kolgerme.jpg

Kol germe ameliyatı deri ve deri altı bölgesi olarak vücudun diğer bölgelerine göre daha gevşek bir deriye sahip olan kol derisine uygulanan bir cerrahi operasyondur. Bu bölgede deri sarkmaları çoğu zaman yağ birikmesi ve sarkmalar ile ortaya çıkmaktadır. Kol bölgesinde oluşan sarkmayı tetikleyen pek çok sebep bulunmaktadır.

Genlerden gelen yatkınlık, yaş ilerlemesi, kilo alma ya da kilo verme, fazla güneş ışınlarına maruz kalma ve önlenemeyecek etki olan yer çekimi bu sebepler arasında yer almaktadır. Bir süre sonra sorun haline gelen ve kişiye rahatsızlık yaşatan bu durum için en etkili çözüm estetik operasyonlar olmaktadır.

Etkili olan yöntemin sık kullanılan bir yöntem olması nedeniyle Kol Germe Ameliyatı Fiyatları ulaşılabilir hale gelmiştir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Kol Germe Ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler hakkında size verilen talimatlara harfiyen uymanız gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı uygulanacak kişi ameliyat öncesinde en az 6 saat gibi bir süre aç kalmalı ve normal şartlarda kullandığı kanamayı tetikleyecek ilaçlarını 10 gün öncesinden bırakmalıdır. Kanamayı artıracak aspirin gibi ilaçların haricinde kullanılan ilaçlar da ameliyat öncesinde hekime bildirilmelidir. Alkol ve sigara kullanımı da bu sürelerde bırakılması gerekmektedir.

Tüketilecek olan yiyecek ve içecek sınırlaması hekiminizin talimatları doğrultusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 1,5 ve 3 saat aralığında ameliyat tamamlanmaktadır. Kol Germe Ameliyatı Fiyatları tüm bu aşamalar öncesinde belirlenmektedir.

Kol Germe Ameliyatı İzleri

Kol germe ameliyatı izleri ameliyat sonrasında kullanılacak korse ile engellenmektedir. Ameliyat esnasında yara izleri, kolun iç kısmı ve koltuk altı bölgelerinde kalacak şekilde ayarlanmaktadır. Özellikle sarkma derecesi fazla olmayan kişilerde yara izleri oldukça en az görülebilecek noktalarda olmaktadır. Ortalama 10 gün sonunda yaraların iyileştiği gözle görülebilir bir hale gelmektedir.

Korse altında kalan derinin hızlanma süreci de artmaktadır. 1 ay sonrasında oluşan izlerin renkleri azalmaya başlar ve yaklaşık 1 sene gibi bir süre sonrasında ameliyat izleri neredeyse görünmeyecek bir hal almaktadır.

Ameliyat öncesinde hekiminizden izler hakkında ve Kol Germe Ameliyatı Fiyatları için net bir bilgi isteyebilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Kol germe ameliyatı fiyatları kişiye ve uygulama kapsamına göre değişkenlik göstermektedir. Operasyon uygulanma şekli kişiye ve sarkma derecesine göre farklılık gösterebilir. Deri çıkartma ile yapılan yöntemin yanı sıra bölgede yer alan yağları alarak da uygulanmaktadır.

Her hasta için farklı ameliyat tekniği kullanılmaktadır. Kimi durumda ise bu iki farklı işlem aynı anda yapılmaktadır. Gereken durumlarda liposuction uygulaması da işlemler arasında yer almaktadır ve ameliyat fiyatını bu uygulama etkilemektedir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları kişiye ve uygulanacak işlem farklılıklarına göre değişiklik göstermektedir. Muayene öncesinde net bir rakam belirlemek imkansızdır. Kesin bir fiyat bilgisi edinmeden önce muayene olmanız ve kol bölgesinde olan sarkma durumunun belirlenmesi gerekmektedir.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol Germe Ameliyatı genellikle 40 yaş ve üstü kadınların tercih ettikleri estetik operasyonlar olarak geçmektedir. Bu estetik operasyonların ise temel amacı fazla kilo alıp verme süreçlerinden sonra kol yağları, etlerinin sarkması ve kötü bir görünüm oluşturmasıdır. Kol Germe Ameliyatları genellikle kilo sorunu ve sıkılaşma sorunu yaşayan kadınların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu ameliyatlarda sarkan yağ tabakası ve ölü hücreler alınmakta ve bölgenin sıkı, sağlıklı bir görünüm alması amaçlanmaktadır. Kol Germe Ameliyatlarında yapılan işlemler ve tedavi süreçleri oldukça önem taşımaktadır. Kol kasları ve eklemleri olumsuz etkilememesi ve ameliyat sonrası tekrar eski sağlığına kolaylıkla kavuşabilmesi için uzman hekimlerden yardım alınarak tedavi süreci başlatılmalıdır.

Kol Germe Ameliyatı Olanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Kol Germe Ameliyatı olanların dikkat etmesi gereken en önemli şey öncelikle uygun ortamda yer almak ve hijyendir. Ameliyat yapılmış olan kol altı ve dirsek bölgesinin en az 6 haftaya kadar dikkatli biçimde korunması gerekmektedir. Dokuların sağlıklı ve kendini daha hızlı yenileyebilmesi için dikiş yerlerinin devamlı olarak temizlenmesi hastada hızlı bir iyileşme süreci sağlayacaktır. Kol Germe Ameliyatı yapıldıktan sonra hastaların 3 haftaya kadar kesinlikle ağırlık taşımamaları ve kol kaslarını hareket ettirmemeleri gerekmektedir. Koltuk altından dirsek altına uzanan dikişlere ise çıplak elle müdahalelerin yapılmaması önerilmektedir. Hastalar dikişlerini ve kol bölgesi izlerini sıkılaştırmak amacıyla bu süreçte korse kullanabilirler. Korseler sayesinde sıkılaşma ve doku yenilemesi daha hızlı biçimde ilerleyecektir. Ameliyat sonrası süreçlerde yüzmek spor yapmak gibi faaliyetler hastalarda olumsuz etkiler sağlayabilir.

Kol Sarkması Neden Olur?

Kol Sarkması Neden Olur? Sorusunun pek çok cevabı ve sebepleri bulunmaktadır. Bu sorunun en temel nedeni vücudu oluşturan hücrelerin çalışma sistemleridir. Zaman içerisinde az çalışan ve yahut hasar almış hücreler sayesinde Kol Sarkmaları gibi vücutta oluşan sarkmalar bulunabilmektedir. Kol hücreleri ve dokularını tetikleyen diğer nedenlerde bulunmaktadır. Bu nedenler arasında Kalıtım ve Gen özellikleri de önem teşkil etmektedir. Kol Sarkmalarını tetikleyen bir diğer önemli neden ise vücutta devamlı olarak kilo alıp verme hareketlerinden kaynaklanan yağ birikmeleri olarak bilinmektedir. Özellikle 30 yaş üstü kadın nüfusunda kilo değişimlerinden dolayı Kol Sarkmaları gibi duruş bozuklukları meydana gelebilmektedir.

Kol Sarkması Düzelir mi?

Kol Sarkması düzelir mi? Sorusunun cevabı uzun süredir merak edilen ve sıklıkla araştırılan bir konudur. Kol Sarkması yaş, cinsiyet kalıtımsal özellikler ve kilo alıp vermek gibi unsurların sonucunda ortaya çıkan bir estetik olmayan duruş halidir. Bu sorunu erkeklere nazaran kadınlar çok fazla araştırmakta ve sıkılaştırma yöntemlerine başvurmaktadır. Kol sarkmalarının temelinde oluşan yağ miktarları fazla ise spor ve egzersizler sayesinde sıkılaşıp sarkmalar düzelebilmektedir. Fakat yağ miktarının az olduğu ölü hücre ve dokuların yer aldığı durumlarda estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Bu operasyonlar ile Kol Sarkması problemleri düzelmekte ve daha estetik görünüm kazanmaktadır.

Kaynaklar:

  1. http://www.turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/view/1104
  2. https://www.journalagent.com/z4/download_fulltext.asp?pdir=eamr&plng=eng&un=OTD-49379
  3. https://www.researchgate.net/profile/Aysin_Yesilada/publication/292565361_Postbariatric_Aesthetic_Surgery/links/56af3da408aeaa696f2fdb6e.pdf

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın