Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2022
4.5
(2)

Kepçe kulak estetiği kulağı olması gerekenden büyük ve daha fazla dışarıya çıkık olan kişilerin, bu olumsuz görüntüden kurtulmak için tercih ettiği cerrahi işlemdir. Kepçe kulak sorunu, ülkemizde oldukça yaygın bir durumdur.

Kepçe kulaklara sahip olduğu için pek çok kişi sürekli olarak saçlarını salık kullanmak zorunda kalır. Hatta bu durum, kişilerin gündelik yaşamında onu kısıtlayan bir duruma da dönüşebilir.

Özellikle çocukluk döneminde, dalga geçilme durumu sebebiyle kepçe kulak sorununun giderilmesi için cerrahi operasyon sağlanır.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak, görünüm olarak kişinin kulaklarının kafasından daha dışarıda olması ve daha dik olmasıdır. Kulaklarındaki bu durum sebebiyle kişiler görüntüden çok rahatsız olabilir.

Kepçe kulak durumu kişilerin tek ve çift kulağında görülebilir. Herhangi bir sağlık sorununa neden olmasa da görüntü, kişileri psikolojik olarak rahatsız edebilir. Erken dönemde saç bandı kullanılması, kepçe kulak sorunlarının minimuma inmesini sağlayabilir.

Ancak belirli bir yaştan sonra kepçe kulak sorunun düzeltilebilmesi için mutlaka cerrahi müdahale gerekir. Kepçe kulak sorununun düzeltilmesine yönelik yapılan cerrahi müdahaleye otoplasti ismi verilir.

Kepçe Kulak Düzeltilebilir Mi?

Kepçe kulak sorunu, cerrahi müdahale sayesinde çok rahat düzeltilebilir. Hatta günümüzde ip askı gibi yöntemler sayesinde cerrahi müdahale olmadan bile kepçe kulak sorunu düzeltilebilmektedir.

Kepçe kulak sorunundan şikâyet ediyor ve bu görüntüyü değiştirmek istiyorsanız, sizlerde başarılı bir kepçe kulak operasyonu ile bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kepçe kulak düzeltme operasyonu diğer cerrahi işlemlerin aksine küçük yaşlarda uygulanmaya başlanan işlemlerdir. Genel olarak kepçe kulak operasyonu içi

n 10 yaşına kadar ebeveynler beklese de 4-5 yaşlarında da birçok kişi operasyonu çocuklarına uygulamaktadır. Küçük yaşlarda yapılması hem kişinin psikolojisi açısından önemli hem de iyileşme süreci açısından daha iyidir.

Tabi her dönem kolaylıkla yapılabilen bir operasyon olduğunu da söyleyebiliriz. Yani yetişkinlik döneminde de istediğiniz zaman kepçe kulak operasyonu yaptırabilirsiniz.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nedir?

Kepçe kulak estetiği ameliyatı kepçe kulak sorunundan kurtulmak isteyen bireylerin başvurduğu cerrahi işlemdir. Bunun için klasik ve iple askı yöntemi gibi iki farklı teknik uygulanır.

Klasik kepçe kulak ameliyatında, kişilerin kulağının arkasından kesi oluşturulur ve böylece hem kulağın fazla dokusu alınır hem de kulak dokusu geriye alınır.

Böylece kepçe kulak görünümü tamamen düzeltilir. Son derece etkili ve başarılı bir işlemdir. Operasyonun ardından hastanede kalmanıza bile gerek olmadığını söyleyebiliriz.

Kimler Kepçe Kulak Ameliyatı Olabilir?

Kulak estetiği herkes için uygun olan estetik operasyonlardan biridir. Operasyonu, kulağının şeklinden memnun olmayan herkes tercih edebilir.

Okul öncesi çocuklarda özellikle 5 yaş, operasyon için çok idealdir. Bu operasyon için yalnızca hamile olan bireyler ve operasyonu geçirmek için sağlık durumu müsait olmayan kişiler yararlanamaz. Onun dışında isteyen herkes çok rahat bir şekilde kepçe kulak estetiği olabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon: Kepçe Kulak Estetiği
Operasyon Süresi: 1 Saat
Hastanede Kalma: Aynı Gün Taburcu
Anestezi: Lokal Anestezi
İyileşme Zamanı: 5 Gün
İşe Dönüş: 7 Gün

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır konusu, bu operasyonun çok ciddi ve ağır olduğunu düşünen kişilerin çok merak ettiği bir konudur.

Otoplasti olarak ifade edilen bu operasyon tek veya çift kulak için yapılabilir. Operasyon sırasında küçük hastalara genel anestezi uygulanırken, yetişkin hastalara ise daha çok lokal anestezi uygulanmaktadır. Operasyon için tercih edilen pek çok teknik vardır.

Bunlara göre kıkırdakların çıkarılmasına yönelik işlem yapılırken bazen de kıkırdaklara şekil verilerek sorun giderilir.

Erken dönemlerde kulaktaki kıkırdakların daha yumuşak olduğu düşünülürse, kulak kepçesine dikiş yöntemi ile şekil vermek çok kolay olacaktır. Kulak ameliyatı sırasında nasıl bir yol izleneceğine, kulağın genel yapısına göre de karar verilir.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

 • Kanama: Kan kaybı, kepçe kulak ameliyatının ilk akla gelen risklerinden biridir ve ameliyattan iki hafta önce kanı incelten bazı ilaçların alınmasından kaçınılarak azaltılabilir. Bunlara aspirin, balık yağı, E Vitamini ve ibuprofens gibi reçetesiz satılan iltihap önleyici ilaçların çoğu dâhildir. Genel olarak, ameliyat alanı küçük bir alanla sınırlı olduğundan kanama ve morarma genellikle oldukça az gözlemlenir.
 • Enfeksiyon: Enfeksiyon herhangi bir ameliyatta bir risktir; bu nedenle, ameliyat sonrasında oral antibiyotik alınması yaygın olarak gözlemlenir. Enfeksiyonlar ortaya çıktıklarında genellikle nispeten hafiftir ve birkaç dikişin alınması veya antibiyotik alınması veya her ikisi ile etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Nadiren, kalıcı dikişlerden biri, genellikle yakınlardaki küçük bir enfeksiyon nedeniyle ameliyattan yıllar sonra yeniden enfekte olur. Genellikle bu durum, mevzubahis dikişin alınmasıyla kolayca çözülür ve bu, ameliyatın nihai sonucunu değiştirmez. Ameliyat sonrası enfeksiyonlara bağlı olarak yüksek ateş, mide bulantısı, kusma gibi durumlar gözlemlenebilir. Eğer kendinizde bunları gözlemliyorsanız doktorunuzu arayın ve en yakın sağlık merkezine gidin.
 • Kulaklarda Asimetri: Kepçe kulaklı hastalarda kulak asimetrisi sık görülür ve genellikle ameliyatla düzelir. Asimetri ameliyat sonrasında da mevcudiyetini koruyan bir risktir ancak aşırı belirgin kepçelik düzeltildikten sonra genellikle çok fark edilmez. Kulaklar kepçe iken, kulaklarda mevcut olan asimetrikliği görmek daha kolaydır. Ameliyat sonrasında kulaklar geriye sabitlendikten sonra, bu asimetrik farkı gözlemlemek zorlaşır.
 • Yara Oluşumu: Kepçe kulak ameliyatı sonrasında, ameliyatın yapıldığı çevrede yaralar gözlemlenebilir. Fakat bu durum nadir olarak gözlemlenir. Daha koyu tenli hastalarda görülmesi daha yaygındır ve genellikle ameliyat sonrasında doktorunuz uygulayacağı basit tedavi yöntemleri ve prosedürler ile geçebilir.
 • Duyu Kaybı: Kepçe kulak operasyonu sonrasında kulaklarda duyu kaybı olabilir, ancak kulakta bulunan sinirler zamanla normal duyum sağlayacak şekilde kendilerine yenilediklerinden, bu durum geçici bir durumdur. Bu durumun uzun süre boyunca geçmemesi yahut dönem dönem geçip tekrar nüks etmesi halinde doktorunuzla görüşün ve en yakın sağlık merkezine gidin.

Kepçe Kulak Düzeltme Ameliyatı (Otoplasti) Uygun Adaylar Kimlerdir?

Otoplasti, yani kepçe kulak düzeltme ameliyatı, kulak formundan memnuniyetsizlik duyan bireyler için uygundur. İlk olarak, bu operasyon kulak büyüklüğünden rahatsız olanları hedef alır. Ayrıca, antiheliks eksikliği veya zayıflığından kaynaklanan ya da kavum konka hipertrofisi gibi nedenlerle kepçe kulak sorunu yaşayanlar da ameliyat için ideal adaylardır. Otoplasti teknikleri kullanılarak:

 • Kulak büyüklüğü,
 • Kepçe kulak görünümü,
 • Antiheliks yokluğu veya zayıflığı,
 • Kavum konka hipertrofisi,

gibi problemler başarıyla çözülmekte ve hastalar için doğal görünümlü, tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar, bu operasyon için en uygun zamanı temsil eder. Beş yaş, çocukların sosyal çevrelerindeki olumsuz etkileşimlerden en az şekilde etkilenecekleri ideal zaman dilimidir. Kepçe kulak problemi, okul ortamında alay konusu olabileceğinden, çocuğun psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sebeple, erken yaşta müdahale etmek önem taşır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe kulak estetiği öncesi hastalar bazı önemli noktalara dikkat ettiklerinde, operasyonun çok daha başarılı olması sağlanacaktır. Bu süreçte her şeyden önce doktorunuza aklınıza takılan tüm soruları sormalı ve ondan detaylı bilgi almalısınız.

Bunların yanı sıra operasyon öncesinde yaşanacak süreç ve sizlerin dikkat etmeniz gereken unsurlar şöyledir:

 • Doktorunuz öncelikle sizleri muayene edecek ve nasıl bir işlem yapılması gerektiğine karar verecektir. Bu süreçte doktorunuza mutlaka tıbbi durumunuz, kullandığınız ilaçlar ve genel olarak beklentilerinizle ilgili bilgi vermelisiniz.
 • Operasyon öncesi düzenli olarak kullandığınız aspirin benzeri kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar varsa mutlaka bunları kullanmayı bırakmanız gerekir. 1 hafta öncesinden bıraktığınızda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.
 • İlaçların yanı sıra kan sulandırıcı etkiye sahip besinlerden, bitkilerden de uzak durmanız gerekir.
 • Cerrahi operasyonlarda sigara ve alkol kullanımı, kişinin iyileşme sürecini yavaşlatmaktadır. Bu yüzden mutlaka bu süreçte kişinin operasyondan önceki 2 haftada sigara ve alkol kullanımını bırakmalıdır.

Operasyon sürecinde dikkat edilmesi gereken diğer detaylar, genel olarak kişiye özeldir. Doktorunuz sizleri muayene ettikten sonra ve sağlık durumunuza göre ayrıca dikkat edilmesi gereken konular hakkında sizleri uyaracaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe kulak estetiği sonrası süreç çok daha önemlidir. Bu süreçte hastalar kısa sürede normal hayatlarına dönmek istiyorsa mutlaka bazı önemli noktalara dikkat etmelidir. Genel olarak hastaların dikkat etmesi gereken en önemli durumlar şöyledir:

 • Kepçe kulak estetiği her kulak için ortalama yarım saat 45 dakika sürer ve hastalar aynı gün taburcu olur.
 • Hastalar duş alabilir ancak kulağına su gitmemesi gerekir. Bu süreçte garanti olması için birkaç gün duş alınmaması çok daha iyi olacaktır. Bunun dışında operasyondan 3 gün sonra duş alabilirsiniz ancak sonrasında mutlaka kulağınızın arkasını iyice kurulmanız gerekir.
 • Ameliyattan sonra hastaların bandaj kullanması gerekir. Operasyondan sonraki 3 gün boyunca hastaların bandajı takması gerekir. Sonraki 2 hafta da yalnızca geceleri takılmalıdır.
 • Operasyonun ardından hastaların özellikle kafalarını bir noktadan başka bir noktaya çevirirken çok dikkatli olması gerekir. Aksi durumda kulaklarını travmaya maruz bırakabilirler.
 • Hastaların operasyondan sonra ayrıca kulaklarının üzerine yatmamaları gerekir.
 • Operasyonun ardından 7-10 gün sonra kişilerin kulak arkasına atılan dikişler alınır.
 • İlk gün biraz ağrı ve sızı olabilir. Bu durumda ağrı kesici kullanılması yeterli olacaktır.
 • Hastalar ameliyattan 1 gün sonra işe ve normal hayata dönebilir. 2 hafta kadar sonra da uzun yürüyüşler yapmaya başlayabilir. Aktif olarak spor yapmak için ise 6-8 hafta beklenilmesi gerekir.
 • Operasyondan sonra genel olarak hastanın kulağını zorlayacak aktiviteler yapmaması gerekir.
 • Hastaların 1 ay süresince küpe, gözlük gibi aksesuarlar kullanmaması gerekir.

Hastanın genel olarak bu süreçte doktorun tavsiyelerine harfiyen uyması ve çok dikkatli olması gerekir. Böylece süreç çok daha rahat geçirilmektedir.

Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi Var Mı?

Kepçe kulak operasyonu için cerrahi müdahale istemeyen kişiler için iple kulak estetiği tekniği vardır. Bu cerrahi işlem sırasında kişilere lokal anestezi uygulanır ve herhangi bir kesi oluşturulmaz. Kesi oluşturulmadığı için de iz durumu olmaz.

Genel olarak konforlu ve yine başarılı bir işlemdir. İyileşme sürecinde de kesi olmadığı için çok rahat olduğunu söyleyebiliriz. Ancak iple kepçe kulak estetiği ne yazık ki her kulak yapısı için uygun değildir.

Doktorun gerekli muayeneyi yaptıktan sonra operasyona uygun olup olmadığınıza karar verecektir.

Cerrahi müdahale yapılarak gerçekleştirilen kepçe kulak estetiği de zaten çok zorlu ve sıkıntı bir operasyon değildir. Eğer iple askı yöntemi sizlere uygun değilse rahatlıkla klasik kepçe estetiği operasyonunu da tercih edebilirsiniz.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı

İple kepçe kulak ameliyatı cerrahi olmayan bir işlemdir ve bu işlemde sadece ip kullanılır. Operasyonun en önemli avantajı kesi oluşturulmuyor olmasıdır.

Ancak aynı zamanda her hastaya uygun olmadığı için ne yazık ki bazı kişilerin cerrahi operasyona başvurması gerekir. Bu operasyon sırasında hastaların kulak arkasından gerdirerek kulak geriye alınır. İşlem sırasında lokal anestezi uygulanır.

Hastanın kulakları iple askı yöntemi için uygunsa, operasyonun başarı oranı da oldukça yüksektir. Hastalar klasik ameliyatta olduğu gibi iple kulak estetiğinde de 2 gün süresince saç bandı kullanmalıdır.

Kepce kulak ameliyati olarak ip askı tercih edildiğinde biraz daha konforlu bir süreç geçirilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Riskli Mi?

Kepçe kulak estetiği riskli mi diye kesinlikle bir endişeniz olmamalıdır. Çünkü çoğunlukla genel anestezi uygulanmasına bile gerek olmayan bir işlemdir. Çocuklara çok rahat uygulanan bir operasyon olması sebebiyle zaten riskli olmadığı anlaşılabilir.

Operasyonun ardından çok hafif komplikasyonlar ve riskler görülebilir. Bunlar da genel olarak her cerrahi müdahale de olan basit risklerdir. O yüzden hiç endişe etmenize gerek olmadığını söyleyebiliriz.

Kulak düzeltme ameliyatı ortalama her kulak için 1 saatte uygulanan, çok basit ve zararsız bir işlemdir. Eğer kulaklarınızın kepçe olmasından şikâyet ediyorsanız, gönül rahatlığıyla sizler de bu operasyonu yaptırabilirsiniz.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında yapılır sorusu özellikle çocukları için bu operasyonu isteyen ailelerin merak ettiği konulardan biridir.

Çocuklarının okul hayatında sorun yaşamasını istemeyen ve bu yüzden de okul öncesinde işlemi yaptırmak isteyen veliler için en az kaç yaşında olunması gerektiği önemlidir.

Çocuklarda genel olarak 4-5 yaşları bu operasyon için en uygun dönemdir. İsterseniz ilerleyen yaşlarda da bu operasyonu yaptırabilirsiniz.

Çocuklarınıza kepçe kulak operasyonunda genel anestezi uygulandığı için endişe etmenize hiç gerek yoktur. Çocuklarınız operasyondan hiçbir şey anlamayacak ve çok rahat bir şekilde kepçe kulak sorunundan kurtulacaktır.

Yetişkinlik döneminde de bu operasyonu çok fazla ertelememeniz gerekir. Kulak kıkırdağı ne kadar sertleşirse operasyon o kadar zorlaşacaktır.

Kepçe Kulak Estetiğinin (Otoplasti) Faydaları

Otoplasti veya kepçe kulak operasyonu son derece faydalı ve avantajlı bir işlemdir. Özellikle çocukluk döneminde uygulanması çok daha iyi olacaktır. Çocuklar, kepçe kulak sorunu nedeni ile sıklıkla okulda zorbalığa ve psikolojik baskıya maruz kalır.

Bu durum da onların okuldan soğumasına, derslerine odaklanamamasına ve daha pek çok psikolojik soruna neden olabilir. Çok basit bir operasyon olan kulak küçültme ameliyatı ile çocukların bu süreci yaşamaları engellenebilir.

Kepçe kulak sorunu aynı şekilde yetişkinlik döneminde de büyük bir sorundur. Birçok kişi böylesine basit bir çözümü olan kepçe kulak yüzünden özgüven sorunu yaşar. 1 saat gibi bir sürede tamamlanan ve hiçbir yan etkisi olmayan bir operasyon sayesinde ise bu sorundan kurtulmak mümkündür.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Ağrılı Mı?

Kulak memesi küçültme operasyonu ağrılı bir işlem değildir. Çocuklara genel anestezi uygulanırken, yetişkinlere ise genel olarak lokal anestezi uygulanır.

Tabi talep eden yetişkinlere de genel anestezi ile işlem yapılabilir. Operasyon sırasında hiçbir ağrı hissi olmazken, operasyondan hemen sonra biraz hafif ağrı olabilir. Bu da ağrı kesiciler sayesinde kontrol altına alınacaktır. Kulak küçültme operasyonu sırasında hiçbir şey hissetmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Olanlar

Kepçe kulak ameliyatı olanlar sürecin ne kadar rahat ve kolay olduğunu, zaten yorumlarında belirtmektedir. Eğer operasyona ilişkin endişeleriniz varsa rahatlıkla o yorumları da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kafanıza takılan tüm soruları doktorunuza sorabilir ve ondan süreç hakkında her detayı öğrenebilirsiniz. Çok kısa bir işlemin ardından, kepçe kulak sorunundan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

2023 Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2023 yılında ve günümüzde tercih edilen tekniğe göre belirlenmektedir. Kepçe kulak üzerinde nasıl bir işlem yapılacağına, hangi tekniğin uygulanacağına, anestezi tipine göre fiyat belirlenir.

Bazı kişilerin kulak yapısında çok büyük sorunlar olmaz ve bu yüzden de çok basit birkaç işlem yapılması yeterlidir. Bu tip operasyonlarda fiyat çok daha uygun olacaktır.

Ayrıca bazı hastalarda her iki kulak için işlem yapılmasına gerek yoktur. Tek bir kulak üzerinde işlem yapıldığında da yine fiyat bu durumdan etkilenecektir.

2023 Kepçe kulak ameliyatı fiyatları kısacası sizlerin kulak yapınıza ve nasıl bir işlem yapılacağına göre değişir. Bu konuda net bir bilgi almak istiyorsanız, doktorunuzdan randevu alabilir ve muayene olabilirsiniz. Sizlere hem süreç hem de fiyat bilgisi hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuklarda kepçe kulak ameliyatı ne zaman yapılmalı?

Cerrahi estetik operasyonlar için genel olarak 18 yaş beklense de kepçe kulak operasyonları çocuklara da uygulanan bir işlemdir. Hatta bu operasyon için en ideal yaş okul öncesinde olması için 5 yaşıdır.

Kepçe kulak ameliyatı erişkinlerde de yapılabilir mi?

Kepçe kulak estetiği hem çocuklara hem de yetişkinlere uygulanan bir estetik işlemdir. Çocukken kepçe kulak estetiği olmayan hastalar genellikle yetişkin olduklarında bu basit ve etkili cerrahi işlemi tercih etmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İşe/Okula Ne Zaman Dönülebilir?

Kepçe kulak estetiği genel anlamda basit bir operasyondur ve bu operasyonun ardından hastalar kısa sürede işine ve okuluna geri dönebilir. 2 gün sonra okulunuza veya işinize geri dönebilirsiniz. Sadece operasyondan sonra 7-10 gün süresince gün içerisinde saç bandı, 1 ay boyunca da gece yatarken saç bandı takmanız gerekir.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası Kulaklar Eski Haline Döner mi?

Kepçe kulak estetiği sonrasında hastalardaki en önemli endişelerden biri kulağın tekrar eski haline geri dönmesidir. Ancak böyle bir endişeye sahip olmanıza gerek yoktur. Çünkü operasyon sırasında kulağın iç kısmında kalıcı olan ipler kullanılır. Bu yüzden de kulağın tekrar eski hale gelmesi düşük bir ihtimaldir.

Kulak estetiği yaptırdığım anlaşılır mı?

Kulağın kepçe olması kişileri görüntü olarak rahatsız eden bir durumdur. Özellikle çocukluk döneminde çok rahatsız edici olabilir. Estetik operasyonlarda ise yapılan işlem belirli belirsizdir. Dışarıdan kepçe kulak estetiği olduğunuz belli olmaz.

Kepçe kulak ameliyatı ne kadar sürer?

Kepçe kulak operasyonu ortalama bir veya bir buçuk saat süren bir işlemdir. Tabi kişilerin kulak yapısına göre de sürenin azalıp uzayabileceğini söylememiz gerekir. Bazen kepçe kulak operasyonu ile birlikte büyük kulaklar küçültülebilir. Böylece olunca da operasyonun süresi uzayabilir.

İp ile kepçe kulak estetiği olunduğunda ipin kopma ihtimali var mı?

İp ile kepçe kulak operasyonu geçirmeyi düşünen kişiler, ipin kopma ihtimalinden ve operasyonun boşa gitmesinden endişe duymaktadır. Ancak kullanılan ipler sanıldığı gibi dayanıksız değildir. Uygulanan operasyonlarda ipin kopma ihtimali %2 seviyesindedir.

 

4.5 / 5. 2

2 cevaplar
 1. Zeynep
  Zeynep says:

  Benim oğlum 6 yaşında. Okula başlamadan önce kepçe kulaklarından kurtulmasını istiyorum. Malum okul çağında ve arkadaşları tarafından dalga konusu olabilir bu da canını sıkabilir diye düşünüyorum. Ama şöyle bir sorun var oğlum geçen sene mide ameliyatı geçirdi. Tekrar anestezi olması ona zarar verir mi diye endişeliyim? Bir sakıncası var mı acaba? Bir de güncel kepçe kulak operasyonu fiyatları hakkında da aydınlatabilirseniz memnun kalırım. Teşekkürler şimdiden.

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir