Kombine Estetik Ameliyatları Fiyatları 2022
3.8
(4)

Kombine estetik; tüm estetik ameliyatlarını kapsar. Yağ aldırma, liposuction ve çeşitli operasyonlarda rahatsız olunan tek bir bölge yerine, zincirleme bir bölgeden oluşan bir estetik isteği durumu söz konusu olacağından kombine estetik her zaman hastalar için daha avantajlı olacaktır.

Kombine estetik, birden fazla yerde tercih edilen estetik operasyon türüdür.

Kombine Estetik Nedir?

Kombine estetik, kişilerin aynı anda birden çok alanda yaptırdığı estetik operasyona verilen isimdir. Kombine estetik tercih eden hastaların yaptıracağı her estetik işlem aynı anda iyileşeceği için ve süre-kontrol konusunda daha az riskli olacağı açısından kişiler tarafından daha fazla tercih edilen estetik türüdür.

Burun ameliyatı ve dudak dolgusu, yakınlıktan kaynaklanan şişmeler ve ödemler oluşacağı için bir arada yapıldığında aynı süre zarfında iyileşme ve normalleşme gözlemlenecektir.

Kombine Estetik Nerelerde ve  Nasıl Yapılır?

Kombine estetik aynı anda farklı bölgelerde yapılır. Kombine Estetik girişimlerinde en çok göğüs estetiği ve karın germe işlemleri bir arada görülmektedir.

Karın-mide-göbek ile göğüs birbirine yakın olması ve bölgesel estetiğin sağlanabilmesinden dolayı birçok hasta bu yüzden kombine estetik tercih etmektedir.

Kol germe ve göğüs estetiğinin ikinci sırada popülariteye sahip. Çünkü kol ile göğüsün birbirine yakın olması durumundan tercih edilmektedir.

Kol germe ile göğüs estetiğinin aynı anda yapılması, gövdenin daha estetik bir görünüme ulaşmasını sağlar. Bacak germe ameliyatından sonra karın estetiğinin yapılması, bölgesel estetiği sağlamaktadır.

Dudak ve burun ameliyatının aynı anda olması ve geriye kalan yüzünüzün bölgelerinde gerçekleşen tüm estetik operasyonlar için kombine estetik size en kısa sürede; yüzünüzde ki şişlikler, morluklar ve ödemlerden kurtulma imkanı sağlayacaktır.

Kombine estetik sayesinde hasta, en kısa sürede istediği sonucu alacaktır. Özellikle yağ aldırma ile karın germe gibi birbirini direk etkileyen estetik operasyonlar; birlikte yapıldığında ortaya çok daha iyi sonuçlar çıkmakta. Yağ alımı operasyonlarında boşalan derinin mutlaka gerilmesi gerekecektir.

Bu yüzden aslında kombine estetik operasyonları bazı bölgelerde isteğe dayalı olmaktan çıkabiliyor. Daha iyi sonuçlar için daha doğru kombine estetikler tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

Kombine estetik operasyonlarının avantajı, dezavantajından her zaman fazladır.

En Çok Tercih Edilen Kombine Estetikler;

• Göğüs büyültme- küçültme ve karın germe işlemi

• Kol germe-toplama ve göğüs estetiği

• Bacak, baldır, basen germe ve karın, göbek, sixpack estetiği

• Toplu yüz estetikleri (gıdı aldırma, göz kapağı aldırma- gerdirme estetiği, elmacık kemik, jawline, kaş kaldırma, yağ enjeksiyonu)- burun estetiği

• Çene kasları, jawline ve ısırma bozukluklarını düzeltme, implant yerleştirme, burun ameliyatı

• Burun ameliyatı ve dudak dolgusu estetiği

• Karın bölgesi( göbek, sixpack,liposuction) ve genital bölge estetiği-popo kaldırma

Kombine Estetik İyileşme Süreci

İyileşme süreci, yapılan işleme, bölgeye ve kişiye göre değişiklik göstermektedir.. Vücutta orantısız duran yerlerin estetik operasyonlarla orantılı bir hale getirilmesi oldukça mümkün. 

Kombine estetik operasyonu için doktor kontrolü şarttır ve mutlaka operasyonu talep eden kişinin belirli testlerden geçmesi ve dayanıklılığının ölçülmesi gerekmektedir.

Kombine estetik ameliyatının yapılması, fazla operasyona gerek kalmadan sadece bir kere ameliyat endişesi ve stresi yaşamayı gerektirdiği için hastaları psikolojik açıdan daha rahat hissettirmektedir.

Böyle bir hissin oluşması, kişinin sosyal yaşantısına olumlu etkiler sunar. Bu sayede kişi, aynı anda birden fazla ağrı ve rahatsızlık hissetmeden kendi vücudunun dinç kalmasını sağlar.

Analizlerden sonra ameliyat girişiminde bulunmak mümkün. İşlemlerin kısa süre içerisinde sonuç verebilmesi, birden fazla estetik işleminin yakın zamanlı iyileşme süreçlerine sahip olması kişinin sosyal hayatına daha hızlı bir şekilde adapte olmasını sağlayacaktır kombine estetik. 

Kombine estetik, birlikte yapılan tüm operasyonların aynı anda iyileşmeye başlamasını sağlayacaktır. Tek bir ameliyatta birden fazla estetik işleminin yapılması, aynı zamanda kişinin sosyal hayatına daha kısa süre içerisinde dönüşüne olanak tanır.

Her Yaş Grubu İçin Kombine Estetik Ameliyatları Uygun Mu?

Kombine estetik ameliyatları, çeşitli yaş grupları için farklı riskler taşır. Özellikle çok küçük ya da ileri yaş grubundaki bireyler için, bu tür operasyonlar önerilmez. İleri yaş, ameliyatın getirebileceği riskleri artırır. Çünkü yaşlanma ile birlikte vücudun dayanıklılığı ve fonksiyonları azalır. Bu durum, ameliyat sonrası komplikasyon riskini önemli ölçüde artırabilir. Ayrıca, ileri yaştaki bireylerin kan değerleri ve vücut fonksiyonları, ameliyatı güvenli bir şekilde kaldırabilecek düzeyde olmayabilir. Bu nedenle doktorlar, ileri yaşta olan kişilere kombine estetik ameliyatlarını genellikle tavsiye etmezler. Sağlık açısından riskler büyük olduğundan, doktorlar bu tür operasyonları yapma konusunda oldukça temkinlidirler. Özetle;

  • İleri yaş, ameliyat risklerini artırır.
  • Vücut dayanıklılığı ve fonksiyonlarının azalması, ameliyat sonrası komplikasyon riskini yükseltir.
  • Doktorlar, bu tür operasyonları ileri yaş grubundakilere genellikle önermez.

Kombine Estetik 2023 Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kombine estetik fiyat sabit olarak belirlenmesi mümkün olmayan teknik bir konudur. Her operasyon için öncelikle kişilerin uzmanlar tarafından analizleri yapılması gerekmektedir.

Cerrahi işlemin gerçekleşeceği bölge için gereken işlemler belirlendiğinde, hasta tarafından tercih edilen bölgelerin kombine estetik mantalitesine uygunluğu söz konusu olduğunda belirlenir.

Hekimden hekime göre, bölge sayısına göre, estetik operasyona göre kombine estetik fiyatlarında değişiklikler söz konusudur.  Fakat tek tek yapılan estetik ameliyatlara göre fiyatı kombine estetik için daha uygun olacaktır.

Sağlıklı bir fiyat almak için lütfen uzman doktorunuzla iletişime geçin…

Kombine Estetik İçin Dikkat;

Kombine estetik ameliyatı mutlaka uzman doktor tarafından hijyenik koşullarda yapılmalıdır, birden çok yerde gerçekleştirilen bu estetik işlem aksi taktir de olumsuz sonuçlar verebilmekte. Kan kaybı, tansiyon düşüklüğü, panik atak gibi durum riskleri söz konusudur.

Fiyat endişesine kapılıp uygun olanı tercih etmek, sağlık sorunlarını peşinden getirebilir. Hassas ve özenle profesyonel bir seçim yapılmaktadır.

Kombine estetik ameliyatından önce, beklentilerinizi ve isteklerinizi doktorunuza  detaylı olarak dile getirme durumunuz, operasyonun doktor ve sizin açınızdan daha başarılı geçmesini sağlayacaktır.

Kaynakça:

https://www.researchgate.net/publication/308035385_COMBINING_FUNCTIONAL_AND_AESTHETIC_ASPECTS_OF_DAYLIGHTING_IN_SUSTAINABLE_ARCHITECTURE_WITH_THE_USE_OF_DIGITAL_DESIGN_METHODS

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6296326/

3.8 / 5. 4

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir