Yağ Aldırma (Liposuction) Fiyatları 2022
3.2
(71)

Yağ aldırma (liposuction) fiyatları, farklı faktörler göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Kişilerin vücutlarındaki fazla yağlanmanın alınması ve daha fit bir görünüm elde edilmesi için yapılan işlemlerde, yağ oranına göre fiyatlandırma sağlanır. Buna ek olarak İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde yağ aldırma (liposuction) fiyatları daha yüksektir.

Bu şehirlerde kullanılan etkili ve faydalı yöntemler vardır ve buna ek olarak da fiyatlandırma daha yüksek olacaktır. Yağ aldırma (liposuction) fiyatları kaç paradır? Yapılan işlemler için sizlerden talep edilen ücretler aşağıdaki etmenlere göre belirlenmektedir: 

 • Yağ aldırma (liposuction) ameliyatı ücreti sizin vücut yapınıza ve vücudunuzdaki fazla yağlanmaya göre belirlenmektedir. Bu işlem için ne kadar süre işlem yapılması gerektiği özellikle fiyatlandırmanın belirlenmesi sağlanır. 
 • Özel hastane yağ aldırma (liposuction) ameliyatı fiyatları ise hem nasıl bir işlem yapılacağına hem de seçmiş olduğunuz özel hastaneye göre belirlenmektedir. Bu noktada popüler ve çok yaygın olan bir özel hastane tercih ettiğinizde fiyatlandırma da ona göre olacaktır. 
 • Devlet hastanelerinde yağ aldırma (liposuction) fiyatları ise kişinin sağlık durumuna bağlı olarak belirlenir. Birçok devlet hastanesinde bu tip estetik operasyonlar yapılmamakla birlikte hastanın sağlık durumunu olumsuz etkilemesi halinde de ücret devlet tarafından karşılanabilir. 
 • Ortalama yağ aldırma (liposuction) fiyatları sizlere yapılacak olan işlemler ve hangi bölgede tedavi uygulanacağına göre belirlenmektedir. 

Yağ aldırma (liposuction) fiyatları hakkında sizlere net ve doğru bilgi veremiyoruz çünkü bu bilgiyi verebilmemiz için muayene olmanız gerekir. Güncel yağ aldırma (liposuction) fiyatları yapılan muayeneler sonrasında belirtilecektir. Bu yüzden de mutlaka doktor kontrolüne gitmeniz ve doktorunuzdan bu konuda detaylı bilgi almanız gerekir.

Liposuction Nedir?

Hareketsiz yaşamın ve sağlıksız beslenmenin bizlere bahşettiği bölgesel yağları vücuttan atmayı öngören tıbbi müdahaleye liposuction adı verilir.

Vücut anatomisi dolayısı ile diyet, spor gibi uğraşlar ile yakılamayan bel, basen, kalça, göbek gibi bölgesel yağların cerrahi bir müdahale yardımı ile vücuttan çıkarılmasını sağlar.

Kilo sorunu kronik bir rahatsızlığın yan etkisi olarak ortaya çıkmamış olan sağlıklı her birey, liposuction operasyonu ile bölgesel yağlarından kurtulabilir. Operasyon sonrasında vücudun verdiği tepkiler ve kişinin yaşantısına bağlı olarak vücut, sağlıklı şekline dönüş sağlayacaktır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Halk arasında “yağ aldırma” olarak bilinen liposuction işlemi, vücudun yağ alımı yapılacak bölgelerinde genişliği 1-2 mm olacak şekilde kesikler açılarak, cerrahi cihazlar yardımı ve çeşitli yöntemler ile yağları parçalayıp veya eriterek vücuttan sindirim yolu dışında bir yol ile çıkarılmasına olanak sağlar.

Açılan kesiklerden içeriye kanüller ile girilerek içeride işlem görmüş yağlar vücut dışına çekilir. Bu esnada işlemi yapan kişinin yanlış uzunlukta kanülleri seçmesi, “liposuction sonrası oluklanma” diye tabir edilen sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bu yöntemlerden en bilindik olanlarından ve son dönemlerde gelişen teknoloji ile birlikte yaygınlaşan “lazer ile yağları aldırma”, klasik yönteme göre daha rafine bir işlemdir.

Lazerin 2 farklı dalga boyuna sahip olması, yağların eritilerek vücuttan çıkarılma işlemi bittikten sonra vücutta bir sıkışma ve toplanma sağlar.

Bu toplanma, klasik yağ aldırma işleminde genellikle görülmez. Lazer liposuction işlemi sonucunda vücutta beklenen sarkma ve yumuşama en aza indirgenir. Lazer ile klasik yöntem arasındaki en temel farklılıklardan birisi de budur.

Bölgesel Yağ Alma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Diyetler ve egzersiz programlarıyla yeterince eritilemeyen bölgesel yağlanma için en başarılı yöntem bölgesel yağ alma ameliyatları ve uygulamalarıdır.

Bunun için genellikle Liposuction yöntemi kullanılır. Bölgesel yağlanmanın bölgesi, büyüklüğü ve kapsamına göre lokal ya da genel anesteziler altında yürütülmektedir. Tek seferde alınabilecek yağ miktarlarında sınırlamalar vardır. Hemen hemen her bölge için uygulanabilmektedir.

Sadece yağ dokularını hedef alan ameliyatlar ve uygulamalarla kas dokulara ve organlara zarar verilmemektedir.

Bölgesel yağlanmanın aşırı olduğu durumlarda deri sarkma problemleri yaşanabilmektedir. Bu durumda da deri toparlama işlemleri ile problem kontrol altına alınır. Uygulama sahasının büyüklüğü ve kapsamına göre en az yarım saat en fazla 4 saat sürebilmektedir.

Bölgesel Yağ Aldırma Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Kişini vücudunda meydana gelen bölgesel yağ birikimi sorunları hem sağlık hem de estetik görünüm açısından oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu tür sorunların önüne geçmek veya ortadan kaldırmak amacıyla liposuction denilen yağ aldırma işlemleri ve ameliyatları yapılmaktadır.

Liposuction işlemlerine bir tür zayıflama yöntemi olarak bakmak doğru bir yaklaşım değildir. Amaç ne kadar zayıflama olmasa da işlem sonrasında bölgesel zayıflamalar da gerçekleşir. 

Liposuction ameliyatları herhangi bir sistemik rahatsızlığı olmayan, hamile olmayan veya hamilelik şüphesi taşımayan herkese yapılabilen bir ameliyattır.

Öncelikle diyet ve egzersiz ile bu kiloların bir kısmından kurtulmalı ve bu yöntemlerle eritilemeyen yağlar için bu yönteme başvurulmalıdır. Liposuction uygulamalarının birçok çeşidi ve yöntemi bulunmaktadır.

Yağ aldırma yöntemleri;

 • Lazer Liposuction

Lazerle liposuction ( lazerli liposuction ya da yağ yakma operasyonu)  de birbirinden farklı uygulamalardır. Lazer liposuction işleminde, lazer enerjisi kullanarak yayılan dalgalarla bölgedeki fazla yağlar parçalanır.

Parçalanmış olan bu yağları vücut dışına çıkarma aşamasında klasik yöntemde kullanılan kanüllerden yararlanılır. Lazerle parçalanmış olan yağlar kanüller aracılığı ile vakumlanarak vücuttan dışarıya atılması işlemine de lazer liposuction denir. 

 • Vaser (Ultrasonik) Liposuction

Hızlı kalıcı ve güvenli bir yağ aldırma yöntemi olan vaser liposuction (vaser lipo) da oldukça yaygın kullanılan bir yağ aldırma tekniğidir.

Vazer liposucion yöntemi vücudun tüm bölümlerinde uygulanabilen bir yöntem olmasından dolayı da tercih edilme oranı hayli yüksektir. Diğer bir adı lipoculpture olarak da bilinir. Sağladığı en büyük avantajlardan biri ise tüm işlemin tek bir seansta bitiyor olmasıdır.

Tek uygulamada 10 litreye kadar yağın yakılması vaser (ultrasonik) liposuction yönteminin ne kadar etkili ve tatmin edici sonuçlara ulaştıracağının da en büyük göstergelerinden biridir.

 • Vaser Hi Def Liposuction

Vaser cihazıyla yapılan bir tür Liposuction tekniğine dayalı olarak çalışmaktadır. Bölgesel zayıflama- bölgesel incelme – vücut şekillendirme işlemlerinde kullanılabilmektedir. Bilinen Liposuction yöntemine nazaran en belirgin farkı ise alınan yağların farklı bölgelerde kullanılmasına dayanmaktadır.

Özetle Liposuction’da yağlar alınır ve atılır. Vaser Hi Def yönteminde ise yağlar fazla olan bir bölgeden alınır ve az olan bölgeye yerleştirilir. Vücut şekillendirme estetiklerinde tercih edilir. Amaç kilo vermek yani bölgesel zayıflama değil vücudu daha güzel görünmesi için şekillendirmektir.

 • Kavitasyon

Kavitasyon tekniği de herhangi bir ameliyat gerektirmeden bölgesel yağ aldırma için kullanılan  bir tekniktir. Ses dalgaları kullanılarak bölgesel yağ birikmelerini parçalamaya yarar. Yağ aldırma operasyonu , bel  göbek, bacak gibi bölgesel yağlanmaların sık olduğu kısımlarda uygulanabilir.

Yara izi, ağrı, enfeksiyon, kanama gibi komplikasyonların görülmemesi ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması da tekniği cazip kılan başlıca etkenlerdir.

Her seansta farklı bir sonuç elde edilmekle birlikte toplamda 7-8 seans sonunda istenilen görünüm elde edilir. Tüm seanslar sona erdiğinde yaklaşık olarak 10 cm’ye kadar incelme görülür.

Liposuction ile Yağ Alma Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction operasyonu sonrasında vücudun doğal yollardan yağ yakmadığı ve alışık olmadığı bir durumla karşılaşmasına rağmen, yapılan genel veya lokal anestezi etkisi biter bitmez vücut kendisini hızlıca toparlamaya başlar. 3-5 gün içerisinde vücut yeni haline alışmış olacak ve rutin hayatın gereklilikleri yerine getirilmeye başlanmış olacaktır bile.

Doktorun önerisi doğrultusunda alışma süreci boyunca bir süre korse kullanımı fayda sağlayabilir. Bu süreçte ve ilerisinde dikkat edilmesi gereken husus; beslenme düzenine ve hayatımızda olmazsa olmaz egzersizlere biraz daha önem verilmesi gerekmektedir.

 • Tam İyileşme

Cildin yerine oturması, varsa sarkmaların düzleşmesi ve vücut şeklinin tam anlamı ile yerine gelmesi elbette zaman gerektiren bir durumdur. Vücut tipine göre iyileşme süreci de değişiklik göstermektedir. Yaraların ve kesiklerin iyileşmesi ve kaybolması en fazla birkaç hafta sürecektir.

Vücut şeklinin ve deri dengesinin yerine gelip sağlıklı görüntü kazanması; kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte, operasyon sonrasındaki hayatımıza bağlıdır. Bu süreci sağlıklı ve bilinçli şekilde atlatan bireyler en iyi sonuçları alacaklardır.

 • Korse Kullanımı

Liposuction sonrasında korse kullanımı hekim kanaatindedir ve büyük olasılıkla tavsiye edilir. Yine operasyonu gerçekleştiren hekimin tavsiyesi doğrultusunda 2-5 hafta arası kullanımı doğru olacaktır.

Deri altındaki yağların birden bire alınmasından dolayı oluşacak boşluğu desteklemesi, cildin boşlukta sarkmaması ve vücudu bu duruma alıştırması açısından korse kullanımı oldukça faydalı olacaktır.

Liposuction ameliyatı hangi bölgeye yapılmış olursa olsun, bölgenin korse kullanımı ile desteklenmesi, süreci oldukça olumlu etkileyecektir ve hastanın sarkmalara karşı oluşabilecek psikolojik mücadelesine de yardımcı olacaktır.

 • Ödem ve Morluklar

Ameliyat sonrası hastaları en çok korkutan şey ödem ve morluk oluşumudur. Ödem ve morluklar vücudun direncine ve yaşadığı travmaya bağlı olarak değişmektedir.

Bu tür bir ameliyatta ortaya çıkan ödem ve morluklar kişiden kişiye göre değişmesine karşın çok uzun olamayan bir sürede yavaşça iyileşir. Liposuction sonrası, ödemin geçmesi 4 ayı, morlukların geçmesi ise 6 ayı bulmaktadır. Tam olarak iyileşme süresi ise 1 yıl ila 1, 5 yıl arasında değişebilmektedir.

 • Beslenme ve Diyet

Liposuction ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus beslenme şeklidir. Unutulmamalıdır ki, kişiyi yağ aldırma ameliyatına götüren en büyük olgulardan birisi de kötü beslenme idi. Bir diyet takvimi oluşturulmalı ve mutlaka uyulmalıdır.

Gerektiği takdirde ameliyatı yapan doktora veya bir diyetisyen hekime danışılmasında fayda vardır. Ameliyat süresince alınan yağların yerini tekrar yağ ile doldurmak, tüm bu süreci başarısızlık ile sonuçlandıracaktır.

Beslenmeye ve doktorun önerdiği diğer hususlara dikkat edildiği takdirde süreç başarılı bir şekilde atlatılacak ve vücut olabileceği en sağlıklı görüntüsüne en hızlı bir biçimde merhaba diyecektir.

Yağ Aldırma (Liposuction) Fiyatları

Erkek ve kadın vücuduna uygulanacak yağ aldırma (Liposuction) fiyatlarının belirlenmesinde birçok faktör etkili olabilmektedir dolayısıyla bölgesel yağ aldırma (Liposuction) fiyatları listesi gibi bir sabit fiyatlama mümkün değildir. Tüm bu faktörler ele alınarak işlem için bir fiyat belirlenir.

Birçok faktörün etkili olduğu yağ aldırma (Liposuction) fiyatlarının  belirlenmesine etki eden unsurları aşağıdaki açıklamalara göz atarak ayrıntılı olarak inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz;

 • İşlem Yapılacak Bölge Sayısı

Liposuction ameliyatının yapılacağı bölgelerin sayısı ve bu bölgelerin büyüklüğü yağ aldırma (Liposuction) fiyatlarında ve değişiklik göstermesinde belirleyici unsurlardandır.

Uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğü, bölgesel yapılması ya da bir den fazla bölgeye uygulanması liposuction maliyetine de etki etmektedir. Bu da işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne  ve sayısına göre fiyatlarda değişiklik olmasına neden olur.

 • Doktor Tecrübesi

Ne tür bir operasyon geçirecek olursanız olun operasyonu yapacak olan cerrahın tecrübesi ve donanımı operasyon sonuçlarının istenilen şekilde olması ve sorunsuz bir ameliyat için baş aktörlerden biridir.

Liposuction ameliyatı estetik bir operasyon olduğundan ve kişinin zaten görünümü ile ilgili şikayetleri üzerine böyle bir işleme karar vermesinden dolayı istenilen sonuçları elde etmek için alanında tecrübeli bir cerrah seçimi yapmak son derece önem taşır.

Tecrübeli ve talep gören bir doktorun da uygulayacağı operasyon için fiyatların farklılık göstermesi sık karşılaşılan bir durumdur ve olağan karşılanır.

 • Alınacak Yağ Miktarı

Liposuction ameliyatında bölgeden  ne kadar yağın alınacağı de fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Alınacak yağ miktarının hacmi fiyatlarda değişiklik oluşturabilir.

 • Liposuctiona Eşlik Edecek Diğer Uygulamalar

Liposuction ameliyatı sırasında başka bir işlem daha uygulanacak olursa bunlar da fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir.

 • Kullanılacak Malzemeler

Estetik uygulamalarında kullanılan malzemelerin kalitesi operasyonun başarısı ve istenilen sonucu elde etmede son derece etkilidir.  Fiyatların belirlenmesinde malzeme kullanımı da etkilidir, çünkü malzemelere kaç para ödeneceği yağ aldırma ameliyatı için kaç para ödeyeceğinizi de belirler.

 • Ödeme Türü

Yağ aldırma operasyonu gerçekleştirecek doktor ameliyatın fiyatını belirlerken Euro veya Dolar üzerinden bir fiyatlandırma yapıyorsa  Euro veya Dolar kurundaki değişimlerden kaynaklı fiyatlarda farklılaşmalar olabilir.

Dolar veya Euro üzerinden fiyatlandırma yapılan bir estetik ameliyata karar verme sürecinize bağlı olarak kurun düşme ya da yükselmesi fiyatlarda değişiklik meydana getirebilir.

 • Sağlık Merkezi

Cerrahi bir işlemden geçecek olmak operasyonun nerde yapılacağının da son derece önemli bir konu olmasını sağlıyor. Bu yüzden operasyonun gerçekleşeceği sağlık merkezinin de şartları fiyat politikalarını etkileyebilen unsurlardandır.

Örneğin, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerde işletme farklı olacağı için ameliyat maliyeti değişebilir.

 • Anestezi Türü

Estetik operasyonlarının tamamında tercih edilen genel ve ya lokal anestezi uygulaması, operasyonun fiyatının belirlenmesinde farklılıklara sebep olabiliyor.

Çünkü genel anestezi gereken durumlarda sağlık merkezinde kalma süresini uzatacağından lokal anesteziye göre farklılık oluşabilir. Kombine bir estetik işlemi talebi olması durumunda genel anestezi tercih edileceğinden liposuction operasyonu fiyatında değişiklik olacaktır.

Liposuction Uygulanan Bölgeler

Liposuction; yağ eritme hareketleri veya egzersizleri ile eritilemeyen yağların fiziksel görüntü bozukluğuna sebep olan çoğu bölgede uygulanır.

Bu bölgeler genellikle; kalça, göbek, bel bölgesi, bacak içi, diz içi, ayak bileği, üst kol, meme (erkeklerde jinekomasti ve kadın), gıdı bölgesi, genital bölge, yüz bölgesi, karın bölgesi, pubis bölgesi, uyluk içi ve dışı yağlarını liposuction ile aldırmak mümkün.

Liposuction operasyonunun uygulanmasında özellikle tercih edilen bölgeler arasında aşırı kilo alma ve vermeye dayalı karın bölgesinde ki kalıplaşmış yağlara uygulanır. Aynı zamanda bel bölgesi ve oblik bölgesinde de çok tercih edilen bir yağ aldırma işlemidir.

Erkeklerde ve kadınlarda ortak birçok bölgede tercih edilen liposuction meme bölgesinde meydana gelen iri ve sarkık yağlanmış göğüslere uygulanır. Meme bölgesinden yağ bezleri de çıkarabilir, var olan yağlarda yakılabilir.

Kişilerde genetik ve uzun zamana dayalı faktörlerde meydana gelmiş  yağlanmalarda gıdı, boyun ve çene için liposuction uygulanabilir. Yanaklarda fazla yağ toplanması kişileri olduklarından daha kilolu gösteren bir sorundur.

Üst kol ve sırtlarda çok tercih edilen bu yağ aldırma yöntemi insanların beden kitle endeksi gayet orantılı olsa da vücudun işleyişinden, beslenmeye bağlı sebeplerden, yanlış yapılan egzersizlerden kaynaklanan yağların kalıplaşma sorunu meydana gelebilir.

Böyle durumlarda kişilerin kiloları boyları ile doğru orantıda olsa dahi yağlanmanın fazla olduğu bölgelere liposuction işlemi uygulanır. Üst kol kalınlığı alt kola göre orantısız olan özellikle kadınlarda durum rahatsız edici ise liposuction ile yağlardan kurtulmak mümkün.

Kalça, basen ve iç bacak bölgesindeki yağlar, oturmaya veya hareketsizliğe bağlı olarak, vücudun diğer uzuvlarına göre daha fazla birikir. Dışa dönük ve çıkıntılı bir görüntü oluşturan bu kalıplaşan yağlara liposuction ile müdahale edilebilir.

Liposuction Ücretlerini Etkileyen Diğer Faktörler

Vücut şekillendirme ameliyatı olan liposuction günümüzde çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Basit bir işlem olmasının yanında  cerrahi bir işlem olmasından dolayı hijyenik şartların istenilen düzeyde olması gerekir.

İşlemin yapılacağı sağlık merkezinin şartları ve olanakları da büyük bir önem taşır. Operasyonu yapan doktor tecrübesi de bir diğer önem arz eden unsurların başında gelir.

Yukarıda  bahsettiğimiz birçok unsur da göz önüne alınarak belirlenen fiyatlar hakkında kesin bir cevap alabilmek için doktor muayenesinden geçmeniz gerekecektir.

Çünkü ücretler sizin ihtiyaçlarınıza ve alınacak yağın büyüklüğüne bağlı olmasının dışında vücudunuzun yapısına da bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Ameliyat olmadan önce olacağınız muayene sonrası fiyat bilgisini kesin olarak öğrenebilirsiniz.

Yağ Aldırma (Liposuction) Fiyatları Ne Kadar, Nasıl Öğrenebilirim?

Yağ aldırma (Liposuction) fiyatları birçok kritere göre değişmektedir. Bu yüzden yağ aldırma (Liposuction) fiyatları hakkında ortalama fiyat bilgisi vermek doğru olmayacaktır, bilgi alabilmek için iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

İstanbul Yağ Aldırma (Liposuction) Fiyatları

İstanbul yağ aldırma (Liposuction) fiyatları hakkında doğru bilgi verebilmek için; kişilerin liposuction uygulanacak bölgeleri tamamen belirlemiş olması gerekmektedir.

Doktor tercihlerine, hastanın beden kitle endeksine, liposuctionın türüne, bölgenin hacmine, çıkarılacak yağın oranına, bölgenin durumuna ve ek ilave seçenekleri gibi birçok unsura göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

İstanbul gibi büyük, metropol şehirlerde olanak çok daha fazla olduğundan dolayı çok daha etkili özel klinikler, hastaneler bulunmaktadır.

Ancak bu durum sizi yine çeşitli yanılgılara düşürebileceği için işinin ehli, uzmanlaşmış ve bu alanda başarılı doktorlar tercih etmeniz doğru olacaktır.

İstanbul’da popülerlik fiyatlar üzerinde bir rant etkisine sahip olduğundan dolayı, doktor tercihlerinizi bunun dışında tutarak hasta yorumları, hastaların liposuction sonrası durumları üzerinden yapmanız sağlıklıdır. Uzman bir ekip ve profesyonel cerrahlar tarafından yapılması gereken bir estetik cerrahi işlemdir.

İstanbul yağ aldırma (Liposuction) fiyatları için; hastalar istenilen bölgeye karar verip, doktor randevusu oluşturup, sağ araştırması yapıp, tecrübeleri hastalara danışarak ve liposuction konusunda başarılara imza atmış doktorlar tarafından fiyat almak en iyi yöntemdir.

Aksi taktir de olumsuz sonuçlarla beraber, bünyenizde var olmayan yeni sağlık sorunlarına sebep olabilirsiniz. Sağlık konusunda fiyattan çok daha önemli olan tek şey başarıdır. Başarılı estetik operasyon ilk hedef olmalıdır.

S.S.S

SGK – Devlet Hastanesi Liposuction Fiyatlarını Karşılıyor Mu?

Yağ aldırma işlemi olan lipsuction estetik amaçlı yapılan bir ameliyat türüdür. Liposuction estetik amaçlı yapılan bir operasyon olduğu için SGK bu işlemi karşılamamaktadır. Bu işlem daha çok özel hastane ve estetik kliniklerinde yapılıyor. Devlet hastanelerinde de yaptırabileceğiniz liposuction daha uygun fiyatlı olsa da SGK tarafından karşılanmıyor.

Liposuction Ücretleri Özel Sigorta Kapsamında mıdır?

Özel Sağlık Sigortası estetik ameliyatları karşılamaz. Ancak bunlar dışında özel sigorta şirketleri üzerinden yaptırdığınız özel sağlık sigortası da liposuction işlemlerini karşılamayabilir. Ancak birçok sigorta şirketinin özel estetik sigortaları vardır. Özel estetik sigortaları yaptırırsanız anlaşmalı kurumlarda yağ aldırma işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Liposuction Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Liposuction işlemine ait fiyatları öğrenebilmek için öncelikle yapmanız gereken bir kliniğe gitmektir. Çünkü yağ aldırma estetik işlemi kişiye özgü bir planlama gerektirir. Estetik cerrahınız sizi görmeden hiçbir şekilde yağ aldırma işlemleri konusunda fiyat vermez. Klinikte muayene olduktan sonra net bir yağ aldırma operasyonu fiyatı öğrenebilirsiniz.

Birden Fazla Bölgeye Yaptırmak Fiyatları Değiştirir mi?

Yağ aldırma ameliyatı kalça, karın, kol, bacak, yüz gibi birçok bölgeye yaptırılabilecek bir cerrahi işlemdir. Birden fazla bölgeye aynı anda yağ aldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Liposuction birden fazla bölgeye yaptırıldığında liposuction fiyatı değişecektir. Bölgenin yapısı, alınacak yağ miktarı gibi birçok unsur değişeceği için birden fazla bölgeden yağ alımında net fiyatı doktorunuzdan alabilirsiniz.

Neden Kaç TL Olduğu Yazılmıyor?

Estetik ameliyatlarda sağlık kuruluşlarının ve estetik cerrahları web siteleri üzerinden net bir fiyat ya da fiyat aralığı belirtmesi Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu yüzden hiçbir internet sitesinde net bir yağ aldırma fiyatı alamazsınız. Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra en doğru fiyatı sizler için verecektir.

Nerede Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatı olarak da bilinen liposuction estetik cerrahlar tarafından yapılacak bir işlemdir. Bu işlem özel hastanelerde, sağlık merkezlerinde ya da cerraha ait kliniklerde yapılabilir. Ayrıca bazı devlet hastanelerinde de liposuction işlemi yapılmaktadır.

Ne Kadar Sürer?

Yağ aldırma ameliyatı estetik bir müdahale olduğundan çok uzun süreli bir operasyon değildir. Operasyon süresi 1 ila 3 saat arasında değişecektir. Yağ alınacak bölge, hastanın durumu, çekilecek yağ oranı, kullanılan yöntem gibi unsurlara bağlı olarak yağ aldırma operasyonunun süresi değişecektir. Ayrıca kullanılan anestezi türü de yağ aldırma operasyonundaki fiyatlara etki edecektir. Genelde aynı gün çıkılsa da bazı durumlarda doktorunuz 1 gün kontrol altında olmanız için hastanede kalmanızı isteyebilir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/coolsculpting-vs-liposuction

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-to-look-for-when-considering-liposuction-costs

3.2 / 5. 71

85 cevaplar
 1. Zerrin
  Zerrin says:

  Hocam merhaba, göbek ve bacaklarımda fazla yağlar var liposuction yaptırmak istiyorum. Göbek ve bacak liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim ? İkisini ayrı ayrı bir de birlikte olursa kaç para olur söyler misiniz ?

  Cevapla
 2. Mustafa
  Mustafa says:

  Merhaba, 165 boyundayım kilom ise 85. Bel ve karın bölgesi için liposuction yaptırmak istiyorum. fiyat bilgisi alabilir miyim ?

  Cevapla
 3. Gülben Karaca
  Gülben Karaca says:

  hocam iyi çalışmalar kalça üstü (bel bitimi) yanlarımı aldırmak istiyorum bilgilenme amaçlı fiyat öğrenebilirmiyim. mail adresi eşimin.

  Cevapla
 4. Atilla
  Atilla says:

  Hocam merhaba, göbek yağı aldırma ücretleriniz hakkında bilgi alabilir miyim ? Almanyadan geleceğim ama tarih belli değil.

  Cevapla
 5. sırma
  sırma says:

  Hocam merhaba, bölgesel liposuction fiyatlarınızı mail olarak gönderebilir misiniz ? 3 bölge yaptırmak istiyorum ama fiyatlarınız uygunsa daha fazla bölgeye yaptırabilirim. Teşekkürler

  Cevapla
 6. Helin
  Helin says:

  merhaba, tüm vücut yağ aldırma ameliyatı olmak istiyorum. Boyum 166, kilom 87, mesaj olarak bilgi verebilirseniz sevinirim

  Cevapla
 7. Mehmet
  Mehmet says:

  hocam merhaba, boyum 176, kilom 91. Bira göbeğim var ve göbek yağlarını aldırmak istiyorum ben de bilgi alabilir miyim ? Ne kadar hastanede kalmam gerekiyor ve ameliyat ücretleri ne kadar ?

  Cevapla
 8. Diyar Ekin
  Diyar Ekin says:

  merhaba, hocam boyum 164 kilom 62 karin ve bel çevresi liposuction yaptırmak istiyorum. Fiyatlar nedir acaba, kolay gelsin?

  Cevapla
 9. Anıl Dikmen
  Anıl Dikmen says:

  1.74 boyunda 85 kilodayım eski sporcuyum vücudum fena değil ama göbek ve yüz bölgesinde yağlanma var ve yemek yemeden önce ile yedikten sonra çok farkediyor bana ne kadar bi maliyeti olur yağ aldirsam mail olarak dönerseniz sevinirim

  Cevapla
 10. Deniz
  Deniz says:

  Hocam basenlerimden çok mutsuzum. Çok kalın ve artık dar pantolon giyesim gelmiyor… Basen yağı aldırma ameliyatını yaptırsam ne kadar incelir bacaklarım? Derdime çare olur mu? Bir de fiyatını paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

  Cevapla
 11. Yasemin
  Yasemin says:

  Hocam kusura bakmayın internette bir sürü bilgi yazınca kafam karıştı. Göbek yağı aldırma ameliyatı yazıyorum liposuction çıkıyor lipoliz çıkıyor… Şimdi benim göbeğimdeki yğları aldirmak için hangisini yaptrmam gerekyor. Birde fiyatı nedir hocam…

  Cevapla
 12. Sude
  Sude says:

  Hocam merhaba, ben Almanyada yaşıyorum. Virüs süreci normalleşince Türkiyeye gelip yanağımdaki yağları aldırmak istiyorum. Sizi de bacak yağlarını aldıran bir arkadaşım önerdi bana. Sosyal medya hesaplarınızı da inceledim maşallah çok güzel sonuçlar çıkarmışsınız. Rica etsem ameliyatın ücretini ve süreç ile ilgili bilgilendirmeyi maille paylaşabilir misiniz?

  Cevapla
 13. Elif
  Elif says:

  Hocam iyi akşamlar.
  Alt bacağım için yağ aldırma ameliyatı olsam bacağım ne kadar incelir? Çevresini ölçtüm 20 cm çıktı. Çok incelirse üst bacağımla uyumsuz olur diye çekiniyorum. Fiyat bilgisi de verebilir misiniz?

  Cevapla
 14. Kaan
  Kaan says:

  Hocam selam, Ankara’da yaşayan biri için göbek yağlarını aldırmaya İstanbul’a gelmesi ne kadar mantıklı? Gelmeyi istiyorum ama bütçemi aşar mı hesaplamam lazım. Bi de yaptırdım mı iyi bir doktora yaptırmak isityorum… Fiyatlarınızı ve yaptığınız ameliyatları öğrenebilir miyim?

  Cevapla
 15. soner
  soner says:

  hocam merhaba, boyum 174, 105 kiloyum. Obezite ameliyatı olmak istemiyorum çok riskli geliyor bana. liposuction ile kaç kilo alabilirsiniz , bu operasyon için karşıma ortalama ne kadar bir fiyata mal olur ?

  Cevapla
 16. Orhan
  Orhan says:

  Hocam merhaba, 43 yaşındayım ve kilom 80. Fazla kilolu biri değilim ama biradan dolayı göbek var ve kasık bölgesinde yağlar birikti. Sizden ricam benimle göbek yağı ve kasık yağı aldırma ameliyatı fiyatlarını paylaşır mısınız ? Sizi yormayayım fazla bütçem yok uygun gelirse detaylı konuşuruz.

  Cevapla
 17. hakan
  hakan says:

  hocam merhaba, 179 boyumdayım kilom 88. Kilolarımın çoğu göbek ve bacak bölgesinde. Bacaktan ve göbekten yağ aldırma fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim ? teşekkürler

  Cevapla
 18. Mehtap
  Mehtap says:

  Hocam merhaba göbek bölgemdeki ve bacaklarımdaki yağları aldırmayı düşünüyorum. En ucuz yöntem hangisi acaba?

  Cevapla
 19. Yasemin
  Yasemin says:

  Merhaba boyum 163 kilom 70 hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorum kilolarimdan en ucuz ve etkili yöntem ne olur ?

  Cevapla
 20. Aysel
  Aysel says:

  Hocam merhaba basen bolgesinde yaglanmam mevcut . 161 boyum ve 68 kiloyum. Fiyatlar konusunda bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevapla
 21. mevlüt
  mevlüt says:

  Merhaba, 165 boyundayım kilom ise 74 Bel ve karın bölgesi için liposuction yaptırmak istiyorum. fiyat bilgisi alabilir miyim

  Cevapla
 22. özge
  özge says:

  Merhaba, 162 boy 68 kiloyum. Kilomun büyük bir çoğunluğu basen ve baldırlarımda. Bel ölçüm:68 Basen:106 Baldır:40 cm. Baldırdan liposuction olmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir