vaser-liposuction

Vaser Liposuction Fiyatları

Fit bir görünüme sahip olmak günümüzde çok daha önemli bir hale gelmiş ve birçok kişi bu amaç ile birçok farklı yöntem denemeye başlamıştır. Sağlıklı beslenme ve sporun yanında ekstra olarak alacakları bazı destekler ile birçok insan hem fit görünmeyi hem de fazlalıklarından kurtulmayı başarabilmiştir.

Özellikle bölgesel olarak fazlalıklarından kurtulma konusunda kişiler genellikle Liposuction yöntemini tercih ederken bu tedavinin acılı ve uzun iyileşme süresinin olması birçok kişinin de yöntemden uzaklaşmasına neden olmuştur.

Vaser Liposuction; klasik Liposuction işlemine göre daha hassas bir uygulama oluşu ile dikkat çeken ve hem daha kısa süreli iyileşme ve hem de daha az acılı bir yöntem olarak daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. 

Vaser Liposuction Nedir?

Çağımızın rahatsızlığı olarak görülen fazla kilo birçok insanın yaşam kalitesinin düşürmekte ve mutsuz olmasına neden olmaktadır. Özellikle bölgesel olarak kişilerin sahip olduğu aşırı yağ kütleleri için bilindiği gibi ekstra destek gerekmektedir. Birçok kişi sağlıklı beslendiği ve spor yaptığı halde özellikle karın bölgesinde yer alan yağlardan tam manası ile kurtulamamaktadır. Böyle durumlarda etkili bir yağ alma operasyonu geçirmek çok daha iyi olmaktadır.

Vaser Liposuction son yıllarda geliştirilen son derece etkili bir yağ alma işlemidir.

Oldukça minimal ve hassas bir biçimde gerçekleştirilen bu yöntem ile en hassas bölgelerde bile uygulama imkânı sunmaktadır. Özellikle boyun ve kol gibi alanlarda bu işlem rahatlıkla uygulanabilmektedir. İşlem sırasında yalnızca yağ dokuları hedeflenir ve bu dokular üzerinde işlem yapılır. Böylece uygulama bölgesinde yalnız işlem yapıldığından dolayı hem kişiler daha az acı hisseder hem de iyileşme süreci çok daha hızlı olmaktadır. 

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  • Kalça Yağları Bölgesi

Vaser Liposuction operasyonları Kalça yağlarının fazlalıkla yer aldığı alanlara uygulanmaktadır. Operasyon sonucunda kalçada bulunan yağ asitleri parçalanarak sıvı halinde bölgeden alınmaktadır. Alınan yağlar sonucunda bölgede incelme ve daha sağlıklı bir görünüm oluşturulmaktadır.

  • Karın Bölgesi

Doğum sonrası kadınların sıklıkla tercih ettiği operasyonlardan biri olan Vaser Liposuction karın bölgesini inceltmekte ve kadınların istedikleri düz karınları tekrar kazandırmaktadır. Karın bölgesinde yapılan işlem sonucu korselerin kullanılması bölgenin düzleşmesini ve şeklinin korunmasına daha hızlı olanak sağlamaktadır. 

  • Göğüs Bölgesi

Göğüs bölgesinde yer alan fazla yağların oluşturduğu kötü görünümleri kısa sürede düzeltmektedir. Yağ asitlerinin sıvılaştırılması sürecinde son derece titiz çalışan uzman doktorlar sayesinde hassas dokuların zarar görmesi engellenir. 

  • Diz Bölgesi

Operasyonda tercih edilen önemli noktalardan biri de diz bölgesidir. Diz bölgesine yapılan işlemler sonucunda kişiler istediği görünümlere kısa sürede ulaşmaktadır.

  • Boyun Bölgeleri

Boyun sarkmaları ve oluşan yağlı görünümler Vaser Liposuction sonucunda tamamen ortadan kalkmaktadır. 40 yaş üstü kadınların sıklıkla tercih ettikleri işlemler arasında yer alan boyun operasyonları kişilere olumlu sonuçlar vermekte ve istedikleri görünümlere sahip olmalarına sebep olmaktadırlar.

Vaser Liposuction Fiyatları

Bölgesel olarak uygulanabilen Vaser Liposuction yöntemi için standart bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Kişilerin vücudunda uygulanan bölgeye göre fiyatlandırma değişmektedir. Yapılacak olan bölgelerde yağlanma fazla ve alan geniş ise fiyatlandırma çok daha yüksek olacaktır. Tam tersi durumda da çok daha uygun olacaktır. Geleneksel yöntemlere göre son derece avantajlı ve çok daha etkili olan bu yöntem için ödenmesi gereken ücret biraz daha yüksek olmaktadır.

Bilindiği gibi geleneksel Liposuction işleminde sürecin sonrasında kişiler acılı ve zorlu bir iyileşme süreci geçirmektedir. Vaser Liposuction yönteminde bu durum söz konusu olmadığı için ücret konusunun aslında çok daha yüksek olması son derece olağandır. Bu son derece etkili ve başarılı yöntem ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçmeniz çok daha iyi olacaktır.

Vaser Liposuction Fiyatları 2020

Vaser Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi vermek son derece zor olacaktır. Çünkü işleme ilişkin olarak birçok ayrıntı vardır ve bu ayrıntılar doğrultusunda doğru ücretlendirme yapılabilmektedir. Ayrıca şuan işlem için 2019 fiyatları geçerli olduğundan dolayı da zaten 2018fiyatlarının bir önemi bulunmamaktadır. Bu tarz estetik müdahaleler bilindiği gibi her yıl fiyat artışı gösteren işlemlerdir. İşlem için kullanılan cihazlar ve genel olarak ürünler ithal olduğundan dolayı ayrıca döviz kuruna göre de değişkenlik göstermektedir.

Güncel olarak işlem için ödenmesi gereken ücret bilgisi ve daha detaylı bilgi için iletişime geçmeniz çok daha faydalı olacaktır. Bu konuda fiyat verilebilmesi için öncelikle durumunuzun kontrol edilmesi ve yapılacak işlemin kapsamına bakılması gerekmektedir. 

Vaser Liposuction Sonrası

Konuya ilişkin olarak merak edilen en önemli konulardan biri doğal olarak işlemden sonra kişilerin hayatlarına olan etkisidir. Vaser Liposuction işlemi sorası öncelikle kişiler herhangi bir sorun yaşamadan hayatlarına devam edebilmektedir. Bu yöntem diğer yağ aldırma ve bölgesel zayıflama işlemlerine göre çok daha kolay ve iyileşme süreç çok daha hızlı olan bir işlemdir.

Kişiler işlemden sonra ortalama olarak 3 ila 4 kilo arasında bir kilo kaybı yaşarlar. Bunun yanında genel olarak işlem yapılan bölgede bulunan fazla yağ vücudun diğer bölümlerine dağıtılarak, dengeli bir vücut yapısı oluşturulur. Sonuçlar kesinlikle kalıcıdır. Yani yağ alım işlemi yapılan bölgede tekrar yağ oluşumu olmaz. Kısacası bu işlemi yaptırdığınızda genel olarak sonrasında herhangi bir sıkıntı veya tekrar bu işleme gereksinim duyulmaz. 

Vaser Liposuction Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

  • Beslenme

Vaser Liposuction operasyonları sonrasında hastaların en önemli dikkat etmesi gereken şey beslenme unsurlarıdır. Özellikle uzman doktorların önerdikleri yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi son derece önemlidir. Operasyon sonrası süreçte ise kişilerin sigara ve alkol tüketmeleri mutlaka azaltılmalıdır.

  • Temizlik

İşlem sonrası bölgenin temizliği önem taşımaktadır. Bu sebeple doktorun belirtmiş olduğu sürelerde duş almak kişileri rahatlatmaktadır. Duş sonrası korseyi ise 1 saate kadar çıkarabilme gibi durumlarda göz önünde bulundurulabilir.

  • Uyku Düzeni

Uyku pozisyonları Vaser Liposuction uygulamaları sonrası oldukça önem taşımaktadır. Uyku esnasında ani dönmeler kişilerde olumsuz etkilere sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple uygulama öncesinde kişilerin kendilerini uygun uyku pozisyonlarına alıştırması ve ani hareketlerden kaçınması gerekmektedir.

  • Korse Takmak

Vaser Liposuction operasyonları sonrasında bölgeye korse takılması gereklidir. Doktorun önermiş olduğu korseler bölgeyi şekillendirmenin yanı sıra aynı zamanda mikroplara karşı ve darbe durumlarına karşı işlem görmüş bölgenin korunmasını daha iyi sağlamaktadır.

  • Darbelere Karşı Dikkatli Olmak

İşlemler sonucunda bölgenin mutlaka korse ile korunması gereklidir. İşlemin uzun ömürlü olması ve bölgede herhangi bir tahribatın yaşanmaması için ani hareketlerden kaçınılması gereklidir. Yapılacak ani hareketler ve dışarıdan gelebilecek darbeler Vaser Liposuction operasyonları etkilerini en aza indirebilmektedir. Dolayısı ile işlemi yaptıracak kişilerin bu unsura dikkat etmelerinde fayda vardır.

Vaser Liposuction Sonrası İyileşme

Bu tarz işlemlerden sonra iyileşme süreci doğal olarak son derece önemli ve kişiler için dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Bu süreçte hastanın dikkatli olmaması hem iyileşmeyi geciktirmekte hem de çok daha tehlikeli komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Vaser Liposuction işlemi sonrasında kişiler birkaç gün sonra normal hayatlarına dönebilmektedir. Kişiler işlemden sonra belirli bir süre özel olarak geliştirilen bir korse kullanır ve bu iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlar. Ayrıca bu süreçte daha az acı hissedilmesini ve daha rahat hayatlarına devam edebilmelerini de ayrıca bu korse sağlamaktadır. Ayrıca hastanın işlemden sonra yıkanmak için birkaç gün beklemesi gerekmektedir. Vaser Liposuction işlemine dair ve sonrasında dikkat etmeniz gereken konulara ilişkin uzmanınız sizlere yeterli bilgiyi verecektir. 

Vaser Liposuction İstanbul Fiyat

Fazla kilolarından şikâyet eden kişiler için son derece faydalı bir uygulama olan Vaser Liposuction İstanbul’da birçok klinikte uygulanan bir işlem olmaktadır. Son derece önemli ve faydalı bir işlem olduğundan dolayı birçok kişinin oldukça tercih ettiği bir işlemdir. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği en önemli konu ise doğal olarak işlemin ücretleri olmaktadır. İşlem için İstanbul’da yer alan kliniklerin bazılarında son derece yüksek ücretlerden bahsedilmektedir. Bunun yanında bu işlem için düşük ücretler talep edip kişilerin hayatını riske atan birçok kurumda bulunmaktadır.

Kısacası Vaser Liposuction işlemi için net bir rakam söylemek oldukça zordur. Bunu belirleyen biraz hastanın durumu biraz da işlemin yapılacağı klinik olmaktadır. Ayrıca işlemi yapacak olan uzmanda yine ücretin belirlenmesinde etkili olmaktadır. 

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction, yağ aldırma uygulaması yöntemlerinden biridir. Lazer liposuction dan farkı uygulamada lazer yerine ultrasonografik ses dalgaları kullanılır. Diğer yöntemlere göre iyileşme süreci daha ağrısızdır. Bölgesel yağ azaltma yöntemi olarak da bilinen Vaser liposuction, vücudundaki yağ dağılımdan memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Vase Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde korsenizi kullanmalısınız. Banyo konusunda doktorunuzun size önereceği sıklığa ve sabun türüne uymanız gerekmektedir.Uykudayken çok dönmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca uygulama yapılan bölgeye uygun doktorunuzun belirlediği ölçülerde beslenmelisiniz.

Vaser Liposuction Kalıcı mıdır?

Vaser Liposuction etkili bir uygulama olsa da operasyon sonrası dikkat etmek ve hayat düzeninizi değiştirmek başlıca gerekliliklerdendir. Operasyon sonrası yeme alışkanlıkları düzensiz, diyetine dikkat etmeyen hastalar kilo alabilir.

Vaser Liposuction Operasyonu Ağrılı mıdır?

Vaser Liposuction uzun yıllardır yapılan hızlı ve etkili yöntemlerden biridir. Operasyon sonrası süreç fazla ağrılı değildir, genellikle ağrı hastalarımızın şikayetleri arasında değildir.

Vaser Liposuction Genel anestezi ile mi yapılır?

Vaser liposuction operasyonu oldukça Pratik ve hızlı gerçekleştirilse de genellikle hasta rahatlığı açısından genel anestezi tercih edilir.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

Vaser Liposuction sıradan estetik operasyonlarına nazaran kanama, morarma ve ciltte dalgalanma gibi sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir.

Vaser Liposuction Nerelere Yapılır?

Vaser liposuction operasyonları meme büyütme, popo bölgesine dolgunluk, yüzde gülme çizgileri gibi tüm vücuda uygulanabilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction uygulaması uzman doktor ve tecrübe temelli bir ekip aracılığıyla tam donanımlı ameliyathane şartlarında yapılabilir.

Call Now Button
× Bilgi ve Fiyat Alın