bacakicigerme.jpg

Bacak içi germe ameliyatı, bu bölgede bulunan ve sarkan ya da gevşeyen derinin cerrahi bir operasyon ile toparlanma işlemidir. Kişinin sosyal hayatı, yeme ve içme durumları, egzersiz sonrası, aşırı kilo kaybı ve yaş ilerlemesi nedeniyle vücutta deri sarkmaları gerçekleşmektedir.

Zamanla bacak içinde sarkan deriler bir sorun haline geldiği gibi rahatsızlık verici de olacaktır. Bacak içlerinde olan sarkmalar sonrasında tedavi olmadığın bu bölgede sürtünme nedeniyle tahriş ve o bölgede cilt sorunları da meydana gelmektedir.

Günümüzde özellikle kilo kaybı ya da alımı sonrasında sarkan bacak içi derisi için en uygun tedavi olan bu yöntem için muayene öncesinde net bir Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları vermek mümkün değildir.

Bacak İçi Germe Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

Bacak İçi Germe Ameliyatından önce yapılması gerekenler aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.

Anestezi ya da bazı durumlarda sadece lokal anestezi altında yapılan bu operasyon öncesinde uzman hekiminizin talimatlarına uymanız gerekmektedir.

Ameliyattan 10 gün önce sigara ve alkol kullanımına son vermeniz, talimatlar doğrultusunda yeme ve içmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle ameliyattan önceki son 6 saat içerisinde yeme ve içmeye son vermelisiniz.

Sürekli olarak kullanılan bir ilacınız var ise muayene esnasında hekime bildirmelisiniz. Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı etkisi olan ilaçları ameliyattan önceki hafta bırakmanız gerekecektir. Tüm bu aşamaya gelinmeden önce yapılan tetkikler sonrasında Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları için net bir fiyat alabilirsiniz.

Bacak İçi Germe Ameliyatı İzleri

Bacak içi germe ameliyatı esnasında yara izleri en az görülecek noktalarda olacak şekilde ayarlanmaktadır. Ameliyattan ortalama 1 ya da 2 hafta gibi bir süre sonrasında izlerin renkleri solmaya başlamaktadır. Zaman geçtikçe ise bu izler cilt rengini alacak ve neredeyse yok olacaklardır.

Cerrahi bir operasyon olan bacak içi germe ameliyatı Fiyatları kişiye ve kişinin ihtiyacı olan uygulamalara göre farklılık gösterebildiği için muayene olmadan bir fiyat belirlenememektedir. Yapılacak olan muayene, tetkikler ve tahliller sonrasında hastanın ihtiyacı olan işlemler belirlenmektedir. Bu işlemler sonrasında da hekiminizden net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları

Bacak içi germe ameliyatı fiyatlarında pek çok farklı sebep ile farklı fiyatlandırmalar çıkarılmaktadır. İhtiyacınız olan küçük bir bölgede germe ameliyatı ise daha az fiyata karşılık gelirken daha büyük bir alanda yapılacak olan ameliyatın ücreti de bu bölgeyle beraber artış göstermektedir.

Ameliyat edilecek olan hastanın bacak içi bölgesinde sarkma derecesi de ameliyatın fiyatında belirleyici bir rol oynamaktadır. Sarkma derecesine bağlı olarak kullanılacak teknikler, uygulamalar doğrultusunda fiyat belirlemesi yapılabilir. Bacak bölgesinde oluşan yağ tabakası da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Yukarıda anlatılan bütün unsurlar dikkate alınarak Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları netlik kazanmaktadır.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Bacak içi germe ameliyatı nedir?

Bacak içi germe ameliyatı sık kilo alıp verme, yaşlanmaya bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasıyla, uyluk iç kısmındaki bacak derisi aşağı doğru sarkar.Eğer kilonuz da fazlaysa yürürken bacak içlerinin de sürtünmesi ile kasıklarda pişik oluşumu meydana gelir.

İç bacak estetiği fiyatları nelerdir?

İç bacak estetiği en güncel fiyatları bacaklardaki sarkmanın derecesine, bacaklardaki yağ dokusu miktarına, fazla yağ dokusu olduğu durumda liposuction uygulanıp uygulanmayacağına, seçilen ameliyatın tekniğine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Ancak genel anlamda bir fiyat bilgisi verecek olursak ortalama bir kadın vücudunu ele alalım.65 kilo ve 1.60 boya sahip olan bir kadının yaklaşık 14.000 TL bir bütçe ayırması gerekmektedir.Ücret bilgisi için doktorunuz tarafından muayene edildikten sonra daha detaylı bilgi alırsınız.

Bacak içi germe ameliyatı olanlar nelere dikkat etmelidir?

Bacak içi germe ameliyatı olanlar için karşılaşılabilecek sorunlar diğer cerrahi girişimlerden farklı değildir. Hastalara verilebilecek en önemli tavsiye ameliyattan sonraki süreçte izlerin kalıcı olmaması için dikkat edilmesi olacaktır. Özellikle ilk bir ay boyunca uyluk hareketleri olabildiğince kısıtlanmalıdır. Bunun yanı sıra ilk günlerde bacaklar kalp seviyesinden yüksekte tutulmalıdır ve bu şeklide dinlenilmeye özen gösterilmelidir.

 

Kaynakça:

  1. http://www.turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/view/1104
  2. https://www.researchgate.net/profile/Vedat_Bakan/publication/281718520_Femoral_nerve_block_as_a_complication_of_ilioinguinaliliohypogastric_nerve_block_Report_of_two_cases/links/56a5deef08ae232fb2097aad/Femoral-nerve-block-as-a-complication-of-ilioinguinal-iliohypogastric-nerve-block-Report-of-two-cases.pdf
  3. http://dergi.totbid.org.tr/20194/20.pdf

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın