Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2022
0
(0)

Cilt dokusunun gergin olması, estetik ve kemik yapısıyla uyumlu görünmesi genetik yapıya bağlı ortaya çıkan bağ dokularıdır. Bağ dokuları az esneyecek kişiler her zaman genç görünüme sahip olurlar. 

Doğum sonrasında bağ dokusu gelişir. Orta yaşlarda genetik ve çevresel faktörlere göre belli bir esnekliğe kavuşmaktadır.  Esneklik yaşlanmayı da beraberinde getirecektir.

Esneklik kazanan yüzde ortaya çıkan yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için yüz germe ameliyatı tercih edebilirsiniz.

Endoskopik yüz germe ameliyatı olarak orta kısımdaki bölgeleri gerdirebilirsiniz. Endoskopik yüz germe ameliyatı son yıllarda en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır

Endoskopik Yüz Germe Nedir?

Endoskopik yüz germe ameliyatı, yüzdeki orta bölgede yer alan göz kapağı, ağız çevresi ve yanak kısımlarında ortaya çıkan çizgilerle birlikte elmacık kemiklerine gerçekleştirilen estetik operasyondur. 

Bu ameliyat sayesinde yüzde bulunan yapıların gerilerek daha genç görünüme kavuşması sağlanır.

Yüzünde sarkma, torbalanma, çizgi belirginleşmesi gibi sorunlar oluşan herkes bu sorunları yaşayabilir.

Endoskopik yüz germe ameliyatıyla birlikte yüz bölgesinde yer alan tüm istenmeyen görüntüler ortadan kaldırılır. Yüzünüzün olandan daha genç bir görünüme kavuşması için gerekli işlemler yapılır.

Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopik yüz germe ameliyatı; saçlı deride atılan bir kesi ile yapılır. Operasyon sırasında kamera kullanılarak cildinizin içine girilir. Kullanılan endoskopi teknolojiyle birlikte  deri altında tüm işlemler sorunsuz şekilde yapılır.

Kullanılan kameralar 3-4 mm kadardır.   Görüntü alındığı için ince çalışma yapılabilir. Operasyon 3-4 saatte tamamlanır. Bu ameliyat sayesinde göz kapaklarının üzerindeki sarkıklıklar giderilebilir.

Endoskopik yüz gerdirme ameliyatında yüz bölgesinde yer alan çok küçük yapıdaki dokular da korunmaktadır.  Ameliyat sonrasında sizler daha doğal ve genç bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Alın, yanak, ağız ve göz çevresinde bulunan şakaklar bu yöntemde cerrahınız tarafından gerdirilir. Doğru anestezi yöntemi uygulanarak yapılan bu operasyonda ağrısız ve konforlu bir müdahale geçirebilirsiniz.

Endoskopi teknolojisi kullanılarak yapılan yüz gerdirme ameliyatında alın ve elmacık kemikleri doğal bir yapıya gelerek daha çıkık yapılır. Operasyonda cildinizde ortaya çıkan yorgun ifadeyi de ortadan kaldırabilir ve sağlıklı bir görünüme geçiş yapabilirsiniz.

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik Yüz Germe Sonrası Süreç

Endoskopik yüz germe ameliyatı sonrasında orta yüz bölgenizde belli oranda ödem oluşabilir. Ancak ödem oluşmasını engellemek amacıyla birçok uygulama yapılabilmektedir.  Yüz bölgesine yapılan müdahale hassas olduğu için ödemler 20 gün kadar sonra tamamen geçecektir.  

Ameliyat sonrasında iyi dinlenmelisiniz. Çünkü bu süreçte yorucu ve stresli işler istediğiniz sonuçları almada ve iyileşme sürecinde olumsuz etki getirecektir.

Endoskopik yüz gerdirme ameliyatı sonrasında cildinizin doğal bir yapıya kavuşması için 3 ay gibi bir süre gerekiyor. Üçüncü aydan itibaren istediğiniz genç görünüme kavuşabilirsiniz. Endoskopik yüz gerdirme işlemleri uzun süre sonuç veren bir uygulamadır.

Ancak bu işlemde birkaç sene sonra kaşlarda belli bir oranda aşağı inme olabilir. Ancak eski konumu yanında kaşlarınız hep daha yukarıda olacaktır.

Orta yüz bölgeniz de başarılı yapılan operasyonlarla çok uzun yıllar yapısını koruyacaktır. Yüz gerdirmede endoskopi teknolojisi en kalıcı yöntemler arasında yer alıyor.

Operasyonlar sonrasında hafif ağrıları engellemek için doktorunuzun verdiği ilaçları kullanın. Ayrıca doktorunuzun verdiği antibiyotikleri de kullanarak enfeksiyon riskini ortadan kaldırın. Endoskopik yüz gerdirme sonrasında eforlu sporlar için en az 1-1.5 ay kadar beklemelisiniz. 

Dikişleriniz alındıktan sonra hafif egzersizlere doktorunuz izin verecektir.  Doktor seçimine dikkat etmelisiniz. Bu işlemde saçlı deriden kesi açıldığından yanlış bir uygulamada saç kayıpları yaşanabilir. 

Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı Fiyatı

2023 Endoskopik yüz germe fiyatları birçok faktöre göre değişmektedir. Özellikle bu işlemin fiyatını belirleyen etmenler arasında doktorunuzun tecrübesi ve sağlık kuruluşunun fiyat politikası önemlidir.

Profesyonel kurumlar ve yoğun tercih edilen başarılı cerrahların ücretleri daha yüksektir. Ayrıca endoskopi cihazının kalitesi de fiyata etki edecektir.

Endoskopik yüz germe sonrasında genelde hasta 1 gün kontrol altına alınır. Hastanede kalma süreniz de fiyatta az da olsa etkilidir. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve ödemeyi yapacağınız para birimi de  yüz germe operasyonu fiyatlarına etki eder. 

Yüz gerdirmeyle birlikte ek operasyonlar tercih eden hastalarda fiyat farklı olacaktır. Endoskopik yüz germe 2023 fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynakça:

https://academic.oup.com/asj/article/22/2/113/220003

https://www.medicalnewstoday.com/articles/244066#what_is_a_facelift

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir