Ameliyatsız Gıdı Estetiği: Kybella

5
(1)

Çoğu kişi gıdısının ortaya çıkmasından mutsuzdur ve estetik anlamda kişinin kendine olan güvenin sarsılmasına neden olan bu durumdan nasıl kurtulacağına dair bir çözüm aramaktadır. gıdının teknik terimi submental dolgunluktır. Dünyadaki plastik cerrahlar bu endişeyi sayısız hastayla tartıştı ve çoğunlukla liposuction ile tedavi etti. Ancak şimdi, kybella tedavisinin FDA onayı sayesinde, bu gerekli olmayabilir.

Kybella Nedir?

Kybella, enjektabl solüsyon deoksikolik aside verilen isimdir. Bu molekül doğal olarak vücutta bulunur ve yağın dağılmasına yardımcı olur. Araştırma çalışmaları sırasında, bu molekülün lokalize bir alana enjeksiyonlarının aynı temel öncül altında yapıldığı keşfedilmiştir. Temel olarak, deoksikolik asit hedef yağ hücresinin zarını parçalamaktadır. Tedavinin hemen ardından hücresel zar yıkılır ve yağ hücresi içerikleri serbest bırakılır.

Tarihsel olarak, tüketiciler sentetik maddeler veya bitkisel ilaçlara dayalı olup olmadıklarına bakılmaksızın yağda eriyen enjeksiyonlardan kaçınmak için uyarıldı. Kybella, FDA’nın coveted onayını kazanmak için türünün ilk örneğidir. Bu, bu ürünün geliştirilmesine giren klinik araştırmanın kapsamını ve çoklu denemelerde yüksek bir güvenlik derecelendirmesini göstermektedir.

Kybella enjeksiyonları ile gıdı görünümünden kurtularak daha hoş bir profile sahip olabilirsiniz. Son derece güvenli olan bu tedavi sonrasında yan etkiler neredeyse hiç görülmez. Ağrı, şişlik, kızarılık ve morarma en sık rastlanan yan etkilerdir ve birkaç gün içinde kendiliğinden düzelmektedir.

İlginizi çekebilir:

Kybella İle Yenilenmiş Bir Profil

Kybella İle Gıdınıza Elveda Deyin

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı