Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatının Ardından Yeniden Hamile Kalmak
5
(3)

Vücut şekillendirmesi için estetik tedavilerden yararlanan pek çok hasta, karın germe ameliyatının sonuçlarının ne kadar süreceğini bilmek ister .

Sağlıklı bir beslenme ve düzenli egzersiz rejimi uygulayarak, karın germe ameliyatı sonuçlarınıza zarar verebilecek önemli kilo artışından kaçınmalısınız. Peki ya karın germe ameliyatını takiben hamile kalırsanız ne olacak?

Bir karın germe ameliyatı hamile kalma yeteneğini etkilemez. Cerrahi işlem, abdominal kas ve deri ile aşırı yağ birikimlerini ele alır.

Gebelik midenin etrafındaki derinin gerilmesine neden olur. Doğumdan sonra, cilt ve karın her zaman eski şekline geri dönüşmez.

Bir karın germe estetiği, vücut şekillendirmesine ilgi duyan kadınlar için mükemmel bir seçenek olabilir, ancak ilerlemeden önce genellikle aile planlamasını bitirmeniz önerilir.

Karın germe estetiği büyük bir ameliyattır ve zaman ve kaynaklarda da önemli miktarda yatırım yapar. Bir karın germe estetiği sonrasında hamile kalmanız ileride bir revizyon prosedürünün gerekli olabileceği anlamına gelebilir.

Bu nedenle çoğunlukla uzun bir süre boyunca hamile kalmayı düşünmeyen veya artık çocuk doğurmayacağına karar veren kişiler karın germe estetiği için çok daha uygun adaylardır.

Eğer yeniden hamile kalmayı planlıyorsanız karın germe estetiğini biraz ertelemeniz sizin için çok daha doğru bir seçenek olacaktır.

İlginizi çekebilir:

Doğum Sonrası Kilo Kaybının Ardından Yapılabilecek Estetik Uygulamalar

Anne Estetiği Sonrası Çocuk Sahibi Olabilir Miyim?

5 / 5. 3