popoestetigi.jpg

Brezilya popo estetiği, popo bölgesinin şekillenmesi dik ve dolgun bir görünüm elde etmek için uygulanan bir estetik işlemdir. Son yıllarda kusursuz vücut hatları arzu eden kadınlar tarafından sıkça kullanılan bir yöntem haline gelmiştir.

Sadece estetik bir güzellik nedeniyle değil aşırı kilo kayıplarından sonra kaybolan hatların tekrar yerine getirilmesi nedeniyle de Brezilya popo estetiği tercih edilmektedir. Bu uygulama adını Brezilyalı kadınların vücut yapısından almaktadır. Brezilyalı kadınların kusursuz hatlarının ilgi çekici olması nedeniyle bu estetik işlem tüm dünyada ilgi görmektedir.

Detaylı bir muayene öncesinde Brezilya kalça Estetiği Fiyatları için net bir bilgi almak doğru olmayacaktır.

Brezilya Kalça Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Brezilya kalça estetiğini kimlerin yaptırabileceği bazı temel kriterler dışında kişi özelinde değişkenlik göstermektedir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi Brezilya popo estetiği için de belirli koşullar bulunmaktadır.  Öncelikle 18 yaşını geçmiş yetişkin bireyler olmanız gerekmektedir. İlk şartı geçtikten sonra ise gerekli işlemlere ve adımlara uzman bir hekim muayenesinden sonra karar verilmektedir.

Yaş ilerlemesi nedeniyle ya da kilo alıp verme durumlarından kaynaklı olarak popo bölgenizde sarkmalar, hatların yok olması ve gevşeme söz konusu olduğunda bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Tabi ki yapılacak olan tetkikler esnasında bu operasyonu engelleyecek bir sağlık sorunu da olmamalıdır. Herhangi bir sağlık probleminiz olmadığı takdirde istediğiniz hatlara sahip olabilirsiniz.

Yapılacak olan tetkikler, tahliller ve durum saptaması sonrasında hekiminizden Brezilya kalça Estetiği Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Brezilya Kalça Estetiği Sonrasında İzler

Brezilya kalça estetiği sonrası izler belirli bir zaman geçtikten sonra  dışarıdan görülemeyecek kadar azalmaktadır.Tek seansta ve birkaç saat içinde estetik operasyon sonlanacaktır. Kişinin ihtiyacına göre kullanılacak olan silikon kalça protezi işlemi sırasında bu bölgede birikecek sıvıların dışarı atılmasını sağlayan drenler kullanılmaktadır. Ortalama 3-5 gün sonrasında drenlerin çıkarma işlemi yapılmaktadır.

Drenlerin çıkarılmasının ardından hekiminizin talimatlarını doğrultusunda korse giymeniz gerekmektedir. Korse kullanmanız izlerin daha hızlı iyileşmesine de yardımcı olacaktır.

Silikon popo eklemesi yapıldığında minik izler kalmaktadır. Yine de bu izler operasyon sırasında görülmeyecek şekilde açılmaya özen gösterilir.

Brezilya Popo Estetiği Fiyatları için tüm sorularınızı ve estetik işlem hakkında merak ettiklerinizi uzman hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları Hakkında Bilgi

Brezilya kalça estetiği fiyatları hakkında en net bilgi almak için muayene ve doktor görüşü başlıca kriterdir. Her insanın farklı bir kalça ve vücut yapısı olması nedeniyle estetik işleminde uygulanacak adımlar farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar nedeniyle herkese net bir fiyat bilgisi muayene öncesinde verilmemektedir.

Farklı oranda yağ, tetkikler, tahliller ve ek uygulamalar sonucunda kesin bir Brezilya kalça Estetiği Fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Ancak kişiden kişiye göre değişim gösterebildiği için tetkikler ve muayene öncesinde net bir bilgi almak mümkün değildir.

Fiyat araştırması yapmadan önce alanında uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları

S.S.S

Brezilya kalça estetiği nedir?

Brezilya kalça estetiği nedir denilirse şu şekilde bir açıklama yapılabilir. Kalça bölgesine şekil vermek,  dolgun ve dik bir görünüme ulaşmasını sağlamak için uygulanan estetik operasyonuna Brezilya popo estetiği denir. Düzgün ve dolgun popolar artık estetik uygulamalarda çok fazla talep gören bir konu haline gelmiştir. Bu nedenle birçok kadın bu uygulamaya başvurmaya başlamıştır. 

Brezilya kalça estetiği neden yapılır?

Brezilya kalça estetiği neden yapılır diye sorulursa bunun cevabı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Genel anlamda şu açıdan bakabiliriz: Kalça kadınlar için önemi bir vücut bileşenidir ve hemen her kadın daha estetik bir kalçaya sahip olmak ister. Kalça estetiği zorunlu bir uygulama olmasa da, Sarkma, şekil bozukluğu veya popo yapısı küçük olan hastaların tercih ettiği bu uygulama, ayrıca vücut hatlarına uyum sağlayan bir popoya sahip olmak isteyenler tarafından da tercih edilebilir.

Brezilya kalça estetiği fiyatları nelerdir?

Brezilya kalça estetiği fiyatları nelerdir sorusu en sık karşılaşılan soru tiplerinden biridir. Popo estetiği fiyatları, uzman estetik doktorunun kişinin popo bölgesinde ve diğer bölgelerde yaptığı analizlere ve sonrasında belirleyip yapacağı cerrahi işlemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunu sebebi popo estetiğinde istenilen görüntüye sahip olmak için bel, bacak ve uyluğa da işlem yapılması gerekebilir. Bu işlemler nedeniyle popo estetiği fiyatları kişinin vücut yapısına göre de değişkenlik gösterebilir.

Brezilya kalça estetiği nasıl yapılır?

Brezilya kalça estetiği nasıl yapılır diye soracak olursak öncelikle hastaların bu uygulama için uygun olup olmadığına bakılır. Ayrıca yağ enjeksiyonunun yapılabilmesi için fazla olan yağ dokularının saptanması gerekir. Yağ enjeksiyonu işlemi,  kalça bölgesi düşük olanlar başta olmak üzere aşırı sarkık kalça bölgelerinde yetersiz kalabilir. Bu nedenle silikon protezi de alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Brezilya kalça ameliyatı yaptırmak için yaş sınırı nedir?

Brezilya kalça ameliyatı yaptırmak için yaş sınırı nedir en çok merak merak edilen sorulardan bir tanesidir. Doğuştan beri poposunun estetik görüntüsü ile sorun yaşayan kişiler sosyal medya üzerinden özenilen bazı görsellere dayanarak popo estetiği ameliyatı olmak istemektedirler. Popo estetiği ameliyatlarında etik olarak on sekiz yaş sınırı söz konusudur. Ayrıca he rne sebeple olursa olsun hekimin onayı gereklidir ve keyfi uygulamalar zararlı olarak tanımlanırsa işlem yapılmayabilir.

Brezilya kalça ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Brezilya kalça ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir diye sorular hastalardan alındığında şu şekilde cevaplandırılır. Popo bölgesi hijyenik olmayan durumlara oldukça müsait olması nedeniyle işlemin sonuçları tehlikeye maruz kalabilir. Hastanın işlemden sonra ne yapıp yapmayacağı iyi bilmesi gerekir. Tam bir sonuç elde edebilmek için bu kurallara uyuması oldukça önemlidir. Hijyen kurallarının yanında, davranışlar bakımından da belli sınırlamalar olacaktır. Hekiminizden konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kalça kaldırma ne kadar sürer?

Kalça kaldırma ne kadar sürer denildiğinde şu açıklamalar yapılabilir: Kişi kendi vücut yağıyla, kalçasını istediği biçime getirebildiği için rahatlıkla tercih edebilmektedir. Bu enjeksiyon sayesinde estetik bir görünüme ulaşabilmek mümkündür. Yağ enjeksiyonu, 1,5 – 2 yıla kadar hastanın istediği görünüme ulaşabilmesini kolaylaştırır. Tekrardan yapıldığında ise bu sürenin uzaması mümkündür.

Kalça kaldırma ne kadar?

Kalça estetiği ne kadar en sık karşılaşılan soru tiplerinden biridir. Popo estetiği fiyatları, uzman estetik doktorunun kişinin popo bölgesinde ve diğer bölgelerde yaptığı analizlere ve sonrasında belirleyip yapacağı cerrahi işlemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Popo estetiğinde istenilen görüntüye sahip olmak için bel, bacak ve uyluğa da işlem yapılması gerekebilir. Bu işlemler nedeniyle popo estetiği fiyatları kişinin vücut yapısına göre de değişkenlik gösterebilir.

Kalça kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Kalça kaldırma ameliyatı nasıl yapılır sorusu şu şekilde açıklanabilir: Sarkık, yayvan ve gevşek kalçanın düzeltilmesi için kalça kaldırma ameliyatları yapılmaktadır. Ameliyatta, ayrıca uyluk dokusunun toparlanması da sağlanır. Bu amaçla çeşitli cerrahi askı yöntemleri yanında kalça protezleri de kullanılarak daha diri ve genç görünümlü estetik kalçalar elde edilir. Kalça protezi kalça arkasındaki vücut çizgileri içinden cebe yerleştirilir ve iz takiplerde kaybolur.

Kalça kaldırma bbl nedir?

Kalça kaldırma bbl nedir diye sorulduğunda aslında bildiğimiz bir yöntem olan Brazilian Popo Askılama yönteminden bahsediliyor olur. Aşırı deri sarkması olan popolarda deri fazlası alınarak yapılabilirken, popolarını daha genç ve diri bir estetik görüntüye sokmak isteyenler son yıllarda daha da popüler olan Brazilian Popo Askılama yöntemini tercih etmektedirler. Komplike uygulamalar olan bu cerrahi işlemleri mutlaka uzman hekimlerden alınız.

Kalça kaldırma neden yapılır?

Kalça kaldırma neden yapılır diye sorulacak olursa, bu estetik uygulama sayesinde kişinin sahip olduğu kalçanın daha diri ve toplu görünmesi sağlanır denilebilir. Fazlasıyla düz veya sarkık kalçaların popo kaldırma, kalça estetiği ameliyatı sayesinde düzeltilebilmesi mümkündür. Bu ameliyat sayesinde kişi, kendi vücudunu istediği görünüme rahatlıkla ulaştırılabilmektedir.

Kalça kaldırma ameliyatı yaptırmak için yaş sınırı var mıdır?

Brezilya kalça ameliyatı yaptırmak için yaş sınırı nedir en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Doğuştan beri poposunun estetik görüntüsü ile sorun yaşayan kişiler sosyal medya üzerinden özenilen bazı görsellere dayanarak popo estetiği ameliyatı olmak istemektedirler. Popo estetiği ameliyatlarında etik olarak on sekiz yaş sınırı uygulanır. Nerdeyse tüm estetik cerrahi uygulamalar için gelişim çağının tamamlanması beklenir.

Estetik bir Popo İçin Ameliyat Olmak Şart Mı?

Estetik bir popoya sahip olmak için çeşitli popo büyütme işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler farklı şekillerde uygulanan operasyonlardır. Dikiş ile popo kaldırma, silikon popo protezi ameliyatı, yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme ve dolgu ile popo büyütme bilinen yöntemler arasındadır. Bu kadar yönteme rağmen ameliyatsız bir şekilde de bu uygulamayı gerçekleştirmek mümkün. Tıpta en çok kullanılan ameliyatsız estetik uygulama,kalça estetiği şeklinde de uygulanarak istenilen popo büyütme işlemi gerçekleştirilebilir.

Popo Estetiği Yöntemlerinden En Çok Hangisi Tercih Ediliyor?

Popo estetiğinde kullanılan yöntemler hastanın fiziksel durumuna ve beklentilerine göre farklı şekillerde uygulanabilir. Küçük kalçalar için dolgunluk sağlayacak olan yöntem popo proteziyken büyük kalçalar için ise yağ enjeksiyonu ile vücudun fazla yağ içeren bölgelerinden alınan yağın, kalçaya transferi ile gerçekleştirilen liposuctiondır. Ancak sizin için seçilebilecek en uygun operasyona plastik cerrahınızla karar veriniz.

Popo Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Popo estetiği ameliyatları 1.5 -2 saat süren işlemlerdir. Ameliyattan sonra ki ilk 2 gün hasta yüz üstü pozisyonda yatar. Daha sonraki günlerde oturma eylemlerini gerçekleştirebilir. İzleyen 10 günün ardından hasta artık eski hareketli yaşantısına dönebilir. Bir ayın sonunda ise ağır yük taşıyabilecek duruma gelir. Ayrıca ameliyat sonrasında 2 veya 3 hafta kadar korse kullanımı uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Popo Estetiği Ameliyatları Tehlikeli Mi?

Popo ameliyatlarını yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktalar var. Örneğin kalça estetiği yaptırdıktan sonra kalçadan iğne yapılmaması gerekiyor. Ameliyattan sonraki birkaç hafta tuvalette otururken taharet musluğuna dikkat etmelisiniz. Yine uzmanlar tarafından dikişlere iyileşinceye kadar dikkat edilmesi önerilmektedir.

Popo Estetiğinde Dikiş Kullanılır Mı?

Popo estetiği uygulamalarında dikiş atılmaz. Mikro girişlerle işlem yapılır. Bandaj takmak zorunda kalmazsınız.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Popo estetiğinde askılama tekniği dışındaki operasyonlarda iz kalacaktır. Ancak doktorunuz tarafından bu izler popo altı gibi görünmeyecek bir bölgede ya da bikini ve iç çamaşırı içinde gizlenecek bir bölgede kalacak şekilde planlanacaktır. Zaten bu izlerin renkleri zamanla solarak yok olacaktır.

Kaynakça:

  1. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-yag-grefti-ile-meme-ve-popo-buyutme-83054.html

 

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın