Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
0
(0)

Badem göz estetiği yaptıranlar nelere dikkat etmeli, sorusuna yanıt olarak bandaj kullanımından bahsetmek gerekir. Operasyon sonrası göze uygulanan bandajda bölgeye ince strip yapıştırılır. Gözü korumak adına gerekli bir uygulamadır.

 Badem göz estetiği olduğunuz gün araba kullanmanız doğru olmaz. Sigara kullanan kişilerin gözlerinde 3ten fazla kızarmalar oluşabiliyor. Duş ve banyo aynı zamanda da yüz yıkama 2. Günden sonra yapılabilir.

Badem göz estetiği 30 dakika civarında sürer, ameliyatta kullanılan anestezi lokal anestezidir. Uyuşturulan bölge gözün dışıdır. Hastanın istediği yöne doğru kaldırılacak olan köşeler ameliyattan önce işaretlenir.  Yaklaşık 1.5cm açık korunarak, doku kemiğe tutturulur.

Badem göz şekli bu şekilde elde edilir. Operasyon minik bir işlem olduğu için ameliyat sırasında hastayla iletişim kurulabilir, hastaya komut verilebilir.

Dikiş malzemesi saçtan daha incedir ve basit dikişlerle operasyon tamamlanır. Ortalama bir hafta içerisinde dikişler alınır. Herhangi bir iz kalmaz.

Peki, badem göz estetiği kalıcı mıdır?

Sevindirici bir şekilde badem göz ameliyatı kalıcıdır, tekrar etmeniz gerekmez.

Badem göz estetiği yaptıranlar nelere dikkat etmeli diye soran birine verilebilecek bir başka yanıt operasyon sonrasında hemen normal hayatına dönebileceğidir.

Hastanede yatmanıza gerek yoktur. Eğer ameliyatınız hafta sonu yapıldıysa pazartesi işe gitmenizde bir sakınca yoktur. Gözünüzün durumuna göre hafif içeriklere sahip bir fondöten kullanabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Göze Zararlı mıdır?

Badem göz estetiği sağlığı olumsuz etkilemez, aksine sağlığı olumlu etkileyen göz çevresini güzel ve sağlıklı gösteren bir operasyondur. Kişiler kırma kusurlarına önce lazer yaptırıp sonrasında estetik ameliyatı olma taraftarıdır genelde.

Badem göz estetiği yüz ifadesini nasıl etkiler?

Badem göz estetiği soğuk ya da sıcak mevsimlerde, yılın her anı yapılmaya müsait bir işlemdir. Kadın hastalar için gözün daha çekik bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. En önemli amacı yorgun, ifadesiz bakışları değiştirmektir. Yüz ifadesini canlandırır ve güzelleştirir.

Kişinin sosyal yaşamına ve psikolojisine etkileri nelerdir?

İfadesiz ve anlamsız bakışların daha cazip bir hale getirilmesi, kişiyi ilk göründüğü anda saldığı o negatif enerjiden kurtarır.

Bu işlemle pozitif ve canlı yüz ifadesine sahip olan hasta karşı tarafa da bunu yansıtır. Pozitiflik hasta için sosyal hayatı yanı sıra iş hayatını da olumlu etkiler. O sebeple badem göz estetiği tercih edilen bir estetiktir.

Kişinin günlük hayatını kolaylaştırıcı bir estetik midir?

Saçların yukarı doğru sıkı toplanması, makyaj hileleri ve göz kalemi gibi uygulamalar yapılması badem göz isteyen genelde kadın hastaların bu görüntüye kavuşmasını sağlar.

Bu estetiği geçiren herhangi bir kişinin bir hileye başvurmasına gerek yoktur. Badem göz estetiği ile 4 derece iç-dış kenarlar yukarı doğru çekilerek hastanın istediği o badem göz şekli kolayca elde edilir.

Badem Göz Estetiği Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Badem göz estetiği yaptıranlar nelere dikkat etmeli konusu estetiği olduktan sonra bu görünümü kaybetmek istemeyen ve herhangi bir sağlık problemi yaşamak istemeyen kişilerin sıkça dile getirdiği bir konudur. Badem göz estetiği olanların dikkat etmesi gerekenler:

  • Duş

Gözün dış kısmına dikiş atılması işlemidir. Müdahalenin boyutuna bağlı olarak bölgedeki dikiş sayısı üç ile altı arasında değişebilir. Toplamda ise altı ile on iki arasında dikişten bahsetmek söz konusudur. Duş badem göz estetiğin de dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur

  • Pansuman

Bahsettiğimiz üzere badem göz estetiğinde ciddi pansuman yapılmaz. Temizlenen bölgenin üzeri yara bandına benzeyen özel beyaz bantlar ile kapatılır. Yani dikişler alnına kadar geçen sürede kişinin sosyal yaşamına sorunsuz olarak devam etmesi sağlanır.

  • Dikişler

Operasyondan sonra atılan dikişlerin her iki günde bir pansuman edilmesi gerekmektedir. Sekizinci güne kadar bu devam eder. Arasında yüz bölgesinin aşırı sıcak ve aşırı soğuk sudan korunması faydalı olacaktır.

  • Nemlendirme

Ayrıca bölgenin nemlendirilmesi enfeksiyon riskini artırdığı için, bir süre yüzümüzü sudan uzak tutmak daha doğrudur. Kısaca, operasyondan sonra duş alınabiliyor olsa da alınmaması daha yararlı olacaktır.

Vücudun boyundan altında kalan kısmının yıkanmasında ise herhangi bir sakınca yoktur. Ama badem göz estetiği olan kişinin duş alırken sıcak su yerine buhar yapmayacak ılık su tercih etmesi doğru olur.

  • Makyaj ve kozmetik ürünler kullanılması 

Kişi operasyonun hemen ardındansosyal yaşamına döner. Genelde genç yaştaki kişiler badem göz estetiği ameliyatı yaptırdığı için makyaj yapmaya daha hevesli olurlar, ancak bir süre makyaj yapılmaması yüzü ve özellikle göz çevresini yabancı maddelerden uzak tutmak iyi olur.

  • Kimyasal Maddelere maruz Kalmak

Kimyasal maddeler normal koşullarda da ciddi sorun olarak bilinir. Özellikle bu ameliyattan sonra hiçbir şekilde kimyasalların etkisine maruz kalınmamalıdır.

  • Dikişler

Özellikle dikişe yakın bölgelerde bu kurala dikkat edilmelidir. Müdahale edilen ana bölge göz kapakları olduğu için, göz kapaklarına uygulanan kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır. Badem göz estetiğiyle birlikte atılan dikişler alındığında doktorunuz izin verirse kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz.

  • Hijyen

Kaş bitimine ve gözün üst çaprazına atılan dikişler, operasyondan sonraki hijyeni önemli kılar. Hijyen aslında hayatın bir çok yerinde önemlidir, yaraların pis yüzeyden mikrop kaparak enfeksiyon geçirdiğini çoğu kişi bilir.

O sebeple badem göz estetiği olan kişilerin enfeksiyon riski açısından dikkatli olması, hijyen kurallarına çok sadık kalarak bir süre yaşaması gereklidir.

Kaynakça:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4959974/

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir