Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları

5
(2)

Bacak içi germe ameliyatı, bu bölgede bulunan ve sarkan ya da gevşeyen derinin cerrahi bir operasyon ile toparlanma işlemidir. Kişinin sosyal hayatı, yeme ve içme durumları, egzersiz sonrası, aşırı kilo kaybı ve yaş ilerlemesi nedeniyle vücutta deri sarkmaları gerçekleşmektedir.

Zamanla bacak içinde sarkan deriler bir sorun haline geldiği gibi rahatsızlık verici de olacaktır. Bacak içlerinde olan sarkmalar sonrasında tedavi olmadığın bu bölgede sürtünme nedeniyle tahriş ve o bölgede cilt sorunları da meydana gelmektedir.

Günümüzde özellikle kilo kaybı ya da alımı sonrasında sarkan bacak içi derisi için en uygun tedavi olan bu yöntem için muayene öncesinde net bir Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları vermek mümkün değildir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Nedir ?

Bacak içi Germe Ameliyatı Nedir ve nasıl yapılır son dönemlerde öncelikli olarak merak edilen konuların başında yer almaktadır. Estetik ve hoş bir görünüm hemen hemen bütün kadınların ortak isteğidir ve bacak bölgeleri de bu görünümün sağlanmasında en önemli bölgelerden birisidir. Estetik cerrahi alanında meydana gelen son gelişmeler ile bu tür istenmeyen sarkmalardan kurtulmak son derece kolaydır.

Zaman içerisinde, yaşlanma, sık kilo alıp verme ve gebelik gibi nedenlerle bacak içi bölgelerde istenmeyen sarkmalar oluşabilir. Bacak içi germe ameliyatları, istenmeyen sarkmaların giderilmesi için yapılan operasyonlardır. Bu operasyonları düşünen hastaların mutlaka alanında deneyimli ve uzman hekimleri tercih etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda operasyondan istenilen performansın alınamamasının yanında hasta sağlığı açısından ciddi sorunlarla karşı karşıya da kalınabilir.

Bacak içi germe ameliyatları ortalama olarak 2-4 saat arasında değişen sürelerle sonuçlanmaktadır. Hastalar operasyonun arından bir gün sonra hastaneden taburcu edilirler ve 2 gün sonra da duş almaları mümkün olmaktadır. Ameliyattan sonra hastaların spor yapabilmeleri için 4 ile 6 hafta geçmesi gerekmektedir.

Operasyon ardından oluşabilecek izler hakkında hasta detaylı olarak bilgilendirilmelidir. İlk 1 ay belirgin olan izler daha sonra soluklaşmaya başlar ve operasyonu izleyen ilk yılın sonunda tamamen ortadan kaybolacaktır. Operasyon izlerinin daha da belirgin hale gelmesini önlemek adına hastaların, operasyonu izleyen ilk ay süresince yoğun bacak aktivitelerinden kaçınmaları önerilmektedir.

Bacak İçi Germe Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

Bacak İçi Germe Ameliyatından önce yapılması gerekenler aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.

Anestezi ya da bazı durumlarda sadece lokal anestezi altında yapılan bu operasyon öncesinde uzman hekiminizin talimatlarına uymanız gerekmektedir.

Ameliyattan 10 gün önce sigara ve alkol kullanımına son vermeniz, talimatlar doğrultusunda yeme ve içmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle ameliyattan önceki son 6 saat içerisinde yeme ve içmeye son vermelisiniz.

Sürekli olarak kullanılan bir ilacınız var ise muayene esnasında hekime bildirmelisiniz. Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı etkisi olan ilaçları ameliyattan önceki hafta bırakmanız gerekecektir. Tüm bu aşamaya gelinmeden önce yapılan tetkikler sonrasında fiyat için net bir fiyat alabilirsiniz.

Bacak İçi Germe Ameliyatı İzleri

Bacak içi germe ameliyatı esnasında yara izleri en az görülecek noktalarda olacak şekilde ayarlanmaktadır. Ameliyattan ortalama 1 ya da 2 hafta gibi bir süre sonrasında izlerin renkleri solmaya başlamaktadır. Zaman geçtikçe ise bu izler cilt rengini alacak ve neredeyse yok olacaklardır.

Cerrahi bir operasyon olan bacak içi germe ameliyatı Fiyatları kişiye ve kişinin ihtiyacı olan uygulamalara göre farklılık gösterebildiği için muayene olmadan bir fiyat belirlenememektedir. Yapılacak olan muayene, tetkikler ve tahliller sonrasında hastanın ihtiyacı olan işlemler belirlenmektedir. Bu işlemler sonrasında da hekiminizden net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları

Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları, son dönemlerde bu ameliyatları düşünün kişilerin öncelikli olarak sorduğu soruların başında yer almaktadır. Bunun cevabını vermeden önce bacaklarda oluşan sarkmaların nedenlerini açıklamakta fayda var. Hızlı kilo alıp verilmesi ve yaşlanma gibi faktörler sonucunda deri esnekliği zaman içerisinde kaybolur ve bu durumda sarma ile sonuçlanır. Yaşlanma süreci ile vücutta bulunan liflerin yapı ve dizilimlerinde meydana gelecek olan bozulmalar bacak içlerinde sarkma durumunun meydana gelmesine neden olur. 

Bacak içi germe ameliyatları, mutlaka alanında deneyimli ve uzman hakimlerin yapacağı kontrollerin ardından yine aynı hekimler tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda, işinin ehli olmayan kişilerin yapacağı uygulamalar, istenilen sonucun alınmasından ziyade istenmeyen birçok olumsuz durumun yaşanmasına neden olabilir. Bacak içi germe ameliyatlarından dikkat edilmesi gereken öncelikli konu budur.

Bacak iç germe ameliyatları öncesinde söz konusu bölgede meydana gelen sarkmanın nedenleri doğru olarak tespit edilmelidir. Bacak içi sarkmalarda, bazı hastalarda yap dokusunda büyük düşüş görülürken kimi hastalarda kalın bir yağ tabakası varlığını sürdürüyor olabilir. Bu sebeple, operasyon geçirecek her hasta ayrı ayrı tetkik edilmelidir. Sebepler doğru bir şekilde tespit edildikten sonra uygun tedavi yöntemi tercih edilebilir.

Bacak içi germe ameliyatlarından önce hasta operasyon süreci hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Özellikle operasyon sonrası oluşacak yara izi ve yaranın yeri hakkında en doğru şekilde bilgilendirilmesi gereken hasta son kararını bütün bilgilerin ışığında vermelidir.  Ameliyat sonrasında ortaya çıkacak iz, ameliyatı izleyen 1 ay sonunda solmaya başlar ve bu süre zarfından izlerin kesinlikle güneş ile temas etmemesi gereklidir. Ameliyattan 1 yıl sonra, izler tamamen ortadan kaybolur. Sarkmanın nedeni yağ birikiminin fazla olması ise bu durumlarda sadece liposuction işleminin uygulanması yeterli olacaktır. Fakat yağ dokusundaki istenmeyen fazlalığa eşlik eden bir deri sarkması durumu da mevcut ise o zaman uyluk germe ameliyatının da mutlaka uygulanması gerekmektedir. Aksi durumda istenilen estetik ve hoş görüntünün elde edilebilmesi mümkün olmayacaktır.

Bacak içi germe ameliyatları geçiren hastalar operasyon sonrasında 1 gün hastanede gözetim altın tutulur. Hastalar, hastaneden 1 gün sonra taburcu olabilir duruma gelecektir. Hastaların günlük faaliyetlerine dönmeleri 4 ya da 5 günlük bir sürede mümkün olacaktır. Operasyon çerçevesinde uygulanan dikiş işlemi yaklaşık 10 gün içerisinde düzelecektir. Hastaların yaklaşık 1 ay boyunda korse kullanmaları tavsiye edilecektir.  Ameliyat geçiren hastalar yaklaşık 1 ay süresi spor aktivitelerini gerçekleştiremez. 

Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları, birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Fiyatları etkileyen etkenlerin başında bacak bölgesinde meydana gelen sarkmanın derecesi önceliklidir. Bunun yanında ameliyat için seçilecek teknik çerçevesinde liposuction yapılıp yapılmayacağı ve yağ dokusunun derecesi de fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

 

Kaynakça:

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Bacak içi germe ameliyatı nedir?

Bacak içi germe ameliyatı sık kilo alıp verme, yaşlanmaya bağlı olarak yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasıyla, uyluk iç kısmındaki bacak derisi aşağı doğru sarkar.Eğer kilonuz da fazlaysa yürürken bacak içlerinin de sürtünmesi ile kasıklarda pişik oluşumu meydana gelir.

İç bacak estetiği fiyatları nelerdir?

İç bacak estetiği en güncel fiyatları bacaklardaki sarkmanın derecesine, bacaklardaki yağ dokusu miktarına, fazla yağ dokusu olduğu durumda liposuction uygulanıp uygulanmayacağına, seçilen ameliyatın tekniğine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Ancak genel anlamda bir fiyat bilgisi verecek olursak ortalama bir kadın vücudunu ele alalım.65 kilo ve 1.60 boya sahip olan bir kadının yaklaşık 14.000 TL bir bütçe ayırması gerekmektedir.Ücret bilgisi için doktorunuz tarafından muayene edildikten sonra daha detaylı bilgi alırsınız.

Bacak içi germe ameliyatı olanlar nelere dikkat etmelidir?

Bacak içi germe ameliyatı olanlar için karşılaşılabilecek sorunlar diğer cerrahi girişimlerden farklı değildir. Hastalara verilebilecek en önemli tavsiye ameliyattan sonraki süreçte izlerin kalıcı olmaması için dikkat edilmesi olacaktır. Özellikle ilk bir ay boyunca uyluk hareketleri olabildiğince kısıtlanmalıdır. Bunun yanı sıra ilk günlerde bacaklar kalp seviyesinden yüksekte tutulmalıdır ve bu şeklide dinlenilmeye özen gösterilmelidir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 2

Henüz puanlayan olmadı