Karın Yağ Aldırma 1
5
(1)

Doğum, kilo alma gibi herhangi bir nedenle göbek bölgesi yağlanmaktadır. Karın yağ aldırma işlemi; bu kişilerde egzersiz ve sıkı diyetlerin uzun zaman alması nedeni ile daha sık tercih edilmektedir.

Kişiler her zaman özel hayatlarından vakit bularak düzenli bir şekilde spor yapamamaktadır. Aynı zamanda, sıkı diyetler yapmak ve göbek yağlarından kurtulmak da; bölgesel zayıflama gerektiren kişilerde bu işlem çok büyük efor gerektirmektedir.

Günümüzde karın bölgesinden yağ aldırma işlemi, çok kolay ve kısa sürede uygulanan bir işlemdir. Çok ciddi yan etkileri ve riskleri olmadığından; kişilerin kendilerini zorlamalarına gerek yoktur.

Karın yağ aldırma işlemi, her iki cinsiyet için de hemen hemen aynı sıklıkta uygulanmaktadır. Ancak kadınlar, dış görünüşlerine erkeklere göre daha fazla önem verdiklerinden; kadın hastaların bu konuda erkek hastalara göre daha fazla talep görmektedir.

 

Kişiye Özel Karından Yağ Aldırma Tekniği

Karın yağ aldırma işlemi, kişilere özel yapıldığında ve kişinin vücut yapısına uygun olarak ayarlandığında daha kalıcı olmaktadır. Bu nedenle, hekimler tarafından kişiye özel yağ aldırma tekniğine uygun olarak; karın yağ aldırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kişiye özel karından yağ aldırma sayesinde; yağ aldırma işlemine ek olarak herhangi başka probleminiz varsa bunu da aynı işlemin yanında hekiminizden talep edebilirsiniz. Örneğin, karın bölgenizdeki deride herhangi bir sarma varsa; karın yağı aldırmanın yanı sıra bu sarkık derinin giderilmesi adına hekiminizden uygulama talebinde bulunabilirsiniz.

Hekimler bu konuda da diğer tüm sağlık sorunlarında olduğu gibi; sizin vücut ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmektedir. Yani, esas olan işlemin kendisi değil; işlem ve bu işleme ek olarak sizin vücut güzelliğiniz adına varsa başka ihtiyaçlarınızın da ele alınmasıdır.

 

Karından Ne Miktarda Yağ Alınabilir?

Karından alınan yağ miktarı, kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Burada vücudunuzda bulunan yağ dokusunun diğer dokulara göre oranı çok önemlidir.

Karın bölgesinden, en çok 4 litre kadar yağ alınabilmektedir. Bölgeden yağ alma işleminde, yağın tamamını almak gibi bir durum söz konusu olamaz.

Sağlıklı bir vücutta, kas ile cilt arasında belirli bir miktar yağın bulunması gerekmektedir. Özellikle kadınlarda, vücudun metabolizma faaliyetleri için yağ oranı vücutta belirli bir seviyenin altına inmemelidir.

Karın yağ aldırma işlemi yalnızca estetik kaygıları gidermek için yapılan bir operasyon olarak görülmemelidir. İşlem aynı zamanda, pek çok metabolizma hastalığından korunmak için de uygulanabilmektedir.

Karın bölgesinde karaciğer gibi vücudun metabolizma faaliyetleri açısından çok önemli organlar bulunmaktadır. Bu organlarda yağ oranı arttığı zaman, çeşitli hastalıklara da davetiye çıkmaktadır.

Göbek bölgesi yağlanması özellikle insülin direnci gibi durumları ortaya çıkarmaktadır. Polikistik over gibi kadın hastalıklarının da belirtilerinin daha kötü hale gelmesine neden olmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı, karın yağlarını aldırmak hem dış görünüm hem de hastalıklardan korunmak adına çok önemlidir.

 

Karın Yağ Aldırma Sonrası

Karın yağ aldırma sonrasında, çok zorlu bir dönemle karşılaşılmamaktadır. Bu nedenle bu operasyonu geçiren kişiler, işlem sonrasında günlük hayatından uzun süre uzak durmak zorunda kalmazlar.

Karın yağ aldırma sonrası, kişilerde göbek bölgesinde yoğunlaşmış ödem görülebilir. Bu ödem, hafif bir ağrıya yol açsa da operasyondan kaynaklanan normal bir durum olduğu bilinmelidir.

Karın yağ aldırma sonrası ödem görülmesi, kişilerde aynaya baktıklarında operasyon ile göbeklerinde herhangi bir değişim olmadığı hissini yaratabilir. Ancak bunun tamamen yersiz olduğunu ve operasyondan kaynaklanan normal bir durum olduğunu, zaman içerisinde bu şişliklerin azalarak kaybolacağını kişi bilmelidir.

Operasyon sonrasında, birkaç gün içerisinde ödem azalarak bitmektedir. Daha sonra kişi, aradaki farkı net bir şekilde hissedecek ve daha düz bir karna sahip olduğunu gözlemleyecektir.

Operasyon sonrası oluşan ağrının da; tamamen doğal olduğunu ve sizi rahatsız edecek güçlü bir ağrı ile karşılaşacağınızı da düşünmemelisiniz. Operasyon sonrasında oluşan ağrı, basit ağrı kesiciler ile ortadan kaldırılabilecek düzeyde olmaktadır.

Operasyon sonrası dokunun tamamen kendini toparlayabilmesi adına hekiminiz tarafından bu işlem için özel üretilen korse kullanımı da önerilmektedir. Korsenizi bir süre boyunca hekiminizin belirttiği kadar kullanmalısınız.

Hekiminizin belirlediği süreye dikkat ederek banyo yapma sürenizi de kendisine danışmalısınız. Operasyon günü ve hemen ertesi günü duş almak, genellikle önerilmemektedir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı

1 cevap
  1. Nimet
    Nimet says:

    Selam doktor bey, 33 yaşındayım karın bölgemdeki yağlarımı aldırmak istiyorum. 3 senedir diyabet hastasıyım ameliyat için engel midir? herhangi bir risk var mıdır?

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir