Lazer Liposuction

3.9
(17)

Tıp dünyasının ve de teknolojinin gelişmesi, insanların hayallerine kavuşmasını da kolaylaştırıyor. Bunun en güzel örneklerinden biri ise Lazer Liposuction. Çünkü hayal ettiğiniz vücut şekline ulaşmanızda en etkili olan yöntemlerden biri bu olacaktır. Lazer Liposuction uygulamasını, bir zayıflama yöntemi olarak ifade etmek mümkün değil. Çünkü genel anlamda bir zayıflama vadetmez bu uygulama.

Bir yağ aldırma yöntemi olmanın yanı sıra, vücut şekillendirme temel hedeftir. Diyet ve spora karşın hala fazla yağlarınızdan şikâyet ediyorsanız ve özellikle bölgesel incelmede hiçbir şekilde etki göremiyorsanız, sizin için çözüm Lazer Liposuction olacaktır. Egzersize ve de diyete karşın direnç gösteren, bununla birlikte bölgesel bir şekil bozukluğu ortaya çıkaran yağ dokularının parçalanarak emilmesi şeklinde gerçekleştirilen uygulama Liposuction olarak adlandırılır.

Lazer Liposuction ise bu uygulamada Lazer ışınlarının kullanılması ile birlikte gerçekleştirilen bir türdür. Lazer ışınları etkisi ile parçalanan yağlar, yine benzer şekilde emilerek ortadan kaldırılır. Bu uygulama sırasında, kanama ve morluk oluşturabilecek olan ince damarlar, ortamdan uzaklaştırılır ve yağ aldırma olarak adlandırılan işlem bu aşamadan sonra yapılır. Böylece daha güvenli ve daha sorunsuz bir işlem gerçekleştirilir.

Kısacası Lazer Liposuction olarak adlandırılan işlem, aslında Liposuction uygulamasının bir türüdür. Güvenli ve sorunsuz sonuç vermesi bu işlemi tercih edilir kılmıştır. Bu durumda akla hemen klasik yöntemler ile yapılan uygulama ve de lazerli uygulama arasındaki farklar ile benzerlikler geliyor. Hangisi hangi sebepler ile üstündür?

Lazer Liposuction ve klasik Liposuction arasındaki farklar nelerdir?

Lazer Liposuction (veya Lazer Lipoliz) ve klasik liposuction arasında temel farklar vardır. Lazer Liposuction, bahsettiğimiz üzere lazer ışınlarının kullanılması ile yağ dokularının parçalanması işlemidir. Bunun ardından sıvılaşan yağ dokuları, kanüller yardımı ile kolaylıkla bu ortamdan uzaklaştırılır.

Lazerli uygulama, yeni jenerasyon olarak tanımlanır ve daha güçlü olmanın yanı sıra birden fazla dalga boyu kullanan yeni cihazlar ile birlikte daha fazla yağ alma imkanı sunar. Diğer taraftan lazerli uygulamanın önemli bir avantajı, daha kansız bir operasyondur. Lazer ışınları sinirlere zarar vermeyeceği gibi, ince damarların da ortadan uzaklaştırılması ile kanama ihtimalinin iyice azaltılması sağlanır.

Klasik Liposuction uygulamasında alınan yağlar kan verilmesini de gerekli kılar. Oysa Lazer Liposuction uygulamasında aynı oranda yağ, kan nakli gerekmeden alınabilmektedir ve bu da yine yeni jenerasyon uygulamanın avantajlı yanlarından biridir.

Klasik Liposuction, operasyonun ardından bazı bölgelerde sarkmalar bırakabilir ama lazerli uygulamada, lazerin sıkılaştırıcı etkisi, bu tip ihtimalleri de ortadan kaldırır. Yani uygulama sonrası formun korunması mümkündür. Hatta özellikle cildin toparlanması için kullanılan lazer dalga boyları ile kolajen sentezi uyarılır ve böylece yeni bağ dokusu oluşumu da sağlanmış olur. Bu sebeple de Liposuction sonrası, ciltte gözle görülür bir toparlanma ve sıkılaşma ortaya çıkar. Tabi bu da lazerli uygulamanın daha cazip hale gelmesinde etkili olan bir sonuçtur.

Lazer Liposuction uygulama alanları nelerdir?

Lazer Liposuction uygulama alanları tahmin edilemeyecek şekilde çeşitlilik göstermektedir. Vücut şekillendirme isteyenlerin en çok tercih ettiği uygulama, pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Cilt altı yağ bulunan her bölge, uygulama için uygun bir alandır. Yani bu tanımdan şunu anlıyoruz ki; karın, bel, sırt, basen, bacaklar, diz içleri, alt bacak, ayak bilekleri, kollar ve çene altı gibi bölgeler Lazer Liposuction için uygulama alanıdır.

Kadın ve erkeklerde uygulama alanı bulan bu yöntem, diğer taraftan erkeklerde jinokomasti olarak adlandırılan meme küçültme operasyonu tedavisinde de kullanılır ve oldukça da başarılı sonuçlar verir. Eğer daha önceden uygulama yapılmışsa bir istenilen sonuçlar elde edilememişse, düzgün ve yeterli miktarda yağ alınamamışsa, bu bölgelerde etkin bir uygulama yapmak ve de sonuçları düzeltmek mümkündür. Elbette ki, Lazer Liposuction bu konuda sorun çözücü olacak ve yeniden söz konusu bölgede uygulanacaktır.

Kimler Lazer Liposuction yaptırabilir?

Öncelikle spor ve diyet ile yağlarından kurtulamayan, özellikle bölgesel olarak inatçı yağ dokularına sahip olanlar Lazer Liposuction için doğru adaylardır. Zayıflamaktan ziyade vücut şekillendirme isteyen, bölgesel olarak incelme amaçlayan kişiler bu yöntemi tercih edebilir.

Uygulamanın yaş aralığı ise 16’dan başlar. 16 yaş itibariyle bu işlemin uygulanması mümkündür. Üst yaş sınırı ise mevcut değil. Kişilerin genel bir değerlendirmesi ile doktorlar buna karar verecek ve uygulamayı gerçekleştirecektir. Bir kilo verme yöntemi değil de, bir şekillendirme yöntemi olan Lazer Liposuction, bölgesel olarak şekil bozukluklarına sahip olanlara hitap ediyor. Hamilelik, düzensiz beslenme, yapısal ya da ailesel sebepler gibi pek çok sebep, bölgesel anlamda genişlemeye ve inatçı yağ dokularına sahip olmaya sebep olabilir.

Lazer Liposuction Nasıl uygulanır?

Lazer Liposuction ’ın nasıl uygulandığı sağladığı avantajlar sebebi ile kendini bu grupta gören ve uygulamaya karar verenlerin ilk sorusu oluyor. Normal olarak uygulama detayları merak ediliyor. Bu operasyon ile ilgili olarak öncelikle belirtmek gerek ki, bazı kol içleri ve gıdı gibi dar bölgeler dışında, genel anestezi etkisi altında uygulama gerçekleştirilmektedir.

İşleme başlarken ise öncelikle, lazer ışınları gönderilir ve 2 – 3 milimetre kalınlığındaki fiberkanüller ile yağlar parçalanır. Ardından katı haldeki yağlar sıvılaştırılır ve klasik Liposuction uygulamasına göre daha ince olan 3 – 4 milimetrelik kanüller eşliğinde negatif basınç altında bu sıvılaştırılan yağlar çekilir.

İnce kanüllerin söz konusu olması sayesinde, klasik yönteme göre çok daha küçük kesiler ortaya çıkar. Bu da iz sorununun yaşanmaması anlamına gelir ve bu noktada da yine lazerli yöntemi ne kadar cazip olduğu gözler önüne serilmektedir. Ameliyat sonrasında ise 1 gece hastanede kalınması istenebilir.

Ertesi gün ise yürüyerek hastaneden çıkabilir ve gayet iyi bir şekilde evinize gidebilirsiniz. Az miktarda morlukların ortaya çıkması mümkündür ancak bu morluklar ortalama 10 gün gibi bir süre içerisinde ortadan kalkacaktır. 3 haftalık süreçte ise korse giyilmesi önemlidir, çünkü yağ parçalanması ve de yağ emilimi sürecektir. 3. aydan sonra sürecin tamamlandığını ve ödemlerin de tamamen geçtiğini, böylece vücudunuzun ideal şeklini aldığını görebilirsiniz.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 3.9 / 5. Toplam oylama 17

Henüz puanlayan olmadı