Badem Göz Nasıl Anlaşılır?
3.8
(30)

Badem gibi gözlere sahip olmak tabiri genel olarak gerçekten bademden yola çıkılarak ortaya atılmış bir kavramdır. B

adem gibi köşelerin muazzam intizamlı olarak kıvrımlı olduğu bir göz çeşididir. Peki, badem göz şekli nasıl anlaşılır? Eğer gözlerinizin uç kısımları birbirleriyle aynı hizada yer alıyorlar ise bu göz çeşidine badem gözü denir.

Ancak yalnızca bu yeterli değildir. Gözlerin düşük olmaması tam olarak yüze orantılı olarak ikisininde aynı boyutta ve hizada olması gerekir. Birçok insanın hayalini kurduğu bir göz çeşididir. Badem gözlü insanlar genel olarak şekil itibariyle diğer göz çeşitlerinden daha farklıdır.

Örneğin düşük göz şekiline bakıldığında gözün üst kapakçığı aşağıya doğru bir eğim çizgisi verir. Ancak badem gözlü kişiler hem aşağıdan hem yukarıdan aynı hizada eğim çizgisi verirler.

Badem Göz Nedir?

Badem gözler insanların en çok etkilendiği ve estetik açısından en güzel durduğunu düşündüğüm bir göz türüdür. İnsanlarda yaşanan göz kapakçığı kalınlığı, göz kapakçığı düşüklüğü ve daha birçok göz problemi karşısında badem göz estetiği uygulanan bir prosedürdür.

Badem gözler, orantılı ve yüzün ifadesini ciddi oranda etkileyen bir göz çeşididir. İnsanların göz türlerini öğrenmeleri açısından bu bilgileri paylaşmanın doğru olduğu kanaatindeyim. Dünya genelince uygulanan badem göz ameliyatı sabit bir prosedürden ibaret değildir.

Bazı doktorlar bu ameliyatı farklı uygulamalar ve anestezi yöntemiyle gerçekleştirebilir. Kısacası badem gözlere sahip olmak isteyen kişiler bir estetik uzmanı tarafından bilgilendirilmesi gerekir.

Badem Göz Şekli Nasıldır?

Badem göz şekli nasıldır diye merak edenler için daha detaylı bir anlatım yapmak istiyorum. Badem gözler şekil itibariyle gözün her kenarından bir çizgi atıldığında dengeli bir yiyecek olan bademe benzeyen görünüm elde edilir. Badem şeklinin ismini zaten badem yiyeceğinden almasının nedeni de buradan gelir.

Düzenli ve çizgilerin tek bir noktada buluştuğu bu yiyecek badem göz şeklini en iyi anlatan kavramlardan birisidir. Bu gözlere sahip kişiler sağ ve sol hizalarından veya gözün etrafına çizilecek olan çizgiler ile birlikte bu göz türüne sahip olduklarını anlayabilirler.

Badem Gözün Özellikleri Nelerdir?

İntizam açısından en düzenli göz tipi olduğu bilinmektedir. Hafif çekik bir ifade oluşturduğu için kadınların badem göz ameliyatı olmak istemeleri oldukça normaldir.

Badem göz şeklini yakalamak adına göz kapakları düşük olan kişiler, gözleri daha aşağıda olanlar ve göz hizası tam olmayan kişiler badem göz estetiğini tercih edebilirler. Bende bu ameliyatı uygulayabilen Türkiye’deki başarılı doktorlardan birisiyim.

Estetik alanında badem göz ameliyatı çok kişi tarafından tercih edilen bir operasyon türüdür. Genel itibariyle bu göz türünün özellikleri incelenecek olursa:

  • Bu göz türüne her türlü makyaj uygulanabilir.
  • Badem gözler çekici kadınların en ilgi duydukları göz çeşididir.
  • Her cinsiyet tarafından badem gözlerin daha çekici olduğu söylenir.
  • Badem gözler görsel bütünlük açısından yüzde tam bir ifade oluşmasında etkilidir.
  • Çarpıcı bakışlar diye nitelendirilen bir göz türüdür.

Badem Gözler İçin Ameliyat Yapılıyor Mu?

Hastalarımın bana birçok kez sorduğu sorulardan birisi olmuştur. Badem göz estetiği yapıyor musunuz? Diye merak edenler için cevabım evet!

Günümüzde insan vücudunda her türlü estetik operasyonunu gerçekleştirebiliyorum. İsteğe bağlı olarak badem göz ameliyatı yapılmaktadır. Sağlıksal bir sorun olmadığı için estetiksel bir operasyon olduğunu belirtmem gerekir.

Badem göz şekli ve özellikleri açısından insan vücuduna en uygun yapıyı içeren bir göz çeşididir. Doğal olarak yapılan ameliyatlarda badem göz türü tercih edilir.

Kaynakça:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4959974/

3.8 / 5. 30

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir