Karın Yağı Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2022
3.8
(65)

Birçok insan aşırı yağlarından ve orantısız şekle sahip vücudundan kurtulabilmek için egzersiz ve diyet yapar. Ancak zayıflama rakamsal olarak olsa da göbek bölgesinde bazı inatçı yağlanma süreci devam edebilir. Bu durum ne kadar egzersiz yaparsanız yapın peşinizi bırakmaz.

Bu durumda göbekten yağ aldırma ameliyatı yaptırarak göbek bölgesinde yer alan yağlardan kurtulabilirsiniz. Dümdüz bir karına sahip olmak ve beden olarak da küçülmek istiyorsanız göbek bölgenizde teknolojik yöntemlerle yağlarınızı aldırabilirsiniz.

Üstelik göbek bölgesindeki yağlanmada hiçbir acı ya da ağrı duymazsınız. Çünkü işlem sırasında lokal anestezi yapılır.

Göbek bölgesinde diyet ve egzersiz sonunda kalan dan kurtulmak için cerrahi işlem dışında pek seçeneğiniz yoktur.  Kaç kilo verirseniz verin bu bölgede yağlara bağlı olarak sarkık bir vücudunuz olur.

Bu yüzden sarkmayı engellemek ve karın bölgesindeki istenmeyen yağlardan kurtulabilmek için yağ aldırma operasyonu yapacak profesyonel bir cerrahtan yardım alabilirsiniz.

Göbek Bölgesinde Yağlanma Nedenleri

Vücudun her bölgesinin yağ hücre yoğunluğu farklıdır. Yağ hücrelerinin en çok olduğu bölgelerden ilki göbek – karın bölgesidir. Yağ hücreleri A, D, E, K gibi vitaminlerin depolanmasından vazifelidir.

Genel vücut yağ oranı %25’in altında tutulmalıdır. Yağ hücrelerinin yoğun olduğu bölgelere daha fazla yağ ulaşmaktadır. Bu da bölgesel yağlanmayı kaçınılmaz kılmaktadır.

Bu nedenle genel vücut yağ oranını engellemek için harekete geçilmeli, her daim hareketli bir yaşam tarzı benimsenmeli ve tüketilen gıdalara dikkat edilmelidir.

Göbek bölgesinde yer alan karın kaslarını çalıştırıcı her türlü egzersiz ve spor hareketleri düzenli olarak uygulanmalıdır. Aksi halde yağ alımının önü alınamaz seviyelere ulaşabilir.

Göbek bölgesinin yağlanma nedenlerinden ilki hareketsiz yaşamdır. Göbek kaslarını çalıştırıcı aktivitelerin düzenli olması gereklidir. Alkol tüketimi de karın bölgesindeki yağlanmayı harekete geçirici eylemlerden biridir. Kalori tüketimi sınırlandırılmalıdır.

Diyetisyen aracılığı ile size özel diyet programları uygulamalısınız. Bu uygulamayı yaparken de fiziksel aktivitelerinizi arttırmalısınız. Metabolik bir hastalığınız yok ise metabolizmanızı hızlandırıcı besinler, bitkilerle yağlanma sebepleriyle daha kolay savaşabilirsiniz.

Trans yağ içeren her türlü besin, yetersiz ya da dengesiz uyku düzenleri, gaz içeren her türlü içecek, hazır içecek türleri, şekerli her türlü besin maddesi göbek yağlarını arttırıcı etkiler arasında sıralanabilir. Bu nedenle anılan maddeleri hayatınızdan çıkarmanız gereklidir.

Göbekten Yağ Aldırma Nedir?

Göbekten yağ aldırma, karın çevresinde her şeye rağmen varlığını sürdüren, spor ve egzersizle kurtulma olmayan inatçı yağların cerrahi bir operasyonla alınmasıdır. Birçok insan kilo vermek, özellikle göbek bölgesindeki yağlardan kurtularak gözle görülür bir zayıflama ortaya çıkarmak için uğraşır.

Ancak vücudumuzun birçok bölgesinde olduğu gibi karın çevresinde de inatçı yağlar vardır. Göbek bölgesindeki estetik olmayan görünüşü ve orantısız duruşu ortadan kaldırabilmek adına ve istediğiniz bedene gelebilmek adına göbekten yağ aldırma ameliyatını tercih edebilirsiniz.

Ameliyatsız Göbek Yağı Aldırma Mümkün mü?

Ameliyatsız göbek yağı aldırma mümkün değildir. Zeltiq tedavisi gibi ek seçeneklerde ameliyatsız teknikler yer almaktadır. Ancak bu tür yöntemlerde kısıtlı yağlar hedeflenmekte ve dolayısıyla yağ giderme oranları da oldukça düşük olmaktadır. Aşırı kilolu bireyler için uygun değildir.

Ameliyatsız Liposuction gibi seçenekler de söz konusu değildir. Liposuction uygulamasında en az bir adet kesik atılmaktadır. Bu kesik aracılığı ile yağ dokular hedeflenmektedir.

Tam teşekküllü bir ameliyat olmasa da bazı kesimlerce ameliyatsız olarak adlandırılmaktadır. Ancak yanlıştır, sonuçta vücuda bir kesik atılmakta ve yağ dokuları üzerinde işlem yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat olarak anılmaktadır ve anılmalıdır.

Ameliyatsız Göbek Yağı Aldırma Mümkün mü?

Göbekten Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Göbekten yağ aldırma ameliyatı, göbek bölgenizde yer alan yağların bir vakum cihazına bağlanan ince kanüller kullanılarak çekilmesi şeklinde yapılır. .Göbek çevresine küçük delikler açılır. Açılan deliklerden girilerek kanüllerle birlikte burada bulunan inatçı yağlar çekilir.

Karın bölgesinden yağ alırken hiçbir şekilde organlara, damarlara, sinirlere ya da karın kaslarına zarar verilmemektedir.  Göbek bölgesinin genişliği ve alınacak yağ miktarı hem ameliyat süresini hem de anestezi durumunu etkiler.

Yağ alınacak göbek çevresi az bir alansa doktorunuz lokal anestezi uygular. Ancak daha geniş bir bölgeden yağ alınacaksa ya da alınacak yağ oranı çok daha fazlaysa doktorunuz genel anestezi de uygulayabilir.

İşlem sırasında kesikler açılacağını belirtmiştir. Bu kesiler küçük olduğu için doktorunuz yaraları sadece sararak açık bırakabilir. Zaman içinde bu yaralar iyileşmektedir. Göbekten yağ aldırma işlemi sonrasında yaralara dikiş de atılabilir.

Dikiş atılırsa doktorunuz pansuman yaparak dikişleri kapar ve ortalama 5 gün sonra dikişleriniz alınır ya da kendiliğinden gider. Göbekten yağ aldırma işlemlerinden sonra özel bir korse giymelisiniz.

Doktorunuz size korse hakkında detaylı bilgi verecektir. En az iki hafta olmak kaydıyla doktorunuzun söylediği sürede korseyi kullanmanız önerilir.

Göbekten yağ aldırma ameliyatı uzunluğu alınacak yağ miktarına, işlem yapılacak bölgenin genişliğine ve beraberinde yapılacak diğer işlemlere göre değişecektir. Ancak bu operasyon 1-2 saat içinde tamamlanmaktadır.

Karın Yağlarını Aldırmak Ne Kadar Sürer?

Karın yağlarını aldırma işlemlerinin ne kadar süreceği, alınacak yağın bölgesi ve miktarına göre farklılık gösterir. Bölge ve yağ miktarının bir diğer faktörü de anestezi türünü belirler. Bölge geniş, alınacak yağ oranı fazla ise genel anesteziye başvurulur.

Bölge küçük, alınacak yağ miktarı da az ise lokal anestezi yeterlidir. Sadece 0,5 mm lik cerrahi kesiklerin yeterli olduğu bu operasyon için 1 saat yeterli olduğu gibi 4 saate kadar süren operasyonlar da olabilir.

Operasyon süresi asla net olarak verilemez. Ancak yakın ortalamalar doktoruz tarafından çok daha kesin olarak sunulabilir.

Göbekten Yağ Aldırma Kimler  İçin Uygundur?

Göbekten yağ aldırma ameliyatı için hastalarda özel şartlar aranmaz. Bu tedavi yöntemi genel sağlık durumu yerinde olan tüm hastalar tarafından tercih edilebilir. Ayrıca karın bölgesinde yaptığı sıkı egzersizler sonunda istediği yağ yakımını gerçekleştiremeyenler de yağ aldırma işlemi yapabilir

.  Beden küçültmek ve orantısız karın bölgesinden kurtulmak isteyen her hasta için uygun bir tedavi yöntemidir.  

Göbekten yağ aldırma ameliyatı hamileler için sorun oluşturabilir. Hamile kadınlar ve hamile olma şüphesi olanlar kesinlikle tedaviyi hamilelik sonrasına bırakmalıdır.

Ameliyatı 18 yaşını geçmiş her birey olabilir. Bir yaş sınırı bulunmamaktadır.    Göbek bölgesindeki fazlalıklarından kurtulmak isteyen herkes için tercih edilebilecek bir uygulamadır.

Göbek Yağı Aldırma Zararları Var mıdır?

Göbek yağı aldırma uygulamaları Liposuction ve türlerine yönelik yöntemlerle gerçekleştirilir. Tekniklerin kullanıldığı bölgeler, ne kadar yağ alındığı gibi bilgiler ışığında hem hasta hem de doktor açısından dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Uzman hekim görevini tam anlamıyla yapsa dahi hastanın dikkatsizliği, özensizliği nedeniyle oluşabilecek pek çok risk vardır. Öncelikle unutulmamalıdır ki uygulama sahası ne kadar büyükse aynı orantıda risk oranları da artacaktır.

Uygulama bölgesinden daha önce cerrahi operasyon geçirmiş hastalar bu işlem için tam uyumlu değillerdir. Hekimin belirteceği unsurları hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında tam olarak yapmalısınız.

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi, yağ aldırma işlemleri de cerrahi estetik dalına girer ve nadir görülen cerrahi riskleri içerir. Ancak risklerin geneli hasta kaynaklı oluşmaktadır. Hekim işini tam yapar, kontrol ve denetimini devam ettirirse olasılık oranı minimal seviyelere düşecektir.

Hasta açısından riskler en çok sigara kullanımından oluşur. Bu yüzden göbek yağı aldıracak hastalara, ameliyat öncesinden başlamak üzere belirli süre boyunca sigarayı içmemeleri söylenir. Ancak bu öneri tutulmaz, sigara içilirse komplikasyon ve enfeksiyon riskleri maksimum seviyelere çıkacaktır.

Bir diğer zarar da hastanın göbek yağı aldırma uygulamalarına çok bağlanmasıdır. Yağ aldırma zayıflama işlemi değildir, bölgesel incelme ve şekillenmeyi sağlar. Yağ aldırdıktan sonra eski beslenme alışkanlıklarına dönülemez.

Göbekten Yağ Aldırma Riskleri  Nelerdir?

Göbekten yağ aldırma ameliyatının büyük bir riski yoktur. Ameliyatların önemli bir bölümü sorunsuz olarak tamamlanmaktadır. Ancak tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi ufak tefek riskler doğurabilecek bir ameliyattır;

 • Sarkma

Göbekten yağ aldırma ameliyatı sonrasında karın bölgesinde bir sarkma olabilir. Sarkmalardan kurtulmak için olduğunuz bu ameliyatta çok az bir ihtimal olsa da doktorunuzun tavsiyelerine uymazsanız sarkmalar oluşabilir. Sarkmaların önüne geçmek için korse kullanmaya dikkat etmelisiniz.

 • Morluk

Göbekten yağ aldırma  ameliyatının ardından karın bölgesinde operasyona bağlı morluklar doğaldır. Oluşan morluklar 15 gün içinde kendiliğinden geçecektir. 

Doktorunuzun verdiği korseyi kullanmayanlarda morluk ihtimali daha yüksektir.  Yapılan araştırmalar hastaların birçoğunda hiç morluk gözlenmediği ortaya koymaktadır.

 • Ödem

Göbekten yağ aldırma ameliyatı olanlarda tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi ödem oluşma durumu olabilir. Bu bölgede ortaya çıkan şişlikler bir süre sonra azalmaya başlar. 6-12 ay içinde ise karın bölgesinde ortaya çıkan ödemler tamamen gider.

 • Enfeksiyon

Göbekten yağ aldırma operasyonlarının ardından enfeksiyon kapma riski çok düşüktür. Hastalar karın bölgesini temiz tutarak ortaya çıkabilecek tüm enfeksiyonların önüne geçebilir. 

Yara olması durumunda steril tutmak ve antibiyotik kullanımına önem vermek gerekir. Enfeksiyon riskinde hekiminiz size yardımcı olacaktır.

 • Kan Birikimi

Karın bölgesinden yağ aldırma işlemleriniz sonrasında bazı hastalarda kan ve sıvı birikebilir. Verilen korseyi düzenli kullanırsanız kan ve sıvı birikimi ihtimali çok düşer. Kan ve sıvı birikimi için doktorunuz sıvı çekme işlemi yapar ve birikimin önüne geçer.

Göbekten Yağ Aldırma Sonrası Süreç

Göbekten yağ aldırma ameliyatından sonraki süreç hastaların kısa sürede günlük yaşamına dönmesiyle sonuçlanır.  Buna rağmen hastalar biraz dikkatli davranmalıdır.  Karın bölgesinden yağ aldırdıktan sonra temel olarak şu sonuçlar geçerlidir;

 • Bakım

Karın bölgesinden yağ aldırdıktan sonra bu bölgeyi sürekli temiz tutmalısınız. Bunun için pansuman ve yara bakımına dikkat etmelisiniz. Doktorunuz 24 saat sonunda ılık suyla duş almanıza izin verebilir.  Ayrıca doktorunuz ağır bir işiniz varsa bir süre rapor almanızı önerebilir.

 • Beslenme

Göbekten yağ aldırma işlemi sonrasında bu bölgede tekrar yağ birikimi olabilir. Bu yüzden cerrahlar karın bölgesinden aldıkları yağlar sonucunda beslenme konusunun çok üzerinde dururlar. Bu süreçte doktorunuz sizlere özel bir beslenme ve diyet programı verecektir.

Yeniden kilo alarak yağ birikimi olmaması adına size verilen özel diyet ve beslenme programına düzenli olarak uymalısınız. Ameliyattan sonra bünyeniz zayıf düştüğü için C vitamini bakımından bol gıdalar almalı ve sıvı tüketimine de dikkat etmelisiniz.

 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göbekten yağ aldırma işleminden sonra doktorunuzun size belirttiği zamanlarda kontrollere gitmelisiniz. Özellikle kilo durumunuza çok dikkat edin.  Ameliyat sonrası zayıf düşmüş vücudunuzu yeniden güçlendirmek için sizden istenen tüm işlemleri yapmalısınız.

 • Fiziki Aktiviteler

Göbekten yağ aldırma operasyonunun ardından birkaç gün içinde düşük tempoda yürüyüşle birlikte hafif spor egzersizlerine başlayabilirsiniz. Bu konuda doktorunuz size gerekli direktifleri iletecektir. Ayrıca ağır spor yapanlar ya da profesyonel sporcular en az 30 gün beklemelidir.  

Göbekten yağ aldırma ameliyatının ardından fitness süreci biraz daha uzun olacaktır. Doktorunuz bölgeyi zorlamamak adına hafif egzersizler önermektedir. Ancak burada karın bölgesini sıkılaştıracak ve sizi zorlamayacak fitness programlarına doktorunuzun gözetiminde yönelmeniz iyi olacaktır. 

Pilates yapabilmek için 15-20 gün kadar beklemeli ve pilatesi bu bölgeyi sıkılaştırmak adına uygulamalısınız. Yüzme için de doktorunuz ortalama 30 gün sonra hafif düzeyde etkinlikler konusunda size izin verecektir.

Göbekten Yağ Aldırmada Fiyatlara Neler Etki Eder?

Göbekten yağ aldırma fiyatı için cerrahınızla görüşmelisiniz. Çünkü sizlere genel bir fiyat vermek yanlış olur. Fiyatı belirleyen durumlar şu şekildedir;

 • Alınacak Yağ Oranı

Göbek bölgenizden alınacak yağ oranı değişkendir. Yağ oranı arttıkça fiyat da yükselecektir. Bu yüzden doktorunuzun alınacak yağ oranını belirlemesini bekleyin.

 • Yapılacak Ek İşlemler

Karın bölgesinden yağ aldırma işlemi yaptırdıktan sonra bazı ek işlemler de yaptırabilirsiniz. Bu yüzden ek işlemler fiyatı arttıracaktır.

 • Doktorun Tecrübesi

Tecrübesi yüksek doktorlar göbekten yağ aldırma işlemlerini daha yüksek ücretlere yapmaktadır. Bu yüzden profesyonelliğin de fiyata etki ettiğini hatırlatalım. Tecrübeli doktorlarla istenen sonuçların alınma ihtimali de daha yüksektir.

 • Sağlık Kuruluşu

Göbekten yağ aldırma işleminde anestezi de uygulandığı için tam teşekküllü bir ameliyathane ortamı sağlanmalıdır. Bunun için de doğru sağlık kuruluşu seçilmelidir. Profesyonel sağlık kuruluşlarında fiyatlar da farklı olacaktır.

 • Cihaz Kalitesi

Göbekten yağ aldırma sürecinde kullanılan cihazlar farklı olabilir. Daha kaliteli cihazlarla başarı oranı artar.  Son teknoloji cihazlarla karın bölgesinden yağ alma ücreti daha yüksektir.

 • İşlem Yapılacak Bölge

Karın bölgesi geniş bir bölgedir. Bu yüzden bölge genişledikçe fiyat da yükselecektir. Doktorunuz tüm diğer etkenler yanında karın bölgesinde işlem yapacağı alanı da dikkate alarak fiyat teklifi verecektir.

Kaynakça:

https://utswmed.org/medblog/liposuction-tummy-tuck-cool-sculpting-differences/

https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/tummy-tuck/

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-tummy-tuck

3.8 / 5. 65

14 cevaplar
 1. Nevzat
  Nevzat says:

  Hocam merhaba, 44 yaşındayım kilom ise 95. Vücudumdaki yağların büyük kısmı göbek bölgesinde spor yapmak diyet yaptım ancak bir türlü göbekteki yağları eritemedim. Çare ameliyatı gibi görünüyor, bayramdan sonra muayeneye gelmeyi düşünüyorum. Öncesinde fiyat bilgisi alabilir miyim? Ne kadara mal olur ortalama ?

  Cevapla
 2. Leyla
  Leyla says:

  Merhaba hocam benim bir arkadaşım 8 ay önce sizde göbek yağı aldırma ameliyatı oldu o zaman benim için de bilgi almıştık ama emzirme dönemim yeni bittiğinden göğüs için beklememi önermiştiniz, şimdi hem göğüs hem göbek yağı için gelmek istiyorum ama biraz da sarkmam var, annelik estetiği için bilgi alabilir miyim, ilginiz için şimdiden çok teşekkürler

  Cevapla
 3. ilayda
  ilayda says:

  Karnımda biraz sarkma ve yağlanma var germe olmadan karın yağlarını aldırmak istiyorum süreç nedir bilgi almak istiyorum

  Cevapla
 4. Sevinç
  Sevinç says:

  Merhaba karın bölgesi yağ aldırma işlemiyle birlikte üst bacak yağ aldırma işlemlerini aynı anda yürütmek doğru mu?

  Cevapla
 5. Bilge
  Bilge says:

  Merhaba, ben karın bölgemden şikayetçiyim yoğun bir yağlanmam var, karın bölgesi yağ aldırma yaptıranların yorumlarını okudum ve yağlanma yoğunsa germe de gerektiğini yazmışlar bilgi alabilir miyim?

  Cevapla
  • Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
   Doç. Dr. Tayfun Türkaslan says:

   Merhaba, evet yağlanma oranına-der elastikiyetine-kas deformasyonuna bağlı olarak bazen yağ aldırmaya ek olarak karın germe de gerekebiliyor, muayenede yada fotogram üzerinden daha net bilgi verebiliriz, asistanım size ulaşarak yardımcı olacak, sağlıklı günler dileriz

   Cevapla
 6. Şevval
  Şevval says:

  karın yağları nasıl alınır benim sarkmam da var germeyle oluyormu?karından yağ aldırma fiyatı ve karın germe fiyatı ne kadar,kombine estetik indirimi oluyor mu?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir