Meme Büyütme Estetiği Nedir ?

5
(2)

 

Meme büyütme memelerinin küçüklüğünden şikayetçi olan kadınların tercih etmiş olduğu ameliyatlardan birisidir. Ameliyat dışında 3 yöntemi de vardır. Eğer memelerinin büyüklüğünün kalıcı olmasını istiyorlarsa protez yöntemini tercih ederler. Bu yönteme göre memelere uygun protezler yerleştirilir. Ve kişiler protezleri çıkartmak istemedikleri sürece memelerinde protezler takılı kalır. Gayet basit ve kolay olan bu işlem sayesinde insanlar istedikleri fiziksel görüntüye sahip olurlar. Eğer memelerinin büyüklüğünün bir süre sonra geçmesini istiyorlarsa yağ enjeksiyonu yöntemine başvurmaları gerekmektedir. Bu yöntemde ise hastadan alınan yağ memeye enjekte edilir. Ve memeler büyür. Bu tür ise kalıcı değildir. Bir süre sonra yağlar eriyecek ve memeler eski haline geri dönecektir. Lakin bilmeniz gereken şudur ki sporla büyütülen memelere göre bu yöntem daha kalıcıdır.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır ?

  • Öncelikli olarak ergenlik döneminde memeler birbirinden farklı bir oranda büyüyebilir. Bu da bir memenin ufak bir memenin büyük olmasına sebep olabilir. Bu ameliyat ile iki meme de aynı oranda büyük olur.
  • Kilo kaybına uğrayan kadınların memeleri küçülür. Bu da sarkma gibi nedenlere yol açmaktadır. Küçülen göğüslerinden memnun olmayan kadınlarda meme büyütme ameliyatını tercih etmektedir.
  • Aynı şekilde kişinin doğurup emzirmesiyle birlikte memeler küçülür. Ve deformasyona uğrar. Bu gibi durumlarda da kişiler meme büyütme ameliyatına başvurmaktadır.
  • Başka bir neden ise kişi doğuştan küçük memelidir. Bu da onu bazen özgüvensiz yapabilmektedir. Giydiği kıyafetin ona yakışmadığını düşünebilir. Bu nedenden dolayı da hastalar meme büyütme ameliyatına ihtiyaç duyabilirler.

Meme Büyütme Yöntemleri

  • Memelerinin yeterince büyük olmadığını düşünen kadınlar memelerini büyültmek için epey araştırma yaparlar. Bu araştırmalar sonucunda ameliyattan korkan kadınlar egzersiz hareketlerine başvururlar. Egzersiz hareketleri ile memeler büyür. Bu büyüme diğer işlemlere göre daha uzun sürmektedir ve istenilen büyüklüğe de ulaşmayabilmektedir. Egzersiz ile büyüyen memeler de kalıcı değildir. Yanlış beslenme sonucunda memeler eski haline dönebilmektedir.
  • Diğer bir tür ise yağ enjeksiyonudur. Ameliyattan korkan kadınlar ve yara izi kalmasını istemeyen kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde dikiş, anestezi ve protez uygulanmamaktadır. Kişinin kendi yağları ile memeleri büyütülür. Bir süre sonra yağar erir ve memeleri eski haline döner. Yani göğüslerinizden memnun kalmazsanız korkmanıza gerek yoktur.
  • Diğer bir yöntem ise ameliyatla olan büyütme seçeneğidir. Bu yöntemde genel anestezi kullanılır. Protez kas önüne ya da kas arkasına doğru yerleştirilir. Hangi seçeneğin kullanılacağı göğüslerin durumuna göre bakılır. Ameliyattan önce doktor protezi nerden yerleştireceğini hastaya söyler. Bu uygulama kalıcıdır. Siz istemediğiniz sürece memelerinizden protez çıkarılmaz.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 2

Henüz puanlayan olmadı