4.6
(5)

Erkeklerde genital estetik mümkün mü? Evet.

Bu son yıllarda oldukça trend olan bir konu. Sıklıkla da yaptığımız bir işlem. Penise yönelik, penisteki şekil bozuklukları, penis eğrilikleri, açı değişiklerini düzeltmeye yönelik işlemler var.

Sünnetten kalan deformasyonları düzeltmeye yönelik işlemler.

Pubis’te aşırı biriken yağ dokusunun alınmasına yönelik işlemlerin ve tamamı erkek genital bölge estetiği diyoruz.

Bunlar plastik cerrahların yoğun olarak erkek genital bölgesi, penisi şekillendirmeye, bir harmoniye ulaştırmaya çalıştığı operasyonlardır. Sıklıkla da ihtiyaç duyar.

Erkek Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Erkek özel bölge hususunda gerçekleştirilen tüm ameliyatlar kadınlar için uygulanan özel bölge estetik operasyonlarında olduğu üzere hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan yapılabilecek çeşitleri barındırmaktadır.

Erkek Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir adım adım anlattığımız bu makalemizde fiziksel ve psikolojik açıdan tüm bilgilendirmeler yapılmıştır.

Daha özgüvenli bir cinsel mutluluk için önemli olan bu ameliyatlar sonrasında kişi kısa sürede olağan cinsel yaşamına dönüş sergileyebilmektedir.

Erkek genital estetik ameliyatları arasında en sık uygulanan ameliyat türü penis odaklı gerçekleştirilen ameliyatlardır.

Bilhassa penis küçüklüğünden yakınan, mutlu bir cinsel yaşamı olmayan erkeklerin çoğu penis büyütme ya da bunun bir diğer versiyonu olan penis kalınlaştırma ameliyatlarını tercih etmektedir. 

Erkek Genital Bölge Estetiği ve Kapsamları Nelerdir?

Erkek cinsel organı yani penisin fiziksel kusurlar yaşayarak ergenlik döneminin sonlarına dek düzelmemesi neticesinde oluşan fiziksel görünüm kusurları olarak adlandırılan tüm sorunlar artık erkek genital estetik operasyonları ile kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir.

Kişinin kendisinde huzursuz olmasına yol açan ya da cinsel ilişki yaşadığı partneri ile problemlere neden olan tüm genital sorunlar estetik operasyonları neticesinde sonlandırılarak kişinin kendisine daha fazla özgüven duyması ile sonuçlanabilmektedir.

Fiziksel açıdan kusurlu, eksik, eğri, kısa, ince gibi görüntülere sahip olan penisler hiçbir fiziksel olumsuz etki olmamasına karşın tamamen ruhsal, psikolojik ve özgüven eksikliklerinden kaynaklanan nedenlerle erken boşalma ya da iktidarsızlık olarak tabir edilen ruhsal bunalımdan kaynaklı sertleşme problemine neden olabilmektedir. 

Erkeklerde Genital Estetik Neden Yapılmalıdır?

Hiçbir fiziksel ya da kimyasal sorun olmamasına karşın genital bölge ve penis odaklı problemlerden kaynaklanan ruhsal depresif etkiler nedeni ile erkek genital estetik ameliyatları yapılarak bu sorunlar kolayca aşılabilir.

Bunun yanında kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen genital bölge estetikler en az kadınlar kadar erkeklerin de hakkıdır.

Erkek cinsel estetiğinin bir diğer terimi de kozmetik üroloji olarak bilinmektedir. Genital bölge ve penis dahil tüm alanlar için gerçekleştirilecek tüm ameliyatların kapsamına genital estetik adı verilmektedir. 

Erkeklerde Genital Estetiğin Gerekliliği

Cinsel alanda yaşanan herhangi bir estetik kusur varsa ya da işlevsel – fonksiyonel bir problem yaşanıyorsa aklınızda sorunu olduğundan daha fazla büyütmek yerine bu hususta uzman olan bilim adamları, doktorlar, estetisyenlere danışmakta ve onların tecrübelerinden faydalanmakta yarar vardır.

Unutulmamalıdır ki penis ve cinsel bölgede yaşanılan herhangi bir işlev bozukluğu ilerleyen dönemlerde psikolojik olumsuzluklara dönüşebilir ve bu da mevcut işlev bozukluğunu daha da olumsuzlaştırabilir ya da psikolojik nedenlere bağlı olarak daha fazla ek problem ortaya çıkabilir.

Modern çağda genital bölge estetiği, erkeklerde genital estetik çeşitleri ve ameliyatları oldukça kapsamlı olup kısa sürede etkili neticeler arz edebilmektedir. 

Penis Uzatma Operasyonu: Gerçekler ve Beklentiler

Penis uzatma operasyonu, erkeklerin genital bölge estetiği kapsamında değerlendirilebilir. Bu prosedür, özellikle erkekler arasında yaygın bir estetik kaygıyı ele alır. Operasyon, genel anestezi altında, steril bir ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. İşlem sürecinde, penisin karın duvarına bağlanan ve suspansatuvar ligament olarak bilinen bağın kesilmesi ile penisin daha önce görünmeyen kısmı dışarıya çıkarılır. Böylece penisin boyu artırılmış olur.

  • Operasyon sonrası penis boyunda 2 ila 4 cm arasında bir uzama sağlanabilir.
  • Ayrıca, penis kökünde biriken yağ dokusunun alınması işlemi de uygulanabilir.
  • Bu iki yöntemin kombinasyonu, operasyonun etkinliğini artırabilir.

Operasyonun kalıcı sonuçlar sunmasına karşın, erkeğin kilo alması durumunda penis kökünde yağ birikmesi ile elde edilen uzunlukta küçük bir kayıp yaşanabilir. Bu sebeple, sağlıklı bir yaşam tarzı ve dengeli beslenme, operasyon sonrası önem taşır. Sonuç olarak, penis uzatma cerrahisi, belirli koşullar altında ve doğru beklentiler ile erkekler için uygun bir estetik çözüm sunabilir.

Erkek Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Erkek Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir sorusuna verilebilecek birden fazla yanıt vardır. Aşağıda sıralanan problemler için ayrı ayrı estetik operasyonlar gerçekleştirilerek söz konusu problem kısa sürede giderilebilmekte ve birey çabucak normal yaşantısına kavuşabilmektedir.

İşte Erkek Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir;

  • Sünnet Hatasının Giderilmesi

Uzmanlaşmış bireylerce yapılmayan sünnetler neticesinde çeşitli penis görüntü bozuklukları kalabilmektedir. Nadiren ise işlevsel bozukluklara neden olan sünnet hataları erkek genital bölge estetiği ameliyatları ile giderilebilmektedir. 

  • Penis Büyütme Estetiği

Erkeklerin en çok sorduğu, başvurduğu genital bölge ameliyatlarından biridir. Bu tür ameliyatlar hem penis büyütme hem de penis kalınlaştırma ameliyatını kendi bünyesinde sunmaktadır. Cerrahi operasyon ile penisler normalinden daha uzun ve daha kalın boyutlara ilerletilebilmektedir.

  • İdrar Deliği Estetiği

Genelde doğuştan gelen bir tür kusur olarak anılmaktadır. Tıbbi terimi Hipospadias’tır. Bu tür hastalarda idrar deliği penisin en üst bölümü olan penis başının orta kısmından gelmez ve bu durumda pek çok fiziksel – ruhsal olumsuzluklara yol açabilir. Hipospadias ameliyatı erkek genital bölge operasyonları ile kısa sürede onarılabilmektedir.

  • Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavi yöntemleri hem erkeklerce hem de cinsel yaşamından yeterli hazzı alamayan kadınlarca en sık araştırılan konular arasında zirvededir.

Zaman zaman psikolojik etkiler neticesinde ortaya çıkan erken boşalma sorunları haricinde küçük ya da büyük çaplı estetik operasyonlarla erken boşalmaya neden olan faktörler ortadan kaldırılabilmektedir.

Bu tedavide tercih edilen yöntemlerden biri Frenuloplasti olup erken boşalma sorunu yaşayan erkekler arasında tedaviye yanıt verebilecek hastalarda en ideal çözüm olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra erken boşalma tedavilerinde pek çok ilaç tedavi teknikleri de uygulanabilmektedir.

Gerekli görüldüğü takdirde ilaçla tedaviye ek olarak çeşitli tıbbi uygulama yöntemleri de mevcut olup tüm gereklilikler uzman doktorlarca uygun görüldüğü takdirde gerçekleştirilebilmektedir. 

  • Mutluluk Çubuğu 

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak görülen bu sorun aslında penis protezi olarak adlandırılır. Yoğun olarak sertleşme sorunu yaşayan erkekler için önerilmektedir.

Penise protez takılması ile sorun ortadan kaldırılır. Bu tür protezlere genelde ileri yaştaki hastalar, yoğun ve ileri seviye diyabet hastaları, tansiyon odaklı hastalıkları taşıyanlar, sinir ve damar hastalıklarına sahip olan erkeklere yapılmaktadır.

  • Penis Eğriliği

Penis büyütme ve penis kalınlaştırma ameliyatlarından sonra Erkek Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir sorusunun en kapsamlı baş sorunu penis eğriliğidir. Penis eğrilikleri Peyronie hastalığı olarak adlandırılmaktadır.

Kişinin penisinde fiziksel açıdan herhangi bir hata olmasa da zaman zaman sertleşme sorunları yaşayabilir ya da bu soruna bağlı olarak ilerleyen dönemlerde diğer penis şikayetlerinden yakınabilir. Ancak penis eğriliği çeşitli penis ameliyatları ile kolayca çözüme kavuşturulabilmektedir.

S.S.S

Erkeklerde Genital Estetik Yapılabilir mi?

Evet. Erkeklerdeki her türlü, genital estetiği bozan uyumsuzluklar, fonksiyon bozuklukları giderilebilir.

Erkeklerde Genital Estetik Şart mı?

Psikolojik ve fizyolojik olarak kişiyi etkilemiyorsa şart değildir.

Erkeklerde Genital Estetik Ameliyatları Riskli midir?

Her cerrahi operasyonda olduğu kadar risk vardır. Diğer ameliyatlarda olduğundan daha fazla risk yoktur. Riskler oldukça ender olup, uzman hekimlerce yapılmış, erkek genital estetik konusunda daha önce pek çok defa başarılı operasyon gerçekleştirmiş hekimler seçerek riskler daha da minimalize edilebilir.

Erkeklerde Genital Estetik Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Müdahale amacına göre operasyon süresi değişir. En az 1 saat en fazla 2 saat sürmektedir.

Kaynakça:

https://www.nature.com/articles/ijir201248

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323688

https://www.nature.com/articles/ijir200814

4.6 / 5. 5

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir