Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Fiyatları 2022
4.5
(6)

Badem göz estetiği birçok insanın yanılgıya sahip olduğu bir estetik müdahaledir. Birçok insan meşhur badem gözlere sahip olmak ister ancak bu konuda yapılan çalışmalar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığından dolayı bir türlü cesaret edemez.

Bu estetik müdahalesi hakkında en çok kişilerin sahip olduğu yanılgı işlemin bir ameliyat olduğudur.

Badem göz estetiği ameliyat ile yapılan bir işlem değil, lokal anestezi altında 15 ila 20 dakika gibi bir sürede yapılan bir estetik müdahaledir.

Ameliyatsız badem göz estetiği ile kişiler bu kadar kısa süre ve son derece kolay bir müdahale ile o mükemmel görünüme kavuşabilmektedir. Ameliyatsız badem göz estetiği ile kişilerin gözleri daha kalkık görünmekte ve böylece daha büyük ve daha çekik bir görünüm elde edilmektedir.

Saç diplerinde kalın ipler atılarak o yukarı çekme işlemi yapılmakta ve kullanılan ipler kesinlikle görünmemektedir.

Bunun yanında ipler son derece dayanıklı ve ortalama 3- yıl veya 6-8 yıl gibi bir süre kalabilmektedir. Bu süreler kullanılan ipe göre farklılık göstermektedir. İşlem esnasında hangi ipin kullanılacağı doktor ve hastanın birlikte karar verdiği bir durumdur.

Badem göz estetik işlemi ile aynı tarafa yatan kişilerin yüzündeki asimetrik sorunlar veya kaşlarından birini daha fazla kaldırma gibi sorunların yol açtığı kötü görünümler de düzeltilmektedir. İşlem tamamen gözleri daha iri ve daha çekik göstermeye yarayan bir işlemdir. 

Ameliyatsız Badem Göz Nedir?

Badem Göz operasyonları göz estetiğini sağlamak ve asimetrik duruşu önlemek için yapılan bıçaksız estetik operasyonlara denilmektedir.

Elbette anomaliler dışında, bu göz tipine sahip olmak isteyenlerin de tercihen bu uygulamayı yaptırabilmeleri mümkündür. Elbette bunun için hekim onayı gerekli olacak ve uygunlu kararlaştırıldıktan sonra operasyon gerçekleştirilecektir.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

 • Ameliyatsız Badem Göz operasyonları Ameliyatsız ve yapılacak bölgenin uyuşturulması sonucunda kalın ipler ile kaş ve göz çevresinde yapılan estetik işlemleridir. Hastanın göz estetiğini sağlayacak uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için öncelikle projeksiyon yapılır ve doğru tasarımın ardından operasyon gerçekleştirilir.
 • Ameliyatsız badem göz işlemlerinde uzman hekimlerin çalışmaları sonucunda 8 yıla kadar kalıcılık göz ile görülebilmektedir. Bu durum vakanın komplikasyonlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 • Hijyen ve Temizlik

Badem göz operasyonları sonrasında bölgenin mutlaka temiz tutulması ve toz duman gibi unsurlardan uzak durması gereklidir. Hekimin önerdiği süre zarfında mutlaka istirahat edilmeli ve dış etkilerden korunmak gereklidir. Hijyen tüm cerrahi operasyonların ardından en dikkat edilmesi gereken husustur.

 • Makyaj ve Kozmetik Ürünler

Göz kapaklarını doğrudan etkileyen ürünler ve göz kapağı üzerine elle müdahale etmek operasyonun etkilerini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Hekiminizin belirleyeceği ürünler dışında hiçbir ürünü kullanmamalısınız. Aks halde açık yaraların söz konusu olmadığı operasyonlarda dahi, olumsuz etkilerle karşılaşabilmek mümkündür.

 • Sıcak-Soğuk Su Etkileri

Operasyon sonucunda bölgenin mümkün derecede aşırı sıcak ve soğuk su ile temasının olmaması gereklidir. Operasyon sonrasında işlemin yerleşmesi belli bir zamanı kapsar.

Bu süre zarfında operasyon bölgesi özellikle sıcaklık etkilerinden uzak tutulmalıdır. Aksi durumda operasyonda kullanılan araçların formu bozulabilir ve işlem etkisiz hale gelebilir.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Ne Kadar Kalıcıdır?

Ameliyatsız badem göz estetiği ne kadar kalıcıdır sorusu işlemi yaptırmayı düşünen kişilerin merak ettiği konulardan biridir ve ne kadar süre aynı etki devam etmektedir gibi sorular hemen ardına sıralanmaktadır .

Yüzde ameliyatsız olarak uygulanan bu müdahaleler cerrahi müdahalelerden farklı olduğundan ve daha basit uygulandığından dolayı ne yazık ki tekrarlanması gereken işlemlerdir.

Badem göz estetiği tekrarlanması gereken bir uygulamadır ve ortalama 3 ila 4 yıl gibi bir süre kullanılmaktadır. Bu süre sonunda aynı etkiyi isteyen kişilerin işlemi tekrarlatması gerekir.

Bu tarz işlemlerin etki süresinin geçici olması dezavantaj iken en önemli avantajları da tekrardan geri dönüşlerinin olmasıdır. Yapılan işlem beğenilmediğinde kolay bir biçimde eski haline geri gelmektedir. 

Hızlı ve etkili estetik çözümler

Hızlı ve etkili estetik çözümlerden Ameliyatsız Badem Göz Estetiği; yeni nesil estetik müdahalelerden bir tanesi olup, uzman hekimlerin denetiminde oldukça etkili sonuçların ortaya konulabilmesi mümkündür.

Müdahale sırasında kişinin herhangi bir rahatsızlık yaşama durumu oldukça düşük bir ihtimaldir, hatta böyle bir ihtimal yoktur demek doğru olacaktır.

Estetik çözümlere kesin olmaksızın ulaşmak isteyenler için tercih edilebilecek badem göz estetiği yönteminin en önemli avantajı; hızlı ve uzun süre kalıcı bir yöntem olmasıdır. Herhangi bir iyileşme süreci gerektirmemesi ve herkese uygulanabilir olması da yöntemi öne çıkaran diğer özellikleridir.

Kaynakça:

https://pdfs.semanticscholar.org/3687/a4688f8a429116d1fd6af7ad79871636acb0.pdf

https://dergipark.org.tr/deuiibfd/article/513675

http://openaccess.maltepe.edu.tr/xmlui/handle/20.500.12415/721

4.5 / 5. 6

6 cevaplar
 1. Yeliz Karademir
  Yeliz Karademir says:

  Merhabalar ameliyatlarınızı ve kariyerinizi inceledim oldukça başarılı bir doktorsunuz :) ben de gözlerim için badem göz ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak çevremdekiler gereksiz olduğunu söylüyor. sizce yaptırmalı mıyım? emin olmadan muayeneye gelebilir miyim?

  Cevapla
 2. Ayla Türker
  Ayla Türker says:

  Merhaba hocam, 20 yaşımdan bu yana ciddi göz kuruluğu problemim var ve sürekli göz damlası kullanıyorum. Ameliyatı etkiler mi? Ya da ameliyat sonrası gözümde problem yaşar mıyım?

  Cevapla
 3. Tülay Karaman
  Tülay Karaman says:

  doktor bey meraba 5 yıl önce göz bozukluğumu laserle tedavi ettirdim. ameliyatta sıkıntı yaşar mıyım yardımcı olabilirmisiniz

  Cevapla
 4. Oya D
  Oya D says:

  doktor bey merhaba, daha önce yüz botoksu ve birkaç kere kalıcı makyaj uygulaması yaptırmıştım. bunlar ameliyat için engel midir? herhangi bir riski var mı

  Cevapla
 5. Elmas
  Elmas says:

  Tayfun Bey merhaba, danla biliç gibi çekik göz estetiği olmak istiyorum. Ameliyatsız nasıl yapıyorsunuz ?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir