Bacak Estetiği Ameliyatı Fiyatları
0
(0)

Bacak ameliyatları çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilse de erkekler tarafından da talep görmektedir. Daha düzgün, daha estetik bir bacak görüntüsüne ulaşabilmek için yapılan tüm ameliyatlara bacak estetiği ameliyatları adı verilir.

Ameliyatsız bacak estetiği sağlamak neredeyse mümkün olmamakta ya da kalıcı olmamaktadır. Bacakların normalden daha kalın, daha ince, çarpıklık gibi daha asimetrik bir görüntüye sahip olması kişiyi psikolojik olarak rahatsız edebilmektedir. Bu da zamanla özgüven kayıpları yaşanmasına neden olabilmektedir.

Bacak estetiği fiyatları uygulama bölgesi ve cerrahi adımın kapsamına göre değişmektedir. Ayak bileklerinin normalden daha ince yapıla olması, dizlerde çıkıntılar oluşması tüm bacak ameliyatı ile eşdeğer değildir.

Özetle bacak estetiğinin sağlanabilmesi için tüm bacağa yönelmek gerekmeyebilir. Sorunlu bölge ya da bölgelere cerrahi operasyon uygulanması yeterli olabilir. 

Bacak Estetiği Neden Yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon: Bacak Estetiği
Operasyon Süresi: 1-3 Saat
Hastanede Kalma: 1 gece
Anestezi: Genel anestezi
İyileşme Zamanı: 5 Gün
İşe Dönüş: 7 Gün

Bacak ameliyatı, bacak estetiğinden yani bacak görüntüsünden şikayetçi olan bireyler için yapılır. Bacak estetiğinin normal düzeylere çekilebilmesi için yürütülen cerrahi işlemlere dayalıdır.

Operasyon sonrasında düzgün bacak estetiğinin gerçekleştirilmesi için yapılmaktadır. Bacak estetiğini bozan nedenlerin bazıları şunlardır;

 • Estetiği bozan aşırı incelik ya da kalınlık
 • Çarpık bacak sendromu – bacakların çarpık olması
 • Asimetrik görüntü – iki bacağın birbirinden değişik orantılarda; kalınlıkta olması gibi
 • X bacak sendromu; dizlerin birleştirildiğinde birbirine normalden daha fazla yakın durması
 • O bacak sendromu; dizlerin birleştirildiğinde birbirine normalden daha fazla uzak durması

Bacaklardaki bu estetik problemler gelişim çağını ifade eden çocukluk döneminde yetersiz beslenme ve yetersiz D vitamini alamamadan kaynaklanabilir, çocuk felci geçirmekten – yetersiz güneş ışını alamamadan kaynaklanabilir, genetik geçişle gelebilir.

Bacak estetiği sorunları kaza sonucu, hastalık sonucu gibi nedenlerle de sonradan meydana gelebilmektedir.  Kalın bacak estetiği ve çöp bacak estetiği en çok yapılan uygulamalardır.

İstanbul Bacak Estetiği 1

Bacak Şekil Bozukluğu Nedenleri Nelerdir?

 • B12 vitaminin yeterli, düzenli alınamaması sağlıklı bacak gelişimi ve bacak kemiği sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir.
 • Diyabet – şeker hastalığı bacak şekil bozukluklarına neden olabilir.
 • Böbrek yetmezliği huzursuz bacak sendromu gibi tüm bacak bozukluklarına uygun zemin hazırlayabilir.
 • Sigara ve alkol tüketimi tüm genel vücut sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörlerdendir. Bacaklarımız da uzuvlarımızdandır ve tükettiğimiz kötü materyallerden etkilenebilir.
 • Bazı ilaçların içerisinde yer alan ana ya da yardımcı bileşenler, maddeler kemik sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu da bacaklarda şekil bozukluğuna katkı sunabilir.
 • Magnezyum, Çinko, Folik Asit, Demir ve tüm B grubu kompleks vitaminlerinin yetersiz – düzensiz alınması da kemik sağlığını olumsuz etkileyebilir.
 • Parkinson hastalığı gibi bazı hastalıklar bacak şekil bozukluklarına katkı sunabilir.
 • Üre kreatinin seviyelerindeki düşüklükler huzursuz bacak sendromu başta olmak üzere pek çok bozukluğa neden olabilir.
 • Gelişim sürecinde yetersiz güneşe çıkma, yetersiz D vitamini tüketmeden kaynaklı şekil bozuklukları oluşabilir.
 • Aşırı kilo alma, aşırı ve hızlı kilo verme, doğum yapma, gebelik geçirme, genetik varyasyonlar, aşırı tuz tüketimi, aşırı şeker tüketimi, travmalar, kazalar vb diğer nedenlerden sayılabilir.

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak düzgünleştirme için her zaman ameliyata gerek olmayabilir. Ameliyatsız bacak estetiği, ameliyatsız bacak dolgusu gibi seçenekler de vardır. Ancak bu seçenekler sınırlı alanlar ve problemler içindir.

Örneğin; dengesiz beslenme sonucu şişmanlama, gebelik sonunda alınan kiloları geri verememe gibi çeşitli nedenlerle üst bacaklarda, uyluklarda fazla yağ birikimi meydana gelebilir. Bu aşamada bacak estetiğini düzgün kılabilmek için Liposuction gibi yöntemler kullanılarak yağ fazlalığı alınabilir.

Sonuç olarak herhangi bir iz kalmadan bacak estetiği gerçekleştirilmiş olur. Ancak iç bacak – iç uyluk alanlarında Liposuction uygulamalarının gerçekleştirilemediği durumlar vardır. Bu durumda iç bacak konturunu sağlayabilmek adına uyluk germe adı verilen Thigt Lift cerrahisi gerçekleştirilmelidir. 

Bacak estetiğini bozan etkiler tespit edildikten sonra sorunu çözmek için ameliyatsız yöntem düşünülür. Ameliyatsız tekniklerin yetersiz olması durumunda cerrahi işlemlere başvurulur.

Yine aynı örnek üzerinden gidecek olursak; üst bacak kalınlaşması – üst uyluk kalınlaşması durumunda uyluk germe ameliyatları yapılır. Genel anestezi kullanılarak yürütülen bu işlemde kasık kıvrımlarında bir kesi atılarak uygulama başlatılır. Kesinin çapı 4 – 5 mm’yi geçmemektedir.

Bu kesi kullanılarak kalınlaşmaya neden olan aşırı yağ dokuların çıkartılması sağlanır. Yağ çıkarma esnasında derinin fazla bol kalması durumunda bir kesi daha gerekebilir. Ancak bu koşul oldukça nadir yaşanmaktadır. Ek kesik bacak arkasından bacak aşağısına doğru yönlendirilerek atılır.

İşlem yapılmadan önce hasta ile mütabakat sağlanır. İşlemden sonra kendiliğinden eriyebilen estetik dikişler atılmaktadır. Ameliyat sonrasında hastanın üç hafta boyunca korse kullanması gerekmektedir. 

Bacak Estetiği Dezavantajları Nelerdir?

Bacak estetiği operasyonlarının ardından bazı olumsuzluklar yaşanabilmektedir. İlk olarak, operasyon sonrası dönemde kanama, şişlik ve kızarıklık gibi sorunlar görülebilir. Bu nedenle, iyileşme sürecini desteklemek adına bandajlar ya da korseler üç hafta boyunca kullanılır. Ayrıca, her ne kadar düşük bir ihtimal de olsa, yağ embolisi riski bulunur. Bu riski minimize etmek için;

 • Güvenli yağ çekme limitlerine uyulmalıdır.
 • Örneğin, 70 kilogram ağırlığındaki bir bireyden alınabilecek maksimum yağ miktarı 7 litredir.

Aşırı ilaç kullanımı da önemli bir dezavantajdır. İlaçların toksik dozlarına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Son olarak, alt bacak bölgesine yapılan liposuction işlemleri dolaşım sorunlarına yol açabilir. Dolayısıyla, mümkün olduğunca bu bölgeye müdahale edilmemelidir. Bu bilgiler ışığında, bacak estetiği operasyonlarına karar verilirken potansiyel dezavantajlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Bacak Estetiği Riskleri Nelerdir?

Hiçbir ameliyat risksiz olmadığı gibi bacak estetiğinde de aşağıdaki gibi belli başlı riskler mevcuttur;

 • Bacak estetiği için temel olarak görülen risklerden ilki bacaklarda kısa süreli oluşabilecek ödemlerdir. Ödemler genellikle operasyondan birkaç gün sonra kendiliğinden geçmektedir ve aksi durumda en kısa sürede doktorunuza danışmanız gerekebilir.
 • Çok ince ya da kalın bacaklara sahip olan bireyler tarafından oldukça sık tercih edilen bacak estetiği operasyonlarının beraberinde taşıdığı risklerden biri de uyuşma hissidir. Operasyon sırasında uygulanan lokal anestezinin bir süre daha etkilerinin devam ettiği bilinmektedir. Operasyondan sonraki ilk gün anestezinin etkisi de geçince anlık olarak gelen uyuşma hissi gayet normaldir. Hiçbir şekilde endişelenecek bir durum teşkil etmemektedir.
 • Bacak estetiğinde meydana gelebilen risklerden biri de bacakta oluşabilecek şişliklerin meydana gelmesidir. Bu durum bacak estetiği operasyonları için normal olarak karşılanmaktadır. Bacakta meydana gelen şişliklerin birkaç gün içerisinde ortadan kalkacağını bilmelisiniz. Endişeye mahal verilmemesi gereken bir durumdur ancak birkaç gün içerisinde düzelmemesi durumunda doktorunuzla görüşmeniz gerekebilir.
 • Bacak estetiğinde oluşabilecek risklerden bir diğeri de his kaybıdır. Operasyon sonrasında hastaların yaşadığı en yaygın semptomlardan biri de his ve doku kaybıdır. Operasyonun yapıldığı bölgede meydana gelen his kayıpları birkaç gün içerisinde düzelmektedir. His kayıplarının normal dönmesi birkaç günden uzun sürerse tedavi için doktorunuzla görüşebilirsiniz.
 • Bacak estetiği yaptırırken X bacak ya da O bacak problemleriniz varsa bu durumu operasyon öncesinde doktorunuza belirtmeyi unutmayınız. Her bacak estetiği kendi koşullarına göre farklı teknikler kullanılarak yapıldığı için bu tarz detayları operasyon öncesinde belirtmek daha sağlıklı olacaktır. Aksi durumda operasyonun başarısız sonuçlanması gibi risklerle karşılaşmak doğal bir sonuçtur.
 • Çöp bacaklar sebebiyle bacak estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin bacaklarına yerleştirilen implantlar her ne kadar kaliteli bileşenler tarafından üretilse de bazı durumlarda arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Bu tür durumlar nadir de yaşansa elle hiçbir şekilde müdahale etmemek oldukça önemlidir. Böyle durumlarda doktorunuzla görüşerek tedavi sürecinin yeniden başlaması ve implantınızın değiştirilmesi için en hızlı şekilde aksiyon almak gereklidir.

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak ya da bir diğer adıyla parantez bacak sorunu genellikle aşırı yağ birikmesinden kaynaklanan şekil bozuklukları olarak anılmaktadır.

Nadiren; genetik olarak, çocuk felci, sonradan geçirilen kaza, çocukluk döneminde yeterince güneşe çıkmama, çocukluk döneminde yeterince D vitamini içeren besinler tüketmeme ve benzeri gibi nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir.

Genel üzerinden konuşmaya devam edecek olursak; aşırı yağ birikintileri bacağın dış kısmından iç kısmına doğru ilerler ve sonuç olarak çarpık bacak problemi meydana gelir. Çarpık bacak görüntüsünün oluşabilmesi için bu etki şart değildir.

Aynı zamanda ayak bilekleri ve baldır bölgelerinin üst bacak alanlarına nazaran daha kalın görünmesi de çarpık bacak görüntüsünün meydana gelmesinde etkili olabilmektedir. 

Sıklıkla genetik geçişli yağlanma problemi, kemik eğriliği, kemik sağlığının yeterince sağlanamaması gibi nedenlere bağlı olan çarpık bacak oluşumunun nedenleri sınırlı ya da çoklu olabilir. Yağ transferleri yapılarak ameliyatsız bir şekilde giderilebildiği durumlar da vardır.

Yağın fazla olduğu alanlardan alınır ve az olduğu alanlara enjekte edilebilir. Kemiğe yönelik herhangi bir girişim olmadığı için yağ transfer tekniği ile çarpık bacak görüntüsü bu şekilde kamufle edilmiş olur. Bölgesel yağlanmanın daha fazla olduğu dokulardaki fazla yağ alındığı için şekil bütünlüğü sağlanabilir. 

Yağ transferinin uygun olmadığı ya da yetersiz olduğu durumlarda Liposuction yöntemi de kullanılabilir. Bu yöntemde aşırı yağ dokuları alınarak çarpık bacak sendromu düzeltilebilir. Yağlar diz bölgelerinden başlatılarak gerekli görüldüğü en ve uzunlukta, gerekli olduğu oranda alınır.

Alınan fazla yağlar gerekirse baldırların iç kısımlarına yağ transferi ile yeniden verilerek şekil bütünlüğü üzerine çalışılır. Yağ alma aldırma Lazer Liposuction tekniği kullanılarak yürütüldüğü için kas dokusuna yönelik bir zarar verilmez.

Aksine Lazer Liposuction uygulanan bölge hem fazla yağ dokusunu eritir hem de cildin sıkılaşması bir arada gerçekleştirilmiş olur. Özetle çarpık bacak için ameliyat olmaya gerek yoktur. İşlemler liposuction ve yağ transferi ile gerçekleştirilerek bacak estetiği sağlanabilmektedir.

Diz Estetiği

Diz kapağı estetiği ile “sütün gibi bacak” ifadesi tam manasıyla sağlanabilmektedir. Bazı bireylerin bacak estetiği – bacak görüntüsünde hiçbir sorun – hiçbir orantı bozukluğu olmadığı halde diz kapağı görünümünden kaynaklanan problemler nedeniyle estetik görüntüsünde bozulmalar yaşanabilir.

İlerleyen yaşa bağlı, kilo alımına bağlı sebepler silsilesi sonucu deride sarkma ve derin kırışıklıklar gözlemlenebilmekte ve bu da bireyin bacak estetiğini olumsuz yönde etkileyerek daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Diz estetiğini bozan en temel faktör ilerleyen yaş ve yerçekimidir.

Yaş ilerledikçe cildin elastikiyet derecesi alır ve yerçekimine daha az meydan okuyabilir. Bunun neticesinde diz bölgesinde sarkmalar meydana gelebilir. Bir diğer büyük etken ise kilo alıp – verme veya genetik geçişli sorunlardır. 

Diz kapağı estetiği ile cerrahi işlemlere gerek duymadan uygun görünüm sağlanabilmektedir. Bunun için Liposuction yöntemi kullanılır. Diz bölgesinde yer alan fazla yağ alınarak estetik görüntü sağlanır. Bu işlem öncesinde lokal anestezi uygulanması yeterlidir.

Elbette tek sorun diz estetiğini sağlamak ise… Bacak estetiğini bozan birden fazla sorunlu bölge var ise genel anestezi uygulanmaktadır. Diz kapağı bölgesinde yer alan 5 adet yağ kompartımanı mevcuttur. Bunların biri dizin içindedir.

Dizin alt kısmında iki adet yağ kompartımanı mevcuttur. Biri Dizin lateralinde yerleşkedir sonuncusu da dizin üst kısmında yer almaktadır. Bu yağ kompartımanları yağlandığı zaman dizin şekilsiz, kalın görünmesine sebep olur. Kompartımanlardaki fazla yağlar alındığında dizin daha ince ve şekilli görüntülenmesi sağlanır. 

Çöp Bacak Estetiği

Kürdan bacak estetiği olarak da anılmaktadır. Bacakların normalden daha ince – zayıf olması durumudur. Bacak inceliği tek bacakta yoğunlaşabilir, birinde az birinde çok olabilir ya da her ikisi de aşırı ince olabilir. Estetiğin sağlanabilmesi için silikon bacak implantları kullanılabilir.

Bu implantlar baldır kaslarının olduğu yerin tam arasına yerleştirilmektedir. İmplantlar her iki bacağa eşit dağıtılabileceği gibi bacak estetiğinin tam sağlanabilmesi için birine az birine fazla dağıtılabilir. Böylece düzensiz görünüm önlenmiş olur.

Eğer hafif düzeyde eğrilikler mevcut ise yağ enjeksiyonu, yağ transferi, kök hücre yağ enjeksiyonu gibi teknikler kullanılabilmektedir. Hafif eğriliklerde Hyaluronik Asit veya Aquafilling Enjeksiyonlar tercih edilmektedir.

Vücudun yağ fazlalığı olan alanlardan yağ dokular alınarak uygun orantı yakalanabilir. Yağ fazlalığı olmadığı takdirde Hyaluronik Asit dolgu maddesiyle bütünlük elde edilebilir.

Bu tür operasyonlar ortalama 1 saat sürmekle beraber kapsamına göre süre uzayabilir. Lokal anestezi altında yürütülür. Hasta 1 gün hastanede tutularak taburcu edilir. Toplam iyileşme evresi 1 aydır. İlk 3 gün hafif düzeyde ağrı yaşanabilir. Bu durum için hekiminizce ağrı kesiciler verilecektir. 

Uyluk Germe Ameliyatı

Bacak düzeltme ameliyatı adımlarından biri de uyluk germe ameliyatıdır. Uyluk bölgesi kapsamındadır. Uyluğun üst ve iç kısımlarında meydana gelen aşırı yağlanmanın ve deri fazlalıklarının alınmasını sağlamaktadır.

Bacaklarda az oranlarda incelme sağlanmasında etkili olsa da gerçek etkisi uylukların iç kısımlarına yönelik gerçekleşmektedir. Önemli bir neden olmadıkça 40 yaşın altı için uygulanmamaktadır. Hızlı kilo alma ve vermelerde sıklıkla rastlanan bir durumdur.

Kişinin cilt yapısı normalden daha gevşek ise daha genç yaşlarda da oluşabilmektedir. Kimi hastada asıl sorun cilt dokusunun gevşemesi olsa da kimi hastada da aşırı yağ birikimi asıl sorun olarak ortaya çıkabilir. 

Kasıkların iç kısmına 4 – 5 mm çapında yatay ya da elips şeklinde (ihtiyaca göre) bir cerrahi kesik atılır. Bu kesiden yağ fazlalığı alınır ve derinin bol kısmı (alınır ya da alınmaz) gerdirme yapılarak, kendiliğinden eriyebilen estetik dikişlerle dikilir.

Eğer hastada deri fazlalığı çok ise kesi dikey olarak atılır. Ardından uyluk iç alanlarına Liposhaping işlemi gerçekleştirilir. Dikey olarak atılan kesik bacağın iç kısmında bulunur ve iç kısmından alta doğru yönelecek şekilde yerleştirme yapılır.

Atılan kesinin izi arkada kalacağı için görüntülenmez. Bazı durumlarda cerrahi işleme yani ameliyata gerek kalmayabilir bu tür durumlarda Radyofrekans uygulamaları yürütülebilir.

Uyluk germe ameliyatlarından önce hasta genel anesteziye alınır ve hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında yapması gerekenler anlatılır.

İstanbul Bacak Estetiği 2

Bacak Dolgusu

Bacaklarında incelik ya da estetik açıdan daha iyi bir görünüm kazanmak isteyen hastalar için geliştirilmiş yöntemi ifade etmektedir. Sıklıkla çarpık bacaklarda ya da ince bacaklarda kullanılmaktadır. Başarı oranı oldukça yüksektir. Bacaklara dolgu yapılma işlemi 3 farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlar;

 1. Silikon materyaller aracılığı ile bacağın daha dolgun bir görünüme ulaştırılması
 2. Bireyin kendi fazla yağ dokularının kullanılarak bacakların dolgunluğa ulaştırılması
 3. Özel yapım tıbbi materyaller kullanılarak uygulanan dolgu sistemleri

Tıpkı meme büyütme cerrahisinde olduğu gibi bacaklara silikon protezlerde uygulanabilmektedir. Hastanın genel tipi ve bacak tipi öngörülerek silikonlar yerleştirilir. Kalıcı bir etkiye sahiptir. Vücut tarafından eritelemeyen silikonlar kullanılmakta olup başarılıdır.

Hastanın diğer vücut bölgelerinden alınan yağ dokularla yapılan dolgular ise yaklaşık 6 – 7 sene sonra erimeye başlamakta olup kalıcı bir sonuç içermemektedir. Bu yöntemde bacaklara istenildiği gibi biçim sağlanabilmektedir.

Özel dolgu maddeleri kullanılabilir. Silikon protezi tercih etmeyen bireyler içindir. Ya da vücudunda yeterli oranda fazla yağ bulunmayan bireyler tarafından kullanılabilecek bir tercihtir. Kolay uygulama sahasına sahip olup kalıcı değildir. Vücut tarafından erimektedir. 

Alt ve üst bacaklara dolgu uygulaması yapılabilmektedir. Bacak dolgusu, bacak kalınlaştırmadan ziyade bacağın daha güzel görünmesi için yani estetik görünüme kavuşması ve forma girmesi için uygulanmaktadır. İnce bacaklarda da uygulanabilir.

Dolgu işlemi ortalama bir saat sürmektedir. Ameliyatın sona ermesinden birkaç saat sonra hastalar yavaş yavaş yürümeye başlayabilirler. Eğer bacaklarda sadece çökükler bulunuyorsa bu problemde bacak dolgusu ile giderilebilmektedir. 

Bacak Yağ Enjeksiyonu Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak yağ enjeksiyonu estetikleri gerçekleştirilmeden önce göbek, basen, uyluk gibi yağ dokularının daha yoğun olduğu yerlerden yağ alınır. Gerekli işlemlere tabi tutularak korunur. Hasta genel anestezi altına alınmaktadır.

Uygulama alanlarının tam hijyeni sağlanır. Alınan yağların hava ile temas ettirilmemesi çok önemlidir. Yağlar ince yapıdaki kanüller aracılığı ile uygulama alanlarına enjekte edilmektedir. Hedeflenen görüntü oluşana dek her ihtiyaç duyulan alanlara, ihtiyaç duyduğu oranlarda enjekte işlemi yapılır.

Operasyon kapsamına göre 1 ya da 2 saat içerisinde tüm işlemler tamamlanmaktadır. Bacak yağ enjeksiyonları ile bacak düzeltme estetiği dahil pek çok estetik sorunda sürdürülebilir bir yöntemi ifade eder. İncelik, kalınlık, eğrilik dahil tüm şekillendirme estetiklerinde tercih edilebilmektedir.

Bacak yağ enjeksiyonu estetiği için hastada yeterli oranda yağ dokunun olması gereklidir. Aşırı zayıf bireylerde gerçekleştirilemez. Yağ enjeksiyonun yetersiz ya da hiçlik durumlarından Hyaluronik Asit dolgu maddesi olarak tercih edilmektedir. Bu maddenin ortalama ömrü de bir yıldır.

Bacak Estetiği Öncesi ve Sonrası Süreç

 • Hem bacak estetiği öncesi hem de sonrasında Aspirin benzeri ilaçları doktorunuzun belirteceği süre boyunca sonlandırmanız gereklidir. Aspirin kan sulandırma özelliğine sahiptir ve operasyon sonrası – esnası kanama riskini arttırır.
 • Öncesi ve sonrasında doku iyileşmesini hızlandırmak ve oluşabilecek enfeksiyonlar – komplikasyonların riskini minimize edebilmek için sigara ve alkol tüketimine ara vermelisiniz.
 • Ameliyat sonrası ilk gün çok gerekmedikçe hareket etmeyiniz.
 • Bacağınızı darbelerden koruyunuz ve bol bol dinlenerek bacağınızın altına çok kaba olmayab yumuşak yastık yerleştiriniz.
 • İyileşme evresi tamamlanana dek spor dahil hiçbir ağır aktiviteye yanaşmayınız.
 • Operasyon sonrası en az 7 gün cinsel birliktelik yaşamayınız.
 • Tuz tüketimini sonlandırınız. Böylece ödem oluşma olasılığını ve derecesini de azaltmış olacaksınız.
 • Ameliyat sonrası ilk iki – üç gün duş almayınız. 
 • Ağır kaldırmadan uzak durunuz.
 • Kullanmakta olduğunuz ve kullanacağınız tüm ilaçları (takviye edici gıdalar dahil) doktorunuz ile paylaşınız. Bazı maddeler ameliyat esnası, öncesi ve sonrası sürece zarar verebilir. sonlandırılması ya da dozunun düşürülmesi gerekebilir.
 • Yedinci günden sonra banyo yapabilirsiniz. Ancak birkaç hafta boyunca sıcak su ve buhardan mümkün mertebe uzak durunuz.
 • Solaryuma girmeyiniz, uçak seyahatinden uzak durunuz.
 • Ameliyattan üç gün sonra araba kullanabilir, seyahata çıkabilirsiniz. Ancak iyileşme evreniz sonlanana dek önermemekteyiz.
 • Operasyon sonrası önerilen süre kadar varis çorabınızı giyiniz.

Bacak Estetiği Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Bacak estetiği ameliyatı sonrası en az 2 – 3 gün dinlenmeniz gereklidir. Dinlenirken ayaklarınızı uzatınız ve ayaklarınızın altına yumuşak bir yastık yerleştirerek biraz daha yukarıda – kalp hizasında kalmasına özen gösteriniz.
 • Sargılarınız birkaç gün içerisinde açılacaktır ancak hemen çalışma hayatınıza dönmemelisiniz. Çalışmaya başlamak için en az 7 gün beklemeniz yerinde bir karar olacaktır.
 • Unutmayınız ki bacak ameliyatı sonrası iyileşme evresinin tamamlanabilmesi için yaklaşık iki ay gereklidir. Bu nedenle yürüyüş hariç hiçbir spor ya da egzersiz yapmamalısınız. Spor programlarınız için önerilen minimal süre 3 aydır.
 • Bacak estetiği yaptırdıktan sonra doktorunuzun önerdiği süre boyunca yeşil çay dahil tüm bitkisel çaylardan, kafein içeren her türlü içecek ve besinden uzak durunuz.
 • İyileşme evrenizin sekteye uğramaması ve risk oluşturmaması için alkol – sigara gibi zararlı alışkanlıklarınızı en azından doktorunuzun belirteceği süre kadar sonlandırmanız gerekir.
 • Bacak estetiğinizin türü ve kapsamına göre korse ya da varis çorabı kullanmanız gereklidir. İyileşmenizi destekleyecek bu materyaller aynı zamanda düzgün bir estetik görüntü için şarttır. Kesinlikle süre bitmeden – kullanma talimatına uyunuz.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiği fiyatları; estetiğin türü, kullanılacak yöntemler, kullanılacak maddeler ve kapsamına göre değişiklik göstermektedir.

Çarpık bacak estetiği fiyatları ile ameliyatsız bacak estetiği fiyatları birbirinden farklıdır. Aynı şey çöp bacak estetiği ve kalın bacak estetiği konusunda da değişiklik arz eder. Net fiyat alabilmek için taleplerinizi belirterek hekiminizce ön muayeneye tabi tutulmalısınız.

Kaynakça: Mundinger, G. S., & Vogel, J. E. (2016). Calf augmentation and reshaping with autologous fat grafting. Aesthetic surgery journal, 36(2), 211-220.

https://www.vervemagazine.co.nz/the-run-down-on-thigh-lifts/

https://www.healthline.com/health/knee-liposuction

0 / 5. 0

2 cevaplar
 1. Sena
  Sena says:

  Hocam merhaba iyi çalışmalar, benim iç bacak kısmımı 2-3 yıl önce yağ alımı yapıldı ve sonrasında kilo alıp verdim şu an biraz sallanıyor germe gerekiyor, bacak germe yaptıranların yorumlarını okudum ama iz kısmını tam anlayamadım, bilgi alabilir miyim

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir