Göz Kapağı Estetiği

5
(1)

Zamanın ilerlemesi sürecinde sadece takvim yaprakları eskitmediği gibi kişilerin fiziksel görünümlerinde de değişiklikler meydana getirir. Cildimiz de zaman içerisinde pek çok fiziksel değişiklikler meydana gelir. En çok ilerleyen yaşlarda görünüm değişir ve kişiler daha genç bir cilde sahip olmak için bir takım işlemler yaptırma eylemine başvururlar. 

Özellikle kadınlarda yaş ilerlemesi, kilo alıp verme, hormonel değişiklikler cilt görünümlerinde bazı olumsuz deformasyonlara neden olur. Kadınların son zamanlarda rahatsız olduğu ve uzmana başvurduğu konulardan bir tanesi ise Göz kapağı düşüklüğüdür. Eski dönemlerde göz kapağı düşüklüğü için ilkel yöntemleri deneyen kadınlarımız günümüzde uzmanlardan destek alarak acısız zahmetsiz bir biçimde göz kapağı düşüklüğünü engelleyebiliyorlar. 

Göz kapağı estetiklerinde kişilerin görünümleri değişmekte ve daha genç dinamik bir görünüm kazanmaktalar. Göz kapağı estetikleri yapılmadan önce Uzman hekimler göz yapısını incelemekte ve tetkitler yapmaktadırlar. Yapılan estetik operasyonlar sonucunda kişilerin göz kapakları üzerinde bulunan sarkan cilt derisi alınmakta ve göz çevresi daha geniş durmaktadır. 

Lokal anesteziler uygulanarak en hızlı biçimde yaptırılan göz kapağı estetikleri günümüzde kadın erkek pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dileyen kişilerde tam vücut anestezi uygulaması yapılarak operasyon boyunca uyumaları da sağlanabilir. Göz kapağı estetiklerinde göz kapağı üst derisinde bulunan sarkmayı oluşturan deri altında ki yağ asitleri alınmaktadır. Operasyon sonrasında kısa sürede eski hallerine dönen kişiler değişen görünümleri ile estetik duruşa sahip olmaktadırlar.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaşlanma etkileri ile birlikte göz çevresinde oluşan sarkmış derilerin ve fazladan oluşan kas dokusunun göz üzerinde estetik olmayan görünümleri kişileri Göz kapağı estetiği yaptırmaya yönlendirir. Blefaroplasti adı verilen bu cerrahi işlemlerde genellikle Plastik cerrahi uzmanı kişiler hastalara en uygun işlemleri sağlar ve kişilerin istemedikleri görünümlerden kurtulmalarını sağlar. 

Göz kapaklarında oluşan torbalanmalar göz çevresi kırışıklıkları, göz üstü ve altında yer alan deri sarkmaları zaman içerisinde kişilerde estetik olmayan görünümlere sebep olabilir. Güneşin etkileri, sigara ve alkol kullanımları bu gibi durumları tetikleyip kişilerin göz çevresi görünümlerini kötü etkileyebilir. 

Göz kapaklarında bu tür sebeplerden dolayı oluşan problemler günümüzde kısa süreli işlemler ile çözüme kavuşmakta ve dileyen herkes tarafından kolaylıkla yapılmaktadır. Göz kapağı estetiklerinde göz üstünde ve yahut alt kısımlarında yer alan yağ asitleri alınarak şişkin ve sarkık cilt görünümlerine son verilir. Göz kapağı estetikleri herhangi bir acı ve yara izi olmadan kısa sürede gerçekleştirilir. Operasyon sonucunda kişiler görme duyuları ile ilgili herhangi bir olumsuz sıkıntı yaşamazlar. Diş çektirmek gibi kısa süreden oluşan bu operasyonlar oldukça uygun fiyatlarda yapılmaktadır. Göz çevresi sıkıntısı yaşayan kişiler bu sayede yoğun kapatıcı ve kozmetik ürünler kullanmaktan vazgeçmekte ve kalıcı olarak göz çevresi rahatsızlıklarından kurtulmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Göz kapağı estetikleri göz şekli duruşu ve yağ oranına göre kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır. Uzman Plastik Cerrahlar öncelikle kişilerin göz çevresini incelemekte ve ihtiyacı olan tedavi yöntemlerini uygulamaktadır. Göz kapağı çevresi estetiklerinde işlemin yapım aşamalarına uzman hekimler karar vermekte ve ona göre bir çalışma çerçevesi oluşturmaktadırlar. 

 • Üst Göz Kapağı Estetikleri

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen operasyonlardan birisi olan üst göz kapağı estetikleri genellikle ilerleyen yaş ile oluşan göz üstü sarkmaları, kırışıklıklar ve göz üstü derisinde bulunan fazla yağ oranı sebebiyle yapılmaktadır. Oldukça kısa sürede lokal anestezi ile yapılan Üst göz kapağı estetiklerinde üst göz kapağı derisi üzerinde yer alan yağ asitleri ve yahut sarkan ölü deriler alınarak işlemler tamamlanır.

 • Alt Göz Kapağı Estetikleri

Göz altı torbaları ve ödemlerinin oluşturduğu cilt ve deri fazlası problemlerinde kişilerde estetik durmayan şişkin ve koyu halkalı görünümler meydana gelmektedir. Bu gibi sorunların sonucunda kişilere alt göz kapağı estetikleri uygulanmaktadır. Tüm vücudun uyuşturulduğu alt göz kapağı operasyonlarında kişilerin göz altlarında bulunan yağ dokuları alınıp daha pürüzsüz bir göz çevresi görünümüne ulaşmaları sağlanır.

 • Alt ve Üst Göz Kapağı Estetikleri

İleri yaşlarda yer alan kadınlarda genellikle iki operasyonda uygulanmaktadır. Tüm vücut anestezisi ile birlikte kişilerin göz çevresinde meydana gelen oluşumlar engellenir ve hastalar kısa sürede istedikleri doğal görünüme kavuşurlar.

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göz kapağı çevresinin incelenip ameliyat kararına varıldıktan sonra kişilerin ameliyat sürecine kadar bazı durumlara dikkat etmeleri gereklidir. Ameliyatın olumlu geçmesini sağlayacak durumlar ise şunlardır;

 • İlaç Kullanımları 

Kişiler Göz kapağı estetik operasyonlarından önce ilaç kullanımları ile ilgili mutlaka doktoruna başvurmalı ve doktorun gerekli görmediği ilaçlar dışında herhangi bir ilaç kullanımı yapılmamalıdır. İlaç kullanımları ilerleyen süreçlerde anestezi uygulanacak bölgenin uyuşmasına olumsuz etkilerde bulunmakta ve operasyonların iyileşme süreçlerini kötü etkilemektedir.

 • Göz Rahatsızlıkları Belirtilmeli

Göz estetikleri operasyonlarından önce kişiler muhakkak Plastik cerrahi işlemleri uygulayacak uzmanlara göz yapılarında önceden yer alan rahatsızlıkları belirtmelidir. İşlemler öncesinde göz kurulukları ve göz bozuklukları yaşayan kişiler için farklı bir müdahale uygulaması yapılmaktadır. Bu sebeple kişilerin operasyon öncesi durumlarını belirtmeleri ve doktoru bilgilendirmeleri gerekmektedir.

 • Tansiyon – Tiroit Rahatsızlıkları

Kişilerde yer alan Hipertansiyon ve Tiroit bezi rahatsızlıkları göz kapağı estetiklerini riskli hale getiren durumlardır. Bu gibi problemlere sahip kişiler bu konuda uzmanlara bilgi vermelidir. 

 • Psikolojik Olarak Hazır Bulunma

Ameliyat öncesinde kişiler kendilerini estetik operasyonlarına hazır bulundurmalı ve psikolojik açıdan rahat etmelidir. İnsan psikolojilerinde beyne gönderilen olumlu sinyaller daima kişilerde yapılacak operasyonlara etki etmektedir. Kişiler operasyon öncesi olumsuz şeyler düşünmemeli ve kendilerini güzel düşüncelere bırakmalıdır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kısa süreli ve lokal anestezi uygulanan işlemler sonucunda bile kişilerin dikkat etmesi gereken önemli durumlar bulunmaktadır. İyileşme sürecinin seyrini belirleyen bu durumlara dikkat edilmesi ameliyat sonuçlarının olumlu etkilerine neden olmaktadır. Göz kapağı estetik operasyonları sonrasında kişilerin dikkat etmeleri gereken ilk şey ise;

 • Temizlik

 Ameliyat sonrasında göz çevresinin dışarıdan kaynaklı olarak toz, kir gibi etkenlerden uzak tutulması gereklidir. İyileşme süreçleri içerisinde daima bölge temiz tutulmalı ve hijyenik ortamlarda yer almalıdır. Göz çevresinin aşırı ısı ve aşırı soğuk hava gibi durumlardan uzak tutulması gereklidir. Operasyon sonrasında göz çevresine elle müdahale edilmemesi ve olası darbelerden uzak tutulması da önemli durumlardan biridir.

 • Uyku Pozisyonu

Kişilerin göz estetiği işlemlerinden sonra bölgenin özenli korunması için uyku pozisyonları da önem taşımaktadır. Dikiş bulunan bölgenin hasar almaması için uyku sırasında yüz üstü uyumaları kesinlikle yapılmamalıdır. Kişiler yüksek yastıklar ile sadece sırt üstü uyuma pozisyonlarına alışmalıdırlar. İyileşme süreci içerisinde bu konu son derece önemli bir uygulamadır. Operasyon sonrası sürecin olumlu geçmesi için uyku pozisyonları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

 • Güneş Işınları

Ameliyat sonrası süreçlerde kişilerin göz çevresinin güneş ışınlarına direk maruz kalmaması gereklidir. Güneş ışınları dikişleri, göz altı işlemlerini olumsuz yönde etkileyebilir ve ameliyat sonrası olumsuz sonuçlar ile karşılaşmalarına sebep olabilir. Bu sebepten dolayı kişiler en az 5 gün boyunca güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalmamalıdır.

Göz Kapağı Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her ameliyat sürecinde olduğu gibi göz kapağı estetikleri operasyonlarında da riskler bulunmaktadır. Riskli durumların birçoğu uzmanlar tarafından yapılmayan ameliyatlar sonrasında yaşanmaktadır. Kişiler en az risk yaşamak için daima alanında uzman hekimler tarafından müdahale edilmelidir. 

 • Göz kapağı ameliyatları sonucunda çok az olmakta birlikte kişilerde kanama problemi meydana gelebilir. Bu gibi sorunlar uzman hekimler tarafından drenaj yöntemleri ile çözümlenebilir.
 • Ameliyat sırasında ve yahut ameliyat sonrasında kişilerde enfeksiyon kapma gibi riskler bulunabilir. Uygun ilaçların kullanımları ile bu gibi riskler de önlenebilmektedir. 
 • İkinci kez göz estetiği ameliyatı olan kişilerde çok düşük bir olasılık olarak görülen ektropiyon yani göz kapağında aşağı doğru çekilebilme gibi riskler bulunmaktadır. Uzman olmayan hekimler tarafından yapılan operasyonlarda göz kapakları derisinin fazla alınması sonucunda yaşanan durumlardır. Bu gibi durumlarla yaşama riski yüzde 5 arasında değişmektedir. Yine de bu gibi sorunlar ile karşılaşmak istemeyen kişiler mutlaka uzman hekimler tarafından ameliyat edilmelidir.
 • Ameliyat sırasında yapılan dikiş ve müdahaleler kişilerde yara izlerine neden olabilmektedir. Kullanılan dikişlerin estetik olmaması ve bölgede çok fazla kesim yapılması daha sonrasında bölge üzerinde izlerin yer almasına neden olmaktadır. Çok az karşılaşılan bu gibi durumlarda kişiler mutlaka ön bilgiye sahip olmalı ve ameliyat yapılacak klinikle ilgili değerlendirmeleri dikkate almalıdır.

Göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı