Anne Estetiği Sonrası Çocuk Sahibi Olabilir Miyim?
5
(1)

Çoğu kadın, çocuk sahibi olduktan sonra vücutlarının görünümünde değişiklikler yapmak isterler. Hamilelik ve doğum vücudu deforme eden bir süreçtir.

Anne estetiği ile tüm sorunlardan kurtulmak mümkündür. Diğer yandan çoğu anne anne estetiği sonrasında yeniden çocuk sahibi olup olamayacağını merak etmektedir.

Anne estetiği anne veya bebeğin sağlığı açısından gebeliği etkilemez. Karın germe ameliyatı ve liposuction gibi işlemler, bir kadının gebe kalma becerisine müdahale etmez ve meme büyütme ve meme dikleştirme gibi meme estetiği ameliyatları bir kadının emzirme yeteneğini nadiren etkiler.

Bununla birlikte, gelecekteki gebelikler, anne estetiği sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Örneğin göğüs dokusu ve cilt esnekliği gebelik ve doğum sırasında ve sonrasında değişir ve muhtemelen göğüslerin şeklini, boyutunu ve yerini etkiler.

Ameliyatla kaldırılan göğüsler, emzirmekten dolayı tekrar sarkmaya başlayabilir. Ayrıca, karın germe ameliyatı, fazla cildi karından temizlemek ve gebeliğin neden olduğu abdominal kas hasarını onarmaktır. Anne estetiğinden sonra hamilelik karnı ve kasları bir kez daha ayırabilir.

Anne estetiğini ne zaman yaptırmak istediğini seçmek kişisel bir tercihtir, ancak en iyi sonuçları elde etmek için, tekrar çocuk sahibi olmayı düşünmediğiniz ana kadar bu düşünceyi ertelemeniz en iyisidir.

En iyi sonuçları elde etmek için tedavinizden önce dengeli ve sağlıklı bir kilo vermenin de önemli olduğunu unutmayın.

Anne estetiği aşağıdaki işlemlerden iki veya daha fazlasını içerebilir;

  • Küçük göğüslere biçim ve hacim sağlamak için meme büyütme estetiği.
  • Sarkan memeleri dikleştirmek için meme dikleştirme ameliyatı.
  • Sarkmış karnı düzeltmek için karın germe ameliyatı.
  • Fazla yapları yok etmek için liposuction tedavisi.

Kaynakça:

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/body-procedures/mommy-makeover/

İlginizi çekebilir:

Deri Sarkmaları Anne Estetiği İle Giderilir Mi?

5 / 5. 1