Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2022
4
(9)

Kol germe ameliyatı fiyatları sizlere yapılacak olan germe işlemlerinin detaylarına ve ekstra olarak yapılacak olan estetik müdahaleye göre belirlenir. Ne kadar çok müdahale edilmesi gerekiyorsa, doğal olarak fiyatlandırma da buna göre değişir. 

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde kol germe ameliyatı fiyatları ise diğer şehirlerde yapılan işlemlere göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü böyle büyükşehirlerde her zaman çok daha iyi seçenekler ve yöntemler vardır. 2023 Kol germe ameliyatı fiyatları ne kadar? Kol germe ameliyatı fiyatlarını belirleyen unsurlar şöyledir:

 • Kol germe ameliyatı ücreti kişilerin kol bölgesindeki deformelere göre değişkenlik göstermektedir. Kol bölgenizde ne kadar oranda bir sarkma ve deformeler varsa buna göre de fiyatlandırma değişmektedir. 
 • Özel hastane kol germe ameliyatı ücretleri ise kişilerin tercih ettiği özel hastaneye göre değişkenlik gösterir. Hangi özel hastanede işlem yapılacaksa ve uzman doktor bu alanda ne kadar iyi ise ona göre fiyatlandırma sunulur. 
 • Devlet hastanelerinde kol germe ameliyatı fiyatları kollarda meydana gelen sarkmaların, kişilerin sağlık durumunu olumsuz etkilemesine göre değişir. Bu sarkmalar ne kadar ciddi ve ne kadar olumsuz etkiliyorsa fiyatta ona göre değişir.
 • Ortalama kol germe ameliyatı fiyatları kısacası, kollarınızdaki sarkma durumuna göre değişir. Bu sarkmaların mutlaka derecesi anlaşılmalı ve buna göre nasıl bir yol izleneceğine karar verilmesi gerekir. 

2023 Kol germe ameliyatı fiyatları hakkında sizlere en doğru ve net bilgileri ne yazık ki veremiyoruz. Bu konuda sizler en iyi ve etkili bilgilere erişmek istiyorsanız, yapmanız gereken iyi bir uzmanla görüşmek ve bu uzmandan detaylı bilgi almaktır. 

Güncel kol germe ameliyatı fiyatları hakkında sizlere en doğru ve net bilgi bu şekilde verilecektir. Ayrıca yapılacak olan işlem hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Özellikle kadınların çok rahatsız olduğu estetik konularından bir tanesi yaşa veya kiloya bağlı olan kol sarkmalarıdır. Bu durumlarda ilk olarak düzenli beslenme ve spor önerilse de bu yöntemlerin kesin sonuç vermesi beklenemez. Bu sonuçların alınamadığı hastalarda da kol germe ameliyatı yapılabilir.

Kol germe ameliyatı, koltuk altı ve dirsek arasında ki fazla deri ve yağ tabakalarının alınarak kol bölgesinin daha estetik bir görünüme getirilmesi işlemidir. Üst kol konturları bu şekilde güzel bir görünüme getirilirken büyük ölçekli operasyonlarda kesik izi kalabilir.

Kol germe ameliyatı sonrası üst kollar daha genç ve dinamik görüneceği için hastalar gündelik hayatlarında çok daha rahat hareket edip özgüven kazanabilir. Ve en çok çekinilen konu olan kısa kollu giysiler de artık sıkılmadan giyilebilir olacaktır.

Kol İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Tedavi Detayları
Operasyon: Kol Germe Ameliyatı
Operasyon Süresi: 2-3 Saat
Hastanede Kalma: 1 Gece
Anestezi: Genel Aneztezi
İyileşme Zamanı: 7 Gün
İşe Dönüş: 10 Gün
 • Kol bölgelerinde meydana gelen sarkmalar estetik açıdan istenmeyen görüntülerin meydana gelmesine sebep olmaktadır.
 • Özellikle orta yaş üzeri kadınlarda görülen kol sarkmaları, kişileri özellikle psikolojik açıdan son derece olumsuz etkilemektedir.
 • Gelişen estetik cerrahi bilimi ile kol germe ameliyatları ile kollarınızda oluşan istenmeyen sarkma ve gevşemelerden kurtularak istediğiniz estetik ve hoş görünüme sahip olmanız son derece kolay.
 • Kol germe ameliyatları genel olarak 1 saat içerisinde tamamlanan operasyonlardır. Operasyonlar genel anestezi altında yapılabileceği gibi sedasyon işlemi ile de yürütülebilir.
 • Kol germe ameliyatlarının ilk aşamasında hastanın kol altı bölgesinden başlayan ve dirseğe kadar uzanan “L” harfi şeklinde bir kesik oluşturulur.
 • Bölgede bulunan deri dışarı alınır ve kolun gerginliği arttırılmış olur.
 • Bu işlem çerçevesinde kollarında aşırı kalınlık bulunan hastalara liposhaping işlemi de uygulanabilir. Bunun kararı, hekim tarafından gerekli muayeneler yapıldıktan sonra verilir. 
 • Kol germe ameliyatına giren hastalar genel olarak operasyon sonrası ilk gün taburcu edilmektedir. Hastaların, operasyonun ardından iki gün sonra banyo yapmalarına izin verilmektedir.
 • Kol germe ameliyatlarında dikişler cildin altına uygulanır ve ayrıca bir dikiş alma operasyonuna ihtiyaç yoktur.
 • Operasyon sonrası ilk üç hafta iyileşme sürecinde değerlendirilir ve hastaların aşırı kol hareketlerinden kaçınmaları gerekmektedir. Üç haftalık sürecin ardında kol hareketleri yapmadan spor yapabilecek olan hastalar altı haftalık süreç sonunda istedikleri her hareketi yapabilirler.

Kol Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Kolda yıllar içerisinde meydana gelebilen sarkma, yağlanma gibi sorunlara karşı uygulanan kol germe ameliyatı, beraberinde birtakım riskleri de barındırmaktadır. Kol germe ameliyatının tüm riskleri aşağıdaki gibidir:

 • Kol germe ameliyatı sırasında genellikle lokal anestezi yöntemiyle uyuşturma yapılmaktadır. Gereken bölgeye noktasal olarak uygulanan lokal anestezi doğru şekilde uygulanmazsa ciddi derecede acı hissedilebilir. Tüm bu acıların hissedilmemesi ve sorunsuz bir kol germe ameliyatının geçirilmesi için genellikle tavsiye edilen yöntem genel anestezidir.
 • Ameliyatta yanlış giden bazı durumların olması ve ameliyatın doğru yapılmaması sonucunda oluşabilecek bazı riskler vardır. Bu risklerden ilki dikişlerde açılmaların olmasıdır. Ameliyattan sonra belirli bir süre içerisinde dikişlerde açılma meydana gelebilir ve bu durum oldukça tehlikelidir. Böyle bir durumun yaşanmasıyla birlikte olabildiğince hızlı bir şekilde hastaneye gidilmelidir. Yeniden bir tedavi sürecinin başlaması oldukça elzemdir.
 • Kol germe ameliyatında oldukça sık rastlanan sorunlardan biri de yetersiz germe sorunudur. Yetersiz germe, ameliyat sonrasında kolun neredeyse hiç gerilmemiş gibi görünmesini sağlar ve böylelikle kolda en ufak bir daralma dahi görülemez. Bu tarz durumlarda aynı bölge kısa süreler içerisinde ikinci kez ameliyat edilememektedir. Bu sebeple bir süre istirahat etmek ve kolu hareket ettirmemek tavsiye edilir.
 • Yağlanmış ve sarkmış kolların gerilmesi yalnızca doktorların yapacağı ameliyatlar sayesinde mümkündür. Sosyal medyada ya da dışarıdan duyulan herhangi bir teknikle kalıcı şekilde kol germek mümkün değildir. Pek çok kişi farklı teknikler deneyerek sağlığını riske atabilirken doktorlar bu durumun yalnızca ameliyatla mümkün olabileceğini belirtmektedir.
 • Kol germe ameliyatındaki risklerden biri de gerilmiş olan kolda meydana gelebilecek ekstra şişliklerdir. Ameliyat sonrasında kolun kendini toparlaması için tüm bu şişlikleri zamanla dışarı atması gerekir. Bu sebeple birkaç günden bir haftaya kadar kolda şişlikler görmek çok normaldir. Tüm bu şişlikler bir süre sonra kendi kendine geçecektir. 
 • Ameliyat sonrasında kolun tedavisini hızlandırmak için yapılabilecek en iyi şey masaja başvurmaktır. Bir süre boyunca doğru noktaya doğru tekniklerle masaj yapılması, koldaki yaraların ve şişliklerin çok daha hızlı tedavi edilmesini sağlar.

Kol Sarkması Sebepleri Nelerdir ?

Kol germe ameliyatları için bazı nedenlerin oluşması gerekmektedir. Estetik açıdan kötü bir görüntüye sahip olan kol sarkması nedenleri arasında şunlar gösterilebilir:

 • Derinin Yapısal Özelliği: Kol derisinin sarkık olması gündelik hayatımızın içerisinde bize motivasyon yönünden zarar verip özgüven kaybı yaşamamıza sebep olabilir. Sarkmanın nedenlerinden bir tanesi derinin yapısal ve genetik özelliğidir. Kimi insanlar düzenli sporuna ve beslenmesine dikkat etse de bu durum meydana gelebilir. Bu da derinin yapısal şeklindeki farklılıktan kaynaklanmaktadır.
 • Aşırı Ve Hızlı Kilo Değişiklikleri: Aşırı hızlı kilo değişimleri insan bedenini tümüyle yorar ancak kollar üzerinde kalıcı etikler bırakabilir. Bilindiği üzere deri esnek bir yapıya sahiptir. Kilo alındığında bir genişleme gösterir. Bu kilo almalar veya vermeler pik noktalarda gerçekleşirse derinin yapısında bozulmalar meydana gelecektir. Bu da üst kol derisinde sarkmalara neden olacaktır.
 • Sigara: Sigara insan bedeninin tamamına zarardır desek çokta yanılmış olmayız her halde. Bunun sebebi de sigara dumanının insan vücudundaki sağlıklı hücreleri yok ediyor olması. Kol bölgesi hücrelerinin de ölmesi derinin dinç ve enerjik olamamasına sebebiyet verecektir.
 • Sağlıksız Beslenme: Bu neden de aslında aşırı kilo değişiklikleri maddesi ile aynı yola çıkıyor. O maddenin tetikleyicisi de diyebiliriz. Özellikle fastfood tarzında gıdaların tüketilmesi bu nedeninin gerçekleşme oranını her geçen yıl daha da yukarıya çekiyor.
 • Yağlanma: Üst kol bölgesinde sık kilo değişikleri ile orantılı olarak belli miktarda yağlanma gerçekleşir. Bu sorunda kollarda sarkmaya neden olur ve ortaya pek de estetik olmayan bir görüntü çıkar. Bu durumun önüne geçebilmek için düzenli egzersiz yapılması önerilmektedir. Düzenli hareket etmek bu bölgedeki kas ve hücrelerin uyanmasını sağlayacaktır. Düzenli egzersiz yaparak daha dinç ve dinamik bir üst kol derisine sahip olabilirsiniz.
 • Yaşlanma: Aslında kol derisinin sarkma sebepleri arasında en geneli olarak yaşlanmayı sayabiliriz. Bu sorun da zaten çoğunlukla yaşça yüksek bireylerde görülür. Aslında bunun tamamen önüne geçmek mümkün değildir. Yaşlanma ile beraberinde vücut sıkılığının kaybolması geldiği için kesin bir çözüm yoktur. Lakin süreci uzatmak da gayet mümkün. Bunun için kol derisini sıkı ve dinç tutacak egzersizler yapmanız ve bu sorunla karşılaşmadan önce yapmaya başlamanız oldukça işe yarayacaktır.

Kol Sarkması için Egzersizler İşe Yarar mı?

İnternette dolaşan pek çok makaleden biri de kol sarkması için egzersiz programlarıdır. Bu tür egzersizlerin işe yarama olasılıkları vardır. Ancak sarkma yaşanan kollarda hiçbir etkisi yoktur. Kol sarkması yaşandığı takdirde tek etkili ve kalıcı olabilen yöntem estetik girişimlerdir.

Aşırı ve hızlı kilo alma, aşırı ve hızlı kilo verme odaklı kolda sarkma yaşanma olasılıkları oldukça yaygın olmakla beraber ilerleyen yaşa bağlı sarkmalar da oluşabilmektedir.

Genetik varyasyonlar, sağlıksız beslenme gibi etkileri de yok saymamak gerekir. Ayrıca hareketsiz bir yaşam da kol sarkmalarında sıklıkla karşılaşılan durumlardandır. 

Kol sarkması için egzersizler işe yaramamaktadır. Hali hazırda kol sarkması mevcut iken yapılan bu çalışmaların elbette genel vücut sağlığı için faydaları vardır.

Ancak tahrip olmuş, gevşemiş, sarkmış doku ve derileri eskiye döndürmesi umut edilemez. Bu tür egzersizleri yaşam boyu ve düzenli olarak yaparak hem zinde kalabilir, hem zayıflayabilir hem de deri sarkmalarının oluşma olasılıklarını minimum seviyeleri indirgeyebilirsiniz.

Ne var ki kollarınızda deri sarkması oluştuktan sonra yapmanız, deri sarkmasını gideremeyecektir.

Kol Sarkması Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Kol germe ( kol inceltme ) ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler hakkında size verilen talimatlara harfiyen uymanız gerekmektedir.

Kol germe ameliyatı uygulanacak kişi ameliyat öncesinde en az 6 saat gibi bir süre aç kalmalı ve normal şartlarda kullandığı kanamayı tetikleyecek ilaçlarını 10 gün öncesinden bırakmalıdır.

Kanamayı artıracak aspirin gibi ilaçların haricinde kullanılan ilaçlar da ameliyat öncesinde hekime bildirilmelidir. Alkol ve sigara kullanımı da bu sürelerde bırakılması gerekmektedir.

Tüketilecek olan yiyecek ve içecek sınırlaması hekiminizin talimatları doğrultusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 1,5 ve 3 saat aralığında ameliyat tamamlanmaktadır. Kol Germe Ameliyatı Fiyatları tüm bu aşamalar öncesinde belirlenmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İzler Ne Zaman Geçer?

Kol gerdirme ameliyatını genelde kadınlar, dirseklerinin üstünden itibaren deride oluşan gevşeme sebebiyle olurlar. 

Genelde bu ameliyat 40 yaşına ulaşmış kadınlara yapılır.  Ameliyatta kolda oluşan fazla deri çıkartılarak sarkmalar gerginleştirilir. Genel anestezi altındayken ameliyat yapılır, yaklaşık 60 dakika süren bir ameliyattır. 

Peki, kol germe ameliyatı sonrası izler ne zaman geçer?

Ameliyattan sonra koltuk altınızdan uzanan ince bir çizgi şeklinde dirseğe kadar yara iziniz olur. Bu yara izi 6. Ayı geçtiğiniz de silikleşmeye ve kaybolmaya başlar. Ancak dürüst olmak gerekirse kişinin ten rengine ve deri yapısına göre hafif belirgin bir yara izi de kalma riski vardır.

Kol Gerdirme Ameliyatı Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Kol sarkmaları için kol germe ameliyatı korkulacak bir ameliyat değildir, yaklaşık 1 saat süren genel anestezi altında yapılan kolay bir cerrahi operasyondur. Bu ameliyattan sonra sadece bir gün hastane de yatmanız gerekmektedir.

Hastanede yatış sonrasında kolunuzda da bir süre kol korsesi ile günlük hayatınıza devam etmeniz istenmektedir. Kol gerdirme ameliyatı olduktan sonra tabi ki birkaç gün ameliyat edilen bölge de ödem birikir. 

Peki, kol germe ameliyatı sonrası ödem ne zaman geçer? Bu ödemi atmak için, normal zamanda da vücudunuzda oluşan ödem için yaptığınız gibi bol bol su içmeyi deneyebilirsiniz. Ancak ödem attırıcı ve kan sulandırıcı ilaç / bitki çaylarından kaçınmanız gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatının Ağrı Durumu: Ne Beklenmelidir?

Kol germe operasyonu, birçok bireyin daha sıkı ve estetik kollar elde etme amacıyla tercih ettiği bir prosedürdür. Bu cerrahi işlem, genellikle ağrısız bir şekilde tamamlanır. Ancak operasyon sonrasında, hastalar bazı hafif ağrı ve sızı hissetmeye hazırlıklı olmalıdır. Bu durum, cerrahi müdahale sonucu meydana gelen doğal bir tepkidir ve endişe edilecek bir durum değildir. İyileşme sürecinde, doktor tarafından önerilen ağrı kesicilerin düzenli kullanımı sayesinde;

 • Hafif ağrılar,
 • Rahatsız edici sızılar,

zamanla azalır ve sonunda tamamen yok olur. Doktorunuz, iyileşme sürecinizi kolaylaştırmak için size en uygun ağrı kesiciyi tavsiye edecektir. Bu süreçte, doktorunuzun önerilerine uyum sağlamak, ağrı yönetiminde kritik bir öneme sahiptir. Böylece, kol germe ameliyatının ardından konforlu bir iyileşme dönemi geçirmek mümkün olur.

2023 Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Kol germe ameliyatı fiyatları kişiye ve uygulama kapsamına göre değişkenlik göstermektedir.

Operasyon uygulanma şekli kişiye ve sarkma derecesine göre farklılık gösterebilir. Deri çıkartma ile yapılan yöntemin yanı sıra bölgede yer alan yağları alarak da uygulanmaktadır.

Her hasta için farklı ameliyat tekniği kullanılmaktadır. Kimi durumda ise bu iki farklı işlem aynı anda yapılmaktadır. Gereken durumlarda liposuction uygulaması da işlemler arasında yer almaktadır ve ameliyat fiyatını bu uygulama etkilemektedir.

2023 Koltuk altı gerdirme ameliyatı fiyatları kişiye ve uygulanacak işlem farklılıklarına göre değişiklik göstermektedir. Muayene öncesinde net bir rakam belirlemek imkansızdır.

Kesin bir fiyat bilgisi edinmeden önce muayene olmanız ve kol bölgesinde olan sarkma durumunun belirlenmesi gerekmektedir.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

İstanbul’da Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

‘’İstanbul’da kol germe ameliyatı fiyatları ne kadar?’’ sorusu her klinikte, doktorda ve işlemde değişiklik gösterdiği için kesin cevap almanızın çözümü muayene olmaktır. Kol germe ameliyatı fiyatları hastanın durumuna ve uygulama kapsamına göre farklılık göstermektedir.

Kol germe operasyonu uygulanma şekli kişiye ve sarkma derecesine göre değişiklik gösterir. Deri çıkartma ile yapılan yöntemin yanı sıra bölgede yer alan yağları alarak da işlem gerçekleştirilir.

Her hasta için farklı ameliyat yöntemleri kullanılmaktadır. Kimi durumda ise bu iki farklı işlem hastaya aynı anda uygulanmaktadır. Gereken durumlarda liposuction uygulaması da işlemler arasında bulunmaktadır ve ameliyat fiyatını bu uygulama değiştirmektedir.

S.S.S

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol Germe Ameliyatı genellikle 40 yaş ve üstü kadınların tercih ettikleri estetik operasyonlar olarak geçmektedir. Bu estetik operasyonların ise temel amacı fazla kilo alıp verme süreçlerinden sonra kol yağları, etlerinin sarkması ve kötü bir görünüm oluşturmasıdır. Kol Germe Ameliyatları genellikle kilo sorunu ve sıkılaşma sorunu yaşayan kadınların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu ameliyatlarda sarkan yağ tabakası ve ölü hücreler alınmakta ve bölgenin sıkı, sağlıklı bir görünüm alması amaçlanmaktadır. Kol Germe Ameliyatlarında yapılan işlemler ve tedavi süreçleri oldukça önem taşımaktadır. Kol kasları ve eklemleri olumsuz etkilememesi ve ameliyat sonrası tekrar eski sağlığına kolaylıkla kavuşabilmesi için uzman hekimlerden yardım alınarak tedavi süreci başlatılmalıdır.

Kol Germe Ameliyatı Olanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Kol Germe Ameliyatı olanların dikkat etmesi gereken en önemli şey öncelikle uygun ortamda yer almak ve hijyendir. Ameliyat yapılmış olan kol altı ve dirsek bölgesinin en az 6 haftaya kadar dikkatli biçimde korunması gerekmektedir. Dokuların sağlıklı ve kendini daha hızlı yenileyebilmesi için dikiş yerlerinin devamlı olarak temizlenmesi hastada hızlı bir iyileşme süreci sağlayacaktır. Kol Germe Ameliyatı yapıldıktan sonra hastaların 3 haftaya kadar kesinlikle ağırlık taşımamaları ve kol kaslarını hareket ettirmemeleri gerekmektedir. Koltuk altından dirsek altına uzanan dikişlere ise çıplak elle müdahalelerin yapılmaması önerilmektedir. Hastalar dikişlerini ve kol bölgesi izlerini sıkılaştırmak amacıyla bu süreçte korse kullanabilirler. Korseler sayesinde sıkılaşma ve doku yenilemesi daha hızlı biçimde ilerleyecektir. Ameliyat sonrası süreçlerde yüzmek spor yapmak gibi faaliyetler hastalarda olumsuz etkiler sağlayabilir.

Kol Sarkması Neden Olur?

Kol Sarkması Neden Olur? Sorusunun pek çok cevabı ve sebepleri bulunmaktadır. Bu sorunun en temel nedeni vücudu oluşturan hücrelerin çalışma sistemleridir. Zaman içerisinde az çalışan ve yahut hasar almış hücreler sayesinde Kol Sarkmaları gibi vücutta oluşan sarkmalar bulunabilmektedir. Kol hücreleri ve dokularını tetikleyen diğer nedenlerde bulunmaktadır. Bu nedenler arasında Kalıtım ve Gen özellikleri de önem teşkil etmektedir. Kol Sarkmalarını tetikleyen bir diğer önemli neden ise vücutta devamlı olarak kilo alıp verme hareketlerinden kaynaklanan yağ birikmeleri olarak bilinmektedir. Özellikle 30 yaş üstü kadın nüfusunda kilo değişimlerinden dolayı Kol Sarkmaları gibi duruş bozuklukları meydana gelebilmektedir.

Kol Sarkması Ameliyat ile Düzelir mi?

Kol Sarkması düzelir mi? Sorusunun cevabı uzun süredir merak edilen ve sıklıkla araştırılan bir konudur. Kol Sarkması yaş, cinsiyet kalıtımsal özellikler ve kilo alıp vermek gibi unsurların sonucunda ortaya çıkan bir estetik olmayan duruş halidir. Bu sorunu erkeklere nazaran kadınlar çok fazla araştırmakta ve sıkılaştırma yöntemlerine başvurmaktadır. Kol sarkmalarının temelinde oluşan yağ miktarları fazla ise spor ve egzersizler sayesinde sıkılaşıp sarkmalar düzelebilmektedir. Fakat yağ miktarının az olduğu ölü hücre ve dokuların yer aldığı durumlarda estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Bu operasyonlar ile Kol Sarkması problemleri düzelmekte ve daha estetik görünüm kazanmaktadır.

Kaynakça:

https://academic.oup.com/asj/article/36/2/193/2589260

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S235258781930021X

https://www.journalagent.com/z4/download_fulltext.asp?pdir=eamr&plng=eng&un=OTD-49379

4 / 5. 9

9 cevaplar
 1. Sevin
  Sevin says:

  hocam merhaba, kol altı sarkmaları için ameliyat olmak istiyorum. Fiyatı ve süreç hakkında bilgi alabilir miyim. teşekkürler

  Cevapla
 2. emine
  emine says:

  Merhaba Tayfun bey. Adım Emine. 36 yaşındayım. Birkaç sene önce hızlı bir zayıflama diyetine girdim. Ama keşke hızlı kilo vermeseydim diyorum şimdi. Neyse bu hızlı kilo vermeden kaynaklı her ne kadar epey güzelleşsem de kollarımda deri sarkması oluştu. Miktar olarak çok olmasa da kolsuz bir şey giyemiyorum artık. Kol germe ameliyatının fiyatını merak ediyordum.

  Cevapla
 3. Çiğdem
  Çiğdem says:

  Selam hocam. Benim kol altımda da sarkmalar var. Çok değil ama var. Sorum ise şu internette kol altı sarkmaları için egzersiz makaleleri var. Hepsini denedim ama hiç bir işe yaramadı. Ameliyat sarkmaya kesin çözüm sağlayabilir mi?

  Cevapla
 4. Leyla
  Leyla says:

  Merhaba hocam, benim kollarım kalın ve yanlara açıp hareket ettirince sallanıyor, sanırım hem yağ alımı hem germe gerekiyor, kol germe yaptıranların yorumlarını okudum ve videolarını izledim, genel bilgim var, fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir