Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları 2022
5
(2)

Bacak içi germe ameliyatı fiyatları kişilerin bacak bölgesinde meydana gelen sarkmalara göre değişir. Sarkmanın boyutu ne kadar fazlaysa ve ne kadar çok deri fazlalığı alınacaksa fiyatlandırma da ona göre değişir. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde 2023 bacak içi germe ameliyatı fiyatları diğer şehirlere göre biraz daha yüksektir. Bunun nedeni de bu şehirlerde çok daha iyi ve gelişmiş tedavi seçeneklerinin bulunmasındandır. Bacak içi germe ameliyatı fiyatları ne kadar? Bu operasyonun fiyatını belirleyen en önemli unsurlar nelerdir bilgi vermek istiyoruz:

  • Bacak içi germe ameliyatı ücreti kişilerin bacak içi bölgesinde var olan sorunlara ve bunların hangi yöntemler kullanılarak düzeltilmesi gerektiğine göre değişir. Ne kadar etkili ve kısa sürede etki gösteren bir operasyon tercih edilirse, fiyatlandırma da ona göre yüksek olur.
  • Özel hastane bacak içi germe ameliyatı fiyatları bu operasyonları hangi özel hastanede yaptırdığınıza göre değişir. Ne kadar iyi bir özel hastane tercih ederseniz ve tercih ettiğiniz doktor da ne kadar popüler olursa o kadar iyi olacaktır.
  • Devlet hastanelerinde bacak içi germe ameliyatı fiyatları farklı bir prosedürde olabilir. Bazen kişilerin sağlık durumu bu operasyonu geçirmesini zorunlu kılar. Bu gibi durumlarda da kişilerin gerçekleşecek olan operasyonları devlet tarafından karşılanabilir.
  • Ortalama bacak içi germe ameliyatı fiyatları genel olarak sizin vücut yapınıza ve yapılacak olan işlemlerin detaylarına göre belirlenmektedir.

Bacak içi germe ameliyatı operasyon fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ve bu operasyonu gerçekleştirmek için alanında uzman bir doktor bulmanız gerekir. Güncel bacak içi germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilir ve sizlere sunulan destekle birlikte bu operasyonu da başarılı bir biçimde gerçekleştirme olanağı elde edebilirsiniz.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Nedir ?

Bacak içi Germe Ameliyatı Nedir ve nasıl yapılır son dönemlerde öncelikli olarak merak edilen konuların başında yer almaktadır.

Estetik ve hoş bir görünüm hemen hemen bütün kadınların ortak isteğidir ve bacak bölgeleri de bu görünümün sağlanmasında en önemli bölgelerden birisidir. Estetik cerrahi alanında meydana gelen son gelişmeler ile bu tür istenmeyen sarkmalardan kurtulmak son derece kolaydır.

Zaman içerisinde, yaşlanma, sık kilo alıp verme ve gebelik gibi nedenlerle bacak içi bölgelerde istenmeyen sarkmalar oluşabilir. Bacak içi germe ameliyatları, istenmeyen sarkmaların giderilmesi için yapılan operasyonlardır.

Bu operasyonları düşünen hastaların mutlaka alanında deneyimli ve uzman hekimleri tercih etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda operasyondan istenilen performansın alınamamasının yanında hasta sağlığı açısından ciddi sorunlarla karşı karşıya da kalınabilir.

Bacak içi germe ameliyatları ortalama olarak 2-4 saat arasında değişen sürelerle sonuçlanmaktadır.

Hastalar operasyonun arından bir gün sonra hastaneden taburcu edilirler ve 2 gün sonra da duş almaları mümkün olmaktadır. Ameliyattan sonra hastaların spor yapabilmeleri için 4 ile 6 hafta geçmesi gerekmektedir.

Operasyon ardından oluşabilecek izler hakkında hasta detaylı olarak bilgilendirilmelidir. İlk 1 ay belirgin olan izler daha sonra soluklaşmaya başlar ve operasyonu izleyen ilk yılın sonunda tamamen ortadan kaybolacaktır.

Operasyon izlerinin daha da belirgin hale gelmesini önlemek adına hastaların, operasyonu izleyen ilk ay süresince yoğun bacak aktivitelerinden kaçınmaları önerilmektedir.

Bacak İçi Germe Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

Bacak içi germe ameliyatından önce yapılması gerekenler aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.

Anestezi ya da bazı durumlarda sadece lokal anestezi altında yapılan bu operasyon öncesinde uzman hekiminizin talimatlarına uymanız gerekmektedir.

Ameliyattan 10 gün önce sigara ve alkol kullanımına son vermeniz, talimatlar doğrultusunda yeme ve içmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle ameliyattan önceki son 6 saat içerisinde yeme ve içmeye son vermelisiniz.

Sürekli olarak kullanılan bir ilacınız var ise muayene esnasında hekime bildirmelisiniz. Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı etkisi olan ilaçları ameliyattan önceki hafta bırakmanız gerekecektir. Tüm bu aşamaya gelinmeden önce yapılan tetkikler sonrasında fiyat için net bir fiyat alabilirsiniz.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Bacak içi germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinden önce bu ameliyatının kimlere ne sebeple nasıl yapıldığından bahsetmek gerekmektedir.

Bacak içi germe ameliyatı 18 yaşını doldurmuş her birey için yapılabilir bir ameliyattır ancak bu ameliyatı olmak isteyen kişilerin kendilerine sağlam hedefler belirlemesi, sağlıklı yaşamayı hayatına uyarlamayı bilecek kişiler olmaları önemlidir. 

Bu ameliyat hasta genel anestezi etkisindeyken gerçekleştirilir, hastanın ve ameliyatın gidişatına bağlı olarak 2 ila 4 saat arası sürer. Bacak arasında (uyruk bölgesi) sarkan deri fazlalıkları alınır ve deri sıkılaştırılarak sarkmalara son verilir. 

Ameliyattan doktorunuzun vereceği karar üzerine birkaç gün sonra taburcu edilebilirsiniz, ancak çok ağır bir estetik operasyon olmadığından hastalar genel olarak ertesi günü taburcu edilebilir halde olurlar. Hastaya takılan direnler de ertesi günü çekilerek alınır. 

Bacak içi germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde hasta taburcu olduktan sonra 1 hafta yürümemesi gerekmektedir.

Hasta, ameliyat olduktan 4 hafta sonra yürüyüş yapmaya başlayabilir ancak 6-8 haftaya kadar ağır sporlardan kaçınmalıdır. Bacak arasında uyruk bölgesinden başlayan dikiş izleri kasıklar da vücudun kıvrımlarına gizlenir. 

Bu dikiş izleri zamanla belirginliğini kaybeder ancak hastanın ten rengi ve cilt yapısına göre bu durum değişkenlik gösterebilir. Bu yara izlerini genişletmemek açısından uyruk bölgesini zorlayacak hareketlerden kaçınması çok önemlidir. 

Aynı zamanda ameliyat bölgesindeki dikişlere 2 gün boyunca su değmemesi gerekmektedir. Bu bölgedeki dikişlere hijyen açısından iyi bakılmalıdır, mikrop kapmaması gerekmektedir. 

Bu söylenilen önerileri yerine getirmemesi durumunda hasta ameliyat bölgesiyle ve dikişleriyle ciddi problemler yaşayabilir. Eğer çalışıyorsanız ameliyattan 1 hafta sonra da işinize dönebilirsiniz. 

Ameliyat hakkında yeteri bilgiye sahip olduğumuza göre bacak içi germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl onu öğrenelim. 

Bu ameliyattan çıktığımızda en az 1 hafta istirahat etmemiz çok mühimdir, dikişleri zorlamak doğru bir eylem olmaz. İyileşme sürecinde kendimize iyi bakmamız ödem yapan ve kan sulandıran gıda takviyelerinden kaçınmamız gerekmektedir. 

Alkol de tüketmemiz bir süre için yasaktır. Ameliyat bölgesini temiz tutmamız iyileşme sürecimizi olumlu etkiler, iyileşme sürecini en çok hızlandıran faktörlerden biri ise sigara içmemektir. Bu önerilere uyulduğu taktirde iyileşme sürecimiz rahat, ağrısız ve hızlı olacaktır. 

İyileştikten sonra da kendimize yeni bir hayat tarzı belirlememiz gerekir. Hızlı kilo alıp vermekten kaçınmamız sağlıklı beslenmemiz hem bacaklarımıza hem de hayatımıza olumlu izler bırakacaktır. 

Bu ameliyatı olduktan ve iyileştikten sonra derinin tekrar sarkması çok zor bir ihtimal de olsa başımıza gelebilir. Ancak önerilen tavsiyelere uyulduğu taktirde tekrardan sarkma olması çok değildir.

İyileşme sürecini verilen tavsiyelere uyarak ağrısız bir şekilde atlatabilirsiniz. Bacak içi germe ameliyatı dışarıdan göründüğü gibi zor bir ameliyat değildir. Ameliyat süresince ve sonrasında sancılı bir dönem geçirmezsiniz.

Bacak Germe Ameliyatının İz Bırakma Durumu

Bacak içi germe operasyonu estetik görünümü iyileştirmeye yönelik önemli bir müdahaledir. Bu süreç, kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Her bireyin cilt özellikleri farklı olduğundan, iyileşme süreci de kişiden kişiye değişir. Dolayısıyla, operasyon sonrası izlerin durumu, bireysel faktörlere göre şekillenir. Operasyonu gerçekleştiren uzmanlar, izlerin minimum seviyede kalmasını sağlamak için çeşitli teknikler uygularlar. Ayrıca hastalara, iyileşme sürecini hızlandıracak ve izleri hafifletecek yöntemler hakkında bilgilendirme yaparlar.

  • Cilt tipi,
  • Kişisel bakım,
  • Doktorun tavsiyelerine uyum,

gibi faktörler, izlerin azalmasında önemli rol oynar. Sonuç olarak, bacak içi germe ameliyatı sonrası iz kalma durumu, pek çok değişkene bağlıdır. Ancak, uzman tavsiyelerine uyarak ve doğru bakım yöntemleriyle, izlerin görünürlüğü azaltılabilir. Bu süreçte sabır ve dikkatli bir bakım, olumlu sonuçlar elde etmenin anahtarıdır.

2023 Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları

Bacak içi germe ameliyatı fiyatları, son dönemlerde bu ameliyatları düşünün kişilerin öncelikli olarak sorduğu soruların başında yer almaktadır. Bunun cevabını vermeden önce bacaklarda oluşan sarkmaların nedenlerini açıklamakta fayda var.

Hızlı kilo alıp verilmesi ve yaşlanma gibi faktörler sonucunda deri esnekliği zaman içerisinde kaybolur ve bu durumda sarma ile sonuçlanır.

Yaşlanma süreci ile vücutta bulunan liflerin yapı ve dizilimlerinde meydana gelecek olan bozulmalar bacak içlerinde sarkma durumunun meydana gelmesine neden olur. 

Bacak içi germe ameliyatları, mutlaka alanında deneyimli ve uzman hakimlerin yapacağı kontrollerin ardından yine aynı hekimler tarafından yapılmalıdır.

Aksi durumda, işinin ehli olmayan kişilerin yapacağı uygulamalar, istenilen sonucun alınmasından ziyade istenmeyen birçok olumsuz durumun yaşanmasına neden olabilir. Bacak içi germe ameliyatlarından dikkat edilmesi gereken öncelikli konu budur.

Bacak iç germe ameliyatları öncesinde söz konusu bölgede meydana gelen sarkmanın nedenleri doğru olarak tespit edilmelidir. Bacak içi sarkmalarda, bazı hastalarda yap dokusunda büyük düşüş görülürken kimi hastalarda kalın bir yağ tabakası varlığını sürdürüyor olabilir.

Bu sebeple, operasyon geçirecek her hasta ayrı ayrı tetkik edilmelidir. Sebepler doğru bir şekilde tespit edildikten sonra uygun tedavi yöntemi tercih edilebilir.

Bacak içi germe ameliyatlarından önce hasta operasyon süreci hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Özellikle operasyon sonrası oluşacak yara izi ve yaranın yeri hakkında en doğru şekilde bilgilendirilmesi gereken hasta son kararını bütün bilgilerin ışığında vermelidir. 

Ameliyat sonrasında ortaya çıkacak iz, ameliyatı izleyen 1 ay sonunda solmaya başlar ve bu süre zarfından izlerin kesinlikle güneş ile temas etmemesi gereklidir. Ameliyattan 1 yıl sonra, izler tamamen ortadan kaybolur.

Sarkmanın nedeni yağ birikiminin fazla olması ise bu durumlarda sadece liposuction işleminin uygulanması yeterli olacaktır.

Fakat yağ dokusundaki istenmeyen fazlalığa eşlik eden bir deri sarkması durumu da mevcut ise o zaman uyluk germe ameliyatının da mutlaka uygulanması gerekmektedir. Aksi durumda istenilen estetik ve hoş görüntünün elde edilebilmesi mümkün olmayacaktır.

Bacak içi germe ameliyatları geçiren hastalar operasyon sonrasında 1 gün hastanede gözetim altın tutulur. Hastalar, hastaneden 1 gün sonra taburcu olabilir duruma gelecektir. Hastaların günlük faaliyetlerine dönmeleri 4 ya da 5 günlük bir sürede mümkün olacaktır.

Operasyon çerçevesinde uygulanan dikiş işlemi yaklaşık 10 gün içerisinde düzelecektir. Hastaların yaklaşık 1 ay boyunda korse kullanmaları tavsiye edilecektir.  Ameliyat geçiren hastalar yaklaşık 1 ay süresi spor aktivitelerini gerçekleştiremez. 

2023 Bacak içi germe ameliyatı fiyatları, birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Fiyatları etkileyen etkenlerin başında bacak bölgesinde meydana gelen sarkmanın derecesi önceliklidir.

Bunun yanında ameliyat için seçilecek teknik çerçevesinde liposuction yapılıp yapılmayacağı ve yağ dokusunun derecesi de fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Bacak içi germe ameliyatı nedir?

Bacak içi germe ameliyatı sık kilo alıp verme, yaşlanmaya bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasıyla, uyluk iç kısmındaki bacak derisi aşağı doğru sarkar.Eğer kilonuz da fazlaysa yürürken bacak içlerinin de sürtünmesi ile kasıklarda pişik oluşumu meydana gelir.

İç bacak estetiği fiyatları nelerdir?

İç bacak estetiği en güncel fiyatları bacaklardaki sarkmanın derecesine, bacaklardaki yağ dokusu miktarına, fazla yağ dokusu olduğu durumda liposuction uygulanıp uygulanmayacağına, seçilen ameliyatın tekniğine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Ancak genel anlamda bir fiyat bilgisi verecek olursak ortalama bir kadın vücudunu ele alalım.65 kilo ve 1.60 boya sahip olan bir kadının yaklaşık 14.000 TL bir bütçe ayırması gerekmektedir.Ücret bilgisi için doktorunuz tarafından muayene edildikten sonra daha detaylı bilgi alırsınız.

Bacak içi germe ameliyatı olanlar nelere dikkat etmelidir?

Bacak içi germe ameliyatı olanlar için karşılaşılabilecek sorunlar diğer cerrahi girişimlerden farklı değildir. Hastalara verilebilecek en önemli tavsiye ameliyattan sonraki süreçte izlerin kalıcı olmaması için dikkat edilmesi olacaktır. Özellikle ilk bir ay boyunca uyluk hareketleri olabildiğince kısıtlanmalıdır. Bunun yanı sıra ilk günlerde bacaklar kalp seviyesinden yüksekte tutulmalıdır ve bu şeklide dinlenilmeye özen gösterilmelidir.

5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir