Vaser Liposluction İle  Lipomatik Arasındaki Fark
0
(0)

Vaser liposuction veya yaygın kullanılan ismi ile Vaser lipo; yağ aldırma yöntemleri içerisinde yer alan modern uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama bölgesel yağlanma sorununun giderilmesi için hekim onayı ile tercih edilebilen bir uygulamadır.

Vaser liposuction fiyatları; uygulama ile ilgili birçok detaya bağlı olarak değişiklik gösterir.

Vaser lipo nedir? Nasıl yapılır? Kimler için uygundur? Ve operasyon sonrası süreç nasıl devam eder gibi soruların yanında, en çok araştırılan konu başlığı; vaser liposuction ameliyatı fiyatları konusudur.

Yağ aldırma fiyatları, vaser fiyatları ve benzeri şekillerde yapacağınız aramalarda ulaşacağınız kesin fiyat bilgileri ne yazık ki gerçekçi olmayacaktır.

Zira uygulama tek bir fiyat seviyesine sahip değildir ve aslında fiyatları muayene olmadan beyan etmek; yasal da değildir. Bu bakımdan, öncelikle hekiminizle görüşüp, uygulamanın detayları hakkında bilgi almalı, muayene olmalı ve kesin fiyat bilgisine erişmelisiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction ( vaser liposakşın, vaser lipo), bölgesel yağlanma görülen bölgelerde oluşan yağların ince kanüller kullanılarak alınmasıdır.

Klasik liposuction tedavilerinin yanında uzun iyileşme süreci olmadan etkili sonuçlar görülebilen bir yağ aldırma teknolojisidir. Bölgesel  olarak ortaya çıkan yağların kişiler üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiştir.

Vaser liposuction yönteminde cilt altında yer alan yağ dokusu, bir tek yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgasıyla sıvı hale getiriliyor.

Yağ hücresi parçalanarak cilt yüzeyinden ayrılıyor. Sonra ince ince kanüller yardımıyla çekiliyor.  Vaser yağ aldırma teknolojisi sayesinde baklava olarak da anılan karın kası görünümü yapmak da mümkün.

Bu yöntemle kişinin vücudundan alınan yağlar, dolgu olarak vücudun başka yerlerine de uygulanabilir.

Genelde güzel bir karına sahip olmak isteyen kadınlar karın bölgesinden alınan yağlar sayesinde göğüslerine uygulama yaptırabiliyor, bacak eğriliği için tercih edebiliyor, yüzlerdeki çizgiler doldurulabiliyor ya da dudak dolgunlaştırma işlemleri yapılabiliyor.

Vaser Lipo Nasıl Uygulanır? ( Video Anlatım)

Vaser lipo, kişinin tercihine bağlı olarak tek bir alana ya da rahatsızlık duyulan birkaç bölgeye aynı anda uygulanabilen bir işlemdir.

Erkeklerde büyük bir sorun olan meme dokusunun fazla gelişmesi durumu vaser liposuction ile jinekomasti yapılarak kolayca tedavi edilebilecek bir rahatsızlıktır.

Kadınlar karın, basen, gıdı ve kollarda vaser liposuction yöntemini sıklıkla tercih etmektedir. 

Bu uygulama istenmeyen yağların biriktiği tüm bölgeler için uygun bir teknolojidir. Belirttiğimiz bölgeler dışında vaser lipo meme iç ve dış bacak, diz içi, bel, göğüs ve sırt gibi bölgelere de yağ aldırma için yapılabilir. 

Vaser uygulaması küçük bir alana ya da tek bir bölgeye yapılacaksa lokal anestezi kullanılır. Ancak hasta daha geniş bir alana uygulama istiyorsa sedasyon ya da genel anestezi kullanılır.

Ortalama bir Vaser Liposuction operasyon 60 dakika kadar sürer.  Uygulama yapılacak alan genişledikçe bu süreç uzayacaktır. Ameliyat tamamlandığında hasta özel bir korse giyer ve hastaya güçlü ağrı kesiciler verilir.

Böylece operasyon sonrasında ilk saatler hasta için konforlu ve ağrısız geçer. Hasta uyandıktan sonra ilk 3 saat yürüyüş yapar. Doktorun da kararıyla hasta aynı gün taburcu edilebilir.

Geniş bir alana Vaser lipo uygulandıysa ilk günün konforlu geçmesi adına hasta 1 gece yatırılabilir. Uzak bir mesafeden ya da başka ülkeden gelen hastalar 3 günün sonunda evlerine dönmek için uçak yolculuğu yapabilirler.

Vaser Liposuction Uygulamasının Riskleri Nelerdir?

Vaser Liposuction düşük riskli bir işlemdir. Ancak bu, yan etki riski olmadığı anlamına gelmez. Yaygın yan etkiler şunlardır;

 • Uygulamadan sonraki günlerde, uygulamanın yapıldığı bölgede morarma ve kanama
 • Uygulamanın yapıldığı bölgede kalıcı yara izi
 • Hiperpigmentasyon: Hiperpigmentasyon, cildimize rengini veren melanin pigmentinin aşırı üretiminden ve bahsi geçen pigmentin cilt altında aşırı birikmesinden kaynaklanan koyu lekelerin görünümünü ifade eder.
 • Uygulamanın yapıldığı bölgedeki derinin gevşemesi ve sarkması
 • Yanıklar: Vaser probu sürtünme yanığına neden olabilir. Bu durum, probun çıplak cilde dokunması durumunda, uygulamanın yapıldığı bölgede gözlemlenebilir.
 • İç Organda Delinme: Operasyonda kullanılan kanüller kör uçludur ancak çok nadir durumlarda göğüs boşluğuna veya karın boşluğuna temas edebilir ve karaciğer, dalak, akciğerlerde geçici ya da kalıcı hasara neden olabilir.
 • Seroma: Operasyonun uygulandığı bölgenin çevresinde bulunan deri altında geçici olarak sıvı birikimi oluşabilir. Böyle bir yan etki görüldüğü takdirde, operasyon sonrasında bu sıvıların bir iğne ile boşaltılması gerekebilir.
 • Şişlik: Şişlik, Vaser Liposuction sonrası iyileşme evresinin bir parçasıdır. Operasyon oluştuktan birkaç gün sonra gözlemlenmeye başlar. Ağrılı şişliklerde ve diğer yan etkiler ile birlikte gözlemlenen şişliklerde, en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.
 • Sinirlerin Hasar Görmesi: Özellikle çene bölgesine uygulanan Vaser Liposuction sonrasında, bu durumun en yaygın görüldüğü ve teşhis edildiği bölge ağız kenarlarıdır. Uyuşma hissinin operasyon sonrasında, 1 hafta içerisinde geçmesi beklenmektedir. Bu süre zarfında geçmediyse yahut diğer yan etkilerle birlikte gözlemlendiyse, en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Uygulamadan sonraki günlerde enfeksiyon belirtilerine dikkat etmek önemlidir. Vaser Liposuction uygulaması sonrası aşağıdakilerden herhangi birini yaşamaya başlarsanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

 • Yeşil veya sarı renkte akıntı
 • Yüksek ateş
 • Mide bulantısı, kusma veya baş dönmesi
 • Nefes almakta zorluk
 • Uzun süreli geçmeyen yorgunluk hissi

Vaser Liposuction Kimler ve Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

İstanbul Vaser Liposuction (Vaser Lipo) 1

Vaser lipo göğüs küçültme ( jinekomasti) , basen, popo ( bbl ), kalça, diz, karın bölgesi, yanak, gıdı, bacak bölgesi gibi bölgelerden yağ aldırma için de uygundur. Bu bölgelerden alınan yağlar parçalanır ve diğer bölgeler için kullanılacak hale getirilir.

Vücudunda karın, kalça, uyluk gibi belli bölgelerde, yüzde veya üst vücutta diyet ve egzersizin eritemediği dirençli yağları olanlar için Vaser lipo teknolojisi uygundur. 

Yağ dağılımı vücudun bazı kısımlarında orantısız bir görünüm ortaya çıkarabilir. Diyet ve egzersizle bölgesel incelme sağlamak son derece güçtür.  Her yaştan yetişkin inatçı yağları olan bölgelerden  bu uygulamayla kurtulabilir.

Vaser Liposuction Zararları Var mıdır?

Vaser Liposuction diğer Liposuction tekniklerine nazaran daha kolay bir uygulamadır. Açılan kesiler mikro düzeydedir. Mikro kesikler iz bırakmamakta ve doktor tarafından belirtilen yönergelere dikkat edildiği sürece enfeksiyon gelişmez.

Bu nedenle doktorunuzun yönlendirmelerine, uygulama öncesinde ve sonrasında belirtilenlere özen göstermeniz gereklidir. Alanında uzman ve daha önce pek çok Vaser Liposuction uygulaması yapan hekimleri tercih ediniz.

Böylece olası tüm zarar ve riskleri sıfırlayabilirsiniz. Vaser Liposuction uygulamalarının bilinen bir zararı ve yan etkisi yoktur. Elbette uzman hekimlere olmanız gereklidir. Mikro düzeyde de olsa vücudunuza cerrahi bir kesik atılmaktadır.

Yönergelere dikkat ettiğiniz takdirde enfeksiyondan uzak durabilir ve böylece herhangi bir zarara uğramadan başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Vaser Liposuction Tehlikeli Mi?

Vücut şekillendirme için kullanılan en güvenli ve en etkili yöntem vaser liposuctiondır. Doğru kişiler tarafından uygun şekilde yapıldığında operasyonun hiçbir yan etkisi görülmez.

Temel olarak klasik liposuction gibi yağ almayı amaçlasa da bu işlemi ultrason yani ses dalgası kullanarak yaptığı için etkinliği yüksektir. Ayrıca klasik liposuctionda kullanılan ince ve taraklı kanüller bu yöntemde kullanılmaz. Bu nedenle ameliyat esnasında sinir ve damar hasarı görülmez.

İşlem sonrası diğer liposuction çeşitlerine göre daha az morarma, şişlik ve ödem olur. Özellikle sıkı bir cilt ve sarkma olmaması yönünden çokça tercih edilir.

Sinir hasarı olmadığı için ameliyattan sonra az denecek kadar ağrı, damar hasarı olmadığı içinde çok düşük miktarlarda kanama görülür. 

Vaser Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme

Vaser Liposuction uygulaması diğer Liposuction tekniklerine nazaran hem hasta açısından hem hekim tarafından oldukça kolay geçmekte ve iyileşme süreci yarı yarıya inmektedir.

Liposuction uygulamalarında genelde 1 ay süren iyileşme süreci Vaser Liposuction yönteminde ortalama iki hafta sürmektedir. Bazı hastalarda hafif düzeyde morluk yaşanırken bazı hastalarda morluk gözlemlenmez. Morarma oluşan hastaların morluğu iyileşme evresinin ilk günlerinde geçmektedir.

Operasyondan sonra şişlik oluşumları gerçekleşebilir. Ancak cildin alt katmanlarına uygulama yapılmadığı için oldukça hafif düzeydedir ve birinci haftanın sonuna gelmeden oluşan hafif şişlikle geçmektedir.

Vaser Liposuction yönteminden sonra ödem oluşma olasılığı oldukça düşüktür. Oluşan ödemler kişiden kişiye farklı olmak üzere 1 hafta – 2 hafta içerisinde tamamen geçmektedir.

Tuz tüketimini sonlandırarak ya da minimize ederek ve bol su tüketerek oluşan ödemlerinizin çok daha kısa sürede iyileşmesine destek olabilirsiniz. Vaser uygulamasından sonra sarkma problemleri oluşmamaktadır. İlk iki hafta spor türlerinden hiç biri yapılmamalıdır.

Birkaç gün sonra hafif tempoda yürüyüşlere çıkmanızda bir sakınca yoktur. İki hafta sonra hızlı tempo koşu uygundur. Ancak ilk 1 ay boyunca ağır ve yorucu spor programlarından uzak durunuz. Bir ay ağır hareket, ağır kaldırma gibi eylemlerden kaçınınız.

Eğer bir diyet uyguluyorsanız Vaser Liposuction olacağınızı diyetisyeninize belirterek geçici süre de olsa diyet programınızın şekillendirilmesini talep ediniz. Bilhassa cilt iyileşmesini destekleyici sebze – meyve tüketimine özem gösteriniz.

Vaser Lipo Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

 • Sigara – alkol tüketimini sonlandırmalı ya da minimal seviyelere indirgemelisiniz. Aksi halde enfeksiyon, komplikasyon gelişebilir veya iyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyerek tüketilen ağrı kesicilerin etkisini düşürür.
 • Kafein içerikli her türlü besinden uzak durmalısınız.
 • Uyurken çok fazla dönen – hareket eden biriyseniz operasyon öncesinde kendinizi uygun uyku pozisyonuna alıştırmaya çalışınız.
 • Banyo sonrası korse takmaya devam ediniz. Ancak birer saatlik bir banyo sonrası mola vermenizde bir sakınca yoktur.
 • Kendinizi darbelere karşı koruyunuz.
 • Beslenme düzenine riayet ediniz. Doktorunuzun önereceği besinleri tüketiniz. Bu durum için uzman bir diyetten destek almaya özen gösteriniz.
 • Ani hareketlerden mümkün mertebe kaçınınız.

Vaser Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Yağ aldırma uygulaması hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen işlemlerin başında gelir. İlk zamanlar çok maliyetli olan liposuction uygulamaları günümüzde işlemi yapan doktor sayısının artmasıyla birlikte herkes tarafından yapılabilecek bir uygulama haline geldi. 

Yağ aldırma ameliyatındaki teknolojik gelişmelerle birlikte çok ağrısız, daha kısa sürede vücudunda istediği sonuçları almak isteyen herkes vaser lipo yağ aldırma ameliyatı yaptırabilir.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde spor ya da diyet sonrasında belli bölgelerde kurtulmanın mümkün olmadığı inatçı yağlar istenmeyen bir görünüm ortaya çıkarıyor. Bu durumda hem özgüven hem de sosyal hayat açısından bazı sıkıntıları beraberinde getirebiliyor.

Yaz aylarında ya da dar giysiler giyilmek istendiğinde rahatsızlık oluşabiliyor. Ancak Vaser liposuction bu tarz rahatsızlıklardan kurtulmak için en etkili yöntemler arasında. Vaser liposuction fiyatları her bütçeye uygun olduğu için hastalar kolayca inatçı yağlardan kurtulabilir.

Liposuction inatçı yağları olan herkes tarafından yaptırılabilecek bir ameliyat. Bu yağlardan rahatsızsanız ve istediğiniz vücuda kavuşmak istiyorsanız operasyonu tercih edebilirsiniz. Üstelik Vaser yağ aldırma bölgesel olarak yapılıyor.

Bu sayede vücudunuzun istediğiniz bölgesinde ortaya çıkan sorunlardan kurtulabilirsiniz. Yağ aldırma işlemi sırasında ek işlemler yaptırmanız da mümkün. 

Birçok kadın belli bölgelerden aldırdıkları yağları Vaser liposuction ile diğer bölgelerde de kullanabilmektedir. Çünkü bu işlemde alınan yağlar istenen bölgelerde kullanılmak üzere de işlenmektedir. 

Vaser liposuction fiyatlarını belirleyen en önemli etkenleri başında ise çalışma yapılacak bölge sayısı geliyor. Çalışma yapılacak bölge arttıkça diğer etkenler de göz önünde bulunarak Vaser liposuction fiyatları belirlenmektedir.

 Vazer liposuction  fiyatlarını etkileyen etmenler şöyledir;

 • Çalışma Yapılacak Bölge Sayısı

Vaser liposuction birçok bölgeye uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem hasta isterse bir bölgeye ya da aynı anda birden fazla bölgeye uygulanabilir. Uygulanan bölge sayısı arttıkça maliyet de artacaktır. Fiyat teklifi alırken uygulama yapılacak bölge sayısı da dikkate alınmalıdır.

 • Çalışma Yapılacak Bölgenin Yapısı

Vaser uygulaması vücutta birden fazla bölgeye yapılabilir. Küçük bölgelerde daha basit ve kısa süreli işlemler yapılacağı için daha uygun tedavi ücretleri olacaktır.

Ancak bölge genişledikçe ya da çalışılacak bölgenin yapısına göre fiyatlar değişecektir. Bu yüzden fiyat teklifi alırken doktorunuza işlem yaptırmak istediğiniz bölgeyi net olarak iletin. Ayrıca çalışılacak bölgeden alınacak yağ miktarı da fiyatta etkilidir.

Vaser Lipo; kol, bacak, sırt, karın ve popo gibi birçok bölgede yapılabilir. Kol ve bacaklarda işlem yapılacak alan genişleyebilir. Bu durum fiyatları arttıracaktır.

Sırt bölgesinde de çalışma yapılacak alanın genişliğine bakmak gerekir.  Karın ve popo bölgelerinde bölgenin alanı pek değişmese de bu bölgelerde de alınacak yağ miktarına göre fiyat değişikliği görülebilir.

 • Cerrahi İşlemi Yapacak Doktorun Tecrübesi

Vaser liposuction en yeni yağ aldırma teknolojisi olduğu için her merkezde uygulanmaz. Bazı cerrahlar daha çok klasik yağ aldırma yöntemlerini uygulamaktadır.  Cerrahi işlemi yapacak doktorun tecrübesi fiyatı arttıracaktır.  Bu alanda uzman hekimler daha yüksek ücretlerle çalışmaktadır. 

 • Ameliyatın Yapılacağı Sağlık Kuruluşu

Vaser yağ aldırma ameliyatı birçok sağlık kuruluşunda yapılmaktadır.  Ancak bu uygulamayı tam donanımlı bir ameliyathaneye sahip olan merkezlerde yaptırmak gerekir.

Tam donanımlı bir ortam sağlamayan hastanelerde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Ameliyatın yapacağı sağlık kuruluşunun kalitesi de fiyatları arttıracaktır.

Bazı sağlık kuruluşları Lazer liposuction uygulamasında daha uygun maliyetli aletleri kullanır. Ancak daha etkili sonuçlar sunmak isteyen kuruluşlar daha yüksek fiyatlı vaser liposuction cihazı tercih ederler. Sağlık kuruluşunun ekibi de profesyonel olmalıdır.

Yağ aldırma konusunda cerrahtan yardımcı personellere kadar başarılı bir ekip kuran ve hastalara ekibi sayesinde daha başarılı sonuçlar sunan sağlık kuruluşları daha yüksek maliyetlerle çalışır. 

Ufak bir merkezde daha uygun maliyetlerle işlem yapılabilirken; daha büyük profesyonel ve tam bir ameliyathane ortamında her imkana sahip olan sağlık merkezlerinde yağ aldırma işlemleri daha maliyetli olacaktır.

 • Hastanın Yatış Süresi

Vaser lipo fiyatları hastanın operasyon sonrasında yatış süresine göre de değişebilir. Çünkü işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarına göre bazı operasyonlardan sonra hastanın 1 gün hastanede dinlenmesi istenecektir.

Birçok hasta aynı akşam taburcu edilirken bazı hastalar da 1 gün daha kaldığı için maliyeti etkileyebilmektedir.

 • Yapılacak Ek Uygulamalar

Vaser lipo teknolojinin en önemli avantajlarından biri de alınan yağların dudak, popo, göğüs gibi bölgelere estetik amaçlı transfer edilebilmesidir. Yani hastalar kendi dokularıyla belli bölgelerinde doldurma yaptırabilirler. 

Vaser liposuction uygulaması sonrasında yağ transfer ve ek uygulamalar yaptırmak isteyen hastalar için farklı bir fiyat teklifi sunulacaktır.

Yani Vazer liposuction fiyatları hastaya ve uygulama durumuna göre değişmektedir. Bu yüzden doktorunuzun muayenesi sonrasında yaptırmak istediğiniz işlemin niteliğine göre bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Vaser Liposuction Sonrası Süreç

Lazer liposuction operasyonunda yağ dokusu sıvı haline getirilerek alınır. bu yüzden deride morluk oluşma olasılığı çok düşüktür. Ayrıca vaser lipo çok hızlı  yapıldığı için işlem sonrası ödem oluşma riski de azdır.  Kanama ya da enfeksiyon riski de çok düşüktür. 

Hastalar operasyondan sonra çok kısa bir sürede sosyal yaşamlarına devam etmeye başlayabilir. Vaser liposuction sonrası süreçten bahsetmek gerekirse;

 • Bakım

Vaser operasyonundan sonra mutlaka doktorunuzun verdiği sıkıştırma giysisi olan korseyi 15 gün kadar giymelisiniz. Bu giysi sayesinde işlem daha başarılı olur. 

Vaser uygulamasında verilen ince bir çorap uygulamaya yapan bölgeyi korur. Operasyon sonrasında doktorunuz tarafından verilen tavsiyelere mutlaka uymalısınız.

 • Beslenme

Vaser liposuction uygulamasının en güzel yanlarından biri de sonraki süreçte beslenme gerektirmemesidir.  Ödemin hızlı bir şekilde atılması ve yağ hücrelerinin daha kolay vücuttan uzaklaşması için bol sıvı tüketimi önerilmektedir.

Ameliyat sonrasında bol sıvı tüketmeye özen göstermelisiniz. Operasyon sonrasında doktorunuzu önerdiği şekilde beslenme alışkanlığınızı sürdürebilirsiniz.

 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vaser yağ aldırma işlemi sonrasında giymek için seçeceğiniz kıyafetler rahat olmalıdır. Operasyon bölgesine baskı yapmayacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Ayrıca verilen korseyi doktorunuzun belirttiği sürede kullanmalısınız. Bu işlem her mevsim uygulanabilir. 

Uygulamadan sonra serin bir yerde kalacaksanız yaz aylarında da operasyonu yaptırabilirsiniz.  Kişi ameliyat sonrasında 3-4 gün içinde normal yaşamına dönebilmektedir.

 • Fiziki Aktiviteler

Vaser liposuction yöntemi sonrasında iyileşme süreci çok hızıdır. Bu yüzden birkaç gün sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu süreçte egzersiz hareketlerine yavaş şekilde geçiş yapmalısınız. Ağır spor aktiviteleri yapanlar için vücudun biraz güçlenmesini beklemek gerekecektir.

Ağır spor aktivitesine hemen başlayanlarda sonucun başarısı biraz azalabilir. Ancak Vazer uygulaması sonrasında en hızlı şekilde egzersiz hareketlerine başlamak doğru olacaktır. Spor ve egzersiz hareketlerinizi doktorunuzun tavsiyesi üzerine gerçekleştirmelisiniz.

Vaser Liposuction Ameliyatı Ücretlerine Neler Etki Eder?

Vaser liposuction, son teknoloji bir yağ aldırma işlemidir. Vaser liposuction fiyatları birçok duruma göre değişecektir.  Vaser uygulamasında fiyatları belirleyen etmenlerden bahsedelim;

 • Çalışma Yapılacak Bölge Sayısı

Vaser lipo birçok bölgeye uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem hasta isterse bir bölgeye ya da aynı anda birden fazla bölgeye uygulanabilir. Uygulanan bölge sayısı arttıkça maliyet de artacaktır. Fiyat teklifi alırken uygulama yapılacak bölge sayısı da dikkate alınmalıdır.

 • Çalışma Yapılacak Bölgenin Yapısı

Vaser uygulaması vücutta birden fazla bölgeye yapılabilir. Küçük bölgelerde daha basit ve kısa süreli işlemler yapılacağı için daha uygun tedavi ücretleri olacaktır.

Ancak bölge genişledikçe ya da çalışılacak bölgenin yapısına göre fiyatlar değişecektir. Bu yüzden fiyat teklifi alırken doktorunuza işlem yaptırmak istediğiniz bölgeyi net olarak iletin. Ayrıca çalışılacak bölgeden alınacak yağ miktarı da fiyatta etkilidir.

 • Cerrahi İşlemi Yapacak Doktorun Tecrübesi

Vaser liposuction en yeni yağ aldırma teknolojisi olduğu için her merkezde uygulanmaz. Bazı cerrahlar daha çok klasik yağ aldırma yöntemlerini uygulamaktadır.  Cerrahi işlemi yapacak doktorun tecrübesi fiyatı arttıracaktır.  Bu alanda uzman hekimler daha yüksek ücretlerle çalışmaktadır. 

 • Ameliyatın Yapılacağı Sağlık Kuruluşu

Vaser yağ aldırma ameliyatı birçok sağlık kuruluşunda yapılmaktadır.  Ancak bu uygulamayı tam donanımlı bir ameliyathaneye sahip olan merkezlerde yaptırmak gerekir. Tam donanımlı bir ortam sağlamayan hastanelerde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.

Öte yandan ameliyatın yapılacağı il örneğin Ankara, Bursa, İstanbul, Antalya gibi illerdeki operasyon maliyetleri vaser liposuction fiyatları üzerinde belirleyici olacaktır.

 • Hastanın Yatış Süresi

Caser Liposuction fiyatları hastanın operasyon sonrasında yatış süresine göre de değişebilir. Çünkü işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarına göre bazı operasyonlardan sonra hastanın 1 gün hastanede dinlenmesi istenecektir.

Birçok hasta aynı akşam taburcu edilirken bazı hastalar da 1 gün daha kaldığı için maliyeti etkileyebilmektedir.

 • Yapılacak Ek Uygulamalar

Vaser Liposuction teknolojinin en önemli avantajlarından biri de alınan yağların dudak, popo, göğüs gibi bölgelere estetik amaçlı transfer edilebilmesidir. Yani hastalar kendi dokularıyla belli bölgelerinde doldurma yaptırabilirler. 

Vaser liposuction uygulaması sonrasında yağ transfer ve ek uygulamalar yaptırmak isteyen hastalar için farklı bir fiyat teklifi sunulacaktır.

Yani Vazer liposuction fiyatları hastaya ve uygulama durumuna göre değişmektedir. Bu yüzden doktorunuzun muayenesi sonrasında yaptırmak istediğiniz işlemin niteliğine göre bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction, yağ aldırma uygulaması yöntemlerinden biridir. Lazer liposuction dan farkı uygulamada lazer yerine ultrasonografik ses dalgaları kullanılır. Diğer yöntemlere göre iyileşme süreci daha ağrısızdır. Bölgesel yağ azaltma yöntemi olarak da bilinen Vaser liposuction, vücudundaki yağ dağılımdan memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Vase Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Vaser lipo yaptıranlar doktorun tavsiye ettiği şekilde korsenizi kullanmalısınız. Banyo konusunda doktorunuzun size önereceği sıklığa ve sabun türüne uymanız gerekmektedir.Uykudayken çok dönmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca uygulama yapılan bölgeye uygun doktorunuzun belirlediği ölçülerde beslenmelisiniz.

Vaser Liposuction Kalıcı mıdır?

Vaser Liposuction etkili bir uygulama olsa da operasyon sonrası dikkat etmek ve hayat düzeninizi değiştirmek başlıca gerekliliklerdendir. Operasyon sonrası yeme alışkanlıkları düzensiz, diyetine dikkat etmeyen hastalar kilo alabilir.

Vaser Liposuction Operasyonu Ağrılı mıdır?

Vaser Liposuction ameliyatı uzun yıllardır yapılan hızlı ve etkili yöntemlerden biridir. Operasyon sonrası süreç fazla ağrılı değildir, genellikle ağrı hastalarımızın şikayetleri arasında değildir.

Vaser Liposuction Genel anestezi ile mi yapılır?

Vaser liposuction operasyonu oldukça Pratik ve hızlı gerçekleştirilse de genellikle hasta rahatlığı açısından genel anestezi tercih edilir.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

Vaser Liposuction sıradan estetik operasyonlarına nazaran kanama, morarma ve ciltte dalgalanma gibi sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir.

Vaser Liposuction Nerelere Yapılır?

Vaser liposuction operasyonları meme büyütme, popo bölgesine dolgunluk, yüzde gülme çizgileri gibi tüm vücuda uygulanabilir.

Vaser Liposuction Mı Lazer Lipoliz Mi?

Uygulanacak teknik deri yapınıza ve vücudunuza göre değişecektir, muayeneden sonra karar verilmelidir

Kaynakça: Hoyos, A. E., & Millard, J. A. (2007). VASER-assisted high-definition liposculpture. Aesthetic surgery journal, 27(6), 594-604.

https://www.researchgate.net/publication/328357407_Safety_Evaluation_of_VaserR_in_Body_Contouring_Improvement_Liposuction

0 / 5. 0

20 cevaplar
 1. Sude
  Sude says:

  Hocam ben 1.62 boyundayım ve 80 kiloyum. Yaşım ise 36. Sağlıklı olmam için yaklaşık kaç kilo olmam gerekir ve yağ aldırma operasyonuyla o kiloya ulaşabilir miyim?

  Cevapla
 2. aslı
  aslı says:

  Hocam iyi akşamlar ben aslı 24 yaşındayım, Ankara’da yaşıyorum. Karnımdaki yağlar için vaser lipo yaptırmayı düşünüyorum. İyi bir doktor bulursam bi de fiyat makul gelirse Ankara’dan İstanbul’a gelmeyi çok isterim. Şimdi ameliyat için kaç gün İstanbul’da kalmam gerekir? Konaklama, ameliyat ve yeme-içme toplamda ne kadar tutar? Ameliyat sonrası uçakla dönüş yapsam problem olur mu? Kısaca bana süreci ve ameliyat sonrasını fiyatla birlikte anlatabilirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkür ederimmm..

  Cevapla
 3. Meryem
  Meryem says:

  Hocam merhaba 24 yaşındayım boyum 160 benim alt baldırlarım çok kalın orayada işlem yapıyor musunuz ücret nedir acaba yardımcı olur musunuz ?

  Cevapla
 4. Meryem
  Meryem says:

  Hocam merhaba 24 yaşındayım boyum 160 benim alt baldırlarım çok kalın orayada işlem yapıyor musunuz ücreti nedir yardımcı olur musunuz ?

  Cevapla
 5. Berna
  Berna says:

  Merhaba Tayfun Hocam, benim karnımda doğum sonrası çok minimal bir sarkma var ama karın germe istemiyorum, vaser liposuction yaptıranların yorumlarını okudum bu teknik ile minimal sarkmalar da toparlanıyormuş, genel süreç ve fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim?

  Cevapla
  • Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
   Doç. Dr. Tayfun Türkaslan says:

   Merhaba, vaser liposuction en ekili yağ alma tekniklerindendr ve yağı parçalama sistemi klasik lipo gibi olmadığı için çok minimal sarkmalar için de yardımcı olabiliyor, asistanım size en kısa sürede ulaşarak detaylı bilgi verecek

   Cevapla
 6. Fatma
  Fatma says:

  Merhaba tayfun bey ,ben 43 yaşındayım ve yüzümde yanak kısımlarımda deformasyon var kalıcı olan orta yüz germe ve gıdı yağ alımı istiyorum,orta yüz germe ve vaser liposuction gıdı alımı hakkında bilgi alabilir miyim?

  Cevapla
 7. Kenan
  Kenan says:

  Merhaba Tayfun hocam,ben 26 yaşındayım ve ergenlikten beri göğüslerimde yağlanma var,yazın üstsüz denize giremiyorum ve psikolojimi çok bozuyor,vaser liposuction jinekomasti olarak araştırdım,süreç ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim?

  Cevapla
 8. Işıl
  Işıl says:

  Merhaba hocam ben 1.5 yıl önce yurtdışında basen kısmıma vaser liposuction yaptırdım işlemden memnunum ama şimdi istediğim bölgeler karın bel sırt kol ve aynı zamanda bbl istiyorum,sizi de bir arkadaşım önerdi,vaser liposuction bbl için ne kadar İstanbulda kalmam gerekir?Fotograf atsam bilgi alabilir miyim?

  Cevapla
 9. Pınar
  Pınar says:

  İyi günler Tayfun bey,ben Almanyada yaşıyorum,Aralıkda yılbaşı tatilinde bbl için İstanbula geleceğim ve sizde yaptırmak istiyorum,karnımda ve belimde yağlanma var,vaser liposuction bbl fiyatları ne kadar,Aralık sonuna doğru müsaitliğiniz nedir?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir