Liposuction, yani yağ aldırma ameliyatı; vücudunda obezite gibi kilo sorunları yaşamayan,  buna karşın bölgesel olarak zayıflama teknikleriyle yağlanmalarından kurtulamayan bireylerde fazla yağ dokusunun giderilmesi ve estetik bir vücuda sahip ortaya çıkarılması adına yapılan cerrahi müdahalelerdir. Bu ameliyat daha çok basen, karın, diz, kalça, bel gibi bölgesel fazlalıklarla inatçı yağlanmaların olduğu kısımlar için istenir.

Klasik olarak yapılan liposuction ameliyatlarında farklı uygulamalarla akışkan form kazandırılan yağ dokuları 1-2 milimetre kesiler kullanılarak 2-3 mm çapında ince ve uzun kanüller yardımıyla vakum gerçekleştirilir.  Klasik yağ aldırma ameliyatlarında iyileşme  süreci biraz uzun olabilir. Buna karşın gelişen liposuction teknolojisiyle son yıllarda Vaser Liposuction popüler hale gelmiştir.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, bölgesel yağlanma görülen bölgelerde oluşan yağların ince kanüller kullanılarak alınmasıdır. Klasik liposuction tedavilerinin yanında uzun iyileşme süreci olmadan etkili sonuçlar görülebilen bir yağ aldırma teknolojisidir. Bölgesel  olarak ortaya çıkan yağların kişiler üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiştir.

Vaser liposuction yönteminde cilt altında yer alan yağ dokusu, bir tek yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgasıyla sıvı hale getiriliyor. Yağ hücresi parçalanarak cilt yüzeyinden ayrılıyor. Sonra ince ince kanüller yardımıyla çekiliyor.  Vaser yağ aldırma teknolojisi sayesinde baklava olarak da anılan karın kası görünümü yapmak da mümkün.

Bu yöntemle kişinin vücudundan alınan yağlar, dolgu olarak vücudun başka yerlerine de uygulanabilir. Genelde güzel bir karına sahip olmak isteyen kadınlar karın bölgesinden alınan yağlar sayesinde göğüslerine uygulama yaptırabiliyor, bacak eğriliği için tercih edebiliyor, yüzlerdeki çizgiler doldurulabiliyor ya da dudak dolgunlaştırma işlemleri yapılabiliyor.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser Liposuction, kişinin tercihine bağlı olarak tek bir alana ya da rahatsızlık duyulan birkaç bölgeye aynı anda uygulanabilen bir işlemdir. Erkeklerde büyük bir sorun olan meme dokusunun fazla gelişmesi durumu vaser liposuction ile birlikte jinekomasti yapılarak kolayca tedavi edilebilecek bir rahatsızlıktır. Kadınlar karın, basen, gıdı ve kollarda vaser liposuction yöntemini sıklıkla tercih etmektedir.  Bu uygulama istenmeyen yağların biriktiği tüm bölgeler için uygun bir teknolojidir. Belirttiğimiz bölgeler dışında iç ve dış bacak, diiçi, bel, göğüs ve sırt gibi bölgelere de yapılabilir. 

Vaser uygulaması küçük bir alana ya da tek bir bölgeye yapılacaksa lokal anestezi kullanılır. Ancak hasta daha geniş bir alana uygulama istiyorsa sedasyon ya da genel anestezi kullanılır. Ortalama bir Vaser Liposuction operasyon 60 dakika kadar sürer.  Uygulama yapılacak alan genişledikçe bu süreç uzayacaktır. Ameliyat tamamlandığında hasta özel bir korse giyer ve hastaya güçlü ağrı kesiciler verilir. Böylece operasyon sonrasında ilk saatler hasta için konforlu ve ağrısız geçer. Hasta uyandıktan sonra ilk 3 saat yürüyüş yapar. Doktorun da kararıyla hasta aynı gün taburcu edilebilir. Geniş bir alana Vaser uygulandıysa ilk günün konforlu geçmesi adına hasta 1 gece yatırılabilir. Uzak bir mesafeden ya da başka ülkeden gelen hastalar 3 günün sonunda evlerine dönmek için uçak yolculuğu yapabilirler.

Vaser Liposuction Kimler ve Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Vaser liposuction

, diyet ya da spor yapsa da yağlarından hala şikayetçi olan herkes için uygun bir teknolojidir.  Erkeklerde ortaya çıkan aşırı meme büyümesinde Vaser yöntemi kullanılabilir.  Bunun dışında meme büyütme ve küçülme, popo, kalça, diz, karın bölgesi, yanak, bacak bölgesi gibi bölgeler için de uygundur. Bu bölgelerden alınan yağlar parçalanır ve diğer bölgeler için kullanılacak hale getirilir.

Vücudunda karın, kalça, uyluk gibi belli bölgelerde, yüzde veya üst vücutta diyet ve egzersizin eritemediği dirençli yağları olanlar için Vaser lipo teknolojisi uygundur.  Yağ dağılımı vücudun bazı kısımlarında orantısız bir görünüm ortaya çıkarabilir. Diyet ve egzersizle bölgesel incelme sağlamak son derece güçtür.  Her yaştan yetişkin inatçı yağları olan bölgelerden  bu uygulamayla kurtulabilir.

Vaser Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Yağ aldırma uygulaması hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen işlemlerin başında gelir. İlk zamanlar çok maliyetli olan liposuction uygulamaları günümüzde işlemi yapan doktor sayısının artmasıyla birlikte herkes tarafından yapılabilecek bir uygulama haline geldi.  Yağ aldırma ameliyatındaki teknolojik gelişmelerle birlikte çok ağrısız, daha kısa sürede vücudunda istediği sonuçları almak isteyen herkes Vaser yağ aldırma ameliyatı yaptırabilir.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde spor ya da diyet sonrasında belli bölgelerde kurtulmanın mümkün olmadığı inatçı yağlar istenmeyen bir görünüm ortaya çıkarıyor. Bu durumda hem özgüven hem de sosyal hayat açısından bazı sıkıntıları beraberinde getirebiliyor.  Yaz aylarında ya da dar giysiler giyilmek istendiğinde rahatsızlık oluşabiliyor. Ancak Vaser liposuction bu tarz rahatsızlıklardan kurtulmak için en etkili yöntemler arasında. Vaser liposuction fiyatları her bütçeye uygun olduğu için hastalar kolayca inatçı yağlardan kurtulabilir.

Liposuction inatçı yağları olan herkes tarafından yaptırılabilecek bir ameliyat. Bu yağlardan rahatsızsanız ve istediğiniz vücuda kavuşmak istiyorsanız operasyonu tercih edebilirsiniz. Üstelik Vaser yağ aldırma bölgesel olarak yapılıyor. Bu sayede vücudunuzun istediğiniz bölgesinde ortaya çıkan sorunlardan kurtulabilirsiniz. Yağ aldırma işlemi sırasında ek işlemler yaptırmanız da mümkün.  Birçok kadın belli bölgelerden aldırdıkları yağları Vaser liposuction ile diğer bölgelerde de kullanabilmektedir. Çünkü bu işlemde alınan yağlar istenen bölgelerde kullanılmak üzere de işlenmektedir. 

Vaser liposuction fiyatlarını belirleyen en önemli etkenleri başında ise çalışma yapılacak bölge sayısı geliyor. Çalışma yapılacak bölge arttıkça diğer etkenler de göz önünde bulunarak Vaser liposuction fiyatları belirlenmektedir.

 Vazer liposuction  fiyatlarını etkileyen etmenler şöyledir;

 • Çalışma Yapılacak Bölge Sayısı

Vaser liposuction birçok bölgeye uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem hasta isterse bir bölgeye ya da aynı anda birden fazla bölgeye uygulanabilir. Uygulanan bölge sayısı arttıkça maliyet de artacaktır. Fiyat teklifi alırken uygulama yapılacak bölge sayısı da dikkate alınmalıdır.

 • Çalışma Yapılacak Bölgenin Yapısı

Vaser uygulaması vücutta birden fazla bölgeye yapılabilir. Küçük bölgelerde daha basit ve kısa süreli işlemler yapılacağı için daha uygun tedavi ücretleri olacaktır. Ancak bölge genişledikçe ya da çalışılacak bölgenin yapısına göre fiyatlar değişecektir. Bu yüzden fiyat teklifi alırken doktorunuza işlem yaptırmak istediğiniz bölgeyi net olarak iletin. Ayrıca çalışılacak bölgeden alınacak yağ miktarı da fiyatta etkilidir.

Vaser liposuction; kol, bacak, sırt, karın ve popo gibi birçok bölgede yapılabilir. Kol ve bacaklarda işlem yapılacak alan genişleyebilir. Bu durum fiyatları arttıracaktır. Sırt bölgesinde de çalışma yapılacak alanın genişliğine bakmak gerekir.  Karın ve popo bölgelerinde bölgenin alanı pek değişmese de bu bölgelerde de alınacak yağ miktarına göre fiyat değişikliği görülebilir.

 • Cerrahi İşlemi Yapacak Doktorun Tecrübesi

Vaser liposuction en yeni yağ aldırma teknolojisi olduğu için her merkezde uygulanmaz. Bazı cerrahlar daha çok klasik yağ aldırma yöntemlerini uygulamaktadır.  Cerrahi işlemi yapacak doktorun tecrübesi fiyatı arttıracaktır.  Bu alanda uzman hekimler daha yüksek ücretlerle çalışmaktadır. 

 • Ameliyatın Yapılacağı Sağlık Kuruluşu

Vaser yağ aldırma ameliyatı birçok sağlık kuruluşunda yapılmaktadır.  Ancak bu uygulamayı tam donanımlı bir ameliyathaneye sahip olan merkezlerde yaptırmak gerekir. Tam donanımlı bir ortam sağlamayan hastanelerde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Ameliyatın yapacağı sağlık kuruluşunun kalitesi de fiyatları arttıracaktır.

Bazı sağlık kuruluşları Lazer liposuction uygulamasında daha uygun maliyetli aletleri kullanır. Ancak daha etkili sonuçlar sunmak isteyen kuruluşlar daha yüksek fiyatlı cihazlar tercih ederler. Sağlık kuruluşunun ekibi de profesyonel olmalıdır. Yağ aldırma konusunda cerrahtan yardımcı personellere kadar başarılı bir ekip kuran ve hastalara ekibi sayesinde daha başarılı sonuçlar sunan sağlık kuruluşları daha yüksek maliyetlerle çalışır.  Ufak bir merkezde daha uygun maliyetlerle işlem yapılabilirken; daha büyük profesyonel ve tam bir ameliyathane ortamında her imkana sahip olan sağlık merkezlerinde yağ aldırma işlemleri daha maliyetli olacaktır.

 • Hastanın Yatış Süresi

Vaser Liposuction fiyatları hastanın operasyon sonrasında yatış süresine göre de değişebilir. Çünkü işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarına göre bazı operasyonlardan sonra hastanın 1 gün hastanede dinlenmesi istenecektir. Birçok hasta aynı akşam taburcu edilirken bazı hastalar da 1 gün daha kaldığı için maliyeti etkileyebilmektedir.

 • Yapılacak Ek Uygulamalar

Vaser Liposuction teknolojinin en önemli avantajlarından biri de alınan yağların dudak, popo, göğüs gibi bölgelere estetik amaçlı transfer edilebilmesidir. Yani hastalar kendi dokularıyla belli bölgelerinde doldurma yaptırabilirler.  Vaser liposuction uygulaması sonrasında yağ transfer ve ek uygulamalar yaptırmak isteyen hastalar için farklı bir fiyat teklifi sunulacaktır.

Yani Vazer liposuction fiyatları hastaya ve uygulama durumuna göre değişmektedir. Bu yüzden doktorunuzun muayenesi sonrasında yaptırmak istediğiniz işlemin niteliğine göre bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Vaser Liposuction Sonrası Süreç

Lazer liposuction operasyonunda yağ dokusu sıvı haline getirilerek alınır. bu yüzden deride morluk oluşma olasılığı çok düşüktür. Ayrıca yağ alımı çok hızlı ve kolay yapıldığı için işlem sonrası ödem oluşma riski de azdır.  Kanama ya da enfeksiyon riski de çok düşüktür.  Hastalar operasyondan sonra çok kısa bir sürede sosyal yaşamlarına devam etmeye başlayabilir. Vaser liposuction sonrası süreçten bahsetmek gerekirse;

 • Bakım

Vaser operasyonundan sonra mutlaka doktorunuzun verdiği sıkıştırma giysisi olan korseyi 15 gün kadar giymelisiniz. Bu giysi sayesinde işlem daha başarılı olur.  Vaser uygulamasında verilen ince bir çorap uygulamaya yapan bölgeyi korur. Operasyon sonrasında doktorunuz tarafından verilen tavsiyelere mutlaka uymalısınız.

 • Beslenme

Vaser liposuction uygulamasının en güzel yanlarından biri de sonraki süreçte beslenme gerektirmemesidir.  Ödemin hızlı bir şekilde atılması ve yağ hücrelerinin daha kolay vücuttan uzaklaşması için bol sıvı tüketimi önerilmektedir. Ameliyat sonrasında bol sıvı tüketmeye özen göstermelisiniz. Operasyon sonrasında doktorunuzu önerdiği şekilde beslenme alışkanlığınızı sürdürebilirsiniz.

 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vaser yağ aldırma işlemi sonrasında giymek için seçeceğiniz kıyafetler rahat olmalıdır. Operasyon bölgesine baskı yapmayacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Ayrıca verilen korseyi doktorunuzun belirttiği sürede kullanmalısınız. Bu işlem her mevsim uygulanabilir.  Uygulamadan sonra serin bir yerde kalacaksanız yaz aylarında da operasyonu yaptırabilirsiniz.  Kişi ameliyat sonrasında 3-4 gün içinde normal yaşamına dönebilmektedir.

 • Fiziki Aktiviteler

Vaser liposuction yöntemi sonrasında iyileşme süreci çok hızıdır. Bu yüzden birkaç gün sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu süreçte egzersiz hareketlerine yavaş şekilde geçiş yapmalısınız. Ağır spor aktiviteleri yapanlar için vücudun biraz güçlenmesini beklemek gerekecektir. Ağır spor aktivitesine hemen başlayanlarda sonucun başarısı biraz azalabilir. Ancak Vazer uygulaması sonrasında en hızlı şekilde egzersiz hareketlerine başlamak doğru olacaktır. Spor ve egzersiz hareketlerinizi doktorunuzun tavsiyesi üzerine gerçekleştirmelisiniz.

Vaser Liposuction Fiyatlarına Neler Etki Eder?

Vaser liposuction, son teknoloji bir yağ aldırma işlemidir. Lazer liposuction fiyatları birçok duruma göre değişecektir.  Vaser uygulamasında fiyatları belirleyen etmenlerden bahsedelim;

 • Çalışma Yapılacak Bölge Sayısı

Vaser liposuction birçok bölgeye uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem hasta isterse bir bölgeye ya da aynı anda birden fazla bölgeye uygulanabilir. Uygulanan bölge sayısı arttıkça maliyet de artacaktır. Fiyat teklifi alırken uygulama yapılacak bölge sayısı da dikkate alınmalıdır.

 • Çalışma Yapılacak Bölgenin Yapısı

Vaser uygulaması vücutta birden fazla bölgeye yapılabilir. Küçük bölgelerde daha basit ve kısa süreli işlemler yapılacağı için daha uygun tedavi ücretleri olacaktır. Ancak bölge genişledikçe ya da çalışılacak bölgenin yapısına göre fiyatlar değişecektir. Bu yüzden fiyat teklifi alırken doktorunuza işlem yaptırmak istediğiniz bölgeyi net olarak iletin. Ayrıca çalışılacak bölgeden alınacak yağ miktarı da fiyatta etkilidir.

 • Cerrahi İşlemi Yapacak Doktorun Tecrübesi

Vaser liposuction en yeni yağ aldırma teknolojisi olduğu için her merkezde uygulanmaz. Bazı cerrahlar daha çok klasik yağ aldırma yöntemlerini uygulamaktadır.  Cerrahi işlemi yapacak doktorun tecrübesi fiyatı arttıracaktır.  Bu alanda uzman hekimler daha yüksek ücretlerle çalışmaktadır. 

 • Ameliyatın Yapılacağı Sağlık Kuruluşu

Vaser yağ aldırma ameliyatı birçok sağlık kuruluşunda yapılmaktadır.  Ancak bu uygulamayı tam donanımlı bir ameliyathaneye sahip olan merkezlerde yaptırmak gerekir. Tam donanımlı bir ortam sağlamayan hastanelerde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Ameliyatın yapacağı sağlık kuruluşunun kalitesi de fiyatları arttıracaktır.

 • Hastanın Yatış Süresi

Caser Liposuction fiyatları hastanın operasyon sonrasında yatış süresine göre de değişebilir. Çünkü işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarına göre bazı operasyonlardan sonra hastanın 1 gün hastanede dinlenmesi istenecektir. Birçok hasta aynı akşam taburcu edilirken bazı hastalar da 1 gün daha kaldığı için maliyeti etkileyebilmektedir.

 • Yapılacak Ek Uygulamalar

Vaser Liposuction teknolojinin en önemli avantajlarından biri de alınan yağların dudak, popo, göğüs gibi bölgelere estetik amaçlı transfer edilebilmesidir. Yani hastalar kendi dokularıyla belli bölgelerinde doldurma yaptırabilirler.  Vaser liposuction uygulaması sonrasında yağ transfer ve ek uygulamalar yaptırmak isteyen hastalar için farklı bir fiyat teklifi sunulacaktır.

Yani Vazer liposuction fiyatları hastaya ve uygulama durumuna göre değişmektedir. Bu yüzden doktorunuzun muayenesi sonrasında yaptırmak istediğiniz işlemin niteliğine göre bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction, yağ aldırma uygulaması yöntemlerinden biridir. Lazer liposuction dan farkı uygulamada lazer yerine ultrasonografik ses dalgaları kullanılır. Diğer yöntemlere göre iyileşme süreci daha ağrısızdır. Bölgesel yağ azaltma yöntemi olarak da bilinen Vaser liposuction, vücudundaki yağ dağılımdan memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Vase Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde korsenizi kullanmalısınız. Banyo konusunda doktorunuzun size önereceği sıklığa ve sabun türüne uymanız gerekmektedir.Uykudayken çok dönmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca uygulama yapılan bölgeye uygun doktorunuzun belirlediği ölçülerde beslenmelisiniz.

Vaser Liposuction Kalıcı mıdır?

Vaser Liposuction etkili bir uygulama olsa da operasyon sonrası dikkat etmek ve hayat düzeninizi değiştirmek başlıca gerekliliklerdendir. Operasyon sonrası yeme alışkanlıkları düzensiz, diyetine dikkat etmeyen hastalar kilo alabilir.

Vaser Liposuction Operasyonu Ağrılı mıdır?

Vaser Liposuction uzun yıllardır yapılan hızlı ve etkili yöntemlerden biridir. Operasyon sonrası süreç fazla ağrılı değildir, genellikle ağrı hastalarımızın şikayetleri arasında değildir.

Vaser Liposuction Genel anestezi ile mi yapılır?

Vaser liposuction operasyonu oldukça Pratik ve hızlı gerçekleştirilse de genellikle hasta rahatlığı açısından genel anestezi tercih edilir.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

Vaser Liposuction sıradan estetik operasyonlarına nazaran kanama, morarma ve ciltte dalgalanma gibi sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir.

Vaser Liposuction Nerelere Yapılır?

Vaser liposuction operasyonları meme büyütme, popo bölgesine dolgunluk, yüzde gülme çizgileri gibi tüm vücuda uygulanabilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction uygulaması uzman doktor ve tecrübe temelli bir ekip aracılığıyla tam donanımlı ameliyathane şartlarında yapılabilir.