Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları 2022
5
(2)

Kaşlar insan yüzünde dikkat çekici ve önemli yere sahip yapılardır. Yüzümüzdeki ifadeyi doğrudan etkileyerek bakışlarımıza ve mimiklerimize anlam verir. Kaş yapısı yorgun, mutlu, üzgün ve şaşkın ifadelerimizi ortaya çıkarır.

Kaş yapısı, bakışları ve yüz ifadesini direkt etkiler. Pozisyon ve şekli itibariyle mimiklerimizde etkili bir duruşa sahip yüzümüzün önemli bir bölgesidir. Yüzü mutlu ve enerjik gösteren kaşlarımız üzgün ve yorgun ifadelere de neden olur.

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisiyle kaş bölgesi sarkarak üst göz kapağının üzerine düşerek yüzdeki estetiği bozar. Yüzün duruşunda yaşlı bir görünüm oluşturur.

Yüzde oluşan tümörler ve yüzde geçirilen felç de sarkmalara neden olmaktadır. Genç ve orta yaşlı kişilerde sadece kaş kaldırma estetiği yeterli olurken, ilerleyen yaştaki hastalara bu operasyonla birlikte alın ve şakak germe estetiği de yapılmaktadır.

İdeal kaş nasıl olmalıdır?

İdeal kaş denildiğinde genellikle akla kaş ortasının kalkıklığı gelir. Kaş, yüzdeki göz, burun, şakak gibi yerlerle kombin haldedir. Burnun üst yan çizgisinde, kaşın iç köşesinin olması gereken bu kombinlerden biridir.

Dış köşesinin olması gereken kısım ise gözün dış köşesinin bittiği yer olmalıdır. Gözün dışında kalan köşe bölgesiyle yuvarlak olan göz çerçevesi arasında kalan çizgisel bölgenin tam ortasından, yukarıya doğru olan kısım kaşın en yüksek bölgesidir.

Kaş kaldırma estetiği yapılırken bütün yüz yapılarının farklı olmasından dolayı, her yüz için farklı model uygulanmalıdır.

Kaş kaldırma estetiği kişinin yüz yapısına özel yapılmalıdır. Örnek verilecek olursa; genç ve enerjik bir yüz ifadesine sahip olmak isteyen hasta için iç köşesi aşağıda, dış köşesine doğru ufak dokunuş eğimleriyle yükselen planlamayla gerçekleştirilir.

Kaş kaldırma estetiğinde yöntem seçimi

Kaş kaldırma estetiğinde yöntem seçimi kaşın durumu, deformasyonun boyutu ve hastanın yaşı gibi kriterler belirler. Kaş kaldırma yöntemlerini 2 başlık olarak sıralayabiliriz. Bunlar; askı yöntemi ve botoks yöntemidir.

Kaş Kaldırma Estetiği Yöntemleri:

 • Botoks ile kaş kaldırma estetiği

Bu yöntem basit ve ağrısız bir uygulamadır. Pratik bir enjeksiyon yöntemiyle işlem yapılır. Operasyondaki amaç; kaş bölgesindeki sarkık derileri sıkılaştırarak genç bir görünüm elde etmektir.

Alındaki kırışıklıklar ve göz kenarlarındaki derin kaz ayakları deformelerden kurtarılırsa kaş yapısı canlı ve çekici bir şekil alır. İşlem 5-6 dakikada biter.

Oluşan hafif morluk ve şişlikler buz tedavisiyle kısa sürede geçer. Botoksun ardından hasta normal hayatına devam eder. İşlemin net sonuç vermesi 7-10 gün arası sürer.

Kaş kaldırma bazı durumlarda tek başına yapılmaz. Bu durumlardan biride üst göz kapağının düşerek bölgede deformeler oluşmasıdır. Bu deformeler kaş kaldırma ameliyatıyla birlikte yapılır.

 • Endoskopik kaş kaldırma ve alın germe işlemi

Son dönemlerde gelişen hızlı teknolojilerden, kaş kaldırma estetiği de nasibini almıştır. Operasyonlar bu teknolojiler sayesinde etkili ve istenilen sonuçları verir. Endoskopik kaş kaldırma ve alın germe uygulamaları da son yıllarda popüler olan estetik yöntemlerdendir.

Endoskopik operasyonla alnın üstünden yani saçlı deriden kesiler açılarak deri altına mikro mini kameralarla girilir. Açılan kesilerin birinden deri altına indirilen video kamera gezdirilirken, cerrahi aletlerle germe işlemi de diğer kesilerden yapılmaktadır.

Başta alın kırışıklıklarının deformasyondan kurtarılmasıyla düzgün bir şekilde kaşlar yukarı asılır. Bu işlemde kesiler diğerlerine göre daha azdır. Bu yüzden de ameliyat süresi ve hastanın iyileşme dönemi daha kısadır. İşlem sonrası hasta konforlu bir süreç geçirir.

 • Askılama ile kaş kaldırma estetiği

Bu yöntemle 2 yönlü germe operasyonu uygulanır. Bunlar saç içinden ve kaş üzerinden yapılan askılama işlemleridir. Anestezi olarak lokal tercih edilir. Askılama ile kaş kaldırma estetiği basit bir operasyondur. İşlem için özel erimeyen ipler tercih edilir.

Yukarı çekilen kaşlar estetik bir görüntü oluşturur. Kişi gün içinde normal hayatına döner. Saçlı derinin altına gizlenen izler belli olmaz. Kullanılan özel ipe bağlı olarak 8-24 ay arası kalıcılık sağlanır.

 • Germe yöntemiyle kaş kaldırma

Bu yöntemde kaşın üst kısmından kesiler yapılarak istenilen şekil verilir. Kaşın üst sınırındaki fazla deri alınır ve kaş yukarıda kalan deri dokusuyla birleştirilir.

Lokal anestezi altında yapılan operasyon oldukça pratiktir. Bu deformasyona maruz kalmış genç ve orta yaşlı hastaların uygulayacağı işlem olup sonuçları kalıcılık gösterir.

Şakak bölgesinden kaş kaldırma yöntemi

Şakaktaki saçlı deriden birkaç cm’lik kesiler açılarak yapılan bir uygulamadır. Bölgedeki fazla deri alınarak kaş yukarı çekilir ve istenilen estetik görünüm sağlanır. Kesiler saçlı bölgede yapıldığı için izler görünmez. Bu estetik işlemin sonuçları kalıcılık gösterir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Riskleri

Her ne kadar zararsız görünse de çoğu ameliyatın riski vardır. Tabii ki kaş aldırma ameliyatının da çok fazla riski vardır. Bu risklerin bazısı çok şiddetli ve ciddi olsa da bazılarını fark etmeyeceksiniz bile. O halde kaş aldırma ameliyatı riskleri nelerdir bakalım;

 • Kaş insanların yüzünü belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Yüzünüzün yapısını ve görünümünü kesinlikle kaş belirler. Bu yüzden kaş kaldırma ameliyatı riskinden en büyüğü kesinlikle kaşınızın size yakışıp yakışmaması olacaktır. Eğer cildinize uymaz ve kötü bir görünüm elde ederseniz bunun geri dönüşümü olmayabilir.
 • Kaş kaldırma ameliyatı iki şekilde meydana gelir. Bu iki farklı ameliyatının en büyük riskleri farklı olsa da genel olarak aynı riskleri taşımaktadır.
 • Endoskopik kaş kaldırmada saçlı derinin iç kısımlarından birkaç farklı nokta açarak yapılır. Bu işlemde kanama olmaması ve alın bölgesinde yarı izinin olmaması gibi iyi etkenler bulunsa da kesinlikle en büyük etkeni saç dökülmesi yaratmasıdır.
 • Özellikle saç deriniz çok sağlıklı değilse endoskopik ameliyat ile kaş kaldırma sizi kelliğe kadar götürebilir. Bölgede ki saç dökülme ve yeni saç çıkmaması diğer bölgelere yayılabilmektedir.
 • Diğer ameliyat türünde ise kaş kaldırma riski çok ciddi değildir. Fakat ameliyattan sonra kızarıklık ve morarma oluşturabilmektedir. Bu belli bir süre içerisinde geçse de başlarda sizi korkutabilir.
 • Kaş kaldırmada doğal görünümü yakalamak oldukça zordur. Bu yüzden kaş kaldırma operasyonundan sonra her ne kadar iz kalmasa bile yine de oldukça yapay bir görünüm elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. 
 • Kaş kaldırma operasyonunda nadir olsa bile sinirleriniz zarar görebilir. Bu da sizde kalıcı ve ciddi bir hasar bırakacaktır.
 • Her operasyonda olduğu gibi kaş kaldırma ameliyatında da enfeksiyon kapma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Enfeksiyondan kaçınmak için ameliyat edilen bölgelere dokunmaktan kaçınmalı, yastık kılıfınızı düzenli değiştirmeli ve tozlu ortamlara girmekten kaçınmalısınız.
 • Ameliyattan sonra özellikle alın bölgenizde yoğun bir şişlik oluşacaktır. Bu şişlikten kurtulmak için düzenli pansuman yapabilirsiniz. 
 • Kaş kaldırma ameliyatından sonra kaşlarınızı kaldırmak ve hareket ettirmek oldukça imkansız hale gelecektir.

Mükemmel Kaş Formülü

Her bireyin yüz yapısına en uygun kaş şekli vardır. Özellikle, yüz şekillerine göre ideal kaş tipleri belirlenmiştir. Yüzün ilk üçte ikisi için kaşların yukarı doğru hafif bir kavisle ilerlemesi, son üçte birlik bölümünün ise aşağıya doğru hafifçe eğilmesi tercih edilir. Kaşların başlangıç noktasının bitiş noktasından daha alçak olması estetik bir görünüm sağlar.

 • Yuvarlak yüzlüler için keskin açılı kaşlar,
 • Oval yüzler için hafif açılı kaşlar,
 • Uzun yüzlüler için düz kaşlar,
 • Kare veya köşeli yüzlüler için yay şeklinde kaşlar önerilir.

Kaşın uzunluğu, şeklini tamamlayıcı bir özellik olarak önem taşır. Yaygın bir yanılgı, kaşların ne kadar kalkık olursa o kadar iyi görüneceği yönündedir. Ancak bu, her yüz tipi için geçerli bir kural değildir. Kaş şeklini ve kaldırma metodunu seçerken, bu nüanslar göz önünde bulundurulmalıdır. Uzman bir doktorla danışarak, yüz yapınıza en uygun yöntemi belirlemek, estetik ve doğal bir görünüme kavuşmanın anahtarıdır.

İstanbul’da Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Kaş kaldırma ameliyatı İstanbul da en çok yapılan estetik uygulamalardan birisidir. Yüz bölgesindeki görünüm birçok kişi için oldukça önemli olmaktadır. Bu nedenle yüz bölgesinde ilk önce sorun yaşanmaya başlayan kaşlara yapılacak estetik operasyonlar  için araştırmalar yapılıyor.

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları için çok fazla doktor ve kliniğe ulaşma imkanınız vardır, ancak doğru kişileri bulmanız sağlığınız için çok önemlidir. Bu fiyatlar tek şekilde belirlenemez. Kişinin ihtiyaçları, ameliyatı lokal ya da genel anestezi ile yapmak gibi bir çok detay ile birlikte hesaplama yapılır. 

Ameliyatta yapılacak kaş kaldırma fiyatları da yapılacak operasyon şekline göre değişir. Bu sebepten dolayı öncelikle hastanın muayene edilmesi gerekir.

Kaş Kaldırma Estetiği En Çok Sorulan Sorular

Günümüzde güzellik algısının yüzde toplandığını az çok biliyoruz. Yüzü güzel yapan etmenlerden bir tanesi de kaş güzelliği. Güzel bir tabloya atılmış son fırça darbesi gibi kaşlarımızda yüzümüzün tamamlayıcısıdır aslında. Bu yüzden çoğu insan kaşlarının güzel olmasını ister.

Doğal ve güzel bir görünüme sahip olanlar şanslı olsa da kaş yapısından şikayetçi olanlar içinde artık çözümler var. Bunlardan bir tanesi kaş kaldırma estetiği.

İstediğiniz kaş şekline başarılı bir estetik ameliyatı ile kavuşabilirsiniz. Bizde bu tarz estetik ameliyatların öncesinde ve sonrasında en çok sorulan soruların cevaplarını derledik.

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Yılların geçmesi ve yaşlanmamız yüzümüzde kalıcı etkiler bırakabilir. Bunlardan en bariz olanları da tabi ki kırışıklıklar. Öyle ki bu oluşan kırışıklıklar insanın yüzündeki ifadeleri bile değiştirebiliyor. Örneğin kaşların arasında meydana gelen dik kırışmalar daha asabi bir görüntü ortaya çıkarırken alında oluşan kırışıklıklar ise yorgun bir görünüm veriyor. Ve bu tarz sorunlar her yaşta yaşanabiliyor. Kaş kaldırma estetiği de göz çevresine veya alın bölgesine daha estetik bir görünüm katmak için gerçekleştirilir. Kısacası bu bölümleri gençleştirmeyi amaçlar. Kaldı ki insanı en çok yaşlı gösteren hatlar göz çevresi ve alın hatlarıdır. Bu tarz operasyonlar ile daha dinç ve enerjik bir görünüm sahip olunabilir.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Birçok yöntemle yapılan kaş kaldırma estetiğinde son yıllarda en çok kullanılan model endoskopik estetik ameliyatlarıdır. Hem daha hızlı sonuç alınması hem de gerçekleştirilen bölgede kesik açılmaması sebebiyle daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu tarz ameliyatlarda saçlı derinin iç kısımlarına küçük delikler açılır. Lakin bir kanama veya kesik yaratacak tarzda değildir. Fakat atlanılmaması gereken bir nokta bu açılan küçük delikler kısmi saç dökülmelerine sebep olabilir. Bu konuda daha hassas olan ve saçlarına önem veren hastaların başka yöntemler ile kaş kaldırma ameliyatı olması da sağlanabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Riskli Midir?

Her ameliyatın kendine göre riskleri vardır klişesi burada da geçerli. Çok nadir olsa da sinirlerde zedelenme, saçta kalıcı eksilme veya kalıcı ameliyat izleri gibi sonuçlar ile karşılaşılabilir. Bu yüzden operasyonu gerçekleştirmek istediğiniz estetik cerrahından bilgiler alın. Bu tür operasyonlarda tecrübe çok önemli bir yer tuttuğu için geçmişte yaptığı ameliyatların sonuçlarını da isteyebilir kararınızı bu şekilde verebilirsiniz.

Operasyondan Sonra Uyku Sorun Olur Mu?

Ameliyat sonrası süreç oldukça önemlidir. Burada en çok sorulan sorulardan bir tanesi de uyku şeklimde bir değişiklik yapmalı mıyım türünde oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken süreç operasyondan bir iki hafta sonrasına kadardır. Bu sürede ameliyat olan bölgenizin üzerine yatmamanız ve bölgenin yukarıda kalacak şekilde uyunması tavsiye edilir. İyileşme döneminin ilerleme şekline göre bir veya iki hafta içerisinde normal uyku şeklinize dönebilirsiniz.

Kaş Kaldırdığım Belli Olur Mu?

Toplumsal yargılarla yaşayan insanlar olduğumuz için bu konuda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de kaş kaldırdığım belli olur mu sorusu? Bu konuda endişeliyseniz sizin içinize bir su serpelim o zaman. Kaş kaldırma operasyonu sonrasında belirgin bir iz veya durum ortada kalmaz. Sadece siz ve doktorunuz bu değişimin farkında olursunuz. Yani gönül rahatlığı ile kaş kaldırma estetiği yaptırabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Çoğu estetik ameliyatta olduğu gibi kaş kaldırma ameliyatında da operasyon yapılan bölgeye bandaj ve pansuman yapılır. Bu süreçte oluşacak ödemlerin daha hızlı giderilmesi adına doktor tavsiyesi alınarak soğuk kompres uygulamasına gidilebilir. Ameliyat sonrasında alın bölgesinde şişlikler meydana gelebilir ancak morluklar oluşması durumunda doktorunuzla iletişime geçin. Üç veya dördüncü günün sonunda ameliyat bölgesini çok hırpalamamak şartıyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Sürecin birinci haftasının sonuna gelindiğinde ise dikişler alınır ve oluşan şişlikler yavaş yavaş kaybolur. Artık tam iyileşme dönemine girdiğinizi söyleyebiliriz. Bu süreçte ameliyatın boyutu gereği alnınızda ve kaşlarınızla hissizlik ve ağrı oluşabilir. Kısa zaman içerisinde bunlarda atlatılır ve tamamen gündelik hayatınıza dönmüş olursunuz. Tabi ki unutulmaması gereken bir nokta bu belirtilerden bir veya birkaç tanesi sürekli oluşuyorsa doktorunuzla iletişime geçin. Yine beklenmedik bir durum oluştuğunda doktor tavsiyesi almayı asla unutmayın.

İdeal Kaş Nasıl Olmalıdır?

Güzellik algıları aslında yıllar ve dönemler içerisinde değişen kurallardır. Bazen kalın ve gür kaş moda olurken bazen ince kalem kaşlar moda olabiliyor. Bundan birkaç yıl öncesine kadar yay şeklindeki kıvrımlı kaş modelleri ön plandayken artık daha düz bir çizgiye sahip olan kaşlar çok tutuluyor. Burada önemli olan nokta ise yüz güzelliği açısından gözlerin daima ön plana çıkarılıyor olması. Her göz bakıldığında güzeldir ve bu güzelliği kaşlar ile baskılamak, dikkati oraya çekmek pekte doğru olmayacaktır. Bu yüzden gözlerin canlılığını baskılamamaya özen gösterin.

Kaş Estetiğinden Sonra Denize Veya Havuza Girebilir Miyim?

Bu konuda açık konuşmamız gerekirse biraz hassas ve titiz olmanız gerekebilir. Zira uzmanlar operasyondan sonraki bir ay içerisinde deniz veya havuza girmenin doğru olmayacağı yönünde bilgiler veriyor. Ameliyatlı bölgenin enfeksiyon kapmaması için bir süre temiz olması gerekmektedir. Bu yüzden bakterilerin olabileceği deniz veya havuz gibi ortamlardan bir süre uzak durmanız sizin açınızdan çok daha güzel olacaktır. İkinci ayın ardından doktor kontrolü ve tavsiyeleri alınarak denize girilebilir.

Kaş Kaldırma Estetiği İle Göz Kapağı Düşüklüğü Giderilebilir Mi?

Göz kapağı düşüklüğü de bu rahatsızlığı yaşayan insanlar için belli başlı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bazı kişilerde kendiyle barışık olamama veya özgüven sorunlarına sebebiyet verebiliyor. Bu rahatsızlığı küçük çapta yaşayan hastalarda kaş kaldırma estetiği ile birlikte göz kapağında belirli oranda düzelme de meydana gelebiliyor. Ancak göz kapağı düşüklüğü ileri boyutlarda ise blefaroplasti yöntemi ile göz kapağı fazlalığının alınması gerekebilir. Kaş kaldırma estetiği hakkında merak edilen soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Bu sorular ve cevaplar ışığında kararınızı artık daha kolay bir şekilde verebilirsiniz. Son olarak tüm bu konular hakkında estetik cerrahınızdan yani bu alanda uzman kişilerden bilgi almayı unutmayın.

Kaynakça:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/brow-lift/about/pac-20393257

5 / 5. 2

4 cevaplar
 1. Tayfun
  Tayfun says:

  Merhaba Tayfun bey. İsminizi çok duydum. Benim iki sorum vardı. Cevaplarsanız mutlu olurum. Hem kaş kaldırma hem de şakak germe ameliyatı olunabiliyor mu? Olunuyorsa fiyatı nedir. Olunamıyorsa ne tür nedenlerle olunamaz acaba? Bu arada yaşım 33. Herhangi bir rahatsızlım, alerjim vs yok. Polen alerjisi dışında☺

  Cevapla
 2. ışıl
  ışıl says:

  Merhaba Tayfun bey. Ben Işıl. Aslında randevu alıp yerinize gelmeyi düşünüyordum ama malum virüs nedeniyle pek dışarı çıkmıyorum. İlk fırsatta randevu almak dileğiyle kaş kaldırma estetiği hakkında bilgi edinmek istiyordum. Kaş kaldırılırken insanın yüz yapısına göre mi bir kaldırma yapılıyor yoksa sabit bir uygulamamı ve fiyatları nelerdir acaba?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir