Hamilelik Sonrasında Göğüsleriniz Nasıl Eski Haline Döner?
5
(1)

Gebelik ve emzirmeyi takiben göğüslerindeki değişiklikleri eski haline dönüştürmek isteyen binlerce kadın vardır. Doğum sonrasında bazı işlemler için biraz beklemekle beraber, göğüslerinizin görünümünü iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Göğüsler gebelikten sonra daha büyük ve daha dolgun hale gelir. Yani hamilelik öncesi kullandığınız sutyenleriniz göğüslerinizi düzgün bir şekilde desteklemeyecektir. İyi bir sutyen bulmak için ilk adım, sutyen boyutunu öğrenmektir.

Profesyonelce ölçtürmek için özel bir iç çamaşırı mağazasına gitmeyi düşünün. Göğüslerinizin zıplamasını önlemek için koşu gibi yoğun faaliyetlerde sağlam bir spor sutyeni giymeyi unutmayın.

Gebeliğin ardından, çoğu kadın gebelik öncesi vücutlarını mümkün olan en kısa sürede ulaşmayı umuyor. Bununla birlikte, gerçek şu ki, bebeğinizden gelen kilolarının tümünü hemen kaybetmek göğüslerinize daha fazla zarar verebilir.

Aşırı kilo kaybı ve kilo alma göğüs derisinin elastikiyetine zarar verebilir ve sarkmaya neden olabilir. Kilo vermek kademeli ve sağlıklı bir tempoda göğüs derisinin iyileşmesini ve onarılmasını sağlar.

Gebeliği takiben göğüslerinizi düzeltmek için daha kalıcı bir yol mu arıyorsunuz? O halde plastik cerrahi seçeneklerini düşünebilirsiniz. Meme estetiği ameliyatları ile  istediğiniz göğüslere kavuşabilirsiniz.

Sarkmış göğüsler, kadınlar için gebelik sonrası yaygın bir sorun olsa da, genellikle tek endişeleri değildir. Bel çevresindeki yağlar ve karın etrafındaki gevşek cilt ve yağlar sinir bozucu olabilir.

Bu sebeplerden dolayı, gebelikten kaynaklanan çeşitli fiziksel değişiklikleri gidermek için tüm bu işlemlerin birleşimi olan anne makyajı doktorunuz tarafından önerilebilir. Bir anne makyajı şunları içerebilir;

Küçük göğüslerin şeklini ve boyutunu arttırmak için meme büyütme estetiği

Sarkmış göğüsleri dikleştirmek için meme dikleştirme ameliyatı

Karında aşırı yağ ve cildi yok etmek için ameliyattan sonra karın germe estetiği

Kaynakça:

https://www.parents.com/pregnancy/my-body/changing/will-your-breasts-ever-be-the-same-after-pregnancy/

5 / 5. 1