Gıdı Estetiği
4.2
(10)

Gıdı bölgesi; aynada kişilerin kendilerini kötü hissetmelerine giyim aksesuarları ile sürekli gizlemeye çalıştıkları bir problemdir.

Her yaş grubunda hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir. Üstelik kişilerin kilo problemleri yaşadığı dönemlerde ortaya çıkabildiği gibi; kişilerin kilo verme sürecinin ardından da ortaya çıkabilir.

Kişiler, öncelikle sağlıklı olmak için hem de daha iyi, fit bir görünüm için fazla kilolarından bölgesel sorunlarından kurtulmak için egzersiz, diyet yöntemlerini de sıklıkla denemektedir.

Uzun vadede sizlere etkili bir sonucu olacaktır fakat bazı kilodan kaynaklı sorunlar egzersiz ve diyet ile de giderilemez. Örneğin, gıdı bölgesi…

Fazla kilolar, sadece sizlerin sağlığını olumsuz etkilemez. Aynı zamanda dış görünümünüzü de etkileyerek kendinizi kötü hissetmenize, özgüven kaybı yaşamanıza neden olur.

Kilo problemi yaşayan kişiler, bölgesel kilo problemlerinden dolayı ortaya çıkan sarkma vb. gibi durumları gerek günlük makyaj teknikleri, gerek korse gibi kilo sorunu yaşayan kişilere özel üretilen medikal ürünlerle saklamaya çalışır.

Ancak bu yöntemler, anlık olarak sizlere kendinizi iyi hissettirip bir süre olsun kendinizi iyi hissetmenize neden olsa da geçici yöntemlerdir.

Çok fazla kilo veren kişilerde, sarkma problemlerinin görüldüğü bölgelerin başında gıdı bölgesi gelir. Bu nedenle gıdı estetiği işlemleri, estetik talepleri arasında en sık başvurulan bölgelerin başında gelir.

Sizler de gıdı bölgeniz ile ilgili estetik problemler yaşıyor ve böyle küçük bir problem nedeniyle özgüven eksikliği yaşıyorsanız hiç üzülmeyin! Estetik dünyasında birçok uzman farklı ve oldukça kolay, küçük operasyonlar sayesinde sizleri bu sorununuzdan kurtarmaktadır.

Gıdı Bölgesinde Sarkma Sebepleri

İnsan fizyolojisi gereği yıllar içinde yaşlanma ile birlikte bazı değişimler görülebilir. Bunlardan en belirgin olanı ise deride meydana gelen değişimlerdir.

Yaşlılık ile gıdı bölgesinde sarkmalar meydana gelebilir ancak yaşı genç olan bireylerde de artık bu sorunla fazla karşılaşılmaya başlandı. Bunun nedeni de tabi ki değişen alışkanlıklar ve yaşam şekilleri. İşte gıdı bölgesinde yağlanma sebepleri.

Düzensiz Beslenme: Düzensiz beslenme beraberinde kilo dengesinin bozulmasına yol açabiliyor. Özellikle sürekli olarak meydana gelen kilo değişimleri deride oluşan sarkmaların başlıca sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilmektedir.

Bu yüzden aşırı kilo almama konusunda gösterilen hassasiyet aynı şekilde kilo verimi konusunda da gösterilmelidir. Yoksa deri yapısında deformasyonlar meydana gelebilmektedir.

Zararlı Alışkanlıklar: Zararlı alışkanlık deyince aklımıza doğrudan sigara, alkol veya bunun türevleri olan maddeler geliyor. Tabi ki bunların vücudumuza verdiği zarar çok büyük. Ancak en büyük kötü alışkanlığında hareketsiz bir yaşam olduğunu unutmayalım.

Fastfood Tüketimi: Fastfood tüketimi de zararlı bir alışkanlıktır. Hatta ABD’de bu öylesine kritik bir noktaya ulaştı ki artık bunun önüne geçmek için tezler yazılmaya bilimsel çalışmalar yapılmaya başlandı. Fastfood gıda tüketimi vücutta yağlanmaya ve dolayısıyla sarkmalara sebep olabilir.

Az Su İçmek: Su vücudumuzun ve vücudumuzu kaplayan derimizin ihtiyaç duyduğu mineralleri taşır. Bu nedenle gün içerisinde tavsiye edilen miktarda su tüketmek vücut sağlığımız açısından oldukça önem taşımaktadır.

Yapılmayan Egzersizler: Egzersiz yapmak vücudumuzdaki kasların harekete geçmesini sağlar. Kasların hareket etmesi ile enerji yakılır ve deri ile kas arasında oluşabilecek yağlanmaların önüne geçilir. Bu yüzden düzenli spor yapmak deri sarkmalarının önüne geçmek için en önemli silahlardan bir tanesidir.

Fazla Kilo: Tüm bu nedenler toplandığında da karşımıza fazla kilo sebebi çıkıyor. Fazla kilo vücudun estetiğini tamamen bozduğu gibi gıdı bölgesinde meydana gelen sarkmaların da sebebi olabiliyor. Yağlanma oranı arttığı için diğer bölgelerde de belirli miktarda sarkmalar gözlemlenecektir.

Yaşlanmak: Son sebep ise yaşa bağlı sarkmalar. Deri yaş ilerledikçe sıkılığını kaybedeceği için bu durumla karşılaşmak olasıdır ancak hayatımızı bir düzene sokup sağlıklı yaşlanma konusunda adımlar atarsak bu sarkmaları çok daha ileriki yaşlarda görebiliriz.

Lazer Liposuction ile Gıdı Yağı Aldırma

Gıdı bölgesi olarak tarif edilen bölge, çene altı bölgesini oluşturur. Yüz estetiğinin görünümünü de etkilediğinden dolayı; hem boyun hem de yüz bölgenizin daha estetik ve tam hayalinizdeki gibi görünüme kavuşması için, önemli bir işlemdir.

Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik operasyon olarak bilinse de; gıdı aldırma işlemi günümüzde erkekler tarafından da tercih edilen bir operasyondur.

Estetik uzmanlar tarafından gıdı bölgesi estetiği için uygulanan yöntem “lazer liposuction yöntemi” adı ile bilinir.

Her insanın vücudunda bulunan yağ oranının farklı olduğu düşünüldüğünde; her gıdı aldırma işleminde aynı oranda yağ alınmayacağı bir gerçektir.

Bu nedenle sadece estetik kaygılar ile gıdı estetiği operasyonu olmak isteyenler ile ihtiyacı olanların ayrılması, operasyonu gerçekleştirecek olan uzman tarafından belirlenir.

Bu yüzden gıdı aldırma işlemi öncesinde, uzman doktorunuz sizlerle bir ön görüşme gerçekleştirecek ve gerekli bölgesel incelemelerin ardından gıdı bölgesinden alınacak olan yağ oranına karar verilecektir.

Lazer Liposuction yöntemi ile gıdı aldırma işleminde, karar verilen oranda yağ vakumla çekme yöntemi ile bölgeden alınır.

Oldukça ince, gıdı bölgenizde herhangi bir estetik deformasyona neden olmayacak kanüller ile girilmesinin ardından, yağların vakumla alınma işlemi gerçekleştirilir. Oldukça pratik ve kolay olan bu operasyon süre olarak da oldukça kısa sürmektedir.

Operasyonun daha konforlu bir ortamda gerçekleştirilmesi ve gıdı aldırma ameliyatı uygulatan kişinin daha rahat bir süreç geçirmesi için, uygulama öncesinde genel veya lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylece uygulama esnasında herhangi bir ağrı, acı hissi oluşmaz.

Gıdı bölgesine uygulanan lazer liposuction yöntemi sayesinde kişi, bu bölgede oluşan fazla yağlanma sorunundan kurtulduğu gibi aynı zamanda sarkma gibi sorunlarda giderilmiş olmaktadır.

Gıdı Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası

Gıdı aldırma operasyonu yaptırmak isteyen veya karar veren kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri de iyileşme sürecine ilişkindir. Çoğu kişinin eğitim hayatının devam ettiği, çalışma hayatının içerisinde olduğu gibi durumlar düşünüldüğünde iyileşme süreci de oldukça önemli.

Uygulama çok kısa süre içerisinde ve uygulama yapılan kişiye herhangi bir rahatsızlık vermeyecek koşullarda gerçekleşir. Konforlu bir işlem olan gıdı aldırma ameliyatında, iyileşme süresi kişiye göre değişkenlik gösterse de oldukça kısadır.

Genel olarak bakıldığında uygulama sonrasındaki 3 veya 10 gün içerisinde, kişinin iyileşme sürecini tamamladığı görülür. Böylece kişiler özel bandajları çıkarıp ve baş korsesini kullanmayı bırakıp; en geç 10 gün içerisinde günlük yaşam içerisinde aktif olarak rol almaya başlayabilir.

Uygulamanın ardından, birkaç gün sızlama ve hafif ağrı şikayetleri olabilmektedir. Bunun yanı sıra her operasyon sonrasında oluşan doğal ve geçici şişlik, ödem problemleri de 3 – 5 gün içerisinde geçmektedir. Çalışan kişiler, kontrollerin ardından 3- 5 gün içerisinde iş hayatına devam edebilmektedir.

Gıdı Estetiği Fiyatları 2020

Lazer lipoliz veya lazer liposuction ile gıdı aldırma ameliyatı fiyatı almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/320809

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/jowls

4.2 / 5. 10

2 cevaplar
  1. nesrin
    nesrin says:

    Merhaba Tayfun bey. Ben henüz 4 ay önce 28ime giren bir kadınım. Yaklaşık birkaç yıl önce gıdı oluşmaya başladı bende. Çok değil ama yine de hoş değil. Küçük gıdılar için kybella tedavisi seans ücretini merak ediyordum.

    Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir