boyun yağ aldırma öncesi
5
(1)

Boyun bölgesinden yağ aldırma işlemleri; çok eski zamanlardan bu yana uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alır. Ancak son yıllarda tıp alanında önemli gelişmelerin yaşanması, teknolojik alanda tıbbi uygulamaları kolaylaştıran gelişmelerin yaşanması, fiyat bakımından da her bütçeye uygun boyun yağ aldırma fiyatlarının olması gibi nedenlerden dolayı; bu operasyonların uygulanırlığı daha da yaygınlaştı.

İnsan vücudunda yüz, boyun, omuz bölümü hem fotoğraflarda hem yüz yüze görüşmelerde ilk dikkat çeken bölgedir. Bu nedenle bu bölgelerde oluşan sarkma, yağlanma, şişlik gibi sorunlar kişinin günlük yaşamını, ikili ilişkilerini olumsuz etkiler.

Boyun bölgesinde ortaya çıkan yağlanma ve sarkma problemleri, hem kadınlarda hem de erkeklerde sıkça görülen bir problemdir. Sağlık açısından da çeşitli sorunlara neden olabileceği gibi; boyun bölgesindeki yağlanma problemleri, aynı zamanda kişileri olduğu yaştan daha fazla görünmesine neden olur. Daha genç, sağlıklı, fit bir görünüm için boyun bölgesi bu nedenle büyük önem taşır.

Yağ aldırma gibi estetik uygulamalar, ileri yaşlarda uygulanabilecek yöntemler algısı oluşsa da; son yıllarda bu algı yıkıldı. Günümüzde boyun bölgesinde yağlanma, gıdı çıkması problemi yaşayan her yaştan hem kadın hem erkekler uzmana başvurarak; çok kısa bir süre içerisinde bu probleminden kurtularak hayalinde boyun bölgesi görünümüne kavuşmaktadır.

Boyun Bölgesi Yağ Aldırma Merkezleri

İnternetin yaygın olarak kullanılması ile birlikte her bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Bu nedenle boyun bölgesinden yağ aldırma işlemi gibi işlemleri uygulamayı düşünen kişiler, uygulama hakkında detaylı bilgi alabilmektedir.

Son yıllarda çok pratik teknikler ile; işlemin uygulanmaya başlanması, estetik görünümünü güzelleştiren bir uygulama olsa da estetik alanında çok değerlendirilmeyen kişiye adeta özgüven yenilemesi yaşatan bir uygulama olması, bir diğer yandan yaptıran kişilerin olumlu ve memnun yorumları bu alana yönelimi çoğalttı. Bununla birlikte uygulama yapan merkezlerin sayısında da ciddi bir artış gözlemlendi.

Uzmanlar, bu nedenle boyun bölgesindeki yağı aldırma işlemi yaptıran kişileri sık sık uyarmaktadır. Çünkü sektörde hiçbir hijyen kuralına uymadan uygulama yapan, bu alanda gerekli belgeleri bulunmayan, sadece maddi çıkarlar nedeniyle hizmet veren ve insan sağlığını tehdit eden merdiven altı merkezlerin sayısı az değildir. Bu nedenle boyun yağ aldırma işleminde, sadece merkez tarafından sizlere verilen fiyat teklifine göre karar vermek; oldukça yanlış ve riskli.

Uygulama sırasında ve sonrasında, sağlığınızın riske atılmaması için gerekli belgeleri olan uzman bir ekibin çalıştığı güvenilir, profesyonel merkezlerde bu işlemin uygulanması çok önemlidir. Bu yüzden uygulamaya karar verdikten sonra, seçiminizde oldukça titiz davranmalı; bütçenize uygun profesyonel bir merkezi tercih etmelisiniz.

Boyun Yağ Aldırma İşlemi Acı Verir Mi?

Basit, kısa sürede uygulanan bir operasyon olsa da; kişilerin boyun yağ aldırma öncesinde zihninde yüzlerce soru oluşur. Her uygulama ve operasyonda olduğu gibi; boyun yağ aldırma yani liposuction işlemi sırasında acı, ağrı hissedilip hissedilmediği de en çok ve ilk sıralarda sorulan soruların arasında yer alıyor.

Liposuction  tekniği ile yağ aldırma esnasında, oldukça ince kanüller sayesinde boyun bölgesine giriş yapılır ve vakumlama ile kişi, boyun bölgesindeki fazla yağlardan kurtulur. İşlem esnasında, kişiye uzmanın tavsiyesine uygun olarak; genel veya lokal anestezi uygulanır.

Herhangi bir ağrı veya acı şikayeti söz konusu değildir. Fakat anestezinin etkisinin geçtiği uygulama sonrasındaki birkaç gün, hafif ağrı problemleri görülebilir. Bu nedenle, uzmanlar kişilere uygulama sonrasında bazı ağrı kesiciler önerebilmektedir. 3 ila 10 gün içerisinde, bandajlar açılır; baş korsesi kullanma ihtiyacı kalmaz ve kişi işine gidebilecek, normal hayatına yeni görünümü ile devam eder.

Boyun Yağ Aldırma İşlemi Kimler İçin Uygun?

Ani kilo verme, yaş ilerlemesi, obezite gibi sorunlar; boyun bölgesinde yağlanma, çift çene görünümü, hindi çene sorunu denilen problemlere yol açar. Boyun yağ aldırma işlemi, uygulayan uzmanlar öncelikli olarak bu kişilerin boyun yağ aldırma işlemini tavsiye etmektedir.

Bazı boyun yağlanma problemleri basit düzeydedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme programı, boyun bölgesine özel egzersiz önerileri ile; bir süre içerisinde boyun bölgesindeki yağlanma sorunu halledilebilir. Bundan dolayı da basit boyun yağlanması problemlerinde yağ aldırma işlemi, tavsiye edilen bir uygulama değildir.

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir