Meme Büyütme Estetiği 1
5
(2)

 

Meme büyütme memelerinin küçüklüğünden şikayetçi olan kadınların tercih etmiş olduğu ameliyatlardan birisidir. Ameliyat dışında 3 yöntemi de vardır. Eğer memelerinin büyüklüğünün kalıcı olmasını istiyorlarsa protez yöntemini tercih ederler. Bu yönteme göre memelere uygun protezler yerleştirilir. Ve kişiler protezleri çıkartmak istemedikleri sürece memelerinde protezler takılı kalır. Gayet basit ve kolay olan bu işlem sayesinde insanlar istedikleri fiziksel görüntüye sahip olurlar. Eğer memelerinin büyüklüğünün bir süre sonra geçmesini istiyorlarsa yağ enjeksiyonu yöntemine başvurmaları gerekmektedir. Bu yöntemde ise hastadan alınan yağ memeye enjekte edilir. Ve memeler büyür. Bu tür ise kalıcı değildir. Bir süre sonra yağlar eriyecek ve memeler eski haline geri dönecektir. Lakin bilmeniz gereken şudur ki sporla büyütülen memelere göre bu yöntem daha kalıcıdır.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır ?

  • Öncelikli olarak ergenlik döneminde memeler birbirinden farklı bir oranda büyüyebilir. Bu da bir memenin ufak bir memenin büyük olmasına sebep olabilir. Bu ameliyat ile iki meme de aynı oranda büyük olur.
  • Kilo kaybına uğrayan kadınların memeleri küçülür. Bu da sarkma gibi nedenlere yol açmaktadır. Küçülen göğüslerinden memnun olmayan kadınlarda meme büyütme ameliyatını tercih etmektedir.
  • Aynı şekilde kişinin doğurup emzirmesiyle birlikte memeler küçülür. Ve deformasyona uğrar. Bu gibi durumlarda da kişiler meme büyütme ameliyatına başvurmaktadır.
  • Başka bir neden ise kişi doğuştan küçük memelidir. Bu da onu bazen özgüvensiz yapabilmektedir. Giydiği kıyafetin ona yakışmadığını düşünebilir. Bu nedenden dolayı da hastalar meme büyütme ameliyatına ihtiyaç duyabilirler.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı, yalnızca son dönem modasında değil, genel olarak bakıldığı zaman estetik camiasında kadınların en fazla tercih ettiği estetik müdahale olmaktadır.

Genellikle göğüsleri küçük, sarkık vb. olan kadınlara hitap eden meme büyütme işlemi, bir ihtiyaçtan ziyade dış görünüm açısından kendisini tatmin etmek isteyen kadınların tercihi olmaktadır. Meme büyütme estetiği, göğsü büyüttüğü gibi daha gergin ve dik bir şekle de sokmaktadır. Üstelik yalnızca küçük memeli kadınlar değil, büyük memeli olup yine de daha toplu ve yuvarlak hatlara sahip olmak isteyen kadınlar meme büyütme ameliyatı tercih edebilir. Eğer siz de meme büyütme ameliyatına sıcak bakıyor ve ne tür yöntemler ile meydana geldiğini merak ediyorsanız, işte tüm detaylar…

Göğüs Büyütme Estetiğine Genel Bakış

Meme büyütme estetiği, çok sayıda sebep ile başvurulan estetik yöntemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu işlem öncesinde ilk olarak estetik cerrahın kontrol ve muayenesinden geçilmesi gerekmektedir. Bu kontrol esnasında doktora memeniz hakkındaki şikayetleri ve düzelmesini istediğiniz yerleri söyleyebilirsiniz. Meme boyutunda doktorunuz ile belirli bir oranda anlaşma sağladıktan sonra operasyon için tarih alabilirsiniz.

Meme büyütme estetiği yapılabilmesi için pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Eğer ameliyat desteği alınacaksa bunun için iki farklı yöntem kullanılır. Doktorunuz sizin için en uygun olan yöntemi seçerek kısa süre içerisinde işleme başlar.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Yöntemleri ve Yapılış Aşamaları

Meme büyütme ameliyatı için ilk yöntem oldukça pratik olan protez yerleştirme olmaktadır. Bu oldukça kalıcıdır da! Meme başından meme altına kadar olan bir keşiden içeriye yerleştirilen protez, dikilir ve göğüs son şeklini alır. En çok kullanılan yöntem olan protezin tek kötü yanı ameliyat sonrası oluşan izler olmaktadır.

Eğer memeniz zaten büyükse ve hafif desteklere ihtiyacı varsa yağ enjeksiyonu önerilen bir diğer seçenek olmaktadır. Bu işlemde lokal anestezi yeterli gelecektir. Vücutta yer alan fazla yağların alınıp, kök hücre bakımından zenginleştirilip memeye enjekte edilmesi ile meydana gelen yağ enjeksiyonunda, hem meme büyütme hem de bölgesel incelme bir arada bulunmaktadır. Bu nedenle sıklıkla başvurulan yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Meme ölçünüz ciddi anlamda küçükse ve gözle görülür bir değişim istiyorsanız, protez yerleştirilmesi ile gerçekleşen meme ameliyatı en doğru seçenek olacaktır.

Meme Büyütme Yöntemleri

  • Memelerinin yeterince büyük olmadığını düşünen kadınlar memelerini büyültmek için epey araştırma yaparlar. Bu araştırmalar sonucunda ameliyattan korkan kadınlar egzersiz hareketlerine başvururlar. Egzersiz hareketleri ile memeler büyür. Bu büyüme diğer işlemlere göre daha uzun sürmektedir ve istenilen büyüklüğe de ulaşmayabilmektedir. Egzersiz ile büyüyen memeler de kalıcı değildir. Yanlış beslenme sonucunda memeler eski haline dönebilmektedir.
  • Diğer bir tür ise yağ enjeksiyonudur. Ameliyattan korkan kadınlar ve yara izi kalmasını istemeyen kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde dikiş, anestezi ve protez uygulanmamaktadır. Kişinin kendi yağları ile memeleri büyütülür. Bir süre sonra yağar erir ve memeleri eski haline döner. Yani göğüslerinizden memnun kalmazsanız korkmanıza gerek yoktur.
  • Diğer bir yöntem ise ameliyatla olan büyütme seçeneğidir. Bu yöntemde genel anestezi kullanılır. Protez kas önüne ya da kas arkasına doğru yerleştirilir. Hangi seçeneğin kullanılacağı göğüslerin durumuna göre bakılır. Ameliyattan önce doktor protezi nerden yerleştireceğini hastaya söyler. Bu uygulama kalıcıdır. Siz istemediğiniz sürece memelerinizden protez çıkarılmaz.

Meme Protezi – Silikonu Dışarıdan Belli Olur mu?

Dışarıdan bakıldığında; çok yakın dahi olsa belli olmamaktadır. Hatta dokunulduğunda dahi belli olmaz.

Süt Kanallarına Zararı Olur mu? Bebek Emzirebilir miyim?

Bebek emzirmede de süt oluşumunda da engelleyici nitelikler barındırmaz. Ancak bebek emziriyorsanız emzirme dönemi sonrasında bu operasyonu olmalısınız. Ayrıca operasyon yapıldıktan hemen sonra gebe kalmanız önerilmez. Gebelik için operasyondan sonra birkaç ay beklemeniz tavsiye edilir.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

İzler memelerin alt kısımlarında yer almaktadır. Operasyon sonrası birkaç ay boyunca tüm izler görünür halde olacaktır. Ancak zamanla izlerin tamamı fark edilemeyecek kadar silik bir forma bürünmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatında Protezlerin Ömrü Ne Kadardır?

10 – 15 yılın üzerinde bir kullanım ömrüne sahiptir. Ancak teknolojinin gelişimi ile beraber yeni nesil protez uygulamalarındaki kullanım ömrü gittikçe uzamaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

18 yaşını tamamlamış her vatandaş bu operasyonu yaptırmakta özgürdür. Buna ek olarak fiziksel gelişimini tamamlamamış olması gereklidir. Ayrıca tıbbi bir şart gerektiği takdirde meme büyütme – meme küçültme gibi tüm operasyonlar 18 yaş sınırının altında da yapılabilmektedir.

Meme İmplantları Sarkmayı Giderebilir mi?

İmplantların hiç biri göğüslerin sarkmasını önleyecek özellikler sunamaz. Sarkma için meme büyütme operasyonlarına ek olarak Mastopekti adı verilen dikleştirme operasyonları önerilmektedir.

Meme İmplantı – Meme Protezi – Göğüs Büyütme Ameliyatları SGK Tarafından Karşılanır mı?

Bu tür estetik operasyonlar devlet tarafından karşılanmamaktadır. Kozmetik türe giren hiçbir müdahale devlet tarafından ödenmez. Tıbbi zorunluluk doğurtan meme kanseri, meme alınması gibi durumlar devlet tarafından karşılanmaktadır.

Anestezi Uygulanır mı? Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Tüm operasyonlar genel anestezi altında yürütülür. Nadiren Sedatif etkili ilaçlara ek olarak lokal anestezi altında da uygulama yapılabilmektedir. Operasyonlar en az 1 en fazla 2 saat sürmektedir.

Kaynakça:

https://www.medicalpark.com.tr/meme-buyutme/hg-2302

https://www.acibademhayat.com/meme-estetigi-hakkindaki-gercekler

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 2

Henüz puanlayan olmadı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir