Göbek Yağ Aldırma

5
(1)

Göbek bölgesindeki yağlanmalar; her cinsiyetten insan için problem haline gelmiştir. Egzersizler ve diyet programlarıyla fit bir görünüme kavuşmaya çalışan pek çok insan vardır. Buna rağmen göbekteki yağlardan kurtulamayanlar alternatif yöntemlere başvururlar.

Doktor Muayenesi

Herhangi bir yağ aldırma operasyonu öncesinde, doktorunuza beklentilerinizi anlatmanız çok önemlidir. Doktorunuz sizi muayene edip; boy ve kilonuzu hesaba katarak ne kadar yağ alacağını tespit eder. Doktor muayenesine gitmeden önce, doktorunuzu iyice araştırmanız gerekmektedir.

  • Göbek Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Göbekten yağ aldırma, diğer bölgelerde de olduğu gibi liposuction yöntemiyle yapılır. İşlemden önce karın bölgenizde çizimler yapılarak nereden ne kadar yağ alınacağı doktorunuz tarafından belirlenir. Ardından ince kanüller yardımıyla göbek yağlarınız çekilir.

  • Karın Germe Operasyonu Acılı Mıdır?

Pek çok insanın korkusu karın germe operasyonu sırasında çekmektir ancak böyle bir şeyden korkmanıza gerek yok. Karın germe operasyonu genel anestezi altında yapılır. Bu esnada, uykuda olduğunuz için hiçbir şekilde acı ya da sızı hissetmezsiniz. Sadece liposuction yapılacaksa; lokal ya da genel anestezi uygulanabilir.

  • Göbek Yağ Aldırma Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Operasyon süresi, nereden ne kadar yağ alınacağına göre değişse de; yaklaşık 1-2 saat içinde tamamlanır. Bazı hastalardan sadece ön göbek bölgesinden yağ alınırken bazı hastalardan hem ön göbek bölgesinden hem de yan simitlerden yağ alımı yapılabilir.

  • Göbekten Ne Kadar Yağ Alınır?

Göbeğinizden ne kadar yağ alınacağı, tamamen bu bölgeyle alakalı yağ miktarına bağlıdır. Doktorunuz, muayene sırasında nereden ne kadar yağ alacağını tespit edecek ve bu konuda sizi de bilgilendirecektir. Doktora muayene olmadan ne kadar yağ alınacağı, net olarak belli olmaz.

Sağlık Durumu Hakkında Doktoru Bilgilendirme

Her operasyonda olduğu gibi liposuction operasyonundan önce de; doktorunuzu sağlık durumunuz hakkında bilgilendirmelisiniz. Tansiyon, kalp, şeker varsa ya da kronikleşmiş bazı hastalıklarınız varsa; operasyon riskli olabilir. Sağlığınızı riske atmamanız için, doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

  • Liposuction ve Karın Germe Ameliyatı Bir Arada Yapılır Mı?

Liposuction ve karın germe ameliyatı, ihtiyaca göre birlikte yapılabilir. Karnınızdaki fazla deri çıkartılıp; bel kısmına liposuction yapılabilir. Doktorunuzla karın bölgenizin neye ihtiyacı olduğunu değerlendirerek; iki uygulamayı birlikte yaptırabilirsiniz.

Ameliyat Öncesi Hazırlık

Liposuction ameliyatı öncesinde, hızlı iyileşmek ve olası problemleri en aza indirmek için sigara kullanmayı bırakmanız ya da ara vermeniz önerilir. Operasyon, genel anestezi altında yapılacağı için operasyondan en az 8 saat önce bir şeyler yemeyi bırakmalısınız. Operasyon sonrasında da; iyileşene kadar sigara içmemeniz faydalı olacaktır.

 

Ameliyat Sonrası Korse Kullanımı

Ameliyattan sonra, doktorunuz size yaklaşık 4 hafta bir korse kullanımı önerecektir. Doktorunuz size aksini belirtene kadar; korse kullanmaya devam etmelisiniz. Bu, hem karın bölgenizin şekillenmesi için hem de şişlik ve morlukları en aza indirmek için çok gerekli bir yöntemdir.

  • Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Belli Olur Mu?

Doktorunuz, karın bölgenizdeki kesi izini iç çamaşırınızın içinde kalacak şekilde planlayacaktır. Ameliyat sonrasında, ilk haftalarda kesi izi belirgin olur. Aylar geçtikçe gözle görülür şekilde azalır ancak son halini 1-2 yıl içerisinde alacaktır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süresi

Ameliyat sonrasında mümkün olduğunca doğal beslenmeniz, bol su tüketmeniz önerilir. Karın germe ameliyatlarında, özellikle ilk 3 ay ağır şeyler kaldırmamanız önerilir. Günde 2-3 litre su içerek ödem atabilirsiniz. Korseye rağmen, operasyon bölgesinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar, 1-2 hafta içinde kaybolacaktır.

  • Ameliyat Sonrasında Hastanede Kalınır Mı?

Sadece liposuction uygulaması yapılacaksa; aynı gün hastaneden taburcu olabilirsiniz ancak eğer karın germe ameliyatı da olduysanız genellikle bir gece hastanede kalmanız istenecektir. Ertesi gün, doktor kontrolleriniz de yapıldıktan sonra taburcu olabilirsiniz.

  • Operasyon Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Karın yağ aldırma ve karın germe operasyonu sonrasında, ağrınız olabilir ancak doktorunuzun size vereceği ilaçlarla ağrınız ortadan kalkacaktır. Genellikle 2-3 gün içerisinde azalacaktır. Doktorunuzun size önerdiği şekilde ilaçlarınızı kullanabilirsiniz.

  • Karın Yağ Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Karın yağ aldırma fiyatları, doktorunuzun tecrübesine, ününe, gideceğiniz hastanenin konumu ve donanımına, alınacak yağ miktarına, anestezi türüne, karın germe operasyonu yapılıp yapılmayacağına göre değişiklik gösterir. Operasyonla ilgili net fiyat bilgisi, doktor muayenesinden sonra belli olur.

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı