını kadın hastalara sağlıyor. Uygulamanın en önemli nedenleri; yorgun ve ifadesiz bakışlardan hastaları kurtarmaktır.

 • Kişinin sosyal yaşamına ve psikolojisine etkileri nelerdir?

Düşük göz ifadelerinin düzeltilmesi yüzdeki negatifliğin giderilmesi için çok önemli bir durumdur. Bu işlemle pozitif ve canlı yüz ifadesine sahip olan hasta karşı tarafa da bunu yansıtıyor. Kişinin pozitif olması her zaman sosyal çevresinde ve iş hayatında olumlu bir duruşunun olmasını sağlar.

 • Kişinin günlük hayatını kolaylaştırıcı bir estetik midir?

Saçların yukarı doğru sıkı toplanması, makyaj hileleri ve göz kalemi gibi uygulamalar yapılması badem göz şeklinin oluşturulmasını sağlar. Ancak bu estetikle bunların hiçbirine gerek kalmayacaktır. Badem göz estetiği ile 4 derece iç-dış kenarlar yukarı doğru çekilerek istenilen göz yapısını sağlanır.

Badem göz ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli?

 

Badem göz ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli konusu da ameliyat sonra yanlış yapmamak ve badem gözü uzun süre korumak için yine ameliyata başvuranların merak ettiği bir diğer sorudur. Bu sorunun cevabını şu şekilde yanıtlayabiliriz:

 • Duş: Operasyonun tamamlanmasıyla beraber her iki gözün de dış tarafına dikiş atılır. Müdahalenin boyutuna bağlı olarak bölgedeki dikiş sayısı üç ile altı arasında değişebilir. Toplamda ise altı ile on iki arasında dikişten bahsetmek söz konusudur.
 • Pansuman: Kapatılan dikişlerin üzerine büyük pansumanlar yapılmaz. Temizlenen bölgenin üzeri yara bandına benzeyen özel beyaz bantlar ile örtülür. Yani dikişler alnına kadar geçen sürede kişinin sosyal yaşamına sorunsuz olarak devam etmesi sağlanır.
 • Dikişler: Operasyondan sonra atılan dikişlerin her iki günde bir pansuman edilmesi gerekmektedir. Sekizinci güne kadar bu devam eder. Arasında yüz bölgesinin aşırı sıcak ve aşırı soğuk sudan korunması faydalı olacaktır.
 • Nemlendirme: Ayrıca bölgenin nemlendirilmesi enfeksiyon riskini artırdığı için, yüz bölgesine su gelmesi tavsiye edilmez. Kısaca, operasyondan sonra duş alınabiliyor olsa da alınmaması daha yararlı olacaktır. Vücudun boyundan altında kalan kısmının yıkanmasında ise herhangi bir sakınca yoktur. Yine de duş ortamının aşırı buharlı olmaması için su sıcaklığının düşük tutulması faydalı olacaktır.
 • Makyaj ve kozmetik ürünler kullanımı: Kişi operasyonun hemen ardından sosyal yaşamına döner. Genelde genç yaştaki kişiler badem göz estetiği ameliyatı yaptırdığı için makyaj malzemesi kullanma isteği yüksektir. Diğer bazı kozmetik ürünleri de kullanılabilmektedir.
 • Kimyasal Maddeler: Gözün yapısının kalıcı olarak değiştirildiği badem göz estetiği ameliyatından sonra dikişler alınana kadar bölgeye herhangi bir kimyasal maddenin değmemesi faydalı olacaktır.
 • Dikişler: Özellikle dikişe yakın bölgelerde bu kurala dikkat edilmelidir. Müdahale edilen ana bölge göz kapakları olduğu için, göz kapaklarını hedef alan kozmetik ürünlerden de sakınılmalıdır. Operasyonla birlikte atılan dikişlerin alınmasından sonra ise doktor tavsiyesi şartıyla kozmetik ürün kullanımında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
 • Hijyen: Kaş bitimine ve gözün üst çaprazına atılan dikişler, operasyondan sonraki hijyeni önemli kılar. Bilindiği üzere nemlenen ya da pis yüzeylerle temas eden yaralar enfeksiyon kapmaktadır. Göz bölgesine yakın yerden yapılan bu kesiler de hijyene dikkat edilmediği takdirde enfeksiyon riskine sahiptir. Badem göz estetiği operasyonundan sonra enfeksiyon riskini minimuma indirmek için düzenli pansuman yaptırılmalıdır. Ayrıca uyurken yastığa başınızı koyduğunuzda gözlerinizi üzerine yatmamanız gerekir. Çünkü gözler ameliyattan yeni çıktığı için en ufak bir enfeksiyon durumunda yeniden operasyon geçirmenize sebep olabilir.

 

Badem Göz Ameliyatı Fiyatları

Son yıllarda oldukça popüler bir cerrahi müdahale olan ve kişilerin göz yapılarında yapılan işlemler kapsamında en fazla tercih edilen badem göz ameliyatı, birçok kişiyi istedikleri mükemmel göz yapısına kavuşturmaktadır. Gözler bilindiği gibi hem yapısı ile hem de genel görünümü ile oldukça dikkat çeken detaylardır.

Gözleri güzel olan kişiler son derece şanslı ve gerçekten oldukça avantajlıdır. Tabi son yıllarda yapılan cerrahi müdahaleler ile doğuştan iyi bir göz yapısına sahip olmayan kişiler için de oldukça önemli olanaklar sunulmaktadır. Badem göz estetiği fiyat ve biraz işlemin uygulanışından bahsedecek ve kafanızda yer alan soruları cevaplayacak olursak.

badem göz şekli
badem göz şekli

 

Son yıllarda özellikle genç hanımların oldukça tercih ettiği bu uygulamanın yaygınlaşmasının en önemli nedenlerinden biri işlemin kısa sürede yapılması ve herhangi bir riskinin bulunmamasındandır. Cerrahi müdahale lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 15 ila 20 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Badem göz estetiği fiyat olarak kişileri çok zorlamayan bir cerrahi müdahale olmaktadır. Yani bu cerrahi müdahale sizlere kısa sürede daha kalkık ve çekik gözlere sahip olma imkânını verir ve bunun için astronomik rakamlar ödemenize hiç gerek yoktur. Tabi doğru doktor ve doğru bir klinik bu konuda oldukça önemlidir. Uygun fiyatlı bir müdahale yaptırmak isterken göz sağlığınızı tehlikeye atacak yerlerde bu işlemi yaptırmak son derece sakıncalıdır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Badem göz estetiği fiyatları; doktorunuzun kalitesine, operasyonu yapacak ekibin uzmanlığına ve kliniğin güvenilirliğine bağlıdır. Ameliyatsız olarak uygulanan bir estetik müdahale olan badem göz estetiği kısa sürede gerçekleştirilen ve çok kapsamlı olarak yapılan bir işlem değildir. Her estetik müdahalesi gibi önemli ve ciddi bir işlemdir ancak daha kolay bir uygulamadır. İşlemi hastane veya özel kliniklerde yaptırdığınızda sizden talep edilen ücretin bir standardı vardır ve buna göre bir belirleme söz konusu olabilmektedir.

Badem göz estetiği fiyat bilgileri bazı yerlerde ciddi bir dengesizliğe sahip olabilmektedir. Özellikle ara yer veya merdiven altı diye tabir edilen yerlerde ve bu işlemi yapacak yeterli uzmanlığa sahip olmayan işletmelerde oldukça mantık dışı rakamlar ortaya çıkmaktadır. Öncelikle işlem kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından tamamen steril bir ortamda yapılmalıdır ve bu yüzden değerinin çok altında bu işlemi yapabileceğini söyleyen yerlerden uzak durulmalıdır.

Kaynakça:

Sıkça Sorulan Sorular

Çekik gözlü olmanın yolları nelerdir?

Çekik gözlü olmanın yolları nelerdir diye sorulursa birkaç yöntemden bahsedilebilir. Egzersiz yöntemleri ya da uzman bir hekim tarafından uygulanabilecek ameliyat yöntemleri ile istenilen çekik göz sağlanabilir. Ayrıca kadınlar gözlerini daha çekik ve canlı göstermek için çeşitli makyaj hileleri yaparlar. Bunlar kalıcı eyeliner uygulamaları, ucu dışa tarafa doğru çekilen göz kalemleri, sıkı yapılan topuz saçlar gibi. Badem göz estetiği uygulamaları da bu noktada tercih edilebilen uygulamalar arasında yer alır.

Çekik göz ameliyatlı nedir?

Çekik göz ameliyatlı nedir sorusu bu ameliyatı yaptırmak isteyenler tarafından cevaplandırılmasını istedikleri sorular arasındadır. Çekik göz ameliyatı ,estetik açıdan son yılların en dikkat çeken müdahalelerinden biri haline gelmiştir. Badem göz estetiği olan bu estetik çeşidi,  bakışlarda daha çekici ve alımlı bir görünüm yaratabilmek ve göz şeklini daha dikkat çekici hale getirmek için yapılan bir operasyondur. Bu uygulamalar için estetik cerrahi uzmanlarına başvurabilirsiniz.

Çekik göz estetiği nasıl yapılır?

Çekik göz estetiği nasıl yapılır? sorusu şu şekilde cevaplandırılabilir: Çekik göz ameliyatı genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilecek tarzda bir işlemdir. İşlem ortalama olarak 1-1.5 saat arasında sürer. Göz kapağının dış tarafındaki sert dokunun gözü yan tarafındaki kemiğin üst tarafına sabitlenmesi sağlanır. Ameliyat sonrası ise ağrılı değildir. Uygulamanın teknik detayları ve fiyatlar hekimin yapacağı muayene sonrasında belirlenecektir.

Çekik göz estetiği fiyatları nelerdir?

Çekik göz estetiği fiyatları nelerdir sorusu bu ameliyatta sık sorulan sorulardandır. Her yıl değişebilmektedir. Doktorların profesyonelliğine ve bu alandaki tecrübelerine göre değişebilen ameliyat ücretleri, hastanın ve hekimin görüşmesi sırasında muayene aşamasından sonra belli olmaktadır. Yapılacak işlemin komplikasyonlarına bağlı olarak farklı fiyat seviyeleri ortaya çıkabilir.

Basın yansımaları:

http://blog.milliyet.com.tr/badem-goz-estetigiyle-bilimsel-guzel-gozlere-sahip-olmak/Blog/?BlogNo=488807

http://www.hurriyet.com.tr/dayanmayan-goz-makyaji-icin-estetik-dokunuslar-21528586

Badem Göz Estetiği – Fox Tv

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 4.8 / 5. Toplam oylama 193

Henüz puanlayan olmadı