Lazer Liposuction Fiyatları 2022
4.1
(25)

Lazer liposuction; Lazerle yağ aldırma ya da eritme olarak da bilinen estetik uygulamadır. Bu uygulama gelişmiş araçlarla yapılır ve geleneksel kesi yönteminden daha az komplikasyona sahip olması sebebi ile yaygın biçimde aranan uygulama biçimlerinden bir tanesidir.

Klinik ortamda gerçekleştirilen lazer uygulaması ile ilgili olarak en çok merak edilen husus ise lazer liposuction fiyatları olmaktadır.

Lazerle yağ aldırma ücret bilgisi, herhangi bir muayene olmaksızın verilemez. Zira tüm yağ aldırma operasyonlarında olduğu gibi bu operasyon için de, yapılacak muayene sonrasında elde edilecek verilere göre fiyat bilgisi arz edilebilir.

Yağ aldırma fiyat bilgisi için öncelikle uzman hekime ulaşmalı ve gereksinimler noktasında kesin bir bilgi elde edilmesini sağlamalısınız. Bundan sonra operasyonun şartlarına bağlı olarak size bir fiyat verilebilecektir.

Klasik yağ aldırma ameliyatlarına göre daha iyi sonuç almak ve iyileşme süresini daha kısa tutmak isteyenler Lazer liposuction gibi yağ eritme operasyonlarını da tercih edebilirler.

Özellikle  göğüs, kol, gıdı gibi farklı bölgelerde inatçı yağlanmalara karşı lazer yağ aldırma yöntemini tercih edebilirsiniz. Kesiksiz ameliyat yaptırmak isteyenler için Lazer Liposuction doğru bir seçim olabilir.

Lazer Destekli Liposuction ( Laser Lipo)

Lazer liposuction ( laser assisted liposuction, laser lipo );  halk arasında yağ yaktırma operasyonu olarak bilinir, operasyon yapılacak bölgedeki yağların lazer ışınları yardımıyla parçalanarak, kanama ya da morluk ortaya çıkaracak ince damarların ortamdan uzaklaştırdıktan sonra yağların alınması yöntemidir. 

Yağ aldırma ile vücudunuzda estetik açıdan sizleri rahatsız eden yağ depolarını eritebilirsiniz.  

Lazer liposuction yönteminde yağ dokusu eritilir ve sıvı hale getirildikten sonra vakum sisteminde yer alan ince metal borularla sıvı hale gelen yağlar vücuttan alınır.

Böylece fazla yağlardan kurtulan vücudun sıkılaşması sağlanır. Bu yöntemi birçok bölgede kullanabilirsiniz.  Belli bölgelerde yapılırken yağ hücrelerine sadece hasar verilir. Bu bölgelerden vakumla alma yapılmaz.  

Lazer liposuction yöntemi diyetisyen eşliğinde tüm uygun diyetleri ve egzersizleri yaptıktan sonra dahi lokal olarak bazı yağ fazlalıklarını atamadıysanız başvurabileceğiniz bir  ameliyat seçeneğidir. Lokal bazlı inatçı, fazlalık yağların alınmasında çok etkili bir yöntemdir.

Lazer Liposuction Tarihçesi

Lazer  yağ aldırma 1970’li yıllarda ilk olarak Avrupa ülkelerinde ortaya çıkan bir uygulamadır. Daha sonra farklı teknik ve cihazlarla daha etkili sonuçlar alınmaya başlamıştır. Tıp alanında yaşanan ilerlemeler sayesinde lazer yağ aldırma uygulamaları da gelişmeye başlamıştır.

Lazer liposuction  uygulamasında lazer fiber sayesinde bölgesel olarak bazı yağlar sıvı hale getirilerek bir tüp yardımıyla vücuttan atılır. Böylece ciltte sıkılaşma görülür. Lazer yağ aldırma işlemi daha genç olan bir uygulamadır.

2006 yılında Amerikan İlaç ve Yiyecek Derneği FDA’nın onay vermesinden sonra yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Ülkemizde de bir süredir birçok  sağlık kuruluşu ve estetik cerrah tarafından kullanılmaktadır.

Lazer Liposuction Nasıl Uygulanır?

Lazer liposuction tedavisi kol içi, gıdı gibi bazı sınırlı bölgeler dışında genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilen bir işlemdir.

İlk olarak lazer ışınları istenen bölgeye yollanır. Daha sonra 3 mm kadar kalınlığı olan bir fiberkanül yardımıyla tüm yağlar parçalanır.  Bu işlem boyunca katı halde olan yağlar sıvılaştırılır. 

Daha sonra klasik liposuction uygulamasına göre çok daha ince olan 3-4 mm boyutundaki kanüller yardımıyla  negatif basınç kullanılarak yağlar çekilir.

Bu uygulama belli bölgelerde de lokal anestezi ile yapılır. Bu karar yaptıracağınız bölgeye ve hekiminizin tavsiyesine göre değişir. Klasik yağ aldırmaya göre  daha küçük kesiler yapıldığı için iz kalma korkusu ortadan kalkar.

Hastaların ameliyat sonrası alınan yağ miktarına ve durumuna bakarak hastane 1 gece kalıp kalmayacağına karar verilir. İlk gece ağrı azdır.  Daha sonra hastalar hemen sosyal hayatına dönebilirler.

Uygulama sonrasında bir süre korse giymeniz önerilir.  Parçalanan yağları vücudunuz ortalama 2 ay içinde emer. Yani hastada 2 ay süre boyunca yağ parçalanması sürer. Üçüncü ay geldiğinde vücudunuz istediğiniz son haline oldukça yaklaşmıştır. 6 ayın sonunda ödemler tamamen iyileşecektir.

Teknik olarak bu uygulamada işlem yapılan bölgede üç etki hissedilir. Lazer yağ yakımı uygulamasında lazerin kanülden çıktığı bölgede Fotomekanik etkiyle yağ hücrelerinin zar bütünlüğünü bozar.

Böylece hücrelerdeki yağ hücrelerin arasına akar. Bu yağı tercihe bağlı olarak vücudun doğal yollarla atması beklenebilir ya da ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla alınabilir. 

Fotomekanik etki ortaya çıkan alanda bölgedeki ince damarlarda pıhtılaşma oluşur.  Bu etkiye bağlı ameliyatta ya da daha sonra kanama  görülmesi engellenir ve morarma olmaması sağlanır.  Fototermal etki görülen alanın hemen dış kısmında ise Fotostimülasyon etkisi ortaya çıkar.

Bu etkilerin olduğu alanlarda kollajen sentezi uyarılır ve yeni bağ dokusu oluşumu gerçekleştirilir. Böylece yağ aldırma işlemine giren ciltte gözle görülür bir gerilme ve toparlanma sağlanır.

Lazer Liposuction Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

İstanbul Lazerle Yağ Aldırma (Lazer Liposuction ) 1

Karın, bel, sırt, basen, bacaklar,  alt bacak, ayak bilekleri, kollar, gıdı gibi deri altı yağı bulunan bölgelere uygulanabilir. 18 yaşını geçmiş her kişi liposuction ameliyatı olabilir.  Yağ aldırma işlemi bir kilo verme yöntemi olarak algılanmamalıdır. 

Lazer  Liposuction ve Gıdı Yağları

Estetik girişimlerden biri de gıdı yağlarına yöneliktir. Karın – basen bölgelerinden sonra en fazla estetik talep gıdı bölgesi için gelmektedir.

Ağrısız olarak yapılan uygulama kullanım bölgesinin küçük olmasından dolayı hızlı bir işlem görmektedir. Herhangi bir iz oluşmamaktadır. Gıdı yağlarının etkili olarak alınmasında etkilidir.

Lazer Liposuction ve Kol Yağları

Özellikle kadınlarda rastlanılan kollarda aşırı yağ birikimi Liposuction tekniği ile normal boyutlarına ulaşmasına yardımcı olunabilmektedir.

Kollarda yağ birikimi olan bireylerde genellikle koltuk altı bölgesinde de yağlanma olmaktadır. Bu da estetik açıdan kötü bir görünüm sunmaktadır.

Lazer Liposuction ile kısa sürede herhangi bir acı duymadan seans yapılabilmektedir. Yağlanma derecesine göre 1 – 6 seans arasında hedeflenen görünümün ortaya çıkartılmasına katkı sunulabilmektedir.

Lazer Liposuction ve Karın Yağları

Lazer Liposuction yönteminin en çok talep gördüğü bölgedir. Karın bölgesindeki yağları eritmek diğer bölgelere göre daha fazla uğraş ve zaman gerektirmektedir.

Uygun diyet programları ve spor eylemleriyle istenilen kiloya düşülemediği durumlarda ya da tamamen uzun sürmesinden dolayı Lazer Liposuction ile karın yağlarının alınması desteklenebilmektedir.

Yağ birikiminin oranlarına göre 2 – 5 kg arasında yağ alınabilmektedir. Daha fazla yağ alınması gerektiğinde ise Liposuction yöntemlerinden alt teknikler de kullanılabilmektedir.

Lazer Liposuction ve Kalça, Uyluk, Basen Yağları

Diğer vücut bölgeleri kadar olmasa da bu bölgelere dair aşırı yağların alınması da talep edilebilmektedir. Lazer

Liposuction tekniği ile normal orantıdan çıkmış, aşırı yağ bağlamış ve kozmetik görünüm kirliliği meydana gelmiş tüm bölgelerden hızlı ve etkili olarak yağ giderme işlemleri yapılabilmektedir.

Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz Arasındaki Temel Farklar Nelerdir?

Lazer lipoliz, belirli bölgelerdeki küçük yağ birikimlerini hedef alır. Özellikle çene altı ve kol içleri gibi sınırlı alanlarda uygulanır. Bu yöntem, yağların parçalanarak vücut tarafından doğal yollarla emilmesini sağlar. Sonuç olarak, cilt sarkmaları veya kontur bozuklukları olmadan iyileşme süreci gerçekleşir. Diğer yandan, lazer liposuction, yağ parçalama ve alma işlemlerini birleştirir. Bu yöntem, daha büyük yağ birikintilerinin olduğu bölgelerde tercih edilir. Modern cihazlar kullanılarak yapılan lazer liposuction sayesinde, işlem sonrası sarkma endişesi azalmıştır. Cihazlar, cilt altı dokuda optimum seviyede ısı sağlayarak sıkılaştırma işlemi yapar. Cerrahlar, termal sensörler ve hareket sensörleri ile işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir. Dolayısıyla, her iki yöntem de estetik ve vücut şekillendirme amacıyla kullanılsa da, uygulama alanları ve işlevsellik açısından farklılıklar gösterir.

Lazer ile Yağ Aldırma Zararları ve Riskleri Nelerdir?

Laser Liposuction düşük riskli bir işlemdir. Ancak bu, yan etki riski olmadığı anlamına gelmez. Yaygın yan etkiler şunlardır;

 • Sinir hasarı: Uygulama sonrasında, uygulamanın gerçekleştirildiği bölgede sinir hasarı ve buna bağlı olarak uyuşukluk hissi görülebilir. Ameliyattan sonra 1 hafta içinde uyuşma hissinin kaybolması beklenir. Bu süre içinde kaybolmadıysa veya başka yan etkiler ile birlikte görüldüyse en yakın sağlık merkezine başvurmanız gerekir.
 • Uygulama bölgesinde kalıcı iz kalması
 •  Hiperpigmentasyon: Hiperpigmentasyon, fazla melanin üretimi sonucu oluşan koyu lekelerin görünümünü ifade eder. Derimize rengini veren melanin pigmentidir ve bu pigmentin deri altında aşırı birikmesi olarak da tanımlanabilir.
 •  Uygulama bölgesinde cilt gevşemesi ve sarkması
 • Yanıklar: Lazer, yanığa neden olabilir. Bu durum, lazerin çıplak cilde dokunması durumunda, uygulamanın yapıldığı bölgede gözlemlenebilir.
 • İç Organlarda Delinme: Ameliyatta kullanılan kanüller sivri uçlu değildir, ancak çok nadir durumlarda göğse veya karın boşluğuna dokunabilir ve karaciğer, dalak ve akciğerlerde geçici veya kalıcı hasara neden olabilir.
 • Uygulamadan sonraki günlerde uygulama bölgesinde morarma ve kanama
 • Seroma: Sıvı, cerrahi bölgenin çevresindeki derinin altında geçici olarak toplanabilir. Böyle bir yan etki görülürse ameliyattan sonra bu sıvıların iğne ile boşaltılması gerekebilir.
 • Şişlik: Şişlik, Laser Liposuction sonrası iyileşmenin bir parçasıdır. Ameliyattan birkaç gün sonra fark edilmeye başlanır. Ağrılı şişlik ve diğer yan etkilerle birlikte şişlik olması durumunda en yakın sağlık merkezine başvurmalısınız.
 • Kontur Düzensizlikleri: Düzensiz yağ alımı ve cildin zayıflayarak elastikleşmesi nedenleriyle cildiniz pütürlü, kırışık veya büzüşmüş görünebilir. Bu değişiklikler kalıcı olabilir. Laser Liposuction operasyonunda kullanılan ince tüpün (kanül) cilt altında oluşturduğu hasar, cilde kalıcı yamalı bir görünüm verebilir.
 • Böbrek ve Kalp Sorunları: Sıvılar enjekte edilirken ve emilirken vücudunuzun iç dengesini oluşturan sıvı seviyelerindeki değişimler, potansiyel olarak yaşamınızı tehdit edebilecek böbrek, kalp ve akciğer gibi organlarınızda sorun teşkil edebilir.

Lazer Liposuction Sonrası Süreç

Lazer liposuction sonrası süreç çok rahattır. İnsanlar sınırlı bir bölgeye işlem yapılması durumunda ertesi gün işine devam edebilmektedir.  Daha geniş bir bölgeye işlem yapıldıysa da birkaç gün içinde sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Lazer liposuction yaptıranların dikkat etmesi gerekenler; 

 • Bakım

Lazer epilasyon sonrasında da doktorunuz size özel bir korse verecektir. Bu korseyi doktorunuzun önerisi üzerine en az 15 gün giymelisiniz. Korse sayesinde sonuçların daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Beslenme

Lazer  liposuction uygulamasından sonra özel bir beslenme programı uygulamanıza gerek yoktur.  Ancak doktorunuz belirli bir diyet uygulamanızı isteyebilir. 

Ameliyat sırasında bazı ilaçlar yorgunluk hissi verebilir. Bu yüzden operasyondan 2-3 saat sonra sizi güçlendirecek bazı yiyecekler tüketebilirsiniz.  Ayrıca bol su tüketmelisiniz. Bol su tüketerek oluşacak ödem riskini en aza indirebilirsiniz.

 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer yağ aldırma ameliyatından sonra bir şeyler yedikten sonra kalkıp dolaşmanız tavsiye edilmektedir. Erken hareket ve hemen ayağa kalkma hızlı bir iyileşme süreci için önemlidir. 

Doktorunuz antibiyotik ya da ağrı kesici yazdıysa belirttiği şekilde başlayabilirsiniz.  Ayrıca operasyon bölgesine baskı yapmayacak bol kıyafetler giyerek alacağınız sonucu daha etkili hale getirebilirsiniz. 

 • Fiziki Aktiviteler

Lazer yağ aldırma işlemleri sonrasında en kısa süre içinde sosyal yaşama geri dönebilirsiniz. Aktivitelerle birlikte hafif düzeyde egzersizlere doktorunuzun onayıyla kısa bir süre içinde başlayabilirsiniz.

Ağır spor aktiviteleri için vücudunuzun biraz kendini toplamasını ve enerjisini geri kazanmasını beklemelisiniz. Doktorunuz ağır spor aktiviteleri için de sizlere gerekli tavsiyeleri verecektir.

Lazer Liposuction Öncesi Sonrası Süreç

Lazer Liposuction Öncesi Süreç

 • Uzman doktorla birlikte konuşarak; istek ve beklentilerinizi, memnun kalmadığınız bölgelerinizi belirterek fikir alış verişi yapınız.
 • Operasyon sonrası cilt bölgelerinde sarkma, gevşeme vb gibi etkiler hakkında yeterli bilgi edininiz.
 • Lazer Liposuction hakkında en çok merak ettiğiniz soruları not alarak doktorunuzdan sizi aydınlatmasını isteyiniz.
 • Ailenizin genetik geçmişi, soya çekim hastalıkları, kendi hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar ve ürünler hakkında detaylı veriyi doktorunuza aktarmayı unutmayınız.
 • Operasyon öncesinde, muayeneden hemen sonra kan tahlilleri, antestezi tahlilleri ve gerekli diğer tahlilleriniz gerçekleştirilecektir.
 • Operasyondan en az on gün önce kan sulandırma yeteneğine sahip tüm ilaç, bitki, bitki çayları ve takviye edici gıdalarla vitamin komplekslerini kullanmayı bırakınız.
 • Lazer Liposuction bölgesi ve kapsamına göre uygulamanız lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilecektir.
 • Operasyondan önce makyajınızı siliniz, cilt bakım ürünleri kullanmayınız, ojesiz geliniz.

Lazer Liposuction Sonrası Süreç

 • Operasyondan sonra korse giydirileceksiniz.
 • Taburcu işlemleriniz sırasında dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili bilgilendirilecek ve kontrol muayene günleriniz verilecektir.
 • Banyo, deniz, havuz, küvet vb için uygulama kapsamına göre gerekli tarihler belirtilecektir.
 • Yoğun efor sarf edici tüm fiziksel aktivitelerden bir süre uzak kalmanız gerekmektedir. Net tarihler bildirilecektir.
 • Uygulama sonrası kısa süreli hissizlik yaşayabilirsiniz, normaldir ve kısa zamanda geçecektir.
 • İşlem sonrasında tatile çıkmayı planlıyorsanız doktorunuzun ön göreceği süreleri baz alarak plan yapınız.
 • İşlem öncesinde hastanede kullanmak için bol – rahat – pamuklu kıyafetler getiriniz.
 • Operasyon sonrası bol su ve sıvı odaklı beslenmeye ağırlık veriniz.

Lazerli Liposuction ve Lazer Lipoliz Farkı Nedir?

Bölgesel zayıflama odaklı çalışan Lazer Lipoliz bir tür bölgesel yağ eritme yöntemini ifade eder. Yağ doku ve hücrelerinin tıpkı Liposuction uygulamasında gibi yok edilmesinde ve yağ hücrelerinin yok olması esnası – sonrasında sarkma oluşmasının engellenmesi için sıkılaşma hizmetini de bir arada sunmaktadır.

En etkili yağ eritme, en etkili bölgesel zayıflama tekniği olan Lazer Lipoliz sıkılaşma etkisiyle birlikte popülerliğini korumaya devam ederken hastaların maksimum rahatlığını da düşünmektedir.

Lokal zayıflamanın dışında; selülit, lipom ve ince – narin katmanları olan göz çevresindeki yağların alınmasında da etkilidir. Bunun yanı sır koltuk altında yaşanan yoğun terlemelerde de ekstra çözüm hizmeti sunabilmektedir.

İnsan bedeninin hemen hemen her noktasına kolayca uygulanabilen Lazer Lipoliz anılan noktaların yağ yakımının desteklenmesinde aktif rol oynuyor. Ancak bilinmelidir ki Lazer Lipoliz uygulanan bölgede tekrar yağ hücresi oluşabilir.

Elbette bu tamamen beslenme alışkanlıkları ile ilgilidir. Lazer Lipoliz uyguladıktan sonra tekrar kötü ve yoğun beslenme alışkanlıkları devam ettirilirse yağlanmanın yaşanması kaçınılmazdır.

Lazer Liposuction; uygulama bölgesine öncelikle lazer ışınlarının gönderilmesini sağlar.

Bu ışınlar bölgedeki yağların parçalanmasına destek olurken bir yandan da kanama – morluk gibi olumsuzluklara neden olabilecek ince yapıdaki damarların o sahadan uzaklaştırılmasını sağlar. Uzaklaştırma adımından sonra da klasik liposuction yani yağ aldırma işlemi başlatılır.

Lazer lipoliz ise lazer liposuction’a benzemekle beraber farklıdır. Arasındaki en belirgin farklar şu şekildedir;

 • Liposuction’da yağ parçalama ve yağ alma işlemi yaşanır
 • Lazer Lipoliz’de ise sadece yağ parçalama işlemi yaşanır

Özetle en belirgin fark; Lazer Lipoliz’in hiçbir cerrahi girişim olmadan yağları parçalayabilmesidir. Ancak Liposuction’da olduğu gibi büyük yağ parçalanmaları yaşatamaz. Gıdı – çene gibi küçük bölgelerde küçük yağların parçalanmasını sağlamak için geliştirilmiştir.

İstanbul Lazer ile Liposuction Fiyatları 2020

Lazer liposuction uygulaması en yaygın yağ aldırma uygulamalarından biridir. Özel merkezlerde, profesyonel ekipler tarafından yapılan bir uygulamadır. Lazer liposuction ( lazer destekli yağ aldırma ya da yağ eritme ) fiyatları belirlerken birçok etken vardır.

Fiyat üzerinde etkili olan durumlar şöyledir;

 • Cihazın  Gücü ve Kalitesi

Lazer yağ aldırma ameliyatı için farklı cihazlar kullanılabilir. İşlemin kalitesini cihazın gücü ve dalga boyu belirler. Bu özellikler cihazın teknolojisi ve kalitesine göre değişir. 

Profesyonel cihazlara yapılan uygulamalar daha etkili olduğu için maliyeti daha yüksek olabilmektedir. Doktorunuzun kullandığı teknoloji fiyatlarda belirleyicidir.

 • Doktor Tecrübesi

Lazer liposuction her doktor tarafından uygulanmayan bir teknolojidir. Cihazlar maliyetli olduğu için daha az sayıda merkezde uygulanmaktadır. 

Doktorun tecrübesi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Kaliteli cihazlarla çalışan tecrübeli bir doktor size istediğiniz sonuçları verecektir. Ancak bu seçim fiyatları etkileyecektir.

 • Çalışma Yapılacak Bölge

Lazerle işlem yapılacak bölgenin yapısı da fiyatlar üzerinde etkilidir. Tek bir bölgeye yapılan lazer yağ aldırma operasyonları daha uygun maliyetlidir.

Ancak birden fazla bölgeye yapılacaksa fiyatlar artacaktır. Ayrıca çalışılacak bölgenin yapısı ve genişliği de fiyatları değiştiren bir unsurdur.

 • Ameliyatı Yapacak Kuruluş

Sağlık kuruluşları birbirinden farklı fiyatlarla operasyonlar yapabilir. Lazer yağ aldırma cerrahi bir işlem olduğu için her donanımı barındıran bir ameliyathane ortamı olmalıdır. Bu ortamı sağlayan sağlık kuruluşlarının fiyatları diğerlerine göre daha farklı olacaktır.

 • Hastanın Durumu

Lazer liposuction uygulamasından sonra hastaların önemli bir bölümü birkaç saat içinde taburcu edilmektedir.

Ancak işlem yapılan bölge sayısı çoksa ve alınan yağ miktarı fazlaysa hastanın 1 gün müşahede altında tutulması gerekebilir. Bu durumda hastanın bir gün  kalma maliyeti fiyatları etkileyecektir.

 • Ek İşlemler

Bazı hastalar lazer yağ aldırmayla birlikte bazı ek işlemler istemektedir. Mesela erkeklerde meme büyümesi tedavisinde ek işlemler yapılmaktadır. Bunun için yapılacak ek işlemlerle beraber lazer yağ aldırma işlemi için fiyat teklifi alabilirsiniz.

S.S.S

Lazer Liposuction Ücretlerini SSK Karşılıyor mu?

Halk arasında yağ aldırma ameliyatı olan liposuction işleminin yöntemlerinden biri de lazer liposuctiondur. Bu işlem estetik ameliyatlar arasında gösterilmektedir. Lazer liposuction estetik bir müdahale olduğundan SSK tarafından karşılanmayan bir işlemdir. Bu işlemi özel sağlık kuruluşlarında ya da devlet hastanelerinde ücretli olarak yaptırabilirsiniz.

Lazer Liposuction Ücretleri Özel Sigorta Kapsamında mıdır?

Genel Sağlık Sigortası sadece sağlık konusunda işlem yaptırmak isteyen hastaların ücretlerini karşılar. Ayrıca özel sigortalar da önemli bir bölümü estetik ameliyatları karşılamaz. Lazer liposuction birçok özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaz. Ancak bazı sigortalar estetik ameliyatlar için yapılmaktadır. Özel estetik sigortaları yaptırarak anlaşmalı olan kurumlarda lazer liposuction yaptırabilirsiniz.

Lazerli Liposuction ile Yağ Aldırma Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Lazer liposuction fiyatlarını öğrenmek için tek yöntem cerrahınıza muayene olmanızdır. Çünkü yağ miktarı, yağ alınacak bölge, kişinin yapısı farklı olacağı için net bir fiyat vermek zordur. Lazer işlemi öncesinde doktorunuz muayenede uygunluk durumunuza bakar, yağ alınacak bölgeyi inceler ve estetik operasyon için net bir fiyat verir.

Neden Kaç TL Olduğu Yazılmıyor?

Estetik cerrahlar ya da özel hastaneler lazer liposuction için web sitelerinde fiyat yazmazlar. Ayrıca ortalama bir fiyat da birçok kuruluşta bulamazsınız. Lazer liposuction işleminin kaç TL olduğu Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığı için yazılmamaktadır. Bu yüzden net fiyatı web sitesinden öğrenemezsiniz.

Nerede Yapılır?

Lazer liposuction işlemleri estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Estetik cerrahların kendi kliniklerinde yapılabilen bir estetik operasyondur. Ayrıca lazer yağ aldırma işlemi özel hastanelerde de yapılabilecek bir işlemdir. Devlet hastanelerinde özel cihazlar gerektirdiğinden yapılması çok düşük bir ihtimaldir. Özel hastane ve kliniklerde lazer liposuction ameliyatı olabilirsiniz.

Operasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer liposuction işlemi 1-2 saat süren bir cerrahi operasyondur. Ancak lazer yağ aldırma işleminde ek bazı işlemler yapılabilir. Bu işlemde yapılan müdahale sonrasında yağ alınan bölgeden başka bir bölgeye yağ enjeksiyonu da olabilir. Liposuction işlemi lazerle yapılacaksa süresi ek işlemlere göre uzayabilir. Ayrıca doktorunuz işlem sonrasında hastanede kalmanızı isteyebilir. Bu durumda genel anestezi sonrası bir gün kontrol altında tutulabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.groupon.com/articles/laser-lipo-cost-benefits-guide

https://www.medicalnewstoday.com/articles/laser-lipo-vs-coolsculpting

4.1 / 5. 25

22 cevaplar
 1. Ceren
  Ceren says:

  Tayfun Bey Merhaba, göbeğimdeki yağları eritmek istiyorum. lazer liposakşın mı daha iyi sonuç verir yoksa klasik liposuction mı ? İkisinin farkını tam bilmiyorum, fiyatları hakkında da bilgi alablr miyim ?

  Cevapla
 2. Orhan
  Orhan says:

  Merhaba hocam, boyum 171, kilom 86 bira göbeğim var. Lazerle göbek eritme fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim ?

  Cevapla
 3. büşra
  büşra says:

  iç bacaktan yağ alımı yaptırmak istiyorum ama sarkma da var,germe ve liposakşın birlikte oluyor mu?Karından yağ aldırma ameliyatı da gerekiyor ama kan değerlerim biraz düşük,birlikte yapılabiliyor mu?

  Cevapla
 4. Yasemin
  Yasemin says:

  Merhaba Tayfun hocam,yağ aldırma yöntemleri nelerdir,ben anesteziden biraz çekiniyorum ameliyatsız yağ aldırma işlemi var mı

  Cevapla
 5. Pelin
  Pelin says:

  Merhaba,ben Ankarada yaşıyorum ve laser liposuction yaptırmak istiyorum,burada laser liposuction yaptıranların yorumlarını araştırdım ve içime sinen bir klinik olmadı, göbek ve kol bölgelerinden şikayetçiyim,koldan yağ aldırma ile göbek yağlarını aldırmak ne kadar?

  Cevapla
 6. şeyda
  şeyda says:

  Merhaba Tayfun hocam ben Antalyada yaşıyorum ve karın yağlarını aldırma işlemi düşünüyorum, İstanbulda ne kadar süre kalmam gerekiyor, liposuction öncesi ve sonrası nelere dikkat ediliyor işlemden sonra ne kadar korse giyiliyor malum burası biraz sıcak ona göre tarih ayarlamak istiyorum.

  Cevapla
 7. Alp
  Alp says:

  Merhaba Tayfun bey,ben 21 yaşındayım ve 15-16 yaşımdan beri göğsümde meme görüntüsü var,sporla da gitmiyor lazer liposuction ile jinekomasti hakkında bilgi almak istiyorum

  Cevapla
 8. Leyla
  Leyla says:

  Merhaba, benim kollarımda yağlanma ve minimal bir sarkma var,kol lazer liposuction yapıldığında sarkmaya da iyi geliyor mu yoksa ek germe gerekir mi?

  Cevapla
 9. Vildan
  Vildan says:

  vücut geneli için yağ alımı istiyorum,3d lazer liposuction diye birşey okudum siz yapıyormusunuz,lazer liposuction ile farkı nedir?

  Cevapla
 10. Ülkü
  Ülkü says:

  Merhaba hocam,ben 29 yaşındayım 2 yıl önce mide küçültme oldum ve kilo verişine bağlı sarkmalarım var,karın germe meme dikleştirme istiyorum bir de yağ alımı olacak ama vaser liposuction bacak kısımlarına gerekiyor orda pek sarkma yok,kombine olarak fiyat alabilir miyim,Fransadan geleceğim kaç gün kalmam gerekir?

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir