Ameliyatsız Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği birçok insanın yanılgıya sahip olduğu bir estetik müdahaledir. Birçok insan meşhur badem gözlere sahip olmak ister ancak bu konuda yapılan çalışmalar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığından dolayı bir türlü cesaret edemez. Bu estetik müdahalesi hakkında en çok kişilerin sahip olduğu yanılgı işlemin bir ameliyat olduğudur.

Badem göz estetiği ameliyat ile yapılan bir işlem değil, lokal anestezi altında 15 ila 20 dakika gibi bir sürede yapılan bir estetik müdahaledir. Ameliyatsız badem göz estetiği ile kişiler bu kadar kısa süre ve son derece kolay bir müdahale ile o mükemmel görünüme kavuşabilmektedir. Ameliyatsız badem göz estetiği ile kişilerin gözleri daha kalkık görünmekte ve böylece daha büyük ve daha çekik bir görünüm elde edilmektedir.

Saç diplerinde kalın ipler atılarak o yukarı çekme işlemi yapılmakta ve kullanılan ipler kesinlikle görünmemektedir. Bunun yanında ipler son derece dayanıklı ve ortalama 3- yıl veya 6-8 yıl gibi bir süre kalabilmektedir. Bu süreler kullanılan ipe göre farklılık göstermektedir. İşlem esnasında hangi ipin kullanılacağı doktor ve hastanın birlikte karar verdiği bir durumdur.

Badem göz estetik işlemi ile aynı tarafa yatan kişilerin yüzündeki asimetrik sorunlar veya kaşlarından birini daha fazla kaldırma gibi sorunların yol açtığı kötü görünümler de düzeltilmektedir. İşlem tamamen gözleri daha iri ve daha çekik göstermeye yarayan bir işlemdir.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Ne Kadar Kalıcıdır?

Ameliyatsız badem göz estetiği ne kadar kalıcıdır sorusu işlemi yaptırmayı düşünen kişilerin merak ettiği konulardan biridir  ve ne kadar süre aynı etki devam etmektedir gibi sorular hemen ardına sıralanmaktadır . Yüzde ameliyatsız olarak uygulanan bu müdahaleler cerrahi müdahalelerden farklı olduğundan ve daha basit uygulandığından dolayı ne yazık ki tekrarlanması gereken işlemlerdir.

Badem göz estetiği tekrarlanması gereken bir uygulamadır ve ortalama 3 ila 4 yıl gibi bir süre kullanılmaktadır. Bu süre sonunda aynı etkiyi isteyen kişilerin işlemi tekrarlatması gerekir.  Bu tarz işlemlerin etki süresinin geçici olması dezavantaj iken en önemli avantajları da tekrardan geri dönüşlerinin olmasıdır. Yapılan işlem beğenilmediğinde kolay bir biçimde eski haline geri gelmektedir.

Hızlı ve etkili estetik çözümler

Hızlı ve etkili estetik çözümlerden Ameliyatsız Badem Göz Estetiği; yeni nesil estetik müdahalelerden bir tanesi olup, uzman hekimlerin denetiminde oldukça etkili sonuçların ortaya konulabilmesi mümkündür. Müdahale sırasında kişinin herhangi bir rahatsızlık yaşama durumu oldukça düşük bir ihtimaldir, hatta böyle bir ihtimal yoktur demek doğru olacaktır.

Estetik çözümlere kesin olmaksızın ulaşmak isteyenler için tercih edilebilecek badem göz estetiği yönteminin en önemli avantajı; hızlı ve uzun süre kalıcı bir yöntem olmasıdır. Herhangi bir iyileşme süreci gerektirmemesi ve herkese uygulanabilir olması da yöntemi öne çıkaran diğer özellikleridir.

Kaynakça:

  1. https://pdfs.semanticscholar.org/3687/a4688f8a429116d1fd6af7ad79871636acb0.pdf
  2. https://dergipark.org.tr/deuiibfd/article/513675
  3. http://openaccess.maltepe.edu.tr/xmlui/handle/20.500.12415/721

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın