ddkdolgu.jpg

Dudak Kalınlaştırma

Dudak kalınlaştırma sahip olmak istediğiniz dolgun, hacimli, daha belirgin dudak çizgileri, daha çekici konturler, daha özgün bir dudak şekiliyse enjeksiyon yöntemi ile en hızlı uygulanan, en az riski ile doktorunuzun sanatına bağlı olarak en iyi sonuçların alındığı işlemdir. Enjeksiyonla estetik, direkt olarak dudak dokusuna ya da dudak çevresindeki belirlenmiş yerlere dudağa yeniden şekil verme, hacminde artış sağlama ve etrafındaki kırışıklıkları azaltmak için dermal dolgu maddelerinin ince uçlu özel estetik iğnelerle enjektesidir. Bu işlem sadece dudağın kırmızı kısmını dolgunlaştırmak olarak düşünülmemelidir. Dudağa yapılan dolgu kadar dudak çevresine yapılan dolgu da önemlidir. Dudak çevresinin kaldırılması da dudağa estetik bir görünüm katar.

Dudak Dolgunlaştırma (Dudak Dolgusu)

Dudak dolgunlaştırmadan önce yapılacak ilk işlem doktorunuzla görüşerek dudağınızın yapısına göre en doğru dudak şeklinizi belirlemektir. Dudaklarınızın genetik bir yapıya sahip olduğunu bilmek önemlidir. Yani tamamen değişimi mümkün değildir. Ancak dudak dolgusu ve çeşitli operasyonlarla daha iyi şekil verilerek genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Dudak dolgusu için lokal anestezi uygulanır. Bu işlemle işlem konforlu ve acısız olacaktır. Dudak dolgusu çeşitlerinden bazıları anestezik bir yapıya sahiptir. Bu dolgular anestezi sonrası belirlenen noktalara enjekte edilir. Operasyonun başarılı sonuç vermesi doktorun tekniğine, ustalığına ve kullanılan dolgu maddesinin uygunluğuna bağlıdır.

Uygun Dudak Dolgusu Nasıl Olmalıdır?

Uygun dudak dolgusunun nasıl olacağı tamamıyla aynada görmek istediğiniz yeni yüz hayalinize göre şekillenir. Yüz yapınıza uygun olarak yapılmış dudak, sonuçtan memnun olmanızı sağlayacaktır. Küçük ve minyon yüz yapısına sahip olan bir kişi için kalınlaştırılmış dudaklar prensip olarak uygun değildir. Dudaklara aşırı dolgu yapılması hastayı doğallıktan uzaklaştırır. Teknik olarak alt dudak üst dudaktan daha kalın ve büyük olmalıdır.

İlginizi çekebilir:

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın