Ameliyatsız Gıdı Estetiği: Kybella Fiyatları 2022
3.7
(20)

Çene ile boyun arasında kalan kısım gıdı olarak adlandırılır. Kişiyi bu bölgenin yağlanması ciddi anlamda rahatsız eder ve bu bölgenin sarkık olması kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha kilolu gösterir.

Gıdı sarkması sorunu cerrahi müdahale, ameliyatsız gıdı estetiği (Kybella yöntemi) ile ve düzenli spor yapılarak ortadan kaldırılabilir. 

Gıdı oluşma nedenleri genel olarak; 

 • Güneşe maruz kalmak, 
 • Kilo sorunu, 
 • Çene yapısı, 
 • Genetik etkenler, 
 • Yeterince egzersiz yapmamak, 
 • Hatalı uyku pozisyonları ile uyuma alışkanlığı, 
 • Sigara içmek
 • Sık sık alkol tüketmek
 • Yanlış beslenme nedenlerine bağlı olarak meydana gelir.

Ameliyata Gerek Duymadan Gıdı Nasıl Yok Edilir?

Ameliyatsız gıdı estetiği kybella, enjekte edilebilen bir solüsyonun ismidir. Solüsyonun içerisindeki etken madde deoksikolik asittir.

Bu madde vücudun içerisinde de doğal olarak bulunduğundan vücut tarafından tanınan bir yapısı vardır. Bu sayede vücut tarafından kolayca tolere edilebilir ve yabancı olarak algılanmaz.

Vücutta bu maddenin işlevi yağ dokusunun orantılı şekilde dağılmasına katkıda bulunmaktır. Hedef yağ hücrelerine ulaşması sağlandığında yağların parçalanmasına yardımcı olduğu keşfedilmiştir.

Yağ hücrelerinin zarının parçaladığından yağ hücresinin içerisinde bulunan yapıların serbest hale gelmesini sağlar.

Bu özelliği sayesinde gıdı bölgesinde yer alan yağın parçalanarak dağıtılmasında kullanılabilen bir tekniktir.

Kybella tekniği ile gıdı bölgesindeki sarkık ve yağlı görünüm ortadan kaldırılabilir ve kişi daha estetik bir profile kavuşabilir. Son derece güvenilir bir işlem olan Kybella tekniğinin neredeyse hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

İşlem sonrasında bölgede ağrı, şişlik, ödem, kızarıklık ve morluklar görülür. Ancak bu belirtiler işlem kaynaklı oldukça doğal olan durumlardır ve kendiliğinden en çok 7 gün içerisinde azalarak iyileşirler.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği: Kybella Fiyatları 2024 1

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Kybella Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatsız gıdı estetiği tekniği olan Kybella sonrası dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunur. 

Bu teknik sayesinde gıdı sorunundan kurtulan kişilerin hekimlerinin önerdikleri durumlar konusunda, süreci daha iyi bir şekilde atlatmak adına dikkatli olmaları son derece önemlidir.

Bu dönem kişinin işlem sonrasını hızlı bir şekilde atlatarak iyileşmesine ve yeni profil görünümünün tadını çıkarmaya başlaması bakımından kritik bir dönemdir.

 • İşlem sonrasında bölgede ağrı oluşumu doğaldır. Ancak gözlemlenen ağrı şiddetli bir seviyede değildir. Daha tolere edilebilir ve günlük yaşamı etkilemeyen bir ağrıdır. Ağrı sorununu ortadan kaldırmak adına hekim tarafından ağrı kesici reçete edilebilir. 
 • Reçete edilen ağrı kesici dışında başka bir ilaç kullanılmamalı ve hekim önerilerinin dışına çıkılmamalıdır. Aksi halde komplikasyon gelişme riski artmış olur.
 • İşlem sonrasında görülen ödem, şişlik, kızarıklık ve morarmalar için herhangi bir tedavi uygulamasına gerek duyulmaz. Dokular kendiliğinden bu durumları ortadan kaldıracaktır.
 • İşlem sonrasında dokuların daha hızlı toparlanmasına yardımcı olmak için diyette düzenleme yapılabilir. Öğünlerde yumurta, ızgara balık, omega-3 bakımından zengin yiyecekler veya omega-3 takviyesi vb. alınabilir. Bu besinlerin içeriğindeki proteinler dokuların toparlanma hızını arttırabilir.
 • İşlemden sonra gıdı bölgesinde ödem ve şişlik görülebileceğinden çok aşırıya kaçmamak kaydıyla bitki çayı ve bol bol su tüketilebilir. Ancak bitki çaylarının aşırı tüketilmesi istenmeyen sonuçlar doğurabileceğinden günde 1 bardak nadiren de 2 bardak şeklinde tüketimine dikkat edilmelidir.
 • Ameliyatsız gıdı estetiği Kybella sonrası dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise tuz tüketim miktarıdır. Özellikle işlemden sonra 1 ay boyunca tuz tüketiminin mümkün olan en az düzeye indirgenmesi ile kişinin vücudunun ödem miktarının artmasının önüne geçilir. Gıdı bölgesi operasyondan sonra dokular toparlanana kadar ödem tutmaya yatkın halde olduğundan tuz ve alkol tüketiminde dikkatli olmak önemlidir.
 • Alkol kanı sulandırıcı ve ödem yapıcı etkiye sahiptir. İşlemden önce de sonra da tüketilmesi ödem miktarını arttırır. Ayrıca bu dönemde kan sulandırıcı etkisi olan yiyecek – içeceklerin tüketilmesi olası bir kanamanın açılmasına ya da daha da kötüleşmesine neden olabilir.
 • İşlem sonrası dönemde tuz tüketiminden de kaçınmalısınız. Tuzdan bahsederken yalnızca yiyeceklere tuz atmaktan da bahsetmiyoruz. Paket gıdaların birçoğunun içeriğinde yüksek oranda sodyum bulunur. Sodyum vücutta su tutulmasını arttırıcı özelliğe sahip olduğundan kaçınılması gereken bir elektrolittir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Kybella Zararlı mıdır?

Ameliyatsız gıdı estetiği Kybella zararlı mıdır, sorusu bireylerin akıllarına bu işlem hakkında en çok takılan sorulardan biridir.

Kybella yöntemi esnasında vücuda enjekte edilen malzeme vücudun zaten içerisinde de bulunan bir maddedir. Bu nedenle vücut bu malzemeyi yabancı olarak algılamaz. 

Ayrıca serum fizyolojik ile malzeme seyreltilerek kullanılır. Bu sayede bir anda vücuda madde yüklemesi yapılmamış ve daha alıştıra alıştıra verilmiş olur.

İşlem operasyon ile gıdı gidermeye göre daha hızlı bir şekilde ele alınmaktadır. Vücuda yağların parçalanması için yardım edildikten sonra geri kalan işlemi vücut kendisi halledecektir.

Bu nedenle aslında vücudun doğal işleyişine tetikleyici bir unsur verilmiş ve vücut kendisi kendini yeniden düzenliyormuş gibi düşünülebilir.

İşlem sırasında parçalanan yağlar kendiliğinden yok olurlar. Vücudun başka bir yerine taşınmaları gibi bir durum söz konusu değildir.

Bir hekim tarafından kontrollü şekilde uygulanan tedavide zararlı bir etki görülmez. Ancak enjeksiyon kaynaklı hafif yanma, morarma ve şişme görülmesi doğaldır; ancak bu etkiler geçicidir.

Kybella tedavisinde çok nadiren de olsa sinir hasarının oluşması ihtimali vardır. Çenede marginal mandibular adlı bir sinir şeridi bulunur. Bu sinir şeridinden kaçınılarak enjeksiyon işlemi yapılır.

Ayrıca görülen bir yan etki de kişide geçici bir süre de olsa gülümsemede bozulma görülebilir. Ancak bu durum gerginlik kaynaklı olduğundan bir süre sonra kendiliğinden düzelir.

Kaynakça:

https://www.aymag.com/kybella-for-more-than-just-your-chin/

https://www.healthline.com/health/kybella

3.7 / 5. 20

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir